Personalizowane koperty dla firmy – co wybrać i gdzie zamówić ich druk?

Personalizowane koperty dla firmy – co wybrać i gdzie zamówić ich druk?

Odręczne wypisywanie kopert może być bardzo czasochłonne i dodatkowo obarczone jest wysokim ryzykiem błędów i może generować dodatkowe koszty. Alternatywa to zamówienie druku kopert. Gdzie można je kupić?

Dlaczego warto zamówić druk kopert?

Coraz więcej firm decyduje się aktualnie na druk kopert, często wraz z innymi papierami firmowymi.

Koperty, a także firmowe papiery, są nadal wykorzystywane w prowadzeniu firmowej korespondencji, chociaż aktualnie często zastępują ją e-maile i inne wiadomości online. Poprzez zlecenie wydruku takich materiałów firma może sporo zyskać. Dlaczego warto je zamówić?

Główne zalety druku kopert:

  • oszczędność czasu na wypisaniu kopert do wysyłki
  • estetyczny wygląd kopert
  • budowa profesjonalnego wizerunku firmy
  • mniejsze straty wynikające z błędów w wypisywaniu kopert
  • szybsze przygotowywanie korespondencji do wysyłki

Koperty firmowe – jakie informacje na nich umieścić?

Na kopertach firmowych umieszcza się najczęściej dane jak nazwa firmy oraz jej adres, ale również można zastosować wtedy dodatkowe informacje.

Przykładowo na kopercie można umieścić dane jak numery telefonów do firmy, adres jej strony internetowej, godziny otwarcia, logo firmy. Wiele firm decyduje się także na dodatkową prezentację oferty na kopertach firmowych lub umieszczenie na nich okolicznościowych nadruków, na przykład na święta.

Jakie koperty firmowe zamówić?

Firmy prowadzące druk kopert mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy kopert z opcją personalizacji. Na co warto się zdecydować?

  1. Format koperty

W pierwszej kolejności trzeba będzie zdecydować się na konkretny format koperty, na przykład może być to popularna koperta DL pozwalająca na wysyłanie dokumentów złożonych na trzy czy też standardowa koperta C6. Dostępne są także inne formaty kopert, na przykład C4, C5, B4, B4, B6.

  1. Rodzaj papieru

Najczęściej koperty wykonuje się z cieńszego białego papieru, ale można także zdecydować się na koperty z papieru szarego pochodzącego z recyklingu. Koperty z grubszego papieru mają natomiast bardziej reprezentacyjny wymiar.

  1. Druk na kopercie

Firmy wykonujące druk kopert mogą przygotować go dokładnie według projektu klienta. Druk może być wykonany z jednej albo z dwóch stron koperty. Druk na kopercie może być jednokolorowy, ale także wielokolorowy, aby nadać jej atrakcyjny wygląd.

Jak zamówić wydrukowane koperty?

Przygotowywaniem kopert do druku zajmuje się obecnie wiele firm, które mogą zaoferować swoim klientom kompleksową obsługę w ramach ich wykonania. Warto szukać wówczas firm poligraficznych – drukarni, które oferują możliwość wykonania druków różnych materiałów, ponieważ można wtedy zamówić je od razu w całości, na przykład wizytówki firmowe, ulotki.

Ponadto dzisiaj druk kopert można także zlecić także za pośrednictwem internetu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wystarczy wtedy dostarczyć projekt do druku i wybrać parametry kopert online. Gotowe koperty będą doręczone za pośrednictwem firm kurierskiej lub do paczkomatu nawet w ciągu paru dni roboczych.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )