Optyk, okulista, optometrysta? Do kogo się udać na profesjonalne badanie wzroku?

Optyk, okulista, optometrysta? Do kogo się udać na profesjonalne badanie wzroku?

Jeżeli od jakiegoś czasu mrużysz oczy, by coś przeczytać, lub teksty w oddali zaczynają się rozmazywać, to widocznie najwyższy czas, żeby się wybrać i zbadać swój wzrok. Rejestrując się do salonu optycznego mamy do wyboru optyka, okulistę, a także optometrystę. Do kogo zatem powinniśmy się udać, żeby wykonać profesjonalne badanie wzroku?

Profesjonalny salon optyczny przeprowadzi szczegółowe badania

Żyjąc w czasach wszechobecnej cyfryzacji, nasze oczy praktycznie cały dzień narażone są na spoglądanie w ekran i różnego rodzaju promieniowania, a tym samym uszkodzenia wzroku. Z czasem pojawiają się zaburzenia widzenia, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, powodując rozmazanie obrazu, ból oczu, a także uczucie zmęczenia. W momencie nasilonych objawów zaburzeń wzroku należy niezwłocznie udać się do salonu optycznego. Profesjonalne placówki optyczne są wyposażone w specjalistyczny sprzęt, który szczegółowo przeprowadzi diagnostykę i wskaże przyczynę problemu, a doświadczony zespół podejmie się odpowiedniego leczenia. Zarówno okulista jak i optometrysta przeprowadzają wywiad ogólny oraz komputerowe badanie wzroku, po czym są w stanie wstępnie określić rodzaj zaburzenia. Następnie robi się pomiar ciśnienia w oku oraz bada ostrość widzenia, dzięki którym można dobrać odpowiednie okulary lub podjąć się dalszego leczenia wady wzroku.

Kiedy do okulisty, optyka, a kiedy do optometrysty?

Obecnie jest wielu profesjonalistów zajmujących się badaniem wzroku, jednak każdy z nich posiada inną specjalizację. Do kogo zatem się udać, aby zbadać nasze oczy?

Okulista – w momencie, gdy w obrębie Twojego oka nastąpiły jakieś niepokojące zmiany lub stan Twojego widzenia znacznie się pogorszył, to w pierwszej kolejności należy wybrać się do okulisty. Lekarz okulista przeprowadza wszystkie badania wzroku, jak również samego oka. Jest odpowiedzialny za odpowiednią diagnostykę i leczenie chorób oczu, a także może skierować pacjenta w razie konieczności na dalsze badania oraz przepisać odpowiednią korekcję optyczną.

Optometrysta – jest odpowiedzialny za dobór odpowiedniej korekcji optycznej, na którą składają się soczewki, okulary, odpowiednie filtry i powłoki ułatwiające widzenie. Optometrysta posiada uprawnienia do przeprowadzenia wstępnego badania wzroku przy pomocy specjalistycznego sprzętu, dobierania odpowiedniej korekcji optycznej, sprawowania rehabilitacji narządu wzroku oraz doradzania odpowiednich ćwiczeń.

Optyk – odpowiada za właściwe wykonanie okularów na podstawie recepty przepisanej prze okulistę lub optometrystę, jak również za ich naprawę. W momencie ukończenia studiów, optycy nabywają podobnych uprawnień do optometrystów, mogąc samodzielnie wykonywać badania wzroku w celu doboru odpowiedniej korekcji.

Gdzie się udać profesjonalne badanie wzroku w Olsztynie?

Do najbardziej profesjonalnej placówki w miejscowości Olsztyn z pewnością należy nowoczesny salon optyczny „Wzroker”, który swoje kompleksowe usługi związane z korekcją wzroku świadczy nieprzerwanie od 15 lat. Wchodząc na stronę internetową salonu optycznego http://wzroker.pl/ możemy zapoznać się z bogatą ofertą dotycząca specjalistycznych badań zarówno z zakresu okulistyki, jak i optometrii. Salon optyczny Wzroker gwarantuje największą skuteczność pod względem wyleczalności oraz korekcji wzroku, a profesjonalny sprzęt pozwoli na zdiagnozowanie najmniejszej wady.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )