Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Szczecinie?

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Szczecinie?

Prowadzenie działalności gospodarczej nierozerwalnie związane jest z koniecznością prowadzenia księgowości czy to uproszczonej, czy pełnej. W związku z tym zakładając firmę w Szczecinie, konieczne jest znalezienie dobrego biura rachunkowego. Można oczywiście prowadzić księgowość we własnym zakresie, jednak przedsiębiorcy coraz częściej odchodzą od tego pomysłu. Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Szczecinie?

Wiele usług w jednym miejscu

Przedsiębiorcy najchętniej korzystają z usług biur rachunkowych, które przygotowały bogatą ofertę dla swoich klientów. Biuro rachunkowe w Szczecinie powinno więc oferować przede wszystkim prowadzenie księgowości uproszczonej, pełnych ksiąg (nigdy nie wiadomo, czy firma nie będzie zmuszona ich prowadzić, nawet jeżeli obecnie nie jest do tego zobligowana), prowadzenie spraw kadrowo-płacowych. Jest to absolutne minimum. Najczęściej jednak biuro rachunkowe w Szczecinie zaoferuje klientom znacznie więcej, a więc możliwość sporządzania sprawozdań dla GUS, sporządzania dokumentacji dla banku czy innej instytucji kredytowej, archiwizowanie dokumentów, wykonywanie przelewów bankowych na rzecz kontrahentów, przypominanie kontrahentom o zbliżającym się terminie płatności. Niektóre biura rachunkowe wprowadzają również możliwość przesyłania dokumentów online, dzięki czemu nie trzeba osobiście przynosić ich do biura. Oczywiście wszystkie dodatkowe usługi są płatne, jednak klienci biur często mogą liczyć na preferencyjne ceny. Co więcej, dobrze jest się zastanowić, czy nie warto zlecić biuru wykonywania większej ilości obowiązków, nawet za nieco większą cenę. Powodem jest fakt, iż w takiej sytuacji jeden podmiot przejmuje niemal pełną opiekę nad finansami firmy. Jest to bardzo ważne szczególnie dla przedsiębiorców, którzy nie mają dużej wiedzy z tego zakresu.

Księgowość od zaraz

Dla przedsiębiorców bardzo ważna jest możliwość pozostania w kontakcie z osobą prowadzącą księgowość. Często bowiem zmagają się oni z pytaniami natury finansowej i podatkowej, na które nie są w stanie sami odpowiedzieć. Dobre biuro rachunkowe w Szczecinie powinno oferować możliwość kontaktu zarówno osobistego, jak i telefonicznego i mailowego w godzinach pracy biura. Co więcej, dobrze jeśli księgowością jednego podmiotu gospodarczej zajmuje się jedna osoba. Oczywiście jeden księgowy ma pod sobą wiele firm, jednak ważne, aby kilka osób nie zajmowało się sprawami jednego przedsiębiorstwa, chyba że jest ono naprawdę sporych rozmiarów. Biuro rachunkowe powinno być gotowe do podjęcia współpracy od zaraz, bowiem terminy podatkowe są nieubłagane nawet dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Dobrze wybrać do współpracy podmiot, który posiada doświadczenie w prowadzeniu księgowości firm. Pracownicy biura rachunkowego powinni cechować się odpowiednim przygotowaniem merytorycznym oraz wieloletnią praktyką w zawodzie. Tylko wtedy przedsiębiorca może być pewny, że oddaje swoje sprawy finansowe w najlepsze ręce, a wszelkie kwestie podatkowe będą zawsze uregulowane poprawnie i w terminie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )