Czyszczenie rurociągów odkurzaczem przemysłowym

Czyszczenie rurociągów odkurzaczem przemysłowym

Rurociągi występujące w większości zakładów przemysłowych wymagają regularnego czyszczenia zapewniającego utrzymanie drożności rur. Czyszczenie ręczne tego rodzaju instalacji jest najczęściej niemożliwe. W takich sytuacjach należy zwrócić się po pomoc do specjalistów. Dysponują oni sprzętem, który bez trudu przywróci drożność rurociągów oraz ich pełną użyteczność. Jednym z takich profesjonalnych urządzeń jest odkurzacz przemysłowy.

Czym jest odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz przemysłowy to potoczna nazwa agregatu podciśnieniowego, który w wersji służącej do udrażniania kanałów i rurociągów często zamontowany jest na specjalistycznym pojeździe wyposażonym w pokaźny zbiornik na nieczystości i odpady. Zapewnienie odpowiedniej wydajności urządzenia wymaga zastosowania niezwykłej mocy ssącej i wielkiej przepustowości. W praktyce nieocenione okazują się długie, elastyczne węże, które można doprowadzić nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Dokonując wyboru odkurzacza przemysłowego do czyszczenia rurociągów zwróć jeszcze uwagę na wielkość zbiornika, do którego zasysane i wtłaczane są zabrudzenia.

Proces czyszczenia rurociągów odkurzaczem przemysłowym

Działanie tego rodzaju odkurzacza opiera się na łączeniu technik ssąco-tłoczących, które zbierają materiał dzięki zastosowaniu długich, elastycznych rur, które wprowadzane są w rurociągi przeznaczone do oczyszczenia. Urządzenie doskonale radzi sobie zarówno z cieczami, szlamem, jak i materiałem stałym, który mógł osadzić się w rurach lub kanałach. Z oczywistych względów zasysanie materiału ciekłego trwa nieco krócej. Dobry fachowiec nie kończy jednak na tym swojej pracy. Kolejnym etapem czyszczenia jest mycie gorącą wodą z preparatem czyszczącym.

Ze szczegółową specyfikacją pojazdu wyposażonego w odpowiedni odkurzacz możesz zapoznać się na stronie https://makowskimis.eu/oferta/rurociagi/. Profesjonalne firmy trudniące się czyszczeniem rurociągów powinny móc pochwalić się zarówno doświadczeniem w branży, jak i posiadać odpowiedni sprzęt. Dlatego w podanym linku znajdziesz także informacje na temat czyszczenia kanałów oraz studzienek kanalizacyjnych. To z pewnością wymaga szczególnych kompetencji.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )