Fotografia biznesowa Warszawa – jakie korzyści daje nam posiadanie dobrych zdjęć biznesowych

Fotografia biznesowa Warszawa – jakie korzyści daje nam posiadanie dobrych zdjęć biznesowych

Zdjęcie: Zespół firmy Bryki z Ameryki, fotograf: krzysztofzaleski.com

Posiadanie profesjonalnych zdjęć biznesowych wielu osobom wydaje się koniecznością. Tego typu fotografie to nie tylko ładny dodatek do naszego CV lub strony internetowej. Dzięki nim jesteśmy w stanie zbudować wizerunek w sieci, który będzie na siebie zarabiał jeszcze długi czas po wykonaniu zdjęć. Co powinniśmy wiedzieć zanim umówimy się na sesję biznesową?

Fotografia biznesowa – dlaczego nie warto oszczędzać na dobrych zdjęciach?

Każda aktywna zawodowo osoba powinna posiadać profesjonalne zdjęcia biznesowe. Warto zdawać sobie sprawę, że znacząco różnią się one od zwykłych fotografii, których celem jest wyłącznie oddanie naszej powierzchowności. Zdjęcie biznesowe ma nie tyle ukazać odbiorcy jak wyglądamy, ale przede wszystkim pomóc nam stworzyć wizerunek profesjonalisty w swojej branży.

Należy zaznaczyć, że zdjęcia biznesowe nie są oszustwem. Fotograf biznesowy nie tworzy fikcyjnej postaci, a jedynie wydobywa z nas cechy, które już posiadamy, a które są kluczowe w wykonywanym przez nas zawodzie.

Zrobienie dobrych zdjęć biznesowych może pomóc przedsiębiorcom pozyskać nowych klientów i partnerów. Gdy jesteśmy szeregowymi pracownikami – zdjęcia tego typu sprawią, że staniemy się bardziej atrakcyjni dla potencjalnego pracodawcy. Należy mieć bowiem świadomość, że nawet profesjonalni rekruterzy przyznają się do odrzucania kandydatury osób, których fotografie zamieszczone w CV (a także w sieci) wydały im się nieodpowiednie.

Czy tego chcemy czy nie – inni ludzie oceniają nas po wyglądzie (wszyscy mamy to zakodowane w genach – dzięki między innymi tej umiejętności byliśmy w stanie przetrwać jako gatunek). Dodatkowo wydają wyroki bardzo szybko i niechętnie zmieniają zdanie. Doświadczony fotograf biznesowy radzi, żeby zamiast oburzać się na ludzką naturę, wykorzystać ją do własnych celów. Stwórzmy takie zdjęcia, które sprawią, że będziemy oceniani pozytywnie.

Jak znaleźć dobrego fotografa biznesowego w Warszawie?

Jeżeli mieszkamy w tak wielkim mieście jak Warszawa, z pewnością możemy przebierać w ofertach fotografów biznesowych. Musimy jednak wiedzieć, że nie wszystkie osoby, które oferują nam wykonanie zdjęć biznesowych mają o tym pojęcie. Niestety w Polsce zawód fotografa nie jest w żaden sposób regulowany, co oznacza, że może wykonywać go każdy, kto posiada odpowiedni sprzęt i zarejestruje własną działalność gospodarczą.

Pamiętajmy, że choć dobre zdjęcie biznesowe będzie na siebie pracować latami, złe może nam bardzo zaszkodzić. Z tego względu przed podjęciem pracy z fotografem biznesowym powinniśmy uważnie zapoznać się z jego portfolio. Jeżeli zdjęcia nie spełniają naszych oczekiwań, nie bójmy się odmówić i szukać dalej. Stawka jest bowiem tak wysoka, że nie możemy pozwolić sobie na ryzyko.

Zdjęcie: Pawel-Tkaczyk, Fotograf: Krzysztof Zaleski

Ile zapłacić za fotografie biznesowe?

Kwestia zapłaty za zdjęcia biznesowe wywołuje dużo kontrowersji. Niektórzy klienci uważają, że gdy zdecydują się na mniejszą ilość zdjęć – powinni zapłacić mniej. Pamiętajmy, że tak to nie działa. Gdy umawiamy się na sesję biznesową, decydujemy się zapłacić za wiedzę i umiejętności (nierzadko zdobywane latami) konkretnego fotografa. Nie płacimy za pojedyncze zdjęcie, a za efekt, który fotograf pozwala nam osiągnąć. Z tego względu niezależnie od tego czy zamawiamy dwa czy dwadzieścia zdjęć – cena będzie stała.

Żeby uniknąć rozczarowań przed rozpoczęciem współpracy z danym fotografem dokładnie wyjaśnijmy zasady współpracy. Jako klienci musimy mieć pewność ile i za co płacimy.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )