Kurs pierwszej pomocy – w jakich miejscach powinno się je przeprowadzać?

Kurs pierwszej pomocy – w jakich miejscach powinno się je przeprowadzać?

Pracodawcom niekiedy wydaje się, że resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy ułożenie pacjenta w pozycji ustalonej bocznej to coś, co każdy kiedyś przerabiał i z pewnością nawet po latach od zajęć szkolnych, będzie potrafił wykonać. Jednak kiedy przychodzi do realnej sytuacji zagrożenia życia, okazuje się często, że panika zwycięża, a stara wiedza została zapomniana. Dlatego warto dbać o to, aby od czasu do czasu uaktualnić wiedzę pracowników, dzięki czemu być może uda się uniknąć tragedii. Zwłaszcza w tych miejscach, w których ryzyko jest szczególnie duże, tak jak w niektórych przypadkach wymienionych poniżej. 

Kurs pierwszej pomocy – zakłady produkcyjne 

Osoby pracujące w otoczeniu maszyn oraz niekiedy szkodliwych substancji chemicznych, otrzymują najczęściej szczegółowy instruktaż odnośnie zachowania szczególnej ostrożności oraz odpowiedniej higieny. Jednak nie da się ukryć, że mimo to wypadki się zdarzają, chociażby przez zwykłe ludzkie roztargnienie. Dlatego kurs pierwszej pomocy w zakładzie produkcyjnym powinien obejmować wszystkie najważniejsze zagadnienia, rozszerzone o opatrywanie ran i radzenie sobie z poparzeniami. 

Kurs pierwszej pomocy – jednostki wojskowe i policyjne 

Pierwszą pomoc w małym palcu powinni mieć pracownicy służb mundurowych, a zwłaszcza ci, którzy posługują się lub są szkoleni z użytkowania broni palnej. Są to zawody, w których często ryzykuje się własne zdrowie lub życie, ale także zdarza się, że występuje konieczność udzielenia pomocy cywilom. Na stronie https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/ można znaleźć kursy pierwszej pomocy, które rozszerzone są o zagadnienia specyficzne do tych profesji. 

Kurs pierwszej pomocy – centra handlowe i miejsca użytku publicznego 

Pracownicy ochrony czy portierzy w miejscach, gdzie przewija się dziennie wielu ludzi powinni być przeszkoleni w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy obsługi defibrylatora AED, jako osoby, które są odpowiedzialne za obiekt. Jednak pozostałym urzędnikom, sprzedawcom i innym osobom na co dzień przebywającym w budynku, również nie zaszkodzi odbycie takiego kursu. Nigdy nie wiadomo kiedy i w jakiej sytuacji będzie potrzebna szybka pomoc. 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )