Powierz swoją księgowość specjalistom!

Powierz swoją księgowość specjalistom!

Jeśli zdecydowaliśmy się już na założenie własnej działalności, musimy liczyć się z koniecznością zadbania o wiele aspektów formalnych, które niekoniecznie będą bezpośrednio związane z naszym produktem lub usługą.  Dobrym przykładem tutaj jest księgowość. Nie ulega wątpliwości, że jest to niezwykle ważna częścią działalności każdego przedsiębiorstwa, wymaga ona też jednak odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Nic więc dziwnego, że na rynku istnieje wiele organizacji specjalizujących się właśnie w tej dziedzinie, które oferują przejęcie odpowiedzialności za nią. Dlaczego zatem warto rozważyć współpracę z zewnętrzną firmą zajmującą się profesjonalną obsługą księgową?

Korzyści współpracy z firmą zewnętrzną

Główną zaletą skorzystania z tego rodzaju współpracy jest gwarancja, że oddajemy się w ręce specjalistów. Osoby zatrudniane przez omawiane firmy są wysoce wykwalifikowane, posiadają bogate doświadczenie i nieustannie doskonalą się w obszarze swoich specjalizacji. Dzięki temu mogą one dokładnie sprawdzić wszelkie dane pod względem rachunkowo-podatkowym i zadbać o poprawność wszystkich dokumentacji. Posiadanie takiego rodzaju wsparcia, to niekiedy ogromny komfort psychiczny. Ogranicza to zmartwienia związane z kwestiami finansowymi takimi jak dodatkowe wydatki firmy, związane chociażby z delegacjami służbowymi.

W przypadku decyzji związanych z pieniędzmi skrupulatna analiza to podstawa. Dodatkowo, obsługa księgowa może być prowadzona w systemie własnym firmy zewnętrznej, co wiąże się z odejściem obowiązku zadbania o takie zaplecze techniczne. Oczywiście, istotne dane udostępniane wówczas są osobom upoważnionym lub zapewniony zostaje elektroniczny obieg danych. Możemy również zdecydować się na pracę na własnym systemie. Większość najbardziej popularnych rozwiązań jest doskonale znana osobom związanym z branżą, więc ich obsługa nie będzie stanowiła problemu.

Dla większych organizacji prawdopodobnie istotne będzie także to, czy firma obsługująca księgowość posługuje się językami obcymi. Główny nacisk jest tu kładziony na język angielski oraz niemiecki. Z pewnością ułatwi to w dużym stopniu konsultacje osobiste, telefoniczne bądź mailowe w przypadku kontaktów z podmiotami zagranicznymi.

Profesjonalna reprezentacja firmy przed organami podatkowymi

Firmy oferujące obsługę księgowości często też gwarantują reprezentowanie Twojego przedsiębiorstwa przed organami podatkowymi w trakcie kontroli. Dotyczy to również wszelkich innych sytuacji związanych z bieżącymi sprawami księgowymi, takimi jak na przykład sporządzanie wniosków o wydanie pisemnej interpretacji przepisów podatkowych. Ponad to, wybierając partnera do obsługi księgowości, warto też uwzględnić ewentualną konieczność wykonania analiz podatkowych. W takiej sytuacji będziemy potrzebować bowiem doradcy podatkowego.

Artykuł powstał przy współpracy z Grupą vattax.pl, która oferuje usługi finansowo-księgowe oraz kadrowo-płacowe.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )