Mundial 2022. Z kim zagra Polska na Mistrzostwach Świata w Katarze?

Mundial 2022. Z kim zagra Polska na Mistrzostwach Świata w Katarze?

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożne mężczyzn będą absolutnie wyjątkowe, ponieważ nie dość, że poprzedzała je długa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa, to jeszcze pierwszy raz turniej tej rangi zostanie rozegrany na Bliskim Wschodzie. Na uwagę zasługuję również fakt, że nigdy wcześniej Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej nie odbywały się jesienią. A z kim zagra Reprezentacja Polski i jakie ma szanse na wyjście z grupy?

Mundial 2022 – podstawowe informacje

Na tegorocznym mundialu wystąpią 32 reprezentacje narodowe, które będą rywalizować ze sobą na 8 stadionach, położonych w siedmiu miastach. Mecz otwarcia odbędzie się w poniedziałek 21 listopada i będzie to pojedynek między Senegalem a Holandią, który planowo ma zostać rozegrany o godzinie 11.00 czasu polskiego. Natomiast gospodarze turnieju zagrają tego samego dnia z Ekwadorem, ale dopiero o godzinie 17.00. Jest o tyle nietypowe rozwiązanie, że od wielu lat to właśnie gospodarze Mistrzostw Świata jako pierwsi wychodzili na murawę, by otworzyć ten prestiżowy turniej. Na kolejny dzień, czyli 22 listopada zaplanowano pierwszy mecz Reprezentacji Polski, która zmierzy się z Meksykiem, a 18 grudnia zostanie rozegrany wielki finał.

Z kim zagra Polska?

Na Mistrzostwach Świata w Katarze kibice będą mogli śledzić rywalizację w 8 grupach, a z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny. W wyniku losowania mundial 2022 grupy Polska znalazła się w grupie C razem z takimi krajami jak:

  • Meksyk
  • Arabia Saudyjska
  • Argentyna

Na tegorocznym mundialu w zasadzie nie ma słabych grup. Ponadto według bukmacherów Reprezentacja Polski ma sporą szansę na awans do 1/8 finału, a wówczas mogłaby się zmierzyć z Francuzami lub Duńczykami. Jednak, aby tak się stało, trzeba będzie pewnie pokonać Arabię Saudyjską i Meksyk oraz liczyć na dobry wynik z Argentyną. Eksperci prognozują, że kluczowy dla Polski będzie pierwszy mecz z Meksykiem, który Polacy powinni wygrać, jeśli chcą myśleć o awansie do dalszej fazy rozgrywek.

Terminarz grupy C

Znając już mundial 2022 grupy, warto również poznać dokładny terminarz grupy C, by wiedzieć, kiedy swoje mecze rozegra Polska. Obecnie grafik grupy C przedstawia się następująco:

  • 22 listopada 2022: godzina 11:00 Argentyna – Arabia Saudyjska; godzina 17:00 Meksyk – Polska
  • 26 listopada 2022: godzina 14:00 Polska – Arabia Saudyjska; godzina 20:00 Argentyna – Meksyk
  • 30 listopada 2022: godzina 20:00 Polska – Argentyna; godzina 20:00 Arabia Saudyjska – Meksyk

Jeśli Reprezentacja Polski wygra pierwsze dwa mecze, to będzie miała dużą szansę na awans. Tym bardziej że według szacunków bukmacherów wygrana z Argentyną i tak jest mało prawdopodobna. Należy pamiętać również, że warunki atmosferyczne w Katarze mogą skutecznie utrudniać grę europejskim piłkarzom, przez co podczas tych Mistrzostw Świata nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

Wśród faworytów tegorocznego turnieju wymienia się Francję, Brazylię i Anglię, duże szanse na zwycięstwo mają także takie kraje jak Argentyna, Hiszpania, Niemcy i Belgia. Jednak mundial 2022 grupy wcale nie musi przebiegać zgodnie z prognozami bukmacherów. Dlatego warto śledzić zmagania Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Katarze, by kibicować biało-czerwonym w walce o najważniejsze piłkarskie trofeum.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )