Poczuj moc, jaką daje masaż tajski

Poczuj moc, jaką daje masaż tajski

Masaż tajski to jeden z najpopularniejszych masaży orientalnych w Polsce. Powiązany jest on ze starożytną sztuką uzdrawiania, a do jego wykonania potrzebna jest ogromna wiedza o budowie anatomicznej człowieka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat masażu tajskiego, jego technik, historii i zalet, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Historia masażu tajskiego

Masaż tajski jest jedną z najstarszych sztuk leczniczych na świecie. Jego początków upatruje się aż 2500 lat temu! Według legendy jego twórcą był Jivaka Komarabhacca, którego uważa się za lekarza samego Buddy. Wiedzę na temat technik masażu przekazywano oralnie, a rytuał mu towarzyszący był w Tajlandii silnie związany z religią buddyjską. Dopiero w XIX wieku uporządkowano wiedzę na temat sztuki masażu tajskiego.

Kultura Zachodu odkryła masaż tajski pod koniec lat osiemdziesiątych, kiedy poszukiwano nowych, niekonwencjonalnych metod leczenia. Od tej pory zyskał on na popularności i ma swoich miłośników na całym globie. Także w Polsce można korzystać z jego dobrodziejstw.

Na czym polega masaż tajski?

Pewnie nie raz słyszałeś o masażu tajskim, ale czy wiesz, na czym on polega? Metodę te określa się jako połączenie fizjoterapii, akupresury, jogi pasywnej, rozciągania i refleksologii. Na Wschodzie określa się go również jako masaż starożytny czy tradycyjny. Jest to masaż głęboki, polegający na uciskaniu różnych punktów na ciele i rozciąganiu. Masażysta używa w tym celu zarówno dłoni, palców, przedramion, jak i łokci, kolan, stóp.

Należy podkreślić, że znanych jest około 100 rodzajów masażu tajskiego, więc techniki różnych masażystów mogą się różnić w zależności od wykonywanego typu.

Sesja masażu tajskiego może trwać od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch godzin. Osoba masowana układana jest na materacu o umiarkowanej twardości, pozostając w luźnym ubraniu, które nie krępuje ruchów. W trakcie trwania sesji przyjmuje się pozycje wywodzące się z asan jogi.

Działanie masażu tajskiego

Odpowiednie uciskanie i rozmasowywanie meridian, będących korytarzami energetycznymi, masażysta może bardzo pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu pacjenta. Jednak poprawa przepływu to tylko jeden z pozytywnych skutków masażu tajskiego. Metoda ta pozwala usunąć napięcie z mięśni i stawów. Co więcej, poprawia ona przemianę materii, pobudza krążenie i redukuje stres.

Masaż tajski – dla kogo?

Istnieje grupa, której masaż tajski jest szczególnie zalecany. Mowa o osobach, które prowadzą siedzący tryb życia, zmagają się ze stresem i napięciem. Jeżeli cierpisz z powodu bezsenności, braku energii i obniżonego samopoczucia to masaż tajski może w walce z tymi dolegliwościami. Zainteresować się tą metodą powinny także osoby chcące pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz przyspieszyć przemianę materii.

Jest też grupa osób, które nie powinny podawać się masażowi tajskiemu. Są to przede wszystkim kobiety ciężarne (za pewnymi wyjątkami), chorzy na choroby zakaźne, osoby z wadami serca, chorzy na nowotwory, osteoporozę i miażdżycę. Przeciwwskazaniem do masażu tajskiego jest też niedawno wyleczone złamanie kości.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )