Czy opłaca się inwestować w automaty na napoje?

Czy opłaca się inwestować w automaty na napoje?

Jeśli masz pomysł na nowy biznes, jakim są automaty na napoje lub na przekąski, z pewnością zastanawiasz się, ile będziesz musiał zainwestować. Każde nowe przedsięwzięcie wymaga jakiegoś wkładu – czasem mniejszego, czasem większego. W przypadku automatów na napoje, jeden z pewnością nie zarobi dla nas tyle, ile chcielibyśmy, aby zarobił. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad zainwestowaniem w automaty z napojami, powinieneś od razu zaopatrzyć się w kilka, i rozstawić je w różnych miejscach. Wtedy Twoje przychody z automatów spotęgują się, a co za tym idzie – szybciej zarobisz więcej pieniędzy na dalszy rozwój.

Ile zatem kosztuje jeden automat na napoje? Kosz takiej maszyny to zazwyczaj około 3 000 złotych do 5 000 złotych, jednak mówimy tutaj o automatach raczej zwyczajnych, klasycznych, często używanych. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym automacie prosto od producenta – będzie to koszt od 5 000 złotych w górę, nawet do kilkunastu tysięcy.

Gdzie najlepiej stawiać automaty na napoje?

Chcesz zacząć zarabiać na automatach na napoje, wiesz już prawie wszystko na temat tego typu biznesu, jednak nie do końca masz pomysł, gdzie postawić swoje automaty, aby zyski z nich były jak największe? Z tym pytaniem zmaga się wielu właścicieli automatów. To niby oczywiste – dobre miejsce będzie wszędzie tam, gdzie przewija się codziennie całkiem spora ilość osób. Jednak to nie zawsze takie oczywiste – w wielu miejscach stoją już automaty, a więc swoje miejsce zaznacza konkurencja. Przez konkurencję zazwyczaj nie jest łatwo się przebić, ponieważ ludzie są już zazwyczaj przyzwyczajeni do robienia zakupów w danym automacie – znają produkty, które mogą tam dostać. Warto więc przede wszystkim stawiać na zawartość automatu, która zainteresuje, skłoni do zakupu i zatrzyma klientów. To podstawowy warunek. Jednak w przypadku kilku automatów na małym obszarze, przychody nadal będą rozkładać się na kilka różnych automatów. Aby osiągać jak największe zyski, warto znaleźć takie miejsce, gdzie automat będzie jedynym w pobliżu, łatwym do zlokalizowania zaraz przy wejściu do budynku oraz oczywiście będzie zawierał napoje, które będą zachęcać do regularnego kupowania. Nie mniejszą rolę gra tutaj także cena, jednak to już czynnik, na który wpływ ma bardzo wiele różnych zmiennych.

Ile można zarobić na automacie na napoje?

Jeśli chcesz rozpocząć biznes opierający się na automatach na napoje, z pewnością jednym z pierwszych pytań, jakie sobie zadałeś jest – ile można na tym zarobić? Czy automaty na napoje przynoszą satysfakcjonujące zyski? Może lepiej zająć się czymś innym – co, jeśli automat nie wypali? Jest bardzo mała szansa, że automat nie przyniesie żadnych przychodów. Ludzie działają tak, że nawet jeśli nie do końca mają ochotę na jakąś przekąskę czy napój – kiedy widzą automat, mimo wszystko chętnie z niego korzystają.

Co do zysków, wygląda to bardzo różnie – mogą wynieść one kilkaset złotych lub kilka tysięcy. Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji i produktów sprzedawanych w automacie. Na automatach na napoje możesz zarobić bardzo dużo, jeśli masz więcej lokalizacji, niż tylko kilka. Jeśli rozstawisz swoje automaty w całym mieście, zyski z pewnością spotęgują się do bardzo dużych i satysfakcjonujących wyników. Nie należy jednak od razu nastawiać się na ogromny sukces – warto na początku zbadać rynek, dowiedzieć się, w jakim miejscu sprawdzi się jaki automat i dopiero wtedy podjąć decyzję o zajęciu danego miejsca. Warto mieć na uwadze także straty, takie jak kradzieże z automatu, które co prawda nie są łatwe, jednak nadal możliwe. Automaty mogą także zostać zniszczone, zdewastowane – to raczej rzadki scenariusz, jednak warto mieć go na uwadze.

Podsumowując – czy warto inwestować w automaty na napoje? Zdecydowanie tak – warto inwestować w każdy biznes, jeśli tylko ma się o nim jakieś pojęcie i pomysł na jego rozwój. Automaty na napoje to bardzo dobry pomysł, ponieważ nie są drogie i nie zajmują dużo miejsca, a więc mogą zostać postawione prawie wszędzie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )