Protezy zębowe – jak o nie dbać?

Protezy zębowe – jak o nie dbać?

Nowoczesne rozwiązania, stosowane w klinikach stomatologicznych oraz ciężka praca protetyków, pomagają wielu osobom w odzyskaniu białych, ładnych zębów. Jednak ich starania na nic się zdadzą, jeśli właściciel protezy nie będzie należycie o nią dbał. Każdemu w końcu powinno zależeć, aby efekt pięknego uśmiechu utrzymał się jak najdłużej oraz by odczuwać jak najmniej dyskomfortu, spowodowanego noszeniem protez całkowitych lub częściowych. Poniżej kilka praktycznych informacji, które pomogą odpowiednio pielęgnować protezy zębowe utrzymać prawidłową higienę w jamie ustnej.

Protezy zębowe – codzienna pielęgnacja

Protezy zębowe, podobnie jak naturalne zęby, należy codziennie dokładnie czyścić. Jednak nie jest wskazane, aby w tym celu używać pasty do zębów, która mogłaby uszkodzić protezę. Woda oraz specjalna szczoteczka z miękkim włosiem powinny załatwić sprawę, chociaż można także wyposażyć się w specjalne środki czyszczące bez substancji ściernych. Warto zawsze zachować ostrożność podczas czynności higienicznych. Po każdym posiłku powinno się również przepłukać usta, aby upewnić się, że resztki jedzenia nie będą zalegać. Dobrą praktyką jest wyjmowanie protezy na noc, jeśli mamy taką możliwość, aby dziąsła mogły odpocząć. Należy wówczas przechowywać protezę w czystym pudełku. Popularna praktyka wrzucania protez do szklanki z wodą jest zawodna i powinno się od niej odstąpić.

Protezy zębowe – regularne kontrole

Pacjenci, którzy posiadają protezy zębowe, nie powinni zapominać o regularnych kontrolach w klinice stomatologicznej. Jeżeli nie dzieje się nic niepokojącego, wystarczy odwiedzać dentystę raz na pół roku. Dobrego specjalistę, który zrobi kompleksowy przegląd protezy zębowej, znaleźć można w Brodnicy. Ofertę kliniki można przejrzeć na stronie https://perfektsmile.pl/. Bardzo ważne jest, aby uszkodzonej protezy nie naprawiać samemu i z problemem od razu zgłosić się do specjalisty. Jakiekolwiek samodzielne manipulacje mogą spowodować, że proteza zębowa będzie się nadawała już tylko do wymiany, a to wygeneruje dodatkowe koszty.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )