Bonding zębów – gwarancja pięknego uśmiechu

Bonding zębów – gwarancja pięknego uśmiechu

Zdrowe zęby to gwarancja pięknego uśmiechu. Wszelkie przebarwienia, ukruszenia, a także wyszczerbienia mogą negatywnie wpływać na jego estetykę. Aby zadbać o zniewalający uśmiech, warto przeprowadzić zabieg odbudowy powierzchni zębów zwany bondingiem.  

Bonding zębów – co to?

Bonding to zabieg estetyczny, podczas którego za pomocą specjalnych żywic kompozytowych wypełnia się wszelkie ukruszenia, pęknięcia oraz inne wady i szkody, które powstają na powierzchni zębów. Wspomniane wyżej żywice to materiał kompozytowy, który wykorzystywany jest również przy leczeniu ubytków próchnicowych. Jego odcień można idealnie dopasować do koloru szkliwa, bądź też zdecydować się na jaśniejszy kolor, jeśli dąży się do efektu wybielenia zębów. Dzięki temu zabieg ten zapewnia szybką i widoczną poprawę estetyki uzębienia. Żywica to materiał elastyczny, który doskonale przylega do szkliwa zęba. Jego modelowanie jest proste, dlatego doskonale sprawdza się nawet w przypadku najróżniejszych wad i ubytków.

Cały proces bondingu polega na zjawisku przylegania zwanym adhezją. Opiera się ono na szczelnym połączeniu tkanek twardych z wypełnieniem. Dzięki temu bonding to zabieg zapewniający względną wytrzymałość (jednak mniejszą niż licówki porcelanowe), a średnia jego trwałość wynosi ok. 5 lat. Po upływie tego czasu bądź wykruszeniu kompozytu zabieg można powtórzyć. Należy jednak pamiętać, że trwałość bondingu zależy również od higieny pacjenta oraz prawidłowości jego zgryzu.

Dużą zaletą zabiegu jest jego nie inwazyjność i odwracalność. Bonding jest całkowicie bezpieczny dla zębów i nie narusza ich struktury. Jego efekty są widoczne od zaraz – zęby mają jednolity kolor, są równe i pozbawione ubytków oraz pęknięć. Zabieg ten jest również zupełnie bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego.

Jak wygląda zabieg bondingu zębów?

Bonding jest przeprowadzany dość szybko i zazwyczaj trwa do 60 minut, jednakże należy pamiętać, że czas zależy od rozległości planowanej odbudowy. Zabieg można wykonać w czasie jednej wizyty, jednakże przed nią warto umówić się na konsultację, w czasie której stomatolog oceni stan zębów i zaproponuje odpowiednie zabiegi estetyczne.

Bonding zębów powinien rozpocząć się od oczyszczenia ich powierzchni. Ten etap jest bardzo istotny, ponieważ przygotowuje on zęby do właściwego zabiegu. Następnie lekarz przygotowuje szkliwo poprzez wytrawienie go łagodnym kwasem. Celem tego procesu jest utworzenie wgłębień o mikroskopijnych rozmiarach. Ten krok nie wpływa negatywnie na szkliwo, a jedynie przygotowuje je do nałożenia żywicy, co stanowi kolejny etap zabiegu. Podczas aplikacji materiału kompozytowego stomatolog dopasowuje go do kształtu i rozmiaru zęba. Ostatnim krokiem jest utwardzenie kompozytu lampą polimeryzacyjną, a także wygładzenie i wypolerowanie powierzchni zęba.

Gdzie wykonać bonding zębów?

Wiele gabinetów stomatologicznych posiada w swojej ofercie bonding zębów. Jednakże brak profesjonalizmu i źle przeprowadzony zabieg może prowadzić do niedokładnego bądź niewytrzymałego efektu. Z tego powodu warto zdecydować się na bonding zębów w fachowym i zaufanym gabinecie, pod okiem specjalistów. Klinika Uśmiechu z Chorzowa oferuje usługi z zakresu stomatologii estetycznej na najwyższym poziomie, które wykonywane są przez specjalistów w swojej dziedzinie. Lek. stom. Kamila Wróblińska- Lewkowicz wykonuje bonding od 11 lat. Jej lata doświadczenia oraz dbałość o detale to gwarancja satysfakcji każdego klienta. Klinika Uśmiechu to nowoczesny gabinet, który stosuje innowacyjne metody leczenia oraz poprawiania estetyki zębów. Ponadto stawia komfort i zadowolenie pacjenta na pierwszym miejscu. Przy bondingu w Klinice Uśmiechu gwarancja udzielana jest na jeden rok.

Klinika Uśmiechu oprócz profesjonalnego bondingu w swojej ofercie ma inne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej w tym: wybielanie, zakładanie licówek porcelanowych czy też implantów. Ponadto zajmuje się leczeniem uzębienia w każdym wieku – to miejsce odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.

 Autor artykułu: Marta Jop – BajkoweChwile.pl

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )