Czym iPhone różni się od innych telefonów?

Czym iPhone różni się od innych telefonów?

Pytanie o to, co lepsze – iPhone czy smartfony z Androidem, jest tematem wieloletniej debaty, która chyba nigdy się nie skończy. Większość ludzi decyduje się być fanami produktów z IOS lub Androidem, bez względu na wszystko. Osoby, które w ciągu swojej technologicznej wędrówki przesiadali się wielokrotnie z telefonów iPhone na smartfony z Androidem, podkreślają istotną różnicę w podejściu do technologii i jej rozumienia w każdym z tych rozwiązań. Większość z nich jednak równocześnie podkreśla, że każde z tych rozwiązań oferuje coś ciekawego i trudno byłoby jednoznacznie wskazać zdecydowanie lepsze rozwiązanie. W tym krótkim artykule znajdziesz kilka istotnych różnic, które pokazują, dlaczego warto, bądź nie warto wybrać telefon iPhone.

Android czy iPhone – różnice sprzętowe

Tym, co najczęściej jest poruszane, gdy porównuje się telefony iPhone do tych z Androidem, są różnice sprzętowe. Co ciekawe, dość często słyszy się, że wielu producentów urządzeń z Androidem próbowało skopiować konstrukcję iPhone’ów. Okazuje się, że dzieje się to również w drugą stronę, choć w mniej oczywisty sposób. Jakie są zatem różnice? Zobaczmy…

Uniwersalność projektu

Każdego roku wypuszczane są dosłownie setki smartfonów z Androidem. Na przykład w 2021 roku było ich ponad 500. W tym samym roku iPhone umieścił na rynku cztery modele. Nie czterysta, tylko cztery. Apple wypuszcza co roku 3-5 modeli smartfonów i wszystkie mają bardzo podobny wygląd.

Przekłada się to na absolutnie ogromną liczbę projektów dostępnych każdego roku dla telefonów z systemem Android, od tradycyjnych projektów po składane smartfony i od telefonów dedykowanych entuzjastom fotografii i wideografii po telefony zaprojektowane tak, aby wytrzymać wstrząsy i zanurzenie w głębokiej wodzie. Z drugiej strony użytkownicy iPhone’a mają do czynienia z tym, co Apple uzna za modne w tym roku.

Efektywność energetyczna i surowa moc telefonów iPhone

Co zaskakujące, przy tak wielu firmach konkurujących na rynku Androida to Apple jest liderem pod względem czystej mocy obliczeniowej. Najnowszy chipset Apple A15 Bionic, który jest sercem nowego iPhone, wyprzedza praktycznie każdy inny mobilny chipset, będąc jednocześnie znacznie bardziej energooszczędnym.

W ekosystemie Androida zawsze skupiano się na innowacjach. Wielu producentów ryzykuje nawet wprowadzenie nowych, niesprawdzonych funkcji, aby wyróżnić się na tle konkurencji. W przeciwieństwie do tego Apple powoli wdraża funkcje, wprowadzając je tylko wtedy, gdy projektanci są całkowicie pewni, że funkcja odniesie sukces. Weźmy ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania: podczas gdy pierwsze telefony z Androidem z wyświetlaczami 120 Hz pojawiły się w 2017 r., Apple wdrożyło tę funkcję dopiero cztery lata później, na iPhone’ach 13 Pro i Pro Max.

Ten rodzaj opóźnienia zapewnia również znacznie lepszą implementację dowolnej konkretnej funkcji. Na przykład pierwsza iteracja składanego wyświetlacza Samsunga była okropna pod względem trwałości i oczekiwanej długości życia, a dopiero teraz, dzięki trzeciej generacji Galaxy Z Fold, możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z tej technologii. Dzięki iPhone’om nie musisz się obawiać, że eksperymentalne funkcje zrujnują Twoje wrażenia.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )