To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Światowe Firmy 2014

W drugiej edycji Konkursu Światowa Firma 2014 znaleźliśmy 3868 firm, które osiągnęły przychody z eksportu większe niż 4 mln zł we wszystkich latach 2011-2013. Spośród nich 3394 eksportowały w 2013 r. do minimum 3 krajów i uzyskały tytuł Światowa Firma 2014.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu prowadzi  program Światowa Firma od  połowy 2013 r. Pomaga mu Wywiadownia Handlową InfoCredit, która zbiera informacje o eksporterach z urzędów celnych.

W drugiej edycji Konkursu Światowa Firma 2014 znaleźliśmy 3868 firm, które osiągnęły przychody z eksportu większe niż 4 mln zł we wszystkich latach 2011-2013. Spośród nich 3394 eksportowały w 2013 r. do minimum 3 krajów i uzyskały tytuł Światowa Firma 2014.  To więcej niż rok wcześniej, gdy tytuł Światowa Firma 2013 uzyskało 2588 firm.

Ranking Światowe Firmy 2013

Przedstawiamy ranking Światowe Firmy 2014 w kolejności według liczby krajów, do których prowadzony był eksport w 2013 r.

Na podium znalazły się w nim Lumileds Poland S.A., ABB Sp. z o.o. i  Asplex Sp. z o.o.

W 2013 r. Lumileds Poland S.A. eksportowała towary do aż 118 krajów.

Image

 Statuetka Złoty Świat przyznawana w programie Światowa Firma

 

Światowe Firmy  2014
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wielkość eksportu w mln zł Liczba krajów, do których firma eksportowała.
2011 2013 2011 2013
1 Lumileds Poland S.A. Pabianice >100 >100 94 118
2 ABB Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 100 104
3 Asplex Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 93 96
4 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 50-75 >100 76 95
5 RADWAG Wagi Elektroniczne Radom 10-30 30-50 80 92
6 PCC ROKITA S.A. Brzeg Dolny >100 >100 81 92
7 Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. Stryków >100 >100 75 86
8 MICHELIN POLSKA S.A. Olsztyn >100 >100 74 84
9 CIECH S.A. Warszawa >100 >100 100 83
10 Inter Projekt S.A. Gliwice 10-30 50-75 69 82
11 Separator Spares Int.poland sp. z o.o. Kraków 4-10 10-30 80 80
12 SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz >100 >100 82 78
13 Nowy Styl Sp. z o.o. Krosno >100 >100 75 78
14 Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. Bielawa >100 >100 70 77
15 Lotos Oil Sp. z o.o. Gdańsk >100 >100 66 77
16 WIX – FILTRON Sp. z o.o. Gostyń >100 >100 75 76
17 Samsung Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. Wronki >100 >100 32 76
18 Klingspor Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 72 75
19 Mondi Świecie S.A. Świecie >100 >100 77 73
20 Mokate Sp. z o.o. Żory >100 >100 66 72
21 GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. Poznań >100 >100 58 72
22 ARCELORMITTAL Poland S.A. Dąbrowa Górnicza >100 >100 43 72
23 HARRIS CALORIFIC INTERNATIONAL Sp. z o.o. Dzierżoniów >100 >100 67 71
24 Narodowe Centrum Badań Jądrowych Otwock 10-30 50-75 58 70
25 Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o. Koło >100 >100 60 69
26 FERRERO POLSKA Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 69 68
27 Vesuvius Poland Sp. z o.o. Skawina >100 >100 63 68
28 GEMALTO Sp. z o.o. Tczew >100 >100 66 67
29 Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. Starogard Gdański >100 >100 66 67
30 Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Poznań >100 >100 65 66
31 APLISENS S.A. Warszawa 10-30 10-30 58 66
32 3Shape Poland Sp. z o.o. Szczecin 30-50 >100 50 66
33 WSK International Sp. z o.o. Skawina 10-30 10-30 56 65
34 SONEL S.A. Świdnica 10-30 10-30 55 65
35 KRONOPOL Sp. z o.o. Żary >100 >100 53 65
36 Volvo Polska Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 69 64
37 EBS Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 50 64
38 Arjohuntleigh Polska Sp. z o.o. Komorniki >100 >100 54 64
39 METALBUD Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 10-30 30-50 58 63
40 WOOD – MIZER INDUSTRIES Sp. z o.o. Koło 75-100 75-100 66 63
41 PZ HTL S.A. Warszawa 10-30 10-30 71 63
42 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Toruń >100 >100 62 63
43 ATB Tamel S.A. Tarnów >100 75-100 71 62
44 XL Energy Marketing Sp. z o.o. Warszawa 50-75 30-50 51 62
45 Maxcess Sp. z o.o. Bugaj 50-75 50-75 35 62
46 PW SPOMET S.J. – Andrzej Nowotarski, Jan Mędrzak, Marek Adamczyk, Jacek Kamiński Bielsko-Biała 10-30 10-30 35 62
47 ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. Cigacice >100 >100 57 62
48 Stora Enso Poland S.A. Ostrołęka >100 >100 59 62
49 Alfa Laval Kraków Sp. z o.o. Kraków >100 >100 59 62
50 Emed Sp. z o.o. sp.k. Opacz 4-10 10-30 52 61
51 Woodward Poland Sp. z o.o. Niepołomice 50-75 >100 28 60
52 BALTON Sp. z o.o. Producent Sprzętu Medycznego Warszawa 30-50 30-50 62 60
53 MARBET Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 75-100 54 60
54 LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. Zielona Góra 30-50 50-75 51 60
55 LG Electronics Wrocław Sp. z o.o. Biskupice Podgórne >100 >100 57 59
56 EKO – VIT Sp. z o.o. Łódź 50-75 75-100 44 59
57 Olimp Laboratories Sp. z o.o. Dębica 30-50 50-75 39 58
58 MOKATE S.A. Ustroń 30-50 50-75 46 58
59 RELPOL S.A. Żary 75-100 50-75 57 58
60 Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o. Elbląg >100 >100 51 58
61 CARGOTEC POLAND Sp. z o.o. Stargard Szczeciński >100 >100 55 57
62 M & R Printing Equipment Poland Sp. z o.o. Wojnicz 10-30 10-30 42 57
63 Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o. Ładna >100 >100 47 57
64 Verona Products Professional sp. z o.o. Andrzejów Duranowski 4-10 10-30 42 57
65 OBR S.A. Płock 30-50 75-100 29 56
66 Instanta Sp. z o.o. Żory >100 >100 46 56
67 International Tobacco Machinery Poland Sp. z o.o. Radom >100 >100 48 56
68 FIORE GERNAND, BIERNACKI I TOMAS S.J. Łódź 10-30 10-30 49 56
69 RR Donnelley Document Solutions Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 61 56
70 Brand Distribution Poland LTD Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 10-30 >100 17 55
71 Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o. Mikołów >100 >100 51 55
72 LONTEX Piotr Londzin Czechowice-Dziedzice 10-30 10-30 49 55
73 FCA Poland S.A. Bielsko-Biała >100 >100 52 54
74 LENA LIGHTING S.A. Środa Wielkopolska 30-50 50-75 47 54
75 3M POLAND Sp. z o.o. Kajetany >100 >100 47 54
76 Foodcare Sp. z o.o. Zabierzów 50-75 75-100 24 54
77 Bohamet S. A. Ciele 50-75 50-75 45 54
78 PROFIM Sp. z o.o Turek >100 >100 48 53
79 Curver Poland Sp. z o.o. Słupsk 75-100 >100 44 53
80 NESTLE POLSKA S.A. Warszawa >100 >100 54 53
81 INGLOT Sp. z o.o. Przemyśl 30-50 50-75 41 53
82 BARLINEK S.A. Kielce >100 >100 51 52
83 KABAT S.J. Budzyń 75-100 >100 45 52
84 AMICA WRONKI S.A. Wronki >100 >100 46 52
85 PLATINET S.A. Kraków 30-50 30-50 43 52
86 KOSPEL S.A. Koszalin 10-30 10-30 41 52
87 Ponar Wadowice S.A. Wadowice 10-30 10-30 44 52
88 Zetkama S.A. Ścinawka Średnia 50-75 75-100 41 52
89 PAROC Polska Sp. z o.o. Trzemeszno >100 >100 44 51
90 POL – MAK S.J. Zakład Poligraficzny Przeźmierowo 10-30 10-30 41 51
91 WILK ELEKTRONIK S.A. Łaziska Górne 50-75 >100 43 51
92 Zakłady Przemysłu Cukierniczego MIESZKO S.A. Warszawa 50-75 75-100 44 51
93 TREFL S.A. Sopot 4-10 50-75 14 51
94 STRIMA Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 10-30 10-30 46 51
95 MOLEX Sp. z o.o. Sulęcin >100 >100 44 51
96 Gerresheimer Bolesławiec S.A. Bolesławiec >100 >100 52 51
97 Rawlplug S.A. Wrocław >100 >100 47 51
98 SGL Carbon Polska S.A. Racibórz >100 >100 55 51
99 OPUS Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 53 51
100 APATOR POWOGAZ S.A. Poznań 50-75 >100 51 50
101 YORK PL Sp. z o. o. S.K. Bolechowo 50-75 75-100 46 50
102 FENES S.A. Fabryka Narzędzi Skrawających Siedlce 10-30 10-30 45 50
103 Hempel Paints (Poland) Sp. z o.o. Niepruszewo >100 >100 35 50
104 ROVESE S. A. Kielce >100 >100 42 49
105 ES – SYSTEM S.A. Kraków 10-30 10-30 44 49
106 Delia Cosmetics Sp. z o.o. Rzgów 4-10 10-30 38 49
107 SCANDIC FOOD Sp. z o.o. Warszawa 75-100 >100 46 48
108 BALTIC WOOD S.A. Jasło 50-75 75-100 42 48
109 Prosperplast Sp. z o.o. S.K.A. Rybarzowice 75-100 50-75 40 48
110 Capricorn S.A. Świebodzice 10-30 10-30 45 48
111 ROSTI (POLSKA) Sp. z o.o. Białystok 50-75 >100 29 48
112 ZAP Sznajder Batterien S.A. Piastów >100 >100 44 48
113 MPW MED Instruments Spółdzielnia Pracy Warszawa 4-10 4-10 55 48
114 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o.o. Toruń >100 >100 62 48
115 Colian Sp. z o.o. Opatówek 30-50 50-75 45 48
116 WILLSON & BROWN – WB Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 75-100 75-100 50 48
117 Canpol Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 50-75 75-100 42 48
118 JTI Polska Sp. z o.o. Wartkowice >100 >100 49 47
119 General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. Gliwice >100 >100 44 47
120 Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego STOMIL SANOK S.A. Sanok >100 >100 46 47
121 ELECTROLUX POLAND Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 45 47
122 Reckitt Benckiser Production (Poland) Sp. z o.o. Nowy Dwór Mazowiecki >100 >100 45 47
123 Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie >100 >100 37 47
124 DRAMERS S.A. Rabowice 10-30 30-50 37 47
125 Dr. Marcus International Sp. z o.o. S. Komandytowa Kalisz 10-30 30-50 42 47
126 Marc Kolor Sp. z o.o. Gdynia 10-30 30-50 44 47
127 EATON TRUCK COMPONENTS Sp. z o.o. Tczew >100 >100 44 47
128 Klimas Sp. z o.o. Kuźnica Kiedrzyńska 10-30 50-75 34 46
129 JBG – 2 Sp. z o.o. Warszowice 50-75 >100 36 46
130 Planika Sp. z o.o. Brzoza 4-10 4-10 45 46
131 Action S.A. Warszawa >100 >100 42 46
132 ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. Gdańsk 4-10 10-30 35 46
133 SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. Lubawa >100 >100 37 46
134 LACTIMA Sp. z o.o. Morąg 10-30 30-50 41 46
135 NOVOL Sp. z o.o. Komorniki >100 >100 41 46
136 BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 53 46
137 Cetco-Poland, Cetco Sp. z o.o. Spółka Komandytowo- Akcyjna Szczytno 75-100 75-100 41 46
138 LENTEX S. A. Lubliniec 75-100 75-100 40 45
139 Famot Pleszew Sp. z o.o. Pleszew >100 >100 34 45
140 Troton Sp. z o.o. Gościno 10-30 30-50 36 45
141 MLEKPOL Spółdzielnia Mleczarska Grajewo >100 >100 42 45
142 SANITEC KOŁO Sp. z o.o. Koło 10-30 >100 24 45
143 ADEO SCREEN Sp. z o.o. Złotoryja 10-30 4-10 34 45
144 Juki Central Europe Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 42 45
145 UTC CCS Manufacturing Polska Sp. z o.o. Ropczyce >100 >100 11 45
146 Fabryka Przyrządów i Uchwytów Bison-Bial S.A. Białystok 50-75 50-75 48 45
147 OASIS EAST Sp. z o.o. Gliwice 30-50 30-50 50 45
148 DECORA S.A. Środa Wielkopolska >100 >100 43 45
149 MITMAR Sp. z o.o. Głowno 50-75 50-75 41 45
150 Avantor Performance Materials Poland S.A. Gliwice 30-50 30-50 41 45
151 SNS Foods Sp. z o.o. Łódź 75-100 75-100 37 45
152 Papiery Powlekane PASACO Sp. z o.o. Solec Kujawski 30-50 50-75 35 44
153 Nowa Szkoła Sp. z o.o. Łódź 4-10 10-30 39 44
154 ALNOR – System Wentylacji Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 37 44
155 Athletic Sp. z o.o. Kluczbork 10-30 10-30 39 44
156 SVANTEK Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 46 44
157 CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Płock >100 >100 41 44
158 International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. Kwidzyn >100 >100 55 44
159 ALVO Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Śmigiel 10-30 10-30 40 44
160 AC S.A. Białystok 75-100 75-100 39 44
161 AM Group Plus Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 42 44
162 CAN – PACK S.A. Kraków >100 >100 44 44
163 AUTO – GAZ CENTRUM Jarosław Zagożdżon Radom 10-30 10-30 43 44
164 Star – Gress Sp. z o.o. Końskie 10-30 30-50 29 44
165 Baltic Spares Services Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 57 44
166 Ceramika Paradyż Sp. z o.o. Opoczno >100 >100 43 44
167 SITS Sp. z o.o. Brodnica >100 >100 43 43
168 GTV Sp. z o.o. S.K. Pruszków 10-30 30-50 33 43
169 TM Technologie Sp. z o.o. Morawica 4-10 10-30 44 43
170 Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. Wolibórz 30-50 30-50 40 43
171 Coveris Rigid Polska Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie >100 >100 33 43
172 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Puławy >100 >100 43 43
173 COM.40 LIMITED Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce >100 >100 40 43
174 Supravis Group S.A. Bydgoszcz 50-75 50-75 44 43
175 PAW Sp. z o.o. Suchy Las 10-30 10-30 46 43
176 Europegas Sp. z o.o. Białystok 10-30 10-30 29 43
177 UTAL Sp. z o.o. Gruszczyn 10-30 30-50 28 43
178 Avon Operations Polska Sp. z o.o. Garwolin >100 >100 44 43
179 SANTE A. Kowalski sp. j. Warszawa >100 >100 31 43
180 R.R. DONNELLEY EUROPE Sp. z o.o. Kraków >100 >100 34 43
181 ANIMEX – ANIMPOL SF Sp. z o.o. S.K. Warszawa >100 >100 45 43
182 Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Police >100 >100 53 43
183 Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K. Tymbark 75-100 >100 38 43
184 Alrec In-Store Sp. z o.o. Łódź 10-30 30-50 44 42
185 3M Wrocław Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 41 42
186 Guala Closures DGS Poland S.A. Włocławek >100 >100 33 42
187 MEDEN – INMED Sp. z o.o. Koszalin 4-10 10-30 32 42
188 PCC EXOL S.A. Brzeg Dolny 30-50 >100 35 42
189 Interfood Polska Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 34 42
190 Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. Wierzbice >100 >100 41 42
191 MASPEX – GMW Sp. z o.o. S.K. Wadowice >100 >100 48 42
192 Steico Sp. z o.o. Czarnków >100 >100 49 42
193 Brunswick Marine In Poland Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 33 42
194 MOLEX PREMISE NETWORKS Sp. z o.o. Rokitki 30-50 30-50 46 42
195 Stalprodukt S.A. Bochnia >100 >100 44 42
196 PERI Polska Sp. z o.o. Płochocin 10-30 50-75 23 42
197 Solvay Engineering Plastics Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski >100 >100 48 42
198 Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Ćmielów 4-10 10-30 26 41
199 LAMELA Sp. z o.o. Łowicz 50-75 50-75 44 41
200 WAWEL S.A. Kraków 10-30 30-50 35 41
201 INTER CARS S.A. Warszawa >100 >100 42 41
202 Secura B.C. Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 35 41
203 Auto Starter Danuta Kaszubowska Gdańsk 10-30 10-30 29 41
204 Firma Oponiarska Dębica S.A. Dębica >100 >100 66 41
205 Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 50-75 50-75 38 41
206 Fabryka Dywanów AGNELLA S.A. Białystok 30-50 30-50 35 41
207 Fabryka Narzędzi FANAR S.A. Ciechanów 10-30 10-30 38 41
208 MTI FURNINOVA POLSKA Sp. z o.o. Kętrzyn 75-100 50-75 36 41
209 Grupa Azoty S.A. Tarnów >100 >100 37 41
210 ASAMED Sp. z o.o. Przeźmierowo 4-10 4-10 31 41
211 FABA S.A. Baboszewo 10-30 10-30 39 41
212 MANULI HYDRAULICS POLSKA S. A. Mysłowice >100 >100 24 41
213 Dipol Gołaszewski, Gwizdała, Waśniowski sp. j. Kraków 4-10 4-10 41 41
214 Promotech Sp. z o.o. Białystok 30-50 30-50 38 41
215 Grupa Topex Sp. z o.o. sp. k. Warszawa 75-100 >100 38 41
216 Fameg Sp. z o.o. Radomsko 50-75 50-75 37 41
217 LA RIVE S.A. Grudziądz 30-50 30-50 40 41
218 Kwazar Corporation Sp. z o.o. Budy-Grzybek 10-30 10-30 42 41
219 NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Opole >100 >100 40 41
220 Cargill Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 >100 15 41
221 SUMI Zakład Tworzyw Sztucznych S.J. Sulejówek 4-10 4-10 41 40
222 ALTARIA SERVICES Sp. z o.o. Banino 10-30 10-30 40 40
223 Seco/Warwick Europe Sp. z o.o. Świebodzin 30-50 >100 19 40
224 Sonoco Poland Packing Services Sp. z o.o. Łódź 4-10 >100 32 40
225 Huta Szkła CZECHY S.A. Trąbki 30-50 50-75 37 40
226 Rockwell Automation Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 23 40
227 TOYA S.A. Wrocław 50-75 75-100 34 40
228 Fabryka Automatów Tokarskich we Wrocławiu S.A. Wrocław 30-50 50-75 30 40
229 Johnson Electric Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza >100 >100 43 40
230 Pulsar K. Bogusz S.J. Łapczyca 4-10 10-30 28 40
231 DT Swiss Polska Sp. z o.o. Oborniki 10-30 30-50 14 39
232 HARPER HYGIENICS S.A. Warszawa 30-50 75-100 9 39
233 Limatherm Components Sp. z o.o. Chorzów 10-30 10-30 38 39
234 HEKO Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych Henryk Konieczny Czermno 10-30 10-30 35 39
235 Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne >100 >100 30 39
236 Fabryki Mebli FORTE S.A. Ostrów Mazowiecka >100 >100 32 39
237 BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 50-75 50-75 37 39
238 Etisoft Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 33 39
239 Flextronics International Poland Sp. z o.o. Tczew >100 >100 41 39
240 MAROLEX Sp. z o.o. Łomianki 4-10 4-10 38 39
241 PPG POLIFARB CIESZYN S.A. Cieszyn >100 >100 28 39
242 BIAZET S.A. Białystok >100 >100 29 39
243 Truckport Sp. z o.o. Dąbrowa 30-50 30-50 17 39
244 PUP TIP – TOPOL Sp. z o.o. Pobiedziska 10-30 30-50 31 39
245 Noex Sp. z o.o. sp.k. Komorniki 4-10 4-10 42 39
246 PRONAR Sp. z o.o. Narew >100 >100 40 39
247 Imperial Sp. z o.o. S.K.A. Białogard 10-30 30-50 40 39
248 FM Group World Andrzej Trawiński Spółka Komandytowa Wrocław >100 75-100 52 39
249 BETAFENCE Sp. z o.o. Kotlarnia >100 >100 38 39
250 Zemat Technology Group Sp. z o.o. Łódź 4-10 10-30 31 39
251 AGUS Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 28 38
252 XL – TAPE International Sp. z o.o. Kielce 30-50 50-75 33 38
253 Axpol Trading Sp. z o.o. S.K. Złotniki 4-10 4-10 38 38
254 Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A. Łubiana 75-100 >100 39 38
255 Mars Polska Sp. z o.o. Sochaczew >100 >100 34 38
256 BACKER OBR Sp. z o.o. Pyrzyce >100 >100 37 38
257 VITKOVICE MILMET S.A. Sosnowiec >100 >100 34 38
258 Tubądzin Management Group Sp. z o.o. Ozorków 30-50 50-75 29 38
259 Korona Candles S.A. Wieluń >100 >100 41 38
260 Valeo Autosystemy Sp. z o.o. Skawina >100 >100 39 38
261 Fabios S.A. Maków Podhalański 50-75 75-100 32 38
262 Reflex – Polska Sp. z o.o. Wąbrzeźno 75-100 >100 38 38
263 AXIS Sp. z o.o. Gdańsk 4-10 4-10 29 38
264 Aquael Janusz Jankiewicz Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 38 38
265 FERROXCUBE POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 75-100 75-100 43 38
266 GALEON Sp. z o.o. S.K. Straszyn 50-75 75-100 30 38
267 VECTOR Sp. z o.o. Gdynia 30-50 30-50 43 38
268 W & B Mold Wb Sp. z o.o. S.K. Warszawa 10-30 10-30 49 38
269 MARMORIN Sp. z o.o. Starkowo 30-50 30-50 31 38
270 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego TRZEMESZNO Sp. z o.o. Trzemeszno 10-30 30-50 27 38
271 Sun Garden Polska Sp. z o.o. sp.k. Malanów >100 >100 38 38
272 KGHM Polska Miedź S.A. Lubin >100 >100 31 38
273 ANWIL S. A. Włocławek >100 >100 33 38
274 Teva Operations Poland Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 31 37
275 Sokołów S.A. Sokołów Podlaski >100 >100 38 37
276 Valeo Electric And Electronic Systems Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice >100 >100 28 37
277 CANTONI MOTOR S.A. Cieszyn 75-100 >100 32 37
278 Constantia ColorCap Sp. z o.o. Jejkowice 75-100 75-100 37 37
279 Castor Drukarnia i Wydawnictwo S.J. Kraków 4-10 4-10 35 37
280 ATT Sp. z o.o. Kraków 4-10 10-30 13 37
281 OPOLTRANS PHU Brzezie 30-50 50-75 33 37
282 NITROERG S.A. Bieruń >100 >100 34 37
283 Zakład Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław Garbacz Grudziądz 10-30 10-30 33 37
284 Wesem D.M.T. Hajduk S.J. Wieliczka 10-30 10-30 31 37
285 Nowodworski sp. j. Częstochowa 10-30 10-30 29 37
286 Brammer S.A. Kolbuszowa 10-30 10-30 36 37
287 HANDLOPEX S.A. Warszawa >100 >100 32 37
288 GAMET S.A. Toruń 30-50 30-50 35 37
289 MECALUX Sp. z o.o. Gliwice >100 >100 36 37
290 DELAVAL OPERATIONS Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 41 37
291 E. J. DANPOL Sp. z o.o. Legnica 4-10 10-30 31 37
292 Ergis S.A. Warszawa >100 >100 38 37
293 ICN POLFA RZESZÓW S.A. Rzeszów >100 75-100 40 36
294 KONGSKILDE – POLSKA Sp. z o.o. Kutno 50-75 75-100 39 36
295 Cobi Factory S.A. Mielec 10-30 10-30 28 36
296 Stalmot & Wolmet S.A. Nidzica 10-30 30-50 34 36
297 Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś S.J. Oława 4-10 10-30 27 36
298 Cell-Fast Sp. z o.o. Stalowa Wola 50-75 75-100 28 36
299 Grupa G-3 S.J. Grzegorz, Piotr, Radosław Gugała Turkowy >100 >100 33 36
300 Borne Furniture Sp. z o.o. Barlinek >100 >100 36 36
301 Interfiber Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 28 36
302 SCHATTDECOR Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne >100 >100 36 36
303 MAHLE Polska Sp. z o.o. Krotoszyn >100 >100 29 36
304 ARCOBALENO Sp. z o.o. Czerwieńsk >100 >100 30 36
305 ASTRA Sp. z o.o. PPHU Jasło 10-30 10-30 29 36
306 Melle Sp. z o.o. Stary Staw 4-10 10-30 24 36
307 Górka Cement Sp. z o.o. Trzebinia >100 >100 29 36
308 SAMASZ Sp. z o.o. Białystok 4-10 50-75 8 36
309 AB S.A. Wrocław >100 >100 33 36
310 KONIMPEX Sp. z o.o. Konin >100 >100 39 36
311 Techmot Sp. z o.o. Choroszcz 4-10 10-30 31 36
312 Polski Koncern Mięsny Duda S.A. Warszawa >100 >100 29 36
313 WIK Sp. z o.o. Dębowiec 10-30 4-10 37 36
314 Eco Service Sp. z o.o. Kobierzyce 10-30 30-50 26 36
315 TRW Polska Sp. z o.o. Częstochowa >100 >100 35 36
316 OKT Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 50-75 75-100 37 35
317 ADWA Sp. z o.o. P P H T U Z P Ch Łódź 10-30 30-50 18 35
318 Marmite S.A. Zakrzewo >100 >100 31 35
319 Nomax Trading Sp. z o.o. Piekary Śląskie 4-10 4-10 34 35
320 Zakłady Produkcyjno – Usługowe PRAWDA Sp. z o.o. Olecko >100 >100 31 35
321 DACPOL Sp. z o.o. Piaseczno 4-10 10-30 38 35
322 Santi Sp. z o.o. Gdynia 4-10 4-10 33 35
323 Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO – LEK S.A. Wrocław 30-50 30-50 32 35
324 GTC S.G. Chwiłowicz S.J. Pyzdry 10-30 10-30 33 35
325 Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza >100 >100 30 35
326 Kronoplus Sp. z o.o. Mielec 10-30 50-75 24 35
327 STANCHEM S.J. Przeds. Chemiczne Lublin >100 >100 27 35
328 2×3 S.A. Krzęcin 10-30 10-30 24 35
329 KRONOSPAN Szczecinek Sp. z o.o. Szczecinek >100 >100 32 35
330 CB S.A. Chrząstowice 10-30 10-30 29 35
331 SOLAN Sp. z o.o. S.K.-A. Głowno 10-30 30-50 31 35
332 ATS Display Sp. z o.o. Wiązowna 4-10 4-10 29 35
333 Xylem Pci Membranes Polska Sp. z o.o. Kostrzyn 10-30 4-10 33 35
334 AXTONE S.A. Kańczuga >100 >100 29 35
335 Zorka Sp. z o.o. Jelenia Góra 50-75 75-100 27 34
336 ALWERNIA S.A. Alwernia >100 >100 26 34
337 ES SYSTEM K Sp. z o.o. Wolbrom 10-30 10-30 29 34
338 Loxy Poland Sp. z o.o. Rumia 4-10 10-30 37 34
339 WILD POLSKA Sp. z o.o. Iława 50-75 50-75 33 34
340 Steelpress Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 30 34
341 Fideltronik Poland Sp. z o.o. Sucha Beskidzka >100 >100 26 34
342 FOOD SERVICE Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka >100 >100 35 34
343 APATOR S.A. Toruń 30-50 30-50 37 34
344 LUMAG Sp. z o.o. Budzyń 50-75 75-100 32 34
345 Staco Polska Sp. z o.o. Niepołomice 50-75 50-75 27 34
346 S&A S.A. Gdynia 10-30 10-30 37 34
347 Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 31 34
348 BAMAR – POL S.J. Opole 4-10 4-10 28 34
349 Rorets Polska Sp. z o.o. Pniewy 10-30 30-50 34 34
350 PLAST TEAM POLAND Sp. z o.o. Słupsk >100 75-100 36 34
351 Livia Corsetti Fashion Sp. J. W. L. Żentała Koszalin 10-30 10-30 39 34
352 Litex Promo Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 10-30 30-50 28 34
353 LG ELECTRONICS MŁAWA Sp. z o.o. Mława >100 >100 36 34
354 Alpha Technology Sp. z o.o. S.K. Kraków 10-30 10-30 29 34
355 FCPK – Bytów Sp. z o.o. Bytów 10-30 10-30 33 34
356 HYDRO – VACUUM S.A. Grudziądz 10-30 10-30 41 34
357 Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. Gliwice 75-100 50-75 31 34
358 Terma Sp. z o.o. Czaple 10-30 10-30 34 34
359 TCL Operations Polska Sp. z o.o. Żyrardów >100 >100 34 34
360 FERRO S.A. Skawina 30-50 30-50 30 34
361 FERAX Sp. z o.o. Zduńska Wola 75-100 75-100 30 34
362 Arctic Paper Kostrzyn S.A. Kostrzyn nad Odrą >100 >100 34 34
363 Deerfos Europe Sp. z o.o. Błonie 4-10 10-30 30 34
364 Döhler Sp. z o.o. Mogielnica >100 >100 21 34
365 NFM Production Sp. z o.o. Lębork 30-50 75-100 30 33
366 INDESIT COMPANY POLSKA Sp. z o.o. Łódź >100 >100 32 33
367 Mobile Climate Control Sp. z o.o. Oława 10-30 50-75 26 33
368 Multichem Sp. z o.o. Luboń 4-10 10-30 26 33
369 Conistics Sp. z o.o. Słubice 30-50 50-75 28 33
370 REGIS Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 35 33
371 ABC Data S.A. Warszawa >100 >100 28 33
372 Pfleiderer MDF Sp. z o.o. Grajewo 50-75 50-75 32 33
373 Invado Sp. z o.o. Dzielna 30-50 50-75 25 33
374 ALUPROF S.A. Bielsko-Biała >100 >100 28 33
375 Kris Line Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 39 33
376 CEDROB S.A. Ciechanów >100 >100 29 33
377 ABRAMIS Sp. z o.o. Łomianki 4-10 4-10 29 33
378 MAN TRUCKS Sp. z o.o. Niepołomice >100 >100 30 33
379 Kanlux S.A. Radzionków 50-75 50-75 39 33
380 Roll – Over Sp. z o.o. Dakowy Mokre 4-10 4-10 26 33
381 Rosinski Packaging Sp. z o.o. S.K.A. Bielsko-Biała 30-50 50-75 33 33
382 Cellco Communications Sp. z o.o. Kobylanka 4-10 4-10 31 33
383 S.I.C. Sp. z o.o. Łódź 10-30 30-50 25 33
384 GRUPA ŻYWIEC S.A. Żywiec 50-75 75-100 26 33
385 Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE S.A. Warszawa >100 >100 29 33
386 BENE TRUCKS Sp. z o.o. Olsztyn 30-50 30-50 28 33
387 Chore – Time Europe Sp. z o.o. Strykowo 10-30 10-30 32 33
388 Polsport S.A. Bielsko-Biała 4-10 4-10 31 33
389 Zakład Obróbki Aluminium Zobal Krzysztof Zakrzewski Siedlisko 10-30 4-10 31 33
390 BISK S.A. Łubna 10-30 10-30 29 33
391 ESSELTE POLSKA Sp. z o.o. Kozienice >100 >100 31 33
392 Unia – Famarol Sp. z o.o. Słupsk 10-30 10-30 28 33
393 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kędzierzyn-Koźle >100 >100 44 33
394 Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Golina >100 >100 37 33
395 Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. Luboń 10-30 10-30 31 33
396 Meble Vox Sp. z o.o. S.K. Kobylnica 30-50 30-50 30 33
397 Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. Rybnik >100 >100 33 33
398 ORDIPOL Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie >100 >100 33 33
399 POLDENT Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 22 32
400 Amii Sp. z o.o. Łódź 4-10 30-50 32 32
401 INTERSILESIA MC BRIDE POLSKA Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 50-75 >100 32 32
402 Partner Tele.Com Sp. z o.o. sp.k. Kraków 10-30 30-50 30 32
403 Wojenkowski Wojciech Zakłady Produkcji Cukierniczej VOBRO Brodnica 10-30 10-30 26 32
404 Genata Sp. z o.o. Choroszcz 10-30 30-50 22 32
405 GRAAL S.A. Wejherowo 10-30 30-50 22 32
406 Maco Productions Polonia Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 26 32
407 MFO S.A. Sochaczew 30-50 50-75 26 32
408 CDRL S.A. Pianowo 10-30 30-50 23 32
409 GEA Technika Cieplna Sp. z o.o. Opole 75-100 75-100 22 32
410 McCAIN POLAND Sp. z o.o. Chociwel >100 >100 33 32
411 Hutchinson Poland Sp. z o.o. Żywiec >100 >100 31 32
412 Laboratorium Kosmetyczne JOANNA S.J. Warszawa 4-10 10-30 27 32
413 DEMAR PW Marek Dewódzki Mstów 10-30 10-30 25 32
414 Zagroda Sp. z o.o. sp.k. Kraków 10-30 30-50 28 32
415 Djchem Chemicals Poland S.A. Wołomin 50-75 75-100 28 32
416 Lotte Wedel Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 18 32
417 LIMATHERM S.A. Limanowa 10-30 10-30 32 32
418 Chemical Alliance Polska Sp. z o.o. Łozienica 30-50 50-75 16 32
419 H.M. HELVETIA MEBLE Wieruszów Sp. z o.o. Wieruszów >100 >100 30 32
420 Mag Gorzelak i Jasiński S.J. Piła 4-10 4-10 29 32
421 HEINZ GLAS DZIAŁDOWO Sp. z o.o. Działdowo 30-50 30-50 28 32
422 AKZO Nobel Car Refinishes Polska Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 24 32
423 Bozamet Sp. z o.o. Ujrzanów 10-30 30-50 28 32
424 Hilding Anders Polska Sp. z o.o. Murowana Goślina >100 >100 27 32
425 BLACK RED WHITE S.A. Biłgoraj >100 >100 40 32
426 Quadrum Foods Sp. z o.o. S.K. Kraków >100 >100 29 32
427 Selena FM S.A. Wrocław >100 >100 36 32
428 Gambit Lubawka Sp. z o.o. Lubawka 4-10 4-10 29 32
429 Termet S.A. Świebodzice 10-30 10-30 24 32
430 PPH Wader – Woźniak Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10-30 10-30 31 32
431 Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10-30 10-30 28 32
432 P P H Legs Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 50-75 75-100 33 32
433 Elektra Włodzimierz Nyc Witold Nyc Sp. J. Ożarów Mazowiecki 10-30 10-30 34 32
434 POLSKI KONCERN NAFTOWY ORLEN S.A. Płock >100 >100 34 32
435 DOLMEB Sp. z o.o. Świdnica 50-75 50-75 32 32
436 EUROCAST Sp. z o.o. Strzebielino 30-50 50-75 28 31
437 MIA Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 39 31
438 SOLARIS LASER S.A. Warszawa 10-30 10-30 26 31
439 Pini Polonia Sp. z o.o. Kutno >100 >100 28 31
440 Franke Foodservice Systems Poland sp. z o.o. Gdynia 75-100 >100 24 31
441 KZWM Ogniochron S.A. Andrychów 4-10 10-30 21 31
442 MODECOM S.A. Piaseczno 4-10 50-75 22 31
443 Euro-Trade Sp. z o.o. sp.k. Kraków 4-10 10-30 19 31
444 KOMSA POLSKA Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 29 31
445 BENDA – LUTZ SKAWINA Sp. z o.o. Skawina 10-30 10-30 21 31
446 FAGUMIT Sp. z o.o. Fabryka Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych Wolbrom 4-10 10-30 27 31
447 TI POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 32 31
448 KOSMEPOL Sp. z o.o. Kanie >100 >100 34 31
449 Swm Poland Gp Sp. z o.o. S.J. Warszawa 75-100 >100 16 31
450 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek >100 >100 32 31
451 Aesculap Chifa Sp. z o.o. Nowy Tomyśl >100 >100 36 31
452 Kram Polska S.A. Dzierzgoń 4-10 10-30 12 31
453 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 10-30 10-30 21 31
454 HENKEL POLSKA Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 39 31
455 Bispol Sp. z o.o. Łańcut >100 >100 25 31
456 ASHLAND POLAND Sp. z o.o. Warszawa 30-50 50-75 27 31
457 Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Radzyń Podlaski 75-100 >100 29 31
458 Profile Vox Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czerwonak 75-100 >100 23 31
459 Telforceone S.A. Wrocław 10-30 10-30 28 31
460 Kamar S.J. Jolanta Knapkiewicz, Leszek Knapkiewicz Bydgoszcz 4-10 4-10 27 31
461 TlC Łożyska Sławomir Tenderenda, Edward Lesiński,Tomasz Paweł Cudny sp. j. Warszawa 4-10 4-10 31 31
462 Banco Sp. z o.o. Rusocin 4-10 10-30 27 31
463 CIECH Vitrosilicon S.A. Iłowa 10-30 30-50 33 31
464 CEDO Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie >100 >100 29 31
465 Tubes International Sp. z o.o. Poznań 4-10 10-30 24 31
466 CHESPA Sp. z o.o. Krapkowice 10-30 30-50 22 31
467 COMMON S.A. Łódź 10-30 10-30 31 31
468 Process – Electronic sp. z o.o. Sosnowiec 4-10 10-30 28 31
469 Grana Sp. z o.o. Skawina >100 >100 24 31
470 REJS Sp. z o.o. Rypin 30-50 30-50 31 31
471 RADPOL S.A. Człuchów 10-30 10-30 29 31
472 Lu Polska Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 32 31
473 Poli – Eco Tworzywa Sztuczne Sp. z o.o. Żary 30-50 30-50 27 31
474 AGRAIMPEX Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 29 31
475 METAL FACH Sp. z o.o. Sokółka 30-50 50-75 22 31
476 Avalon Foods Sp. z o.o. Rumia 30-50 10-30 30 31
477 BEAST – GLOBAL TOOL COMPANY Sp. z o.o. Świdnik 4-10 4-10 25 31
478 Huhtamaki Foodservice Poland Sp. z o.o. Czeladź 50-75 75-100 26 31
479 Magneti Marelli Poland Sp. z o.o. Sosnowiec >100 >100 27 30
480 Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub Chwaszczyno 10-30 10-30 28 30
481 FM Bravo Sp. z o.o. Olsztyn 30-50 75-100 23 30
482 Magneti Marelli Aftermarket Sp. z o.o. Katowice 10-30 30-50 26 30
483 HOMANIT POLSKA Sp. z o.o. i Spółka Sp. Komandytowa Karlino >100 >100 27 30
484 EUROLINE Sp. z o.o. Leszno >100 >100 30 30
485 EVERTS-POL Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 25 30
486 SEALED AIR POLSKA Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki >100 >100 30 30
487 Postęp Sp. z o.o. Pniewy 30-50 50-75 27 30
488 Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Kruszwica >100 >100 25 30
489 Mueller Fabryka Świec S.A. Bydgoszcz >100 >100 25 30
490 BIM Sp. z o.o. Biłgoraj 4-10 10-30 21 30
491 Alex Sp. z o.o. Kleosin 10-30 10-30 19 30
492 Trec Nutrition Sp. z o.o. Gdynia 4-10 10-30 27 30
493 DAJAR Sp. z o.o. Koszalin 30-50 30-50 26 30
494 RRC POLAND Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 29 30
495 MARMA POLSKIE FOLIE Sp. z o.o. Warszawa 50-75 75-100 29 30
496 ZENTIS POLSKA Sp. z o.o. Żelków-Kolonia >100 >100 23 30
497 GATES POLSKA Sp. z o.o. Legnica >100 >100 27 30
498 Miko Pac Sp. z o.o. Bydgoszcz 30-50 10-30 19 30
499 JAWORSKI S.J. Suszarnia Warzyw Błonie 10-30 30-50 23 30
500 AGD Market Sp. z o.o. Zabrze >100 >100 27 30
501 Tomex A.J.C. Tomczyk S.J. Budzyń 10-30 10-30 26 30
502 MTM Industries Sp. z o.o. Kalisz 10-30 10-30 34 30
503 GRUPA KĘTY S.A. Kęty >100 >100 32 30
504 Meat Team Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 22 30
505 Monosuisse Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 50-75 50-75 26 30
506 Viki Plast S.A. Skarżysko-Kamienna 4-10 4-10 28 30
507 Kalenborn Bazalt Sp. z o.o. Starachowice 10-30 10-30 36 30
508 Fabryka Mebli PIASKI Henryk Kaczorowski Łęka Opatowska 10-30 10-30 16 30
509 DKS Sp. z o.o. Gdańsk 30-50 30-50 22 30
510 IMPEXMETAL S.A. Warszawa >100 >100 33 30
511 Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. Boguchwała 50-75 50-75 26 30
512 ZM Silesia S.A. Katowice >100 >100 34 30
513 Levi Strauss Poland Sp. z o.o Płock >100 >100 23 30
514 B – Stedt Polska Sp. z o.o. Wietrzno 4-10 4-10 27 30
515 Interprint Polska sp. z o.o. Ozorków 75-100 >100 24 30
516 Adler Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 20 30
517 Farm Frites International B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Lębork 10-30 50-75 22 30
518 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża 4-10 10-30 26 30
519 HUTA BANKOWA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza >100 >100 28 30
520 Paradyż Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 10-30 30-50 31 30
521 ABWOOD Sp. z o.o. Sławno 75-100 75-100 36 30
522 KAROLINA Sp. z o.o. Zakłady Porcelany Stołowej Jaworzyna Śląska 30-50 30-50 28 30
523 Sklejka Pisz Paged S.A. Pisz 75-100 75-100 26 29
524 VERACOMP S.A. Kraków 10-30 >100 31 29
525 TREPKO Sp. z o.o. Gniezno 30-50 50-75 28 29
526 Ceramika Nowa Gala S.A. Końskie 10-30 10-30 30 29
527 PPH TAKO Częstochowa 30-50 30-50 26 29
528 INTAP Tobik S.J. Bukowiec 10-30 10-30 28 29
529 Hanke Tissue Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 30-50 50-75 31 29
530 HYDAC Sp. z o.o. Mikołów 30-50 50-75 16 29
531 Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET S.A. Tarnowskie Góry 50-75 75-100 21 29
532 SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A. Szczecin 10-30 10-30 30 29
533 SALMO Sp. z o.o. Gietrzwałd 4-10 4-10 25 29
534 Bel Polska Sp. z o.o. Chorzele >100 >100 28 29
535 Bista Standard Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 30-50 28 29
536 LERG S.A. Pustków >100 >100 28 29
537 Colep Polska Sp. z o.o. Kleszczów >100 >100 33 29
538 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 10-30 10-30 27 29
539 Polska Ceramika Ogniotrwała ŻARÓW S.A. Żarów 30-50 30-50 25 29
540 Przedsiębiorstwo ARKOP Sp. z o.o. Bukowno 30-50 10-30 28 29
541 ROZTOCZE ZUP Roman Rak Tomaszów Lubelski 4-10 10-30 23 29
542 Martex Sp. z o.o. Rybnik 10-30 10-30 15 29
543 MDM S. A. Cieszyn 10-30 10-30 22 29
544 Anga Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o. Kozy 10-30 10-30 32 29
545 KOMPUTRONIK S.A. Poznań >100 >100 20 29
546 STOMIL S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego Bydgoszcz 10-30 10-30 23 29
547 ELPIGAZ Sp. z o.o. Gdańsk 4-10 4-10 25 29
548 Komandor S.A. Radom 30-50 30-50 35 29
549 NBL Sport Sp. z o.o. Bielsko-Biała 4-10 10-30 29 29
550 SOLARIS BUS & COACH S.A. Bolechowo-Osiedle >100 >100 27 29
551 MAN BUS Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne >100 >100 23 29
552 TELKOM – TELMOR Sp. z o.o. Gdańskie Zakłady Teleelektroniczne Gdańsk 10-30 4-10 35 29
553 Abakus Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 29 29
554 Akwawit-Polmos S.A. Wrocław 4-10 10-30 24 29
555 Ge Power Controls Polska Sp. z o.o. Kłodzko >100 >100 32 29
556 KINGSPAN Sp. z o.o. Lipsko >100 >100 28 29
557 Andrewex Sp. z o.o. Piętno >100 >100 24 28
558 MBL POLAND Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 50-75 30-50 33 28
559 Mondelez Polska Sp. z o.o. Warszawa >100 75-100 32 28
560 PHILIPS LIGHTING BIELSKO Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 75-100 33 28
561 KAPS Sp. z o.o. Rzezawa 4-10 10-30 22 28
562 MGM S.A. Marki >100 >100 19 28
563 Carina Silicones Sp. z o.o. Siechnice 30-50 10-30 21 28
564 Bartex Bartol Sp. z o.o. sp.k. Nowy Tomyśl 30-50 30-50 30 28
565 PRYMAT Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 30-50 30-50 26 28
566 Albéa Poland Sp. z o.o. Łódź 30-50 50-75 23 28
567 Bartek Candles Małgorzata i Janusz Bryłkowscy S.J. Bystrzyca 10-30 10-30 24 28
568 P W Masterchem Marcin Wiśniewski, Piotr Wasilewski S.J. Zielona Góra 30-50 30-50 24 28
569 KAN Sp. z o.o. Białystok 50-75 75-100 22 28
570 Geyer & Hosaja Sp. z o.o. Zakłady Gumowe Radomyśl Wielki 30-50 50-75 29 28
571 ROCKFIN Sp. z o.o. Małkowo 30-50 75-100 26 28
572 CERAMIKA – KOŃSKIE Sp. z o.o. Końskie 4-10 10-30 28 28
573 ANDORIA – MOT Sp. z o.o. Andrychów 10-30 50-75 28 28
574 Impall Sp. z o.o. S.K. Łódź 4-10 10-30 25 28
575 ROLNIK SJ Firma Handlowa Mikołów 10-30 10-30 29 28
576 Krynica Vitamin S.A. Warszawa 10-30 50-75 18 28
577 POL – HUN S.J. Koluszki 10-30 10-30 23 28
578 HJ HEINZ POLSKA Sp. z o.o. Pudliszki 50-75 30-50 22 28
579 Grupa Inco S.A. Warszawa 4-10 10-30 21 28
580 BAKS Kazimierz Sielski Karczew 30-50 30-50 22 28
581 Górecki sp. j. Kęty 30-50 30-50 28 28
582 Remark – Kayser Sp. z o.o. Batorowo 10-30 10-30 26 28
583 Laguna Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Gdańsk 10-30 10-30 25 28
584 DARCO Sp. z o.o. Dębica 4-10 10-30 25 28
585 APATOR METRIX S.A. Tczew 50-75 75-100 24 28
586 FLEXPOL Sp. z o.o. Płock 30-50 50-75 21 28
587 MERIDA Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 28 28
588 IGLOTEX S.A. Skórcz 10-30 30-50 23 28
589 Thoni Alutec Sp. z o.o. Stalowa Wola >100 >100 16 28
590 Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o. Sosnowiec >100 >100 26 28
591 Centrum Specjalistycznych Usług Technicznych SPETECH Sp. z o.o. Bielsko-Biała 4-10 4-10 25 28
592 Procter & Gamble Operations Polska Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 34 28
593 Nidec Motors & Actuators (Poland) Sp. z o.o. Niepołomice >100 >100 26 28
594 Łużyckie Praliny Sp. z o.o. Lubsko 4-10 4-10 24 28
595 Konsmetal S.A. Warszawa 4-10 4-10 23 28
596 PIPELIFE POLSKA S.A. Kartoszyno 50-75 50-75 25 28
597 Klimawent S.A. Gdynia 4-10 4-10 26 28
598 Armatura Kraków S.A. Skrót Firmy: Armatura Kraków S.A. Kraków 10-30 10-30 25 28
599 Rywal RHC Sp. z o.o. Poznań 10-30 30-50 23 28
600 Konsorcjum ATS S. Sumiński, M. Nosek, S. Wietrzyński S.J. Radom 4-10 4-10 35 28
601 VALVEX S.A. Jordanów 30-50 30-50 29 28
602 AQ Wiring Systems Sp. z o.o. Łódź 75-100 75-100 16 28
603 CARLETTI POLSKA Sp. z o.o. Pruszków 50-75 50-75 23 27
604 ELDAR R. Pietrzyk, M. Rybczyński S. J. Łódź 4-10 4-10 20 27
605 LEAR CORPORATION POLAND II Sp. z o.o. Tychy >100 >100 28 27
606 Kazeina Polska Sp. z o.o. Legionowo >100 50-75 24 27
607 MAX COMPUTERS Sp. z o.o. Wrocław 50-75 >100 16 27
608 BUDMAT Bogdan Więcek Płock 50-75 50-75 20 27
609 POLMLEK Sp. z o.o. Warszawa 30-50 >100 23 27
610 WIELTON S.A. Wieluń >100 >100 21 27
611 ATENDE S.A. Warszawa 4-10 4-10 14 27
612 Danfoss Poland Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 75-100 >100 21 27
613 JAGO – PRO Sp. z o.o. Jaworzno 30-50 30-50 16 27
614 Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Płock >100 >100 33 27
615 Plastiflora Sp. z o.o. sp.k. Łódź 4-10 4-10 24 27
616 Splast Sp. z o.o. Krosno 30-50 50-75 29 27
617 Vibracoustic Polska Sp. z o.o. Komorniki >100 >100 24 27
618 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Henmar” Sp. J. Henryk Stawowy, Maria Stawowa, Michał Stawowy Koźmin Wielkopolski 4-10 10-30 23 27
619 BELOS – PLP S.A. Zakłady Wytwórcze Sprzętu Sieciowego Bielsko-Biała 10-30 10-30 28 27
620 Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. Warszawa 10-30 30-50 21 27
621 Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o. Tarnobrzeg 30-50 30-50 26 27
622 Matt R. P. Trączyńscy sp. j. Kościan 4-10 4-10 25 27
623 Thule Sp. z o.o. Huta Szklana >100 >100 21 27
624 BIUROMAX Sp. z o.o. Baniocha 30-50 30-50 28 27
625 Mobi Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 28 27
626 Falcon Medical Polska Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 19 27
627 AGROMET PILMET Sp. z o.o. Brzeg 10-30 10-30 32 27
628 Dalpo Sp. z o.o. Poznań 10-30 30-50 28 27
629 Norma Polska sp. z o.o. Sławniów >100 >100 25 27
630 Ceramika Color Sp. z o.o. Końskie 10-30 30-50 20 27
631 PROFIX Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 21 27
632 K – M Import S.J. Stara Łubianka 4-10 4-10 23 27
633 COROPLAST Sp. z o.o. Dylaki >100 >100 27 27
634 FERMY DROBIU WOŹNIAK Sp. z o.o. Żylice >100 >100 25 27
635 Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. Katowice 30-50 30-50 33 27
636 TERRAVITA Sp. z o.o. Poznań 10-30 30-50 24 27
637 Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 10-30 10-30 21 27
638 Arpak Sp. z o.o. Koźmin Wielkopolski 4-10 10-30 25 27
639 PPUH AKPIL Pilzno 10-30 10-30 27 27
640 Saint – Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Gliwice 75-100 >100 23 27
641 Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. Tychy >100 >100 26 27
642 INLINE Poland Sp. z o.o. Murowana Goślina 30-50 30-50 28 27
643 Domex Sp. z o.o. Dzierżoniów 4-10 4-10 18 27
644 UNIA Sp. z o.o. Grudziądz 50-75 50-75 26 27
645 THYSSENKRUPP ENERGOSTAL S.A. Toruń 75-100 >100 20 27
646 POLONTEX S.A. Poraj 10-30 10-30 26 27
647 VIDICON Sp. z o.o. Wrocław 4-10 4-10 30 27
648 Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. Katowice 4-10 4-10 22 27
649 LG ELECTRONICS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 10-30 50-75 22 27
650 Techmatik S.A. Radom 10-30 10-30 21 27
651 STALPROFIL S.A. Dąbrowa Górnicza >100 50-75 23 27
652 Arcom Sp. J. Artur Wilk, Robert Zięba Rzezawa 10-30 10-30 22 27
653 Wamtechnik Sp. z o.o. Warszawa 50-75 10-30 18 27
654 Faurecia Automotive Polska S.A. Grójec >100 >100 26 27
655 Polnet Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k. Poznań 10-30 10-30 5 27
656 FAM – Technika Odlewnicza Sp. z o.o. Chełmno 10-30 10-30 25 27
657 Elkom Trade S.A Warszawa 10-30 10-30 26 26
658 BERICAP POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 27 26
659 STELLA PACK S.A. Lubartów 30-50 50-75 26 26
660 PPH JUKA J. i E. Pawłowscy S.J. Niepołomice 10-30 10-30 24 26
661 PLANMARINE Sp. z o.o. Kościan 10-30 10-30 16 26
662 Metalpol – Węgierska Górka Sp. z o.o. Węgierska Górka 10-30 30-50 21 26
663 NCR POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 18 26
664 DENDRO POLAND LTD Sp. z o.o. Rogoźno >100 >100 26 26
665 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 75-100 >100 25 26
666 GLENCORE POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk >100 >100 14 26
667 POZNAŃ Sp. z o.o. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Poznań 10-30 10-30 23 26
668 CHM Sp. z o.o. Juchnowiec Kościelny 10-30 10-30 16 26
669 Altrad Poland S.A. Białystok 10-30 10-30 28 26
670 Danfoss Power Solutions Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 25 26
671 Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec >100 >100 25 26
672 BAKOMA Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 13 26
673 PIERRE RENE Sp. z o.o. Ustka 4-10 4-10 21 26
674 ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o. Mysłowice 50-75 30-50 27 26
675 Padma Art Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Suwałki 75-100 >100 24 26
676 NICOLS POLAND Sp. z o.o. Trawniki 75-100 >100 22 26
677 Polimex.net Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 4-10 4-10 24 26
678 PSI Spółdzielczy Producent Sprężyn Siedlce 4-10 10-30 23 26
679 Lacroix Electronics Sp. z o.o. Kwidzyn >100 >100 24 26
680 Sest – Luve – Polska Sp. z o.o. Gliwice >100 >100 21 26
681 Ciech Sarzyna S.A. Nowa Sarzyna >100 >100 28 26
682 Okechamp S.A. Poznań >100 >100 15 26
683 Adama Manufacturing Poland S.A. Brzeg Dolny >100 >100 27 26
684 KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o. Mielec >100 >100 28 26
685 Orion PU Sp. z o.o. Dzierżoniów 50-75 75-100 21 26
686 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól >100 >100 20 26
687 ARGO S.A. Gdańsk 4-10 4-10 28 26
688 Zakład Produkcji Cukiericzej Janusz Chojecki ZPCH Skierniewice 10-30 10-30 21 26
689 Agregaty Fogo Sp. z o.o. Wilkowice 10-30 30-50 20 26
690 Fabryka Taśm Transporterowych WOLBROM S.A. Wolbrom 75-100 >100 21 26
691 Kronospan HPL Sp. z o.o. Mielec >100 >100 23 26
692 Haco Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 10-30 10-30 33 26
693 Venture Industries Sp. z o.o. Kiełpin 10-30 30-50 21 26
694 Dantom Sp. z o.o. Poznań 4-10 4-10 24 26
695 REHAU Sp. z o.o. Baranowo >100 >100 27 26
696 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda >100 >100 27 26
697 Alexis II S.J. Reguły 4-10 4-10 22 26
698 Incom S.A. Wrocław >100 >100 27 26
699 Form – Plastic Sp. z o.o. Ciechocinek 4-10 4-10 16 26
700 Trend Glass Sp. z o.o. Radom 50-75 50-75 22 26
701 HANPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz >100 >100 41 26
702 NORTHSTAR POLAND Sp. z o.o. Trzcianka 50-75 50-75 28 26
703 POLMOSTRÓW Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 30-50 50-75 26 26
704 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10-30 10-30 23 26
705 FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A. Jasło 10-30 30-50 32 26
706 MSU S.A. Grudziądz 10-30 10-30 24 26
707 Przedsiębiorstwo Produkcji Sprężarek AIRPOL Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 28 26
708 BOLARUS S.A. Bochnia 10-30 30-50 28 26
709 FOLIAREX Sp. z o.o. Słubice 10-30 10-30 32 26
710 REGENERSIS (WARSAW) Sp. z o.o. Raszyn 10-30 75-100 10 26
711 KREIS PACK Sp. z o.o. Niepruszewo 30-50 30-50 27 26
712 Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. Kuźnia Raciborska 30-50 50-75 25 26
713 BTBB Sp. z o.o. Grzybów 50-75 30-50 26 26
714 Zakład Usługowo-Produkcyjny Emiter sp. j. Stanisław Bieda, Piotr Lis Limanowa 10-30 10-30 22 26
715 VALMONT POLSKA Sp. z o.o. Siedlce 30-50 30-50 18 26
716 Kegel – Błażusiak Sp. z o.o. Nowy Targ 4-10 4-10 27 26
717 LOTOS ASFALT Sp. z o.o. Gdańsk >100 >100 42 26
718 Ster Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 27 26
719 KROSGLASS S.A. Krosno 30-50 10-30 20 26
720 MIRANDA Sp. z o.o. Turek 10-30 10-30 31 26
721 Cebi Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 30-50 30-50 27 26
722 UNIRUBBER Sp. z o.o. Węgliniec 10-30 10-30 25 26
723 Walcownia Metali DZIEDZICE S.A. Czechowice-Dziedzice >100 >100 34 26
724 FAURECIA WAŁBRZYCH S.A. Wałbrzych >100 >100 27 26
725 PROLICHT REKLAMA Sp. z o.o. Ozimek 50-75 30-50 23 25
726 St-Majewski S.A. S.K. Pruszków 10-30 10-30 28 25
727 Humax Poland Sp. z o.o. Bełchatów >100 >100 28 25
728 Kaj Sp. z o.o. Działdowo 4-10 4-10 18 25
729 Fabryka Mebli Benix Kaczorowscy sp. j. Baranów 10-30 50-75 19 25
730 Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. Podłęże 30-50 10-30 40 25
731 JELENIA PLAST Sp. z o.o. Jelenia Góra >100 >100 24 25
732 MKF-Ergis Sp. z o.o. Warszawa 10-30 50-75 22 25
733 Spectra Lighting Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 19 25
734 Inter – Folia Sp. z o.o. Pabianice 10-30 10-30 19 25
735 GOLD DROP Sp. z o.o. Limanowa 4-10 10-30 19 25
736 Borg Automotive Sp. z o.o. Zduńska Wola 75-100 >100 24 25
737 WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej Bodzanów 10-30 10-30 23 25
738 PPH STANDARD Sp. z o.o. Lublin 75-100 >100 25 25
739 Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. Bukowiec >100 >100 35 25
740 PFLEIDERER Grajewo S.A. Grajewo >100 >100 27 25
741 HERCO Sp. z o.o. Cielądz 30-50 30-50 27 25
742 Eaton Automotive Components Sp. z o.o. Tczew 30-50 >100 13 25
743 HOOGWEGT POLAND Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 32 25
744 Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. Warszawa 50-75 4-10 35 25
745 MASTERPRESS S.A. Olsztyn 4-10 10-30 14 25
746 Celma Indukta S.A. Cieszyn 10-30 30-50 20 25
747 POLIMA S.A. Kwidzyn 10-30 10-30 17 25
748 Flowair Głogowski I Brzeziński S.J. Gdynia 10-30 10-30 22 25
749 Bombardier Transportation Zwus Polska Sp. z o.o. Katowice 30-50 10-30 24 25
750 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 4-10 10-30 20 25
751 Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Rzeszów >100 >100 23 25
752 Krause Sp. z o.o. Świdnica 75-100 >100 20 25
753 NOMET Sp. z o.o. Toruń 10-30 10-30 24 25
754 Amcor Tobacco Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź >100 >100 24 25
755 POL – SKONE Sp. z o.o. Lublin 10-30 10-30 21 25
756 SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Kielce 4-10 4-10 22 25
757 MALOW Sp. z o.o. Suwałki 50-75 50-75 29 25
758 Dekorglass Działdowo S.A. Działdowo 10-30 30-50 19 25
759 Lapp Insulators Sp. z o.o. Jedlina-Zdrój 10-30 10-30 21 25
760 Galeco Sp. z o.o. Balice 10-30 10-30 14 25
761 Fabryka Aparatury i Urządzeń FAMET S.A. Kędzierzyn-Koźle >100 >100 22 25
762 Zakłady Mięsne ŁMEAT ŁUKÓW S.A. Łuków 75-100 75-100 26 25
763 ICB Pharma Tomasz Świętosławski,Paweł Świętosławski S.J. Jaworzno 4-10 4-10 18 25
764 Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie Sp. z o.o. Augustów 4-10 4-10 20 25
765 BRW Sp. z o.o. Mielec 10-30 10-30 25 25
766 VALCOMP Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 18 25
767 BUJALSKI Sp. z o.o. Dywity 10-30 30-50 18 25
768 Trumpf Mauxion Chocolates Sp. z o.o. Skoczów >100 >100 30 25
769 Zakłady Przemysłu Cukierniczego OTMUCHÓW S.A. Otmuchów 10-30 10-30 20 25
770 PZ CUSSONS POLSKA S.A. Warszawa 75-100 >100 30 25
771 Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych PLAST – BOX S.A. Słupsk 30-50 50-75 25 25
772 KAEM Sp. z o.o. S.K. Baranowo 30-50 30-50 20 25
773 Halmar Sp. z o.o. Stalowa Wola 10-30 10-30 15 25
774 Hmy Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 38 25
775 GEMI Sp. z o.o. Łaziska Górne >100 >100 16 25
776 Danone Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 29 25
777 FPH PAULA Sp. z o.o. S.K. Kalisz 10-30 10-30 24 25
778 Masterprofi Sp. z o.o. Rzeszów 4-10 4-10 22 25
779 Dolfamex Sp. z o.o. Jelenia Góra 4-10 4-10 26 25
780 Bero Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 30-50 30-50 15 25
781 Koelner Łańcucka Fabryka Śrub Sp. z o.o. Łańcut 75-100 10-30 23 25
782 Fargotex Sp. z o.o. Łomża 10-30 10-30 18 25
783 Fermintrade Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Konin 10-30 30-50 12 25
784 Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. Brześć Kujawski 4-10 4-10 24 25
785 Sport Grupa sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 27 25
786 Huta Szkła w Jaśle S.A. Jasło 10-30 10-30 27 25
787 TIBRO -JV Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 30-50 10-30 17 25
788 Zeller Plastik Poland Sp. z o.o. Wola Rębkowska 10-30 10-30 26 25
789 Nifco Poland Sp. z o.o. Świdnica 10-30 30-50 18 25
790 NMC Polska Sp. z o.o. Zabrze 10-30 10-30 22 24
791 Elsteel – Poland Sp. z o.o. Ozimek 10-30 10-30 20 24
792 GEKOPLAST S.A. Krupski Młyn 30-50 30-50 22 24
793 Cast – Andruszko S.J. Świebodzice 10-30 30-50 16 24
794 Secespol Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 10-30 10-30 22 24
795 LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o. Ruda Śląska >100 >100 33 24
796 Kowary Carpets Sp. z o.o. Kamienna Góra 10-30 10-30 25 24
797 PAGED – SKLEJKA S.A. Morąg >100 >100 22 24
798 EKF-Diagnostyka Sp. z o.o. Myślenice 4-10 4-10 28 24
799 Jorge Sp. z o.o. Czerwieńsk 4-10 4-10 20 24
800 WIKO COMPANY S.A. Stare Babice 4-10 10-30 24 24
801 Intermag Sp. z o.o. Olkusz 10-30 30-50 13 24
802 LIBRA Sp. z o.o. Dzierżoniów 10-30 10-30 20 24
803 Kaskat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 30-50 50-75 15 24
804 FEDERAL MOGUL BIMET S.A. Gdańsk >100 >100 21 24
805 Multilayer Pipe Company Sp. z o.o. Strzelin >100 >100 23 24
806 MULTEAFIL Sp. z o.o. Dobrzyca 10-30 30-50 21 24
807 Shiloh Industries Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 23 24
808 BKT Elektronik J. K. Kurkus S.J. Białe Błota 30-50 30-50 25 24
809 Moje Bambino Sp. z o.o. sp.k. Łódź 4-10 10-30 20 24
810 KRISPOL Sp. z o.o. Psary Małe 10-30 10-30 25 24
811 GRYFSKAND Sp. z o.o. Gryfino >100 >100 25 24
812 PHUP Opoltrans 1 Sp. z o.o. Brzezie 10-30 10-30 12 24
813 NOVA TRADING S.A. Toruń >100 >100 19 24
814 Graham Packaging Poland Sp. z o.o. Sulejówek 30-50 30-50 21 24
815 Uponor Infra Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 23 24
816 Bech Packaging Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 10-30 10-30 31 24
817 JESTIC S.J. Krąplewo 30-50 30-50 25 24
818 Anima Badania-Produkcja-Usługi Sp. z o.o. Kraków 30-50 30-50 18 24
819 Magna Automotive Poland Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne >100 >100 22 24
820 NORLYS Sp. z o.o. Nowy Sącz 10-30 10-30 22 24
821 PLATI POLSKA Sp. z o.o. Kwidzyn 50-75 30-50 26 24
822 Oceanic S.A. Sopot 4-10 4-10 25 24
823 Sanha Polska Sp. z o.o. Legnica >100 >100 26 24
824 SMP POLAND Sp. z o.o. Warszawa 30-50 50-75 7 24
825 Atlas Sp. z o.o. Łódź 50-75 50-75 22 24
826 Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Głubczyce 10-30 10-30 22 24
827 AUREX LPG Sp. z o.o. Raszyn 4-10 4-10 22 24
828 KIEL – POLSKA Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 30-50 50-75 19 24
829 INDYKPOL S.A. Olsztyn >100 >100 22 24
830 PMPoland S.A. Jelenia Góra 75-100 50-75 19 24
831 Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 24 24
832 Prevac Sp. z o.o. Rogów 10-30 10-30 18 24
833 Centrum Metal Odczynniki Chemiczne – Midas Investment Sp. z o.o. S.K. Falenty 50-75 30-50 23 24
834 EXIDE TECHNOLOGIES S.A. Poznań >100 >100 27 24
835 Van Pur S.A. Warszawa >100 10-30 30 24
836 Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Jastrzębie-Zdrój >100 >100 3 24
837 THERMOPLAST Sp. z o.o Libiąż 10-30 10-30 26 24
838 Broekelmann Budowa Maszyn i Urządzeń Sp. z o.o. Milicz 10-30 10-30 20 24
839 Partnertech Poland Sp. z o.o. Mysłowice 4-10 >100 3 24
840 Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. Białystok 10-30 30-50 19 24
841 OTCF S.A. Wieliczka 10-30 10-30 17 23
842 Haerter Technika Wytłaczania Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Legnica 30-50 10-30 18 23
843 JMJ Sp. z o.o. S.K.-A. Kalisz 4-10 10-30 22 23
844 Polyone Poland Manufacturing Sp. z o.o. Kutno 4-10 4-10 12 23
845 ZPH Argo Sp. z o.o. Łańcut 4-10 4-10 18 23
846 PPHU VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o. Grudziądz >100 >100 16 23
847 Flagowa Kraina Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 10-30 10-30 28 23
848 GREEK TRADE Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 20 23
849 DREWPOL Sp. z o.o. Osina 10-30 10-30 23 23
850 SCHWARTE MILFOR Sp. z o.o. Olsztyn 50-75 75-100 28 23
851 AUTOLIV POLAND Sp. z o.o. Oława >100 >100 24 23
852 DEVELEY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 50-75 75-100 22 23
853 Zakład Produkcji Folii Efekt – Plus Sp. z o.o. Warszawa 30-50 >100 17 23
854 CONTEYOR POLAND Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 30-50 30-50 24 23
855 SDK Sp. z o.o. Ostróda 4-10 4-10 18 23
856 PCC Consumer Products Czechowice S.A. Czechowice-Dziedzice 10-30 10-30 19 23
857 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Henryk i Zbigniew Nejman Auto-Hak sp. j. Słupsk 10-30 30-50 22 23
858 Hi Tec Nutrition Sp. z o.o. Wrocław 10-30 30-50 21 23
859 MOTO – PROFIL Sp. z o.o. Chorzów 75-100 >100 16 23
860 Hormann Legnica Sp. z o.o. Gromadka 50-75 75-100 22 23
861 Bluxcosmetics Sp. z o.o. Trzciana 4-10 4-10 23 23
862 Stelmet S.A. Zielona Góra >100 >100 19 23
863 Rolls Royce Poland Sp. z o.o. Gniew 75-100 >100 29 23
864 GLOBAL COSMED S.A. Radom 10-30 50-75 20 23
865 Wabco Polska Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 22 23
866 RUN – CHŁODNIA Sp. z o.o. Włocławek 30-50 50-75 16 23
867 STRUMET Sp. z o.o. Zakład Wyrobów Metalowych Strumień >100 >100 17 23
868 EUROCASH S.A. Komorniki 4-10 10-30 17 23
869 SUNEX S.A. Racibórz 10-30 10-30 21 23
870 Kronospan Mielec Sp. z o.o. Mielec >100 >100 20 23
871 ACO Elementy Budowlane Sp. z o.o. Legionowo 4-10 10-30 22 23
872 Kronmat Sp. z o.o. Nowy Sącz 4-10 10-30 17 23
873 PODANFOL S.A. Chodzież 30-50 30-50 23 23
874 RONAL – POLSKA Sp. z o.o. Wałbrzych >100 >100 24 23
875 Voss Automotive Polska Sp. z o.o. Legnickie Pole >100 >100 17 23
876 App Sp. z o.o. Września 30-50 30-50 22 23
877 Witoplast Kisielińscy sp. j. Wesoła 30-50 50-75 25 23
878 Mas Sp. z o.o. Mikołów 10-30 50-75 9 23
879 POLFA S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Pabianice 10-30 30-50 12 23
880 Filtrapol Sp. z o.o. Łódź 4-10 10-30 15 23
881 FRESENIUS KABI POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 75-100 75-100 21 23
882 MEPROZET KOŚCIAN S.A. Kościan 4-10 10-30 15 23
883 PURINOVA Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 30-50 18 23
884 A.SCHULMAN POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 15 23
885 PPU POMEL Sp. z o.o. Wyszków 10-30 10-30 18 23
886 CONTRACTUS Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 23 23
887 FIRMA CONHPOL Henryk Konopka Stanisław Dolny 10-30 10-30 17 23
888 BENTOM S.A. Koziegłowy 4-10 10-30 22 23
889 TOWIMOR Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych S.A. Toruń 75-100 >100 21 23
890 Dr. Oetker Dekor Sp. z o.o. Płock 75-100 >100 22 23
891 Domax Sp. z o.o. Łężyce 10-30 10-30 20 23
892 AMBRA S.A. Warszawa 30-50 30-50 15 23
893 AZTEC INTERNATIONAL S.A. Poznań 4-10 10-30 19 23
894 Metalurgia S.A. Radomsko 30-50 10-30 18 23
895 Frey S.J. Piaseczno 4-10 4-10 23 23
896 GKN Driveline Polska Sp. z o.o. Oleśnica >100 >100 20 23
897 COATS POLSKA Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 24 23
898 PHARMA – C – FOOD Sp. z o.o. Niepołomice 10-30 10-30 14 23
899 Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. Kraśnik 10-30 30-50 23 23
900 PRUSZYŃSKI Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 20 23
901 CASTORAMA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 21 23
902 Zakład Techniki Próżniowej TEPRO S.A. Koszalin 30-50 30-50 30 23
903 PHU DEFTRANS Sp. z o.o. Milicz 30-50 30-50 21 23
904 B.D.ART Sp. z o.o. sp.k. Wołomin 50-75 30-50 32 23
905 Porta Kmi Poland Sp. z o.o. S.K. Bolszewo 10-30 30-50 19 23
906 Huta Cynku MIASTECZKO ŚLĄSKIE S.A. Miasteczko Śląskie >100 >100 15 23
907 Huta Pokój S.A. Ruda Śląska >100 >100 22 23
908 ERGO POS Sp. z o.o. Kraków 4-10 4-10 22 23
909 NITRO – CHEM S.A. Zakłady Chemiczne Bydgoszcz 50-75 30-50 18 23
910 Zakłady Włókien Chemicznych STILON S.A. Gorzów Wielkopolski >100 75-100 24 23
911 Sanwil Polska Sp. z o.o. Przemyśl 10-30 4-10 21 23
912 Vitroflora Grupa Producentów sp. z o.o. Trzęsacz 4-10 10-30 15 23
913 ASCO Numatics Sp. z o.o. Warszawa 50-75 75-100 21 23
914 DAN CAKE Polonia Sp. z o.o. Chrzanów 50-75 30-50 20 22
915 BWI Poland Technologies Sp. z o.o. Kraków >100 >100 25 22
916 Fabryka Mebli MEBLOSIEK Sp. z o.o. Galewice 10-30 4-10 17 22
917 Neapco Europe Sp. z o.o. Praszka >100 >100 18 22
918 Alamo Water Poland sp. z o.o. Zielonki 4-10 4-10 20 22
919 Service Trading Marine LTD PUH AMEX Sp. z o.o. Gdańsk 75-100 >100 43 22
920 Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 19 22
921 HG POLAND Sp. z o.o. Łozienica 50-75 >100 17 22
922 POLPLAST POLSKA Sp. z o.o. Myślenice 30-50 50-75 17 22
923 Bolsius Polska Sp. z o.o. Kobylin >100 >100 19 22
924 VERTEX S.A. Czechowice-Dziedzice 4-10 4-10 18 22
925 Trelleborg Sealing Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa 50-75 75-100 20 22
926 CI Games S.A. Warszawa 30-50 30-50 24 22
927 VICTAULIC POLSKA Sp. z o.o. Drezdenko >100 >100 18 22
928 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Defro Robert Dziubeła Ruda Strawczyńska 4-10 10-30 24 22
929 SIGNAL PUH Ostrowiec Świętokrzyski 10-30 30-50 19 22
930 Amcor Flexibles Reflex Sp. z o.o. Łódź >100 >100 23 22
931 Iks 2 Mucha sp.j. Mikołów 4-10 4-10 12 22
932 Jeremias Sp. z o.o. Gniezno 75-100 >100 21 22
933 GREINER Packaging Sp. z o.o. Teresin 10-30 30-50 24 22
934 Solbika Sp. z o.o. Maków 10-30 10-30 25 22
935 MMP Neupack Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 75-100 >100 17 22
936 YVES ROCHER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 19 22
937 Roleski sp. j. Zbylitowska Góra 50-75 >100 21 22
938 STOKVIS TAPES POLSKA Sp. z o.o. Kowale 10-30 10-30 26 22
939 GEA POLSKA Sp. z o.o. Świebodzice 50-75 75-100 24 22
940 Ust-M Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 4-10 4-10 14 22
941 LEGRAND Polska Sp. z o.o. Ząbkowice Śląskie >100 >100 24 22
942 Fabryka Mebli Gala Collezione Sp. z o.o. Lisi Ogon 30-50 10-30 22 22
943 Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Wałbrzych >100 >100 24 22
944 Odlewnia Żeliwa ŚREM S.A. Śrem >100 >100 18 22
945 Netbox Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Gostyń 30-50 50-75 16 22
946 VIGO SYSTEM S.A. Ożarów Mazowiecki 10-30 10-30 23 22
947 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń >100 >100 24 22
948 Henkell & Co. Vinpol Polska Sp. z o.o. Toruń 10-30 10-30 20 22
949 ALLER AQUA Polska Sp. z o.o. Czarna Dąbrówka 30-50 50-75 24 22
950 TELKO-POLAND Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 27 22
951 AUTOPART S.A. Mielec 75-100 75-100 21 22
952 Elhurt – Sp. z o.o. Gdańsk 4-10 10-30 22 22
953 BSC Drukarnia Opakowań S.A. Poznań 4-10 30-50 16 22
954 Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. Szczecinek 50-75 50-75 19 22
955 Inter Sicherheits Service Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 75-100 75-100 21 22
956 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu Łowicz >100 >100 14 22
957 ESPERSEN POLSKA Sp. z o.o. Koszalin >100 >100 20 22
958 XOFA Sp. z o.o. Oleśnica 10-30 10-30 21 22
959 A. Max Krzewski sp. j. Białystok 10-30 10-30 20 22
960 Europharma Alliance Sp. z o.o. Wrocław 4-10 4-10 19 22
961 Kraj Sp. z o.o. Kutno 10-30 10-30 20 22
962 TEKNIA Kalisz sp. z o.o. Kalisz 30-50 30-50 16 22
963 Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 17 22
964 Linker Europa Sp. z o.o. Tyczyn 10-30 10-30 23 22
965 SE Bordnetze Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski >100 >100 24 22
966 Minova Ekochem S.A. Siemianowice Śląskie 30-50 30-50 25 22
967 ŚRUBENA UNIA S. A. Żywiec 75-100 50-75 18 22
968 Politech Sp. z o.o. Osielsko 4-10 4-10 21 22
969 Solvent Wistol S.A. Oświęcim 75-100 >100 20 22
970 Thermaflex Izolacji Sp. z o.o. Żarów 10-30 10-30 22 22
971 Bischof + Klein Polska GmbK sp.k. Walce 75-100 75-100 17 22
972 Spółdzielnia Sip Zakład Pracy Chronionej Krosno 10-30 10-30 23 22
973 Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw VORTUMNUS Sp. z o.o. Skołyszyn 4-10 4-10 14 22
974 Exertis Supply Chain Services Limited Sp. z o.o., Oddział w Polsce Łódź 75-100 50-75 30 22
975 Visotec Socha Sp. z o.o. Warszawa 30-50 10-30 27 22
976 EFFECTOR S.A. Włoszczowa 4-10 4-10 16 22
977 ICHEMAD – PROFARB Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 20 22
978 NOWAMYL S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Łobez 10-30 10-30 36 22
979 Kemetyl Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 21 22
980 PPHU Defalin Group S.A. Świebodzice 30-50 30-50 20 22
981 Drzewna Spółdzielnia Pracy Spólnota Maków Podhalański 10-30 4-10 19 22
982 DBI Plastics Sp. z o.o. Świdnica 4-10 10-30 18 22
983 SCANCLIMBER Sp. z o.o. Gniezno 10-30 10-30 19 22
984 Zakłady Chemiczne RUDNIKI S.A. Rudniki 50-75 50-75 22 22
985 UBC Logistyka Sp. z o.o. Mirków 4-10 10-30 12 22
986 DAKO Fabryka Okien Sp. z o.o. Nowy Sącz 10-30 30-50 20 22
987 Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Arystycznego w Bolesławcu Bolesławiec 10-30 10-30 19 22
988 TERPLAST Sp. z o.o. – Zakłady Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Sieradz 10-30 10-30 18 21
989 EKO – OKNA Sp. z o.o. Kornice 30-50 >100 11 21
990 GŁUCHOŁAZY S.A. Fabryka Armatur Głuchołazy 4-10 4-10 19 21
991 TRW Braking Systems Polska Sp. z o.o. Gliwice >100 >100 21 21
992 SCITEEX Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 18 21
993 Produs Shop Services Sp. z o.o. Sękocin Nowy 10-30 10-30 22 21
994 MTC Polska Sp. z o.o. Pruszków 10-30 10-30 22 21
995 Ovopol Sp. z o.o. Nowa Sól 10-30 30-50 25 21
996 Hanyang Polska Sp. z o.o. Świdnik 30-50 30-50 21 21
997 ADAMED Sp. z o.o. Czosnów 30-50 30-50 16 21
998 Pfluger Koperty Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 13 21
999 Promet S.A. Starachowice 4-10 10-30 16 21
1000 Fabryka Sprzętu Okrętowego MEBLOMOR S.A. Czarnków 10-30 4-10 26 21
1001 EMSUR POLSKA Sp. z o.o. Józefów 75-100 75-100 21 21
1002 STOCK Polska Sp. z o.o. Lublin 4-10 4-10 22 21
1003 Shoeller Allibert Sp. z o.o. Bytom 10-30 4-10 19 21
1004 Press Glass S.A. Poczesna >100 >100 21 21
1005 Portos Renata, Tomasz Szukalscy sp.j. Kalisz 10-30 30-50 23 21
1006 DEBON Sp. z o.o. Krzemieniewo 75-100 >100 20 21
1007 Cotta Polsterwerke Sp. z o.o. Oborniki >100 >100 19 21
1008 Kilargo Sp. z o.o. Chechło Pierwsze 30-50 30-50 13 21
1009 FA Krosno S.A. Krosno 10-30 10-30 23 21
1010 ALUPLAST Sp. z o.o. Poznań 50-75 50-75 19 21
1011 CEZOS S.J. Gdynia 4-10 4-10 23 21
1012 VTS Plant Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 30-50 14 21
1013 MEDCOM Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 19 21
1014 Termetal Piotr Glaner Spółka Komandytowa Piła 30-50 30-50 20 21
1015 BITRON POLAND Sp. z o.o. Sosnowiec >100 >100 24 21
1016 Sondex Braze Sp. z o.o. Żelazkowo 10-30 10-30 18 21
1017 Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A. Ksawerów 10-30 10-30 16 21
1018 Wentworth Tech Sp. z o.o. Poniatowa 30-50 10-30 18 21
1019 PLASTICON POLAND S.A. Toruń 30-50 30-50 14 21
1020 Huta Szkła i Kryształów Alicja Watra Sp. z o.o. Tarnów 10-30 10-30 28 21
1021 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Kalisz S.A. Kalisz 30-50 30-50 21 21
1022 Transgourmet Polska Sp. z o.o. Poznań 50-75 50-75 18 21
1023 NOVITA S.A. Zielona Góra 30-50 30-50 19 21
1024 EURO – LOCKS Sp. z o.o. Ruda Śląska 10-30 10-30 19 21
1025 TSUBAKI – HOOVER Polska Sp. z o.o. Kraśnik 50-75 75-100 24 21
1026 Stalgast Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 24 21
1027 ARIADNA S.A. Fabryka Nici Łódź 4-10 4-10 21 21
1028 Profil S.J. Klęczany 4-10 10-30 16 21
1029 Fabryka Wkładów Odzieżowych CAMELA S.A. w Wałbrzychu Wałbrzych 10-30 10-30 22 21
1030 Diversa Diversa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Prudnik 4-10 4-10 18 21
1031 VBH POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 22 21
1032 Can-Pack Metal Closures Sp. z o.o. Kraków 50-75 50-75 15 21
1033 RUUKKI POLSKA Sp. z o.o. Żyrardów >100 75-100 31 21
1034 Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A. Brzeg 10-30 10-30 15 21
1035 Dekofilm Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 21 21
1036 Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy – Spółka Komandytowa Środa Śląska 50-75 50-75 20 21
1037 Meblik Sp. z o.o. Topole 4-10 4-10 14 21
1038 Voigt Promotion Sp. z o.o. Police 10-30 10-30 20 21
1039 Clariant Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 4-10 4-10 21 21
1040 Pfleiderer Prospan S.A. Wieruszów 30-50 10-30 18 21
1041 MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. Nadarzyn 4-10 10-30 13 21
1042 Union Knopf Polska Sp. z o.o. Turek 30-50 30-50 17 21
1043 IMPERIAL TOBACCO POLSKA S.A. Jankowice 10-30 4-10 13 21
1044 Instytut Metali Nieżelaznych Gliwice 10-30 10-30 18 21
1045 ELEKTROBUDOWA S.A. Katowice 50-75 >100 18 21
1046 Inwestpol – Consulting Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 21 21
1047 PROSPONA Sp. z o.o. Nowy Sącz 4-10 4-10 19 21
1048 GT Poland Sp. z o.o. Skoczów 75-100 50-75 20 21
1049 SKF Polska S.A. Poznań >100 >100 15 21
1050 Eurobent Sp. z o.o. Świdnica 10-30 10-30 23 21
1051 VIACON Sp. z o.o. Rydzyna 50-75 30-50 19 21
1052 Filati Mirosław Kubiak Sp.j. Opiesin 10-30 10-30 22 21
1053 BADER POLSKA Sp. z o.o. Bolesławiec >100 >100 20 21
1054 FRANKE POLSKA Sp. z o.o. Sękocin Nowy 10-30 10-30 18 21
1055 Takata Parts Polska Sp. z o.o. Krzeszów >100 >100 16 21
1056 HTEP Polska Sp. z o.o. Gdańsk 30-50 >100 19 21
1057 Rauch Polska Sp. z o.o. Płońsk 30-50 >100 12 21
1058 PILKINGTON IGP Sp. z o.o. Sandomierz 30-50 50-75 18 20
1059 Inter Europol Piekarnia Szwajcarska Spółka z o.o. Sp. J. Marki >100 >100 18 20
1060 Mercator Medical S.A. Kraków 10-30 10-30 14 20
1061 Pandora Jewelry Cee Sp. z o.o. Warszawa 75-100 >100 21 20
1062 VEFI EUROPA Sp. z o.o. Skierniewice 10-30 10-30 16 20
1063 Fabryka Mebli Wer-Sal Kaczorowscy S.J. Jankowy 10-30 30-50 20 20
1064 Salus International Sp. z o.o. Katowice 10-30 30-50 16 20
1065 Takoni Sp. z o.o. Bielsko-Biała 30-50 30-50 17 20
1066 Stegu Sp. z o.o. Jełowa 4-10 10-30 16 20
1067 KRJ Display Sp. z o.o. Konin 4-10 4-10 20 20
1068 SKAWA S.A. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Wadowice 4-10 4-10 18 20
1069 FROSTA Sp. z o.o. Bydgoszcz >100 >100 18 20
1070 PARKER POLAND Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 11 20
1071 ALUPOL Packaging S.A. Tychy 50-75 75-100 17 20
1072 DBW – POLSKA Sp. z o.o. Cigacice 30-50 30-50 19 20
1073 Przedsiębiorstwo Handlowe Usługowe Domański Jerzy I Paweł Domańscy S.J. Bodzentyn 4-10 10-30 12 20
1074 VTS Sp. z o.o. Gdańsk >100 >100 18 20
1075 Elita Sp. z o.o. Sztumskie Pole 10-30 10-30 16 20
1076 Mark’s Sp. z o.o. PPHU Sokolniki 30-50 50-75 17 20
1077 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-Sp. J. Milejewo 4-10 10-30 14 20
1078 DIEHL CONTROLS POLSKA Sp. z o.o. Namysłów >100 >100 23 20
1079 DRUTEX S.A. Bytów >100 >100 19 20
1080 PPH MANDAM Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 14 20
1081 WSK Rzeszów Sp. z o.o. Zakłady Metalurgiczne Rzeszów >100 >100 17 20
1082 SED – JA Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 4-10 4-10 17 20
1083 Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Gorzyce >100 >100 20 20
1084 Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie RES-DROB Sp. z o.o. Rzeszów 30-50 30-50 13 20
1085 WIPASZ S.A. Wadąg 4-10 >100 2 20
1086 Protan Elmark Sp. z o.o. Dębienko 10-30 10-30 18 20
1087 Novostrat sp. z o.o. Olszyna 30-50 50-75 20 20
1088 Ameet Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 20 20
1089 BALEX – METAL Sp. z o.o. Bolszewo >100 >100 21 20
1090 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 13 20
1091 Lamix Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Witnica 10-30 30-50 20 20
1092 ECS Cable Protection Sp. z o.o. Inowrocław 10-30 10-30 20 20
1093 FPH Art – Metal S.J. Łapino Kartuskie 4-10 4-10 23 20
1094 Provit Sp. z o.o. Kutno 4-10 4-10 17 20
1095 Polarica Sp. z o.o. Niemierzyno 75-100 >100 19 20
1096 Madejski S.J. Kraków 10-30 10-30 17 20
1097 BIMEX – BOLLHOFF Sp. z o.o. Krzemienica 10-30 10-30 12 20
1098 Darmex Casing Sp. z o.o. Świecie 4-10 4-10 19 20
1099 WÓJCIK FABRYKA MEBLI Sp. z o.o. Elbląg 50-75 >100 15 20
1100 Forest Gorlice Sp. z o.o. Gorlice 10-30 10-30 21 20
1101 ADDIT Sp. z o.o. Węgrów 50-75 75-100 13 20
1102 Zakłady Automatyki POLNA S.A. Przemyśl 10-30 10-30 18 20
1103 Alpla – Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Żywiec 10-30 30-50 25 20
1104 Mine Master Sp. z o.o. Złotoryja 30-50 10-30 14 20
1105 DROSED S.A. Siedlce 30-50 30-50 15 20
1106 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Centro-Chem Hanna Borkowska, Dariusz Mandziuk S.J. Turka 10-30 10-30 15 20
1107 Benecke-Kaliko S.A. Wągrowiec 4-10 4-10 21 20
1108 FERGUSON Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 21 20
1109 PHILIP MORRIS POLSKA S.A. Kraków 4-10 4-10 20 20
1110 Fludra Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 4-10 10-30 6 20
1111 Fabryka Osprzętu Samochodowego POLMO Łódź S.A. Łódź 50-75 50-75 22 20
1112 Zakrzewscy S.J. Kosów Lacki >100 >100 19 20
1113 BULTEN Polska S.A. Bielsko-Biała >100 >100 20 20
1114 TASTA ARMATURA Sp. z o.o. Stalowa Wola 4-10 10-30 17 20
1115 W. Z. Eurocopert Sp. z o.o. Szczecinek 10-30 30-50 13 20
1116 NTT SYSTEM S.A. Zakręt >100 >100 19 20
1117 Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o. Kęty 30-50 30-50 20 20
1118 Postal Steel Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tarnowo Podgórne 4-10 4-10 24 20
1119 NERO Sp. z o.o. Lublin 10-30 10-30 13 20
1120 Baltima Sp. z o.o. Gdynia >100 >100 19 20
1121 Przedsiębiorstwo SIMET S.A. Jelenia Góra 10-30 10-30 20 20
1122 Fabryka Firanek WISAN S.A. Skopanie 4-10 4-10 19 20
1123 Beyster Sp. z o.o. S.K. Śmiałowice 10-30 4-10 24 20
1124 Vero Sp. z o.o. Dobrodzień 4-10 4-10 16 20
1125 CEFETRA POLSKA Sp. z o.o. Gdynia >100 >100 13 20
1126 HORTEX HOLDING S.A. Warszawa 10-30 10-30 22 20
1127 Baby Design Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poczesna 10-30 10-30 17 20
1128 NSK BEARINGS POLSKA S.A. Kielce >100 >100 22 20
1129 Vinotti Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Kraków 4-10 4-10 18 20
1130 Bentech Sp. z o.o. Wiórek 10-30 10-30 11 20
1131 Cynel – Unipress Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 16 20
1132 Roto Okna Dachowe Sp. z o.o. Lubartów 75-100 >100 16 20
1133 Robert Bosch Sp. z o.o. Warszawa >100 75-100 21 20
1134 PZL – Świdnik S.A. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Świdnik >100 >100 18 20
1135 HUF POLSKA Sp. z o.o. Tychy >100 >100 19 19
1136 O.K. OWOCOWE KONCENTRATY Sp. z o.o. Przeworsk 30-50 50-75 16 19
1137 Polski Holding Obronny Sp. z o.o. Warszawa 75-100 >100 27 19
1138 Zakłady Mięsne Unimięs Sp. z o.o. Chrzanów 10-30 10-30 13 19
1139 Stolarz Lempert S.K. Baranów 10-30 75-100 2 19
1140 Skanem Poznań Sp. z o.o. Swadzim 10-30 10-30 19 19
1141 Słodownia Strzegom Sp. z o.o. Strzegom 10-30 10-30 17 19
1142 Somfy Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 6 19
1143 Jenox Akumulatory Sp. z o.o. Chodzież 30-50 30-50 18 19
1144 Saga S.J. Teresin 4-10 10-30 17 19
1145 KONTAKT SIMON S. A. Czechowice-Dziedzice 10-30 10-30 20 19
1146 HERBAPOL LUBLIN S.A. Lublin 4-10 4-10 22 19
1147 Eco In Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 4-10 4-10 15 19
1148 Fenix Metals Sp. z o.o. Chmielów >100 >100 15 19
1149 Grill – Impex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Sieluń 10-30 30-50 18 19
1150 OLSA POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 75-100 75-100 16 19
1151 ZPUE S.A. Włoszczowa 10-30 50-75 14 19
1152 EURO – COMFORT Sp. z o.o. Leszno >100 >100 10 19
1153 Zoeller Tech Sp. z o.o. Rekowo Górne >100 >100 16 19
1154 IZO – BLOK S.A. Chorzów 10-30 50-75 16 19
1155 DAFO PLASTICS Sp. z o.o. Nowy Targ 4-10 10-30 15 19
1156 JAMAR S.J Zakład Produkcji Spożywczej Lipie 10-30 10-30 20 19
1157 AMHIL EUROPA Sp. z o.o. Krokowa 10-30 30-50 17 19
1158 LPP S.A. Gdańsk >100 >100 19 19
1159 Dürr Poland Sp. z o.o. Radom 50-75 >100 13 19
1160 Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o. Chybie 75-100 >100 13 19
1161 Magnetic Systems Technology Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kętrzyn 4-10 4-10 15 19
1162 Zakład Drobiarski Lech Drób Sp. z o.o. Zalewo 50-75 50-75 10 19
1163 PPH ADAMEX II Apolonia Karoń Częstochowa 10-30 10-30 16 19
1164 Duni Sales Poland Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 24 19
1165 SAFILIN Sp. z o.o. Miłakowo 50-75 50-75 14 19
1166 BEZALIN S.A. Bielsko-Biała 10-30 10-30 22 19
1167 DELITISSUE Sp. z o.o. Ciechanów 10-30 30-50 18 19
1168 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 4-10 4-10 15 19
1169 Firma Lechpol Zbigniew Leszek Garwolin 10-30 50-75 16 19
1170 Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o. Leszno >100 >100 20 19
1171 KEMIPOL Sp. z o.o. Police 10-30 10-30 13 19
1172 Royal Canin Polska Sp. z o.o. Niepołomice >100 >100 14 19
1173 HAL Sp. z o.o. Baniocha 4-10 4-10 18 19
1174 Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Warszawa 10-30 30-50 14 19
1175 CGR – Polska Sp. z o.o. Częstochowa 10-30 30-50 20 19
1176 Agrofood Poland Chmielnicki, Ferenc S.J. Nowy Sącz 30-50 30-50 19 19
1177 Konspol Holding Sp. z o.o. Nowy Sącz 30-50 30-50 14 19
1178 Pol – Plan S.J. Zakład Produkcji Plandek Zamysłowo 10-30 4-10 18 19
1179 ANDROPOL S.A. Andrychów 10-30 10-30 21 19
1180 CELIKO S.A. Poznań 10-30 4-10 21 19
1181 Zakłady Mięsne SKIBA Andrzej Skiba Chojnice 30-50 >100 12 19
1182 OZAS – ESAB Sp. z o.o. Opole 75-100 >100 50 19
1183 Achilles Polska Sp. z o.o. Cedry Wielkie 4-10 4-10 14 19
1184 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 30-50 50-75 21 19
1185 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 10-30 10-30 15 19
1186 Arkus & Romet Group Sp. z o.o. Dębica 50-75 50-75 20 19
1187 BRIDGESTONE Poznań Sp. z o.o. Poznań 30-50 50-75 21 19
1188 INTER – VION S.A. Warszawa 4-10 10-30 18 19
1189 ENKEV POLSKA S.A. Łódź 10-30 10-30 20 19
1190 ECO – PROGRES Sp. z o.o. Ełk 10-30 10-30 18 19
1191 Intermeble Sp. z o.o. sp.k. Sompolinek 10-30 30-50 14 19
1192 Raw Pol Export Import Jan i Tomasz Stefańscy Sp. J. Rawa Mazowiecka 10-30 10-30 19 19
1193 SOnac Uśnice Sp. z o.o. Uśnice 30-50 50-75 16 19
1194 Intar Tools Rozdejczer sp.j. Parole 10-30 10-30 18 19
1195 Fabryka Mebli „Meblar” Maria i Franciszek Sołtysik sp. j. Baranów 10-30 10-30 18 19
1196 Damen Marine Components Gdańsk – Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 18 19
1197 Xdisc S.A. Warszawa 4-10 4-10 19 19
1198 NIBCO Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 13 19
1199 FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10-30 >100 12 19
1200 Mochtoys S.J. Otwock 10-30 10-30 19 19
1201 Danfoss Saginomiya Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 10-30 4-10 29 19
1202 Tekosom Poland Sp. z o.o. Żukowo 10-30 4-10 13 19
1203 Kondor Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 13 19
1204 POLIKAT S.A. Brzozów 75-100 50-75 15 19
1205 Mondi Solec Sp. z o.o. Baniocha >100 >100 21 19
1206 GBO Fastening Systems Sp. z o.o. Gdynia 30-50 10-30 20 19
1207 HART Sp. z o.o. Opole 30-50 30-50 16 19
1208 FAURECIA GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski >100 >100 12 19
1209 Hobas System Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10-30 10-30 11 19
1210 Pro-Cars Group Sp. z o.o. Tychy 10-30 30-50 16 19
1211 EL CAB Sp. z o.o. Bolechowo-Osiedle 10-30 10-30 20 19
1212 Interchemol S.A. Oborniki Śląskie 4-10 10-30 14 19
1213 MARCATO Sp. z o.o. Rzakta 4-10 4-10 16 19
1214 SKLEJKA – EKO S.A. Ostrów Wielkopolski 10-30 10-30 16 19
1215 JS Fabryka Przekładni Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bierkowo 30-50 30-50 16 19
1216 PAS Polska Sp. z o.o. Opalenica >100 >100 20 19
1217 TALEX LESZEK JAWORSKI I WSPÓLNICY S. J. Borzytuchom 4-10 10-30 17 19
1218 SUN – SAD Sp. z o.o. Nowe Grobice 10-30 30-50 11 19
1219 C. Olsen Trading Sp. z o.o. Warszawa 75-100 >100 17 19
1220 Bolmet S.A. Bolesław 50-75 75-100 16 19
1221 Steico Cee Sp. z o.o. Czarnków 4-10 10-30 10 19
1222 Węglokoks S.A. Katowice >100 >100 18 19
1223 Oerlemans Foods Siemiatycze Sp. z o.o. Siemiatycze 50-75 50-75 18 19
1224 GLOBAL COLORS POLSKA S.A. Kędzierzyn-Koźle 10-30 10-30 12 19
1225 Europoles Sp. z o.o. Krągola 10-30 30-50 15 19
1226 Stalco-Industries Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 17 19
1227 Żywieckie Zakłady Papiernicze SOLALI S.A. Żywiec 10-30 10-30 21 19
1228 Stepan Polska Sp. z o.o. Brzeg Dolny 10-30 50-75 12 19
1229 LEGIPOL Sp. z o.o. Wałbrzych 75-100 >100 19 19
1230 TPV Displays Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski >100 50-75 33 19
1231 Makarony Polskie S.A. Rzeszów 10-30 4-10 18 19
1232 Autoneum Poland Sp. z o.o. Katowice >100 >100 16 18
1233 BOMILLA Sp. z o.o. Włocławek 10-30 30-50 20 18
1234 Prima 2000 Sp. z o.o. Grójec 30-50 30-50 14 18
1235 Alpex Sp. z o.o. Belsk Duży >100 >100 14 18
1236 Cyfrowe Centrum Serwisowe S.A. Piaseczno >100 >100 14 18
1237 POLYCHEM SYSTEMS Sp. z o.o. Poznań 4-10 10-30 17 18
1238 USTRONIANKA Sp. z o.o. Ustroń 10-30 4-10 9 18
1239 FLINT Group Polska Sp. z o.o. Konstantynów 10-30 10-30 22 18
1240 MARRODENT Sp. z o.o. Bielsko-Biała 4-10 10-30 16 18
1241 Bruggen Polska Sp. z o.o. Warszawa 30-50 75-100 16 18
1242 GG Profits Sp. z o.o. Pabianice 10-30 10-30 17 18
1243 Polfin Sp. z o.o. Jankowa 4-10 10-30 21 18
1244 HAYGROVE POLAND Sp. z o.o. Kępno 10-30 10-30 4 18
1245 SCHOLLGLAS POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 75-100 75-100 15 18
1246 Automet Group Sp. z o.o. sp.k. Sanok 10-30 30-50 15 18
1247 TB Truck & Trailer Serwis Sp. z o.o. Wolica 50-75 75-100 19 18
1248 Tompla Koperty Sp. z o.o. Gniezno 30-50 30-50 19 18
1249 Meble Laski Kaczorowski S.K. Laski 4-10 4-10 13 18
1250 METALCO Sp. z o.o. Katowice >100 >100 15 18
1251 Hager Polo Produkcja Sp. z o.o. Tychy >100 >100 12 18
1252 Blachotrapez Sp. z o.o. Rabka-Zdrój 50-75 50-75 17 18
1253 Brembo Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza >100 >100 19 18
1254 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Stolar Dariusz, Kazimiera, Romuald Jurasik Sp. J. Jankowy 10-30 10-30 12 18
1255 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 75-100 >100 14 18
1256 Fabryka Mebli Drewmix Lucyna i Michał Albert Sp. J. Łęka Mroczeńska 4-10 4-10 14 18
1257 Firma Wanicki Sp. z o.o. Mogilany 10-30 10-30 7 18
1258 Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. Gliwice 30-50 50-75 16 18
1259 Majami Sp. z o.o. Bełchatów 10-30 10-30 6 18
1260 LEK S.A. Stryków 10-30 50-75 17 18
1261 ROLSTAL PAWŁOWSKI Ostrów Mazowiecka 10-30 10-30 16 18
1262 Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 4-10 4-10 21 18
1263 SAMINDRUK Sp. z o.o. Brodnica 30-50 50-75 14 18
1264 Boruta Soft Sp. z o.o. Zgierz 10-30 4-10 13 18
1265 Softland Sp. z o.o. Lublin 4-10 10-30 14 18
1266 Zakład Urządzeń Grzewczych Elektromet Wojciech Jurkiewicz Głubczyce 10-30 10-30 16 18
1267 Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o. Poznań >100 >100 14 18
1268 GRAFORM Zakład Produkcji Form, Narzędzi Specjalnych i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Bydgoszcz 4-10 10-30 14 18
1269 TERIEL Sp. z o.o. Gostyń 10-30 10-30 10 18
1270 Faurecia Legnica S.A. Legnica >100 >100 19 18
1271 SORELPOL Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 18 18
1272 BIZEA Sp. z o.o. Tomice 10-30 10-30 15 18
1273 Wintech Production Group Sp. z o.o. Dąbie 10-30 10-30 19 18
1274 PPU ZAP – KOOPERACJA Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 50-75 30-50 17 18
1275 S.I.A.P. Sp. z o.o. Gliwice 30-50 50-75 12 18
1276 PPHU FUMO Ostrzeszów Sp. z o.o. Ostrzeszów 10-30 10-30 16 18
1277 RUNO Sp. z o.o. Hajnówka 4-10 4-10 14 18
1278 CEBA Sp. z o.o. Przeds. Inowacyjne Wrocław 4-10 10-30 19 18
1279 PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz Byczyna 4-10 4-10 16 18
1280 PCO Group Sp. z o.o. Bobolice 10-30 10-30 23 18
1281 BRADAS Adam i Jan Tyrała S.J. Olesno 10-30 10-30 13 18
1282 Topsil Sp. z o.o. S.K. Żabia Wola 4-10 10-30 16 18
1283 Mondi Bags Mielec Sp. z o.o. Mielec 10-30 30-50 16 18
1284 Juan J. Szałański sp. j. Warszawa 10-30 10-30 15 18
1285 Katcon Polska sp. z o.o. Pass >100 75-100 15 18
1286 Primavera Furniture Sp. z o.o. Dąbrówka Mała 30-50 30-50 14 18
1287 POLMOTORS Sp. z o.o. Mazańcowice 30-50 50-75 16 18
1288 Fabryka Naczyń Kamionkowych MANUFAKTURA S.J. Smoleński & Zwierz Bolesławiec 4-10 4-10 12 18
1289 ELANDERS POLSKA Sp. z o.o. Płońsk 10-30 50-75 17 18
1290 GABI – JERCZYŃSCY S.J. PPUH Łęka Opatowska 10-30 10-30 21 18
1291 Fabryka Armatury HAWLE Sp. z o.o. Koziegłowy 30-50 30-50 19 18
1292 STR Shipping and Trading Sp. z o.o. Szczecin 10-30 10-30 7 18
1293 Berling S.A. Warszawa 4-10 4-10 12 18
1294 P P H AGRONAS Sp. z o.o. Koło 10-30 10-30 15 18
1295 Spółdzielnia SNB w Białymstoku Białystok 4-10 4-10 19 18
1296 ALF SENSOR S.J. Kraków 10-30 4-10 17 18
1297 Firma Latek Zdzisław Latek i Wspólnicy S.J. Czyste 4-10 4-10 18 18
1298 Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o. Tychy >100 >100 15 18
1299 PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J. Bochnia 10-30 4-10 18 18
1300 MC BAUCHEMIE Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 10-30 10-30 14 18
1301 DELFO POLSKA S.A. Tychy >100 >100 12 18
1302 KORAL S.A. Tczew 50-75 >100 14 18
1303 Astromal Sp. z o.o. Wilkowice 10-30 10-30 13 18
1304 STOKOTA Sp. z o.o. Elbląg 75-100 50-75 14 18
1305 Firma Handlowo-Usługowa Mipol P. Mikulec, M.jJ.B. Plata S.J. Moszczenica Wyżna 50-75 50-75 17 18
1306 Canea.pl Sp. z o.o. Ogrodzona 4-10 4-10 15 18
1307 Admit Joanna i Adam Mitręga sp. j. Górki Wielkie 30-50 30-50 13 18
1308 Metal Service Center Sp. z o.o. Gliwice 50-75 >100 16 18
1309 PUP COMPLEX Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 14 18
1310 EMA – ELFA Sp. z o.o. Fabryka Aparatury Elektrycznej Ostrzeszów 4-10 4-10 16 18
1311 TIMKEN POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec >100 >100 18 18
1312 Cordia Plus Sp. z o.o. sp.k. Andrychów 4-10 4-10 17 18
1313 Zakłady Azotowe Chorzów S.A. Chorzów 4-10 4-10 16 18
1314 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 10-30 10-30 17 18
1315 VBW ENGINEERING Sp. z o.o. Gdynia 10-30 10-30 11 18
1316 STALKO Sp. z o.o. Mogilno 50-75 30-50 20 18
1317 Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 16 18
1318 Karl Knauer Poland Sp. z o.o. Pniewy 10-30 30-50 11 18
1319 SMURFIT KAPPA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 30-50 50-75 16 18
1320 VITA POLYMERS POLAND Sp. z o.o. Brzeg Dolny 30-50 30-50 16 18
1321 CYNK MAL S. A. Legnica 10-30 10-30 17 18
1322 Siro – Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 4-10 4-10 13 18
1323 Drukarnia Interak Sp. z o.o. Czarnków 10-30 30-50 15 18
1324 CUPROD Sp. z o.o. Kluczbork 4-10 10-30 20 18
1325 Kalizea Polska Sp. z o.o. Wrocław 4-10 10-30 13 18
1326 Arix Polska Sp. z o.o. Kleszczów 10-30 10-30 19 18
1327 Reka Rubber Polska Sp. z o.o. Dopiewo 10-30 30-50 17 18
1328 Impress Decor Polska Sp. z o.o. Ełk >100 >100 15 18
1329 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne JELFA S.A. Jelenia Góra >100 >100 17 17
1330 Telmex Sp. z o.o. Białystok 10-30 >100 16 17
1331 CCL Label Sp. z o.o. Kiekrz 10-30 10-30 12 17
1332 Przedsiębiorstwo Drobiarskie Grzegorz Wyrębski Wróblew 10-30 30-50 11 17
1333 PRAXIS S.A. Warszawa 50-75 >100 12 17
1334 Bodex Sp. z o.o. S.K. Wrocław 10-30 75-100 6 17
1335 MORAPEL S.J. K. J. Morzywołek Nowy Sącz 10-30 10-30 12 17
1336 Albea Warsaw Sp. z o.o. Łubna 75-100 >100 17 17
1337 Polskamp Sp. z o.o. Warszawa 4-10 30-50 9 17
1338 Opinion Strefa Druku Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 16 17
1339 TOTAL Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 14 17
1340 Arcelormittal Syców Sp. z o.o. Syców 30-50 30-50 17 17
1341 Sudzucker Polska S.A. Wrocław 75-100 75-100 17 17
1342 Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk S.J. Gdańsk 4-10 4-10 9 17
1343 BAHLSEN Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Skawina >100 >100 15 17
1344 Instar sp.j. Marek Czamara, Józef Hajdyła, Jan Pytel Limanowa 4-10 4-10 14 17
1345 Witraż Sp. z o.o. sp.k. Choroszcz 10-30 10-30 12 17
1346 METCHEM Sp. z o.o. Wadowice 10-30 10-30 15 17
1347 LST – POLSKA Sp. z o.o. Nałęczów 10-30 10-30 10 17
1348 Model Opakowania Sp. z o.o. Biłgoraj 4-10 10-30 12 17
1349 File Sp. z o.o. Garbów Drugi 10-30 10-30 23 17
1350 ABRAMCZYK Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 10-30 15 17
1351 Fibox Sp. z o.o. Warszawa 30-50 50-75 19 17
1352 Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. Gdańsk >100 >100 19 17
1353 APART Sp. z o.o. Suchy Las 4-10 4-10 15 17
1354 UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 30-50 50-75 12 17
1355 VETREX Sp. z o.o. Rokitki 10-30 30-50 15 17
1356 BIAGLASS Huta Szkła Białystok Sp. z o.o. Białystok 10-30 10-30 21 17
1357 Markslojd Sp. z o.o. Dąbrowa 4-10 4-10 20 17
1358 Europa Systems Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 16 17
1359 PANELTECH Sp. z o.o. Chorzów 10-30 30-50 17 17
1360 Radex Poland Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Iława 10-30 10-30 17 17
1361 P P H U CENTRUM Sp. z o.o. Nowy Sącz 30-50 50-75 18 17
1362 NIBE BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 30-50 50-75 17 17
1363 SENTREX Sp. z o.o. Gogolin 30-50 50-75 14 17
1364 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 75-100 75-100 13 17
1365 Mondi Poznań Sp. z o.o. Dopiewo >100 >100 17 17
1366 POL – SOFT Sp. z o.o. Złotów 10-30 10-30 15 17
1367 Plastic Omnium Auto Inergy Poland Sp. z o.o. Lublin >100 >100 14 17
1368 Auto – Handel – Centrum Krotoski – Cichy S.J. Wysogotowo 30-50 30-50 12 17
1369 ORLEN ASFALT Sp. z o.o. Płock >100 >100 10 17
1370 PEK-MONT sp. z o.o. Bielsk 4-10 4-10 13 17
1371 Biesterfeld Chemia Specjalna Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 16 17
1372 Dam-Rob S. A. Zalewo 30-50 30-50 17 17
1373 T & P Polska Sp. z o.o. Żarów 50-75 50-75 11 17
1374 Zakład Mechaniczny Metaltech Sp. z o.o. Mirosławiec 10-30 10-30 16 17
1375 Altrad Mostostal Sp. z o.o. Siedlce 50-75 75-100 20 17
1376 Bejot Sp. z o.o. Manieczki 4-10 4-10 19 17
1377 DAMAZ PPHU Łódź 10-30 10-30 14 17
1378 Polwax S.A. Jasło 50-75 30-50 17 17
1379 MAPEI POLSKA Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 14 17
1380 LOWARA VOGEL POLSKA Sp. z o.o. Strzelin >100 75-100 4 17
1381 Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 15 17
1382 Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A. Warszawa 10-30 10-30 16 17
1383 Scandinavian Transformer Sp. z o.o. Skierniewice 10-30 10-30 17 17
1384 Tyco Electronics Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 15 17
1385 Blek – Meble Sp. z o.o. Mielec 75-100 75-100 19 17
1386 LAMINART Sp. z o.o. Stęszew 4-10 4-10 8 17
1387 Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX Sp. z o.o. Solec Kujawski 50-75 75-100 14 17
1388 Interton Sp. z o.o. Reguły 4-10 4-10 15 17
1389 AQUAEL Sp. z o.o. Dubowo Drugie 30-50 30-50 17 17
1390 LARKIS Sp. z o.o. Dobczyce 10-30 10-30 17 17
1391 Voestalpine Steel Service Center Polska Sp. z o.o. Tychy 30-50 30-50 14 17
1392 Swisspol Sp. z o.o. Piła 10-30 10-30 13 17
1393 Bartek S.A. Mińsk Mazowiecki 10-30 10-30 22 17
1394 Polnix S.J. Warszawa 4-10 4-10 16 17
1395 NOVICHEM Sp. z o.o. Chorzów 50-75 50-75 15 17
1396 Polmo Łomianki S.A. Łomianki 10-30 10-30 18 17
1397 Inter $ Sp. z o.o. Kępno 10-30 10-30 14 17
1398 Multistal i Lohmann Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 16 17
1399 Can-Pack Food And Industrial Packaging Sp. z o.o. Dębica 10-30 >100 21 17
1400 Gonar – Bis Sp. z o.o. Katowice 10-30 10-30 18 17
1401 Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 21 17
1402 IKO Kompania Drobiarska Sp. z o.o. Wielichowo 30-50 50-75 12 17
1403 Franc Gardiner Sp. z o.o. Świdnica 50-75 50-75 19 17
1404 Martis-Stilon S. A. Aleksandrów Łódzki 10-30 10-30 18 17
1405 Eskimos S.A. Konstancin-Jeziorna 30-50 30-50 14 17
1406 Gaweł Zakład Produkcji Śrub S.A. Palikówka 10-30 10-30 15 17
1407 REWON S.A. Łódź 4-10 4-10 24 17
1408 PCC Prodex Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 12 17
1409 Hermon Czech & Muzia S.J. Racibórz 10-30 10-30 15 17
1410 Rulmeca Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 4-10 4-10 11 17
1411 GIZEH DISPOFORM Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 30-50 30-50 16 17
1412 MACED Sp. z o.o. Polanów 10-30 10-30 9 17
1413 CENZIN Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 6 17
1414 Ge Power Controls S.A. Łódź >100 75-100 22 17
1415 NATRIUM Sp. z o.o. Błonie 10-30 10-30 18 17
1416 Polstal S.J. M. Słabosz, A. Krawiec Sosnowiec 10-30 10-30 13 17
1417 TB Hydro Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 8 17
1418 Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 17 17
1419 Fabryka Mebli STOLKAR Brodnica 10-30 10-30 15 17
1420 CEKO Sp. z o.o. Żelazków 10-30 30-50 10 17
1421 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 4-10 10-30 11 17
1422 Jacky Auto Sport Sp. z o.o. Wrocław 4-10 4-10 15 17
1423 NATURA S.J. Bełżec 30-50 30-50 13 17
1424 PRIMA S.A. Fabryka Pierścieni Tłokowych Łódź 30-50 10-30 18 17
1425 Galvo Machining Sp. z o.o. Kalisz 30-50 30-50 12 17
1426 Dalian Talent Poland Sp. z o.o. Żabno 10-30 50-75 10 17
1427 MISPOL S.A. Białystok 10-30 10-30 22 17
1428 GINO ROSSI S.A. Słupsk 10-30 10-30 14 17
1429 PACKPROFIL Sp. z o.o. Kolonowskie 10-30 10-30 10 17
1430 Mleczarnia Gościno Sp. z o.o. Warszawa 30-50 50-75 5 17
1431 Technisat Digital Sp. z o.o. Siemianice >100 >100 3 17
1432 Fibrax Sanok Sp. z o.o. Sanok 4-10 4-10 19 17
1433 CHIPITA POLAND Sp. z o.o. Warszawa 50-75 30-50 14 16
1434 Tres Polska Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 10 16
1435 G4 GARAGE Sp. z o.o. Wrocław 4-10 10-30 11 16
1436 Zakład Budowy Urządzeń Dźwignicowych ZBUD Sp. z o.o. Dąbrowa Tarnowska 30-50 >100 16 16
1437 POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. Mielec >100 >100 15 16
1438 BRW Sofa Sp. z o.o. Olsztyn 30-50 30-50 15 16
1439 Viva Manufacturing (Poland) Sp. z o.o. Teresin-Gaj >100 75-100 11 16
1440 Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. Włynkówko 30-50 50-75 16 16
1441 ERG Bieruń Folie Sp. z o.o. Bieruń 4-10 10-30 12 16
1442 Projektdecor.pl S.A. Rybnik 4-10 4-10 16 16
1443 Asterias Sp. z o.o. Tarnów 4-10 10-30 8 16
1444 Egmont Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 14 16
1445 P P U POLIN Sp. z o.o. Książ Wielkopolski 4-10 4-10 14 16
1446 Wojas S.A. Nowy Targ 4-10 10-30 10 16
1447 Pentair Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 30-50 50-75 10 16
1448 Mondi Polska Sp. z o.o. Karczmiska Pierwsze 10-30 10-30 15 16
1449 Forfarm Sp. z o.o. Warszawa 50-75 >100 11 16
1450 Agata S.A. Katowice 4-10 4-10 16 16
1451 FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza >100 >100 19 16
1452 SEVROLL SYSTEM Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 13 16
1453 CHEMES M. Szperliński Sp. z o.o. Sady 10-30 10-30 18 16
1454 Contimax S.A. Bochnia 30-50 30-50 19 16
1455 NEOPROFIL S.J. Rafał Herzyk, Adam Prokop Bielsko-Biała >100 75-100 13 16
1456 INVESTA Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 10-30 30-50 18 16
1457 Dynamic Technologies Polska Sp. z o.o. Czerwionka-Leszczyny 30-50 30-50 14 16
1458 STAL IMPEX Sp. z o.o. Krosno 10-30 10-30 14 16
1459 MARTIN BAUER POLSKA Sp. z o.o. Witaszyce 75-100 75-100 14 16
1460 Apollo Electronics Sp. z o.o. Warszawa 10-30 50-75 16 16
1461 Micel Sp. z o.o. Żychlin 4-10 4-10 12 16
1462 Bowa International Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Złotkowo 30-50 50-75 15 16
1463 LEIBER – POLAND Sp. z o.o. Ruda Śląska 50-75 >100 16 16
1464 Fideltronik S.A. Kraków 30-50 10-30 13 16
1465 PPH Unicell Poland Sp. z o.o. Wasilków 4-10 4-10 12 16
1466 SIC LAZARO POLSKA Sp. z o.o. Police 30-50 50-75 17 16
1467 Pfeifer & Langen Marketing Sp. z o.o. Poznań >100 >100 25 16
1468 Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o. Tuszyn 10-30 10-30 10 16
1469 Przedsiębiorstwo Ranal Sp. z o.o. Rudniki 10-30 10-30 17 16
1470 Halina Franczak – Ubojnia Zwierząt Rzeźnych MIR-KAR Makowiska 10-30 30-50 3 16
1471 Stanley Fastening Systems Poland Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 21 16
1472 Hunnebeck Polska Sp. z o.o. Łubna 10-30 10-30 14 16
1473 Holding ZREMB GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 10-30 10-30 11 16
1474 EGL Coral Sp. z o.o. Leszno 10-30 10-30 17 16
1475 Westpol – Teeuwissen Sp. z o.o. Chojnice 30-50 50-75 14 16
1476 Europol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Podanin >100 >100 16 16
1477 NEMAK POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 15 16
1478 Natur – Produkt Zdrovit Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 14 16
1479 VOESTALPINE ROTEC Sp. z o.o. Komorniki 50-75 50-75 10 16
1480 FROST Barbara Wegenke Jarogniewice 30-50 30-50 9 16
1481 Loman Sp. z o.o. Bielsko-Biała 4-10 4-10 17 16
1482 PW MS – Ortis Produkt S.J. Dziekanów Leśny 4-10 4-10 16 16
1483 GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 15 16
1484 Grammer Automotive Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 11 16
1485 IMI INTERNATIONAL Sp. z o.o. Olkusz >100 30-50 36 16
1486 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 30-50 50-75 12 16
1487 Natur Produkt Pharma Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 30-50 50-75 12 16
1488 SITECH Sp. z o.o. Polkowice >100 >100 14 16
1489 Polska Grupa Tekstylna Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 12 16
1490 BECZKOPOL Sp. z o.o. Wytwórnia Opakowań Blaszanych Łasin 10-30 30-50 17 16
1491 LM WIND POWER BLADES (POLAND) Sp. z o.o. Łozienica 50-75 10-30 18 16
1492 GST Automotive Safety Poland Sp. z o.o. Częstochowa 50-75 50-75 17 16
1493 CCC S.A. Polkowice 50-75 >100 8 16
1494 BROEN S.A. Dzierżoniów 30-50 50-75 16 16
1495 GRADOS Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 4-10 10-30 12 16
1496 Sunkel – Śruby Sp. z o.o. Brójce 4-10 4-10 18 16
1497 KOPEX S.A. Katowice >100 >100 15 16
1498 Uniwheels Production (Poland) sp. z o.o. Stalowa Wola >100 >100 15 16
1499 MELVIT S.A. Warszawa 4-10 4-10 10 16
1500 GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 10 16
1501 Zasław TSS Sp. z o.o. sp.k. Andrychów 4-10 10-30 10 16
1502 Profil Krystyna i Paweł Kosowicz sp. j. Słupsk 10-30 10-30 13 16
1503 Gruplast Gruba S.J. Kołbiel 50-75 >100 13 16
1504 MAGNAPLAST Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 30-50 30-50 14 16
1505 Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Warszawa 30-50 >100 10 16
1506 M & K Foam GmbH Sp. z o.o. Koło 30-50 30-50 15 16
1507 GAŁA MEBLE Sp. z o.o. Twardogóra 10-30 10-30 16 16
1508 Ferrostal Łabędy Sp. z o.o. Gliwice >100 >100 16 16
1509 Kalenborn Delma Sp. z o.o. Strzegom 4-10 10-30 15 16
1510 ECKERT Sp. z o.o. Automatyka Spawalnicza Legnica 4-10 10-30 10 16
1511 DRYVIT SYSTEMS USA (EUROPE) Sp. z o.o. Radziejowice 10-30 10-30 11 16
1512 Garbarnia Szczakowa S.A. Jaworzno 30-50 30-50 15 16
1513 Laska Technika Przemysłowa Sp. z o.o. Tychy 4-10 4-10 16 16
1514 Lady Kama Anna Miszczak S.J. Aleksandrów Łódzki 4-10 4-10 16 16
1515 VERONI Bogusław Warżel Wąbrzeźno 4-10 4-10 12 16
1516 Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 14 16
1517 Gedeon Richter Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 50-75 75-100 15 16
1518 Justyna Huta Szkła S.J. Sanok 4-10 4-10 13 16
1519 Paweł Cendrowicz, Wojciech Janas S.J. PAWOTEX Łódź 4-10 4-10 14 16
1520 Franc – Textil Sp. z o.o. Żarów 30-50 30-50 16 16
1521 Pharmacare Sp. z o.o. Piekary 50-75 75-100 12 16
1522 GÓR-STAL Sp. z o.o. Gorlice 10-30 10-30 14 16
1523 Zapolex Sp. z o.o. Toruńskie Zakł. Graficzne Toruń 4-10 4-10 10 16
1524 KAMIR Sp. z o.o. Słupsk 10-30 4-10 17 16
1525 Dora Metal Sp. z o.o. Czarnków 4-10 4-10 14 16
1526 H. Cegielski – Fabryka Silników Agregatowych i Trakcyjnych Sp. z o.o. Poznań 30-50 30-50 24 16
1527 PPG DECO Polska Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 14 16
1528 Wentylatory Wentech Sp. z o.o. Imielin 10-30 10-30 23 16
1529 Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Radom >100 >100 15 16
1530 Walmar – Drażba S.J. Suwałki 10-30 10-30 11 16
1531 ATI ZKM FORGING Sp. z o.o. Stalowa Wola 50-75 50-75 12 16
1532 Redcoon Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 30-50 >100 5 16
1533 RAUSCHERT Sp. z o.o. S.K. Mysłakowice 10-30 10-30 16 16
1534 WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne Mikołów 10-30 4-10 16 16
1535 SEWS – CABIND POLAND Sp. z o.o. Żywiec >100 >100 14 16
1536 BERGERAT MONNOYEUR Sp. z o.o. Łomianki 10-30 10-30 14 16
1537 Wepa Professional Piechowice S.A. Piechowice 50-75 50-75 13 16
1538 GEORG UTZ Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 10-30 10-30 21 16
1539 APS Energia S.A. Zielonka 10-30 10-30 8 16
1540 Puratos Polska Sp. z o.o. Kostrzyn 4-10 4-10 11 16
1541 R & R Sp. z o.o. Krotoszyn 4-10 4-10 7 16
1542 Alcatel – Lucent Polska sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 31 16
1543 MBF Sp. z o.o. Tczew 30-50 50-75 14 16
1544 La Lorraine Polska Sp. z o.o. Nowy Dwór Mazowiecki 30-50 30-50 17 16
1545 SEKO S.A. Chojnice 4-10 10-30 13 15
1546 Bratex Dachy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dębica 4-10 10-30 17 15
1547 Dringenberg Polska Sp. z o.o. Żagań 10-30 30-50 20 15
1548 AIB Sp. z o.o. S.K. Knurów 4-10 4-10 10 15
1549 Tahami Fish Sp. z o.o. Olsztyn 30-50 30-50 15 15
1550 Magna Formpol Sp. z o.o. Tychy >100 >100 14 15
1551 METPOL Sp. z o.o. Suchy Las 10-30 10-30 14 15
1552 Thyssenkrupp Stal Serwis Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 75-100 50-75 10 15
1553 Eltek Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 50-75 30-50 13 15
1554 Carlsberg Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 11 15
1555 Jar – Met S.J. Węgrów 10-30 10-30 18 15
1556 Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Nysa 4-10 30-50 12 15
1557 KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o. Poznań 10-30 30-50 9 15
1558 Supertape Polska Sp. z o.o. Wysogotowo 4-10 4-10 12 15
1559 ADBOR BOROWIECCY S.J. Kamyk 4-10 4-10 11 15
1560 Bielskie Zakłady Obuwia BEFADO Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10-30 10-30 14 15
1561 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Danex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rosko 30-50 30-50 14 15
1562 Ultra – Plus Sp. z o.o. Żarów 10-30 10-30 12 15
1563 EKOLAND Sp. z o.o. Tychy 4-10 4-10 15 15
1564 DBK Sp. z o.o. Olsztyn 30-50 75-100 9 15
1565 Green Steel Poland Sp. z o.o. Bielawy 10-30 30-50 9 15
1566 PRO FUR Farm Equipment Bożena Mieleńczuk Nowogard 10-30 10-30 12 15
1567 Bruss Polska Sp. z o.o. Mrągowo 30-50 75-100 12 15
1568 Fluorochemika Poland Sp. z o.o. Tarnów 4-10 4-10 14 15
1569 Essentra Packaging Sp. z o.o. Lublin 10-30 30-50 11 15
1570 PH Motogama Sp. J. Rząska 10-30 30-50 17 15
1571 FABRYKA FARB I LAKIERÓW ŚNIEŻKA S.A. Lubzina 75-100 >100 14 15
1572 P W Jurek S. J. Danuta i Piotr Żurecki Jankowy 4-10 4-10 11 15
1573 Bioconcept-Gardenia Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 13 15
1574 Fortech Sp. z o.o. Chechło Pierwsze 10-30 10-30 12 15
1575 ORANGE PRODUCTS EUROPE Sp. z o.o. Płońsk 10-30 10-30 14 15
1576 MM Dadak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 4-10 10-30 15 15
1577 VITBIS Sp. z o.o. PPH Złotoryja 4-10 10-30 20 15
1578 VP Polska Sp. z o.o. Żagań 10-30 30-50 11 15
1579 SONAROL SPÓŁKA JAWNA NAJDA Jedwabne 10-30 10-30 9 15
1580 Kris Mar K.Gójska M.Fiłonowicz Sp. J. Gronowo Górne 10-30 10-30 9 15
1581 Firma Gibowski Sp. z o.o. Przyborki 10-30 10-30 11 15
1582 MEBLOMET Spółdzielnia Pracy Mszana Dolna 4-10 4-10 5 15
1583 Intermax Sp. z o.o. Grudziądz 10-30 10-30 12 15
1584 Wood Pak Sp. z o.o. Bogusławice 10-30 10-30 14 15
1585 Paradowscy AMP S.J. Warszawa 4-10 4-10 16 15
1586 CONSORFRUT POLSKA Sp. z o.o. Kraków 10-30 30-50 10 15
1587 MILA Sp. z o.o. Częstochowa 4-10 4-10 15 15
1588 Ethosenergy Poland S.A. Lubliniec >100 50-75 15 15
1589 Gotec Polska Sp. z o.o. Komorniki >100 >100 11 15
1590 Guss – Ex Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 11 15
1591 Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o. Kościan 10-30 10-30 11 15
1592 AMIX S. J. Konik & Bietkał Białystok 4-10 4-10 11 15
1593 EXPOM Sp. z o.o. Krośniewice 4-10 4-10 17 15
1594 Pleszewskie Zakłady Papiernicze S.A. Pleszew 10-30 4-10 15 15
1595 DIF Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 14 15
1596 DEN BRAVEN EAST Sp. z o.o. Wysogotowo 30-50 10-30 12 15
1597 FINAL S.A. Dąbrowa Górnicza 10-30 30-50 14 15
1598 AMŁ – Dzianiny Joanna Szrajber, Marian Łoś S.J. Łódź 4-10 4-10 14 15
1599 Bozzetto Polska Sp. z o.o. Zabrze 10-30 10-30 15 15
1600 POLMOS ŻYRARDÓW Sp. z o.o. Żyrardów >100 >100 15 15
1601 Wytwórnia Wyrobów Foliowych Folplast S.J. Kościan 10-30 10-30 15 15
1602 AKU Sp. z o.o. Tczew 4-10 10-30 14 15
1603 Dolnośląska Fabryka Maszyn Elektrycznych Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 8 15
1604 Vidok Sp. z o.o. Rudna Mała 4-10 10-30 14 15
1605 Pollena S.A. Fabryka Opakowań Kosmetycznych Łaskarzew 30-50 30-50 12 15
1606 PPH Akpo S.J. Laski 10-30 10-30 13 15
1607 EMIT S.A. Żychlin 10-30 10-30 18 15
1608 ZAWITEX Sp. z o.o. Zawidów 10-30 10-30 15 15
1609 Sarantis Polska S.A. Piaseczno 30-50 30-50 16 15
1610 RECARO AIRCRAFT SEATING POLSKA Sp. z o.o. Świebodzin 75-100 >100 6 15
1611 PH EWMAR – NESS Sp. z o.o. Sosnowiec 30-50 10-30 22 15
1612 PHU WĘGLOHUT S.J. Ewa Hoppe-Polak, Grzegorz Polak Rybnik >100 >100 16 15
1613 SUPERDROB Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A. Karczew >100 >100 13 15
1614 BERO POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 4-10 10-30 12 15
1615 Oristo Sp. z o.o. Montowo 4-10 10-30 10 15
1616 EUROPARQUET Sp. z o.o. Hutki 10-30 4-10 15 15
1617 ELWIZ S.A. Świdnica 10-30 10-30 13 15
1618 Bać – Pol S.A. Rzeszów 30-50 50-75 12 15
1619 Elektrometal S.A. Cieszyn 4-10 10-30 12 15
1620 K.C.B. INTERLIGHT Sp. z o.o. Gniewkowo >100 >100 10 15
1621 REMPRODEX Sp. z o.o. Człuchów 30-50 30-50 17 15
1622 Dąbex Józef Nowak i Wspólnicy sp. j. Grodzisk Wielkopolski 30-50 50-75 16 15
1623 Plastique Sp. z o.o. Dąbrowa 10-30 4-10 13 15
1624 SKLEJKA ORZECHOWO S.A. Orzechowo 10-30 10-30 11 15
1625 Fiskars Polska Sp. z o.o. Włynkówko 50-75 50-75 16 15
1626 Centrum Administrowania Nieruchomościami Sp. z o.o. Wałcz >100 >100 15 15
1627 INSTAL – PROJEKT S.J. Nowa Wieś 4-10 4-10 14 15
1628 Adros Group Sp. z o.o. S.K. Dobrzyca >100 >100 14 15
1629 AQUAFORM S.A. Kijewo 30-50 30-50 14 15
1630 INOFAMA S.A. Inowrocław 10-30 30-50 14 15
1631 Aunde Poland Sp. z o.o. Łódź 75-100 75-100 10 15
1632 AHLERS – POLAND Sp. z o.o. Opole >100 >100 19 15
1633 Instalplast Łask Sp. z o.o. S.K. Łódź 10-30 10-30 17 15
1634 Syntom S.A. Warszawa >100 >100 16 15
1635 Mitex Sp. z o.o. Firma Kupiecka Konstantynów Łódzki 4-10 4-10 14 15
1636 Leann Stańczyk S.A. Słupsk 30-50 10-30 14 15
1637 BRIJU S.A. Poznań 75-100 >100 13 15
1638 Niedźwiedź Lock Regina Niedźwiedź, Ewa Puk sp. j. Luboń 4-10 4-10 11 15
1639 Ultracore Polska Sp. z o.o. Police 30-50 10-30 13 15
1640 JYSK Sp. z o.o. Gdańsk >100 >100 13 15
1641 Hermes Recycling Sp. z o.o. Barszczówka 10-30 30-50 12 15
1642 PROGRAFIX Sp. z o.o. Dębica 10-30 10-30 4 15
1643 Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. Sędziszów >100 >100 13 15
1644 Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A. Grabów nad Prosną 4-10 4-10 16 15
1645 Madu SC Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wrocław 10-30 4-10 4 15
1646 Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Gryf S.A. Szczecin 50-75 >100 9 15
1647 Rileta Sp. z o.o. Legnica 30-50 10-30 27 15
1648 Cembrit Production S.A. Trzemeszno 50-75 50-75 14 15
1649 Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o. Gdynia 30-50 50-75 12 15
1650 ARMACELL POLAND Sp. z o.o. Środa Śląska 50-75 75-100 16 15
1651 ZELMER Pro Sp. z o.o. Rzeszów 10-30 10-30 9 14
1652 Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o. Środa Śląska 75-100 75-100 16 14
1653 Engcon Poland Sp. z o.o. Niepruszewo 10-30 10-30 14 14
1654 FAMUR S.A. Katowice 4-10 75-100 7 14
1655 STALMA S.A. Lublin 50-75 >100 13 14
1656 Taylor Prune Sp. z o.o. Grudziądz 4-10 4-10 9 14
1657 Atex Sp. z o.o. Oława 4-10 4-10 13 14
1658 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 10-30 50-75 9 14
1659 Lidl Polska Sklepy Spożywcze Sp. z o.o. S.K. Jankowice 10-30 10-30 13 14
1660 TORF CORPORATION – FABRYKA LEKÓW Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 4-10 4-10 14 14
1661 Radaway Sp. z o.o. Jasin 4-10 10-30 10 14
1662 Krisbut Sp. z o.o. sp.k. Myszków 10-30 10-30 13 14
1663 Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego Zbęchy-Pole 10-30 10-30 13 14
1664 Lisner Sp. z o.o. Poznań >100 >100 12 14
1665 A. Kayser Automotive Systems Polska Sp. z o.o. Batorowo 30-50 75-100 14 14
1666 Nyborg Mawent S.A. Malbork 10-30 10-30 12 14
1667 Zakłady Mięsne PEKPOL OSTROŁĘKA S.A. Ławy 4-10 10-30 10 14
1668 HW Pietrzak Holding S.A. Warszawa 30-50 50-75 11 14
1669 VG Polska Sp. z o.o. Chełmek 30-50 50-75 13 14
1670 FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o. Białobrzegi 10-30 30-50 16 14
1671 Huta Łabędy S.A. Gliwice 30-50 30-50 11 14
1672 AGRO – HANDEL Sp. z o.o. Krzywiń 4-10 10-30 4 14
1673 Polmass S.A. Bydgoszcz 10-30 4-10 14 14
1674 Nuco E. i G. Kosyl sp. j. Wołomin 50-75 50-75 13 14
1675 EFAR W. Narożny, E. Pukacka-Mruk Sp.J. Poznań 4-10 4-10 16 14
1676 Best – Pol Sp. z o.o. Konin 10-30 10-30 11 14
1677 SALZGITTER MANNESMANN STAHLHANDEL Sp. z o.o. Słupca 10-30 10-30 17 14
1678 Marseplast Sp. z o.o. Niepołomice 4-10 4-10 6 14
1679 WERNER KENKEL Sp. z o.o. Krzycko Wielkie 10-30 30-50 16 14
1680 PC – Factory S.A. Warszawa 10-30 >100 7 14
1681 Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego Białystok 75-100 >100 14 14
1682 PPH DANKROS Sp. z o.o. Ustrzyki Dolne 30-50 30-50 15 14
1683 BETASOAP Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 13 14
1684 BOLIX S.A. Żywiec 4-10 4-10 15 14
1685 RECTICEL Sp. z o.o. Łódź 75-100 >100 13 14
1686 Zakład Tworzyw Sztucznych POLI Inowrocław 4-10 4-10 12 14
1687 PPHU PABEX Sp.J. Tychy 4-10 4-10 12 14
1688 Mckeen-Beef Sp. z o .o. Lisków >100 >100 15 14
1689 Zakład Artykułów Ściernych Armes Sławomir Zadrużniak Nisko 4-10 10-30 16 14
1690 Kaliskie Zakłady Garbarskie S.A. Kalisz 10-30 10-30 15 14
1691 Bracia Bertrand Sp. z o.o. Sp.K. Luzino 10-30 10-30 12 14
1692 Excellent Profile Grzybczyk, Rogoda, Szczepocki, Ziębicki Sp.J. Kraków 4-10 4-10 12 14
1693 International Fun Center Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 13 14
1694 M.W. Mizgier S.J. Kijewo 10-30 10-30 14 14
1695 S.A. Odlewnie Polskie Starachowice 50-75 50-75 14 14
1696 Firmus Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Olkusz 10-30 10-30 6 14
1697 Ośrodek Badawczo – Produkcyjny Politechniki Łódzkiej ICHEM Sp. z o.o. Łódź 75-100 >100 11 14
1698 Fresh World – International Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki 4-10 10-30 9 14
1699 ZPU Międzyrzecz Polskie Rury Preizolowane Sp. z o.o. Międzyrzecz 30-50 10-30 15 14
1700 VTO – DEKOR Sp. z o.o. Głogówek 4-10 4-10 10 14
1701 GELG Sp. z o.o. Wronki 4-10 4-10 12 14
1702 Phoenix Chemicals Trading Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 9 14
1703 STM Sp. z o.o. Złocieniec 10-30 10-30 11 14
1704 Kotar Spółka Jawna B.& S. Jaworscy Wołów 4-10 10-30 8 14
1705 Adm Warsaw Sp. z o.o. Warszawa 75-100 >100 8 14
1706 Siniat Sp. z o.o. Warszawa 75-100 50-75 20 14
1707 OERLEMANS FOODS POLSKA Sp. z o.o. Strzelno 10-30 10-30 14 14
1708 POLIPAK Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 10-30 30-50 11 14
1709 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 30-50 50-75 11 14
1710 JZO Sp. z o.o. Jelenia Góra 4-10 4-10 15 14
1711 Victoria Chemicals Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 11 14
1712 BHH – MIKROHUTA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10-30 4-10 13 14
1713 CREDIN POLSKA Sp. z o.o. Sobótka 4-10 10-30 9 14
1714 POMELAC Sp. z o.o. Wyszków 10-30 10-30 14 14
1715 Jabłoński Truck S.J. Laskowa 4-10 10-30 10 14
1716 C.M.C. Sp. z o.o. Inwałd 10-30 75-100 9 14
1717 FILTER SERVICE Sp. z o.o. Zgierz 10-30 10-30 12 14
1718 Astex Sp. z o.o. Wierzbówiec 4-10 4-10 15 14
1719 SPV Sp. z o.o. Dębnica Kaszubska >100 >100 15 14
1720 Eurobox Polska Sp. z o.o. Ujazd 10-30 10-30 13 14
1721 WIÓR S.J. Białystok 10-30 10-30 14 14
1722 PODRAVKA POLSKA Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 10-30 10-30 19 14
1723 Pioma – Odlewnia Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 10-30 10-30 13 14
1724 Extrudan Sp. z o.o. Zakrzewo 10-30 10-30 14 14
1725 Rolmex K. Rogala, R. Rogala, A. Witoński Sp. J. Kalisz 4-10 4-10 14 14
1726 Grabikowski – Grabikowska PPHU INEX S.J. Giżycko 4-10 4-10 15 14
1727 Sopro Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 16 14
1728 Przedsiębiorstwo Góralmet Małgorzata i Józef Góral Import – Export S.J. Czchów 4-10 4-10 14 14
1729 Romb S.A. Złotów 10-30 10-30 12 14
1730 TEXTON S.A. Zgierz 10-30 10-30 16 14
1731 VKF Spork Heinz Renzel Sp. z o.o. Konin 4-10 10-30 7 14
1732 Bracia Mrozik Sp. z o.o. Łaszczów 10-30 4-10 9 14
1733 COOPEXIM Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 16 14
1734 Reum Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 10-30 50-75 11 14
1735 Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław S.A. Bukowno >100 >100 15 14
1736 Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o. Świdnica 30-50 10-30 10 14
1737 VERMEIREN POLSKA Sp. z o.o. Trzebnica 50-75 50-75 12 14
1738 Respark Sp. z o.o. Rzeszów 10-30 4-10 11 14
1739 Euro-Box Sp. z o.o. Ługów 10-30 10-30 14 14
1740 ASG Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 30-50 10-30 20 14
1741 Fabryka Przewodów Energetycznych S.A. Będzin 10-30 30-50 11 14
1742 Fabryka Mebli BALMA S.A. Tarnowo Podgórne 4-10 4-10 9 14
1743 Fabryka Czapek I Kapeluszy Kaszkiet Grajcar I Szmidla S.J. Częstochowa 10-30 10-30 13 14
1744 Reichle & De-Massari Polska Sp. z o.o. Warszawa 30-50 10-30 9 14
1745 METALKO Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 10-30 13 14
1746 KONIG STAHL Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 13 14
1747 METALODLEW S.A. Kraków 30-50 30-50 10 14
1748 Chemar Rurociągi Sp. z o.o. Kielce 75-100 30-50 10 14
1749 Mista Sp. z o.o. Stalowa Wola 10-30 10-30 10 14
1750 Arcelormittal Tubular Products Kraków Sp. z o.o. Kraków 30-50 10-30 15 14
1751 Meblex Sp. z o.o. Kalisz 30-50 30-50 12 14
1752 CGH Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 10-30 13 14
1753 Cobra Europe Sp. z o.o. Piekary Śląskie 30-50 30-50 13 14
1754 OMYA Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 13 14
1755 CSF Poland Sp. z o.o. Częstochowa >100 >100 11 13
1756 Alumetal Poland Sp. z o.o. Nowa Sól 10-30 >100 5 13
1757 Outokumpu Distribution Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10-30 50-75 14 13
1758 Borgwarner Poland Sp. z o.o. Jasionka >100 >100 11 13
1759 Kuźnia Glinik Sp. z o.o. Gorlice 10-30 10-30 14 13
1760 OSI Poland Foodworks Sp. z o.o. Warszawa 30-50 >100 3 13
1761 Polsero Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 30-50 75-100 11 13
1762 Pago Sp. z o.o. Grodzisk Wielkopolski 4-10 10-30 5 13
1763 SARIA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 10 13
1764 Lech-Pol Hotele i Restauracje Sp. z o.o. Syców 10-30 10-30 14 13
1765 RPC BEBO POLSKA Sp. z o.o. Poznań 10-30 30-50 13 13
1766 Zakład Produkcyjno- Handlowo- Usługowy Alsecco Sp. z o. o. Nysa 30-50 30-50 11 13
1767 Panlink Sp. z o.o. Tczew 10-30 10-30 11 13
1768 Fabryka Plastików Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 10-30 30-50 10 13
1769 K – Flex Sp. z o.o. Gdynia 10-30 50-75 1 13
1770 SP Moulding Poland Sp. z o.o. Zduńska Wola 10-30 30-50 9 13
1771 Magorex R. Górka Sp.J. Żary 4-10 10-30 12 13
1772 Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 19 13
1773 Stalmech Bogumił Księżakowski Nowa Biała 30-50 50-75 14 13
1774 VauPe Sp. z o.o. Bydgoszcz 4-10 4-10 11 13
1775 Alcomex Springs-Pol Sp. z o.o. Zielonka 4-10 10-30 10 13
1776 POL – AM – PACK S. A. Kraków 30-50 75-100 15 13
1777 Agnes S.J. Świdwin 4-10 4-10 9 13
1778 Hydramet Sp. z o.o. Giżycko 10-30 10-30 15 13
1779 PPHU Amex-Bączek K.Bączek S.J. Susz 10-30 10-30 10 13
1780 Polmos S.A. Podlaska Wytwórnia Wódek Warszawa 10-30 10-30 17 13
1781 AIR LIQUIDE Polska Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 14 13
1782 Still Polska Sp. z o.o. Żerniki 4-10 4-10 15 13
1783 DRUKARNIA DIMOGRAF Sp. z o.o. Bielsko-Biała 30-50 30-50 12 13
1784 TIKKURILA POLSKA S.A. Dębica 50-75 75-100 14 13
1785 Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A. Jarocin 10-30 10-30 8 13
1786 TARCZYŃSKI S.A. Trzebnica 10-30 10-30 12 13
1787 NC KOPERTY Sp. z o.o. Gołdap 10-30 10-30 11 13
1788 STENQVIST POLAND Sp. z o.o. Witnica 10-30 10-30 11 13
1789 Erca Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 7 13
1790 FKS Sp. z o.o. Okucia Okienne i Drzwiowe Śmigiel 10-30 10-30 16 13
1791 DFM Sp. z o.o. Dobre Miasto >100 >100 13 13
1792 RUG RIELLO Urządzenia Grzewcze S.A. Warszawa >100 >100 9 13
1793 Meble – Okmed Demko S.J. Braniewo 10-30 10-30 6 13
1794 CITRONEX I Sp. z o.o. Zgorzelec 10-30 10-30 10 13
1795 Przedsiębiorstwo Budowy Urządzeń Chłodniczych S.A. Gdynia 4-10 4-10 11 13
1796 M & S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o. Słupsk 10-30 10-30 16 13
1797 Zakłady Mięsne Werbliński Sp. z o.o. Kalisz 10-30 10-30 13 13
1798 Termo Organika Sp. z o.o. Kraków 4-10 10-30 5 13
1799 Robinson Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 12 13
1800 SPOMASZ BEŁŻYCE S.A. Bełżyce 4-10 4-10 13 13
1801 Sofar Sp. z o.o. Sosnowiec 30-50 10-30 9 13
1802 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 4-10 10-30 13 13
1803 TW METALS POLSKA Sp. z o.o. Rzeszów 4-10 4-10 10 13
1804 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Dolmar Ryszard, Lidia, Artur Dobień Sp. J. w Donaborowie Kępno 10-30 30-50 15 13
1805 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 50-75 50-75 13 13
1806 Jacpol Sp. z o.o. Mysłowice 30-50 30-50 13 13
1807 Windows 2000 E. Domaszk, E. Główczewski sp.j. Rumia 10-30 10-30 13 13
1808 Valeo Service Estern Europe Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 13 13
1809 Polipol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chojnice >100 >100 14 13
1810 KUŹNIA JAWOR S.A. Jawor 30-50 30-50 16 13
1811 FESTO Sp. z o.o. Janki 4-10 10-30 15 13
1812 Alligator Polska Sp. z o.o. Nekla 50-75 75-100 13 13
1813 Pulverit Polska Sp. z o.o. Tychy 10-30 10-30 11 13
1814 MATPOL S.J. Anna Stachlewska, Maciej Stachlewski Lutomiersk 10-30 10-30 13 13
1815 Zaltech Polska Sp. z o.o. Rzeszów 30-50 50-75 9 13
1816 MATERNE – POLSKA Sp. z o.o. Wąwolnica 50-75 75-100 11 13
1817 GRAMAR Sp. z o.o. PPHU Włodawa 4-10 4-10 10 13
1818 R&G Plus Sp. z o.o. Mielec 4-10 10-30 7 13
1819 VOLKSWAGEN MOTOR POLSKA Sp. z o.o. Polkowice >100 >100 16 13
1820 Motgum S.J. Józefów 4-10 4-10 14 13
1821 Kuźnia Polska S.A. Skoczów >100 >100 15 13
1822 Air Products Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 15 13
1823 Indrol Sp. z o.o. S.K. Rostarzewo >100 >100 9 13
1824 Suszarnicza Spółka OGRODNIK S.A. Nowy Tomyśl 4-10 4-10 14 13
1825 PPH Fleisch Mannschaft Polska Sp. z o.o. Świdwin 10-30 4-10 12 13
1826 DSM Nutritional Products Sp. z o.o. Mszczonów >100 75-100 14 13
1827 Grupa Kupsik Sp. z o.o. sp.k. Konin 4-10 10-30 10 13
1828 Gambit Kutno Sp. z o.o. S.K. Kutno 30-50 30-50 12 13
1829 Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o.o. Toruń 50-75 50-75 12 13
1830 Herkules Sp. z o.o. Jastrowo 4-10 4-10 11 13
1831 Madej Wróbel Sp. z o.o. Ruda Śląska 10-30 10-30 10 13
1832 OZGRAF Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A. Olsztyn 10-30 10-30 15 13
1833 METRIX METAL Sp. z o.o. Tczew 10-30 10-30 14 13
1834 MRÓZ S.A. Borek Wielkopolski 10-30 10-30 14 13
1835 Myrra Power Sp. z o.o. Kałuszyn 4-10 10-30 9 13
1836 PW AUTOS Sp. z o.o. Solec Kujawski 4-10 10-30 8 13
1837 PONZIO POLSKA Sp. z o.o. Cekanowo 10-30 10-30 8 13
1838 Klima Therm S.A. Warszawa 10-30 10-30 9 13
1839 D.R.E Sp. z o.o. Elbląg 10-30 10-30 9 13
1840 Euro – Foods Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 10 13
1841 SIEGENIA – AUBI Sp. z o.o. Kluczbork >100 >100 17 13
1842 PLASTMO POLSKA Sp. z o.o. Janki 4-10 4-10 15 13
1843 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Hemar Henryka i Marek Musialik Sp. J. Wola Hankowska 4-10 4-10 16 13
1844 MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego Skaryszew 10-30 10-30 16 13
1845 COSMO Sp. z o.o. Międzybrodzie Żywieckie 10-30 10-30 12 13
1846 Amiantit Poland Sp. z o.o. Gdańsk 30-50 50-75 10 13
1847 LESAFFRE POLSKA S.A. Wołczyn 30-50 30-50 13 13
1848 POLMOR Sp. z o.o. Bytów 50-75 50-75 11 13
1849 JANTAR Sp. z o.o. Słupsk 4-10 10-30 22 13
1850 Wiplast Sp. z o.o. Tarnów 10-30 4-10 13 13
1851 Iga Kotkowska i Wasiak S. J. Łódź 10-30 10-30 13 13
1852 AGROMET ZEHS Lubań S.A. Lubań 10-30 10-30 14 13
1853 Chromavis Service Sp. z o.o. Ciechanów 30-50 50-75 10 13
1854 Kwiaciarski Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa Nowy Dwór Sp. z o.o. Nowy Kawęczyn 4-10 4-10 16 13
1855 Technika Betonowa Sp. z o.o. Biesiekierz 10-30 10-30 5 13
1856 Lamintex Sp. z o.o. Nowy Sącz 10-30 10-30 10 13
1857 Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o. Warszawa 75-100 >100 8 13
1858 P P H U LAKTOPOL Sp. z o. o. Warszawa 75-100 10-30 23 13
1859 Hoerbiger Automotive Sp. z o.o. Bolesławiec >100 >100 1 13
1860 PPU BELIN Zakład Pracy Chronionej – Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak S.J. Poznań 10-30 10-30 10 13
1861 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Art. Mas Export-Import, Jacek Bińczyk, Wojciech Bińczyk sp. j. Radom 4-10 10-30 13 13
1862 Kobra S.J. Teresa Olejnik i Mirosław Hamerliński Żary 4-10 10-30 12 13
1863 CIECHOLEWSKI – WENTYLACJE Sp. z o.o. Koźmin 10-30 10-30 6 13
1864 Jacol Sp. z o.o. Modła Królewska 4-10 4-10 14 13
1865 BOCHEM Sp. z o.o. Zakłady Chemiczne Pionki 4-10 4-10 13 13
1866 OAZA Sp. z o.o. Zielona Góra 10-30 10-30 9 13
1867 ELDOM S.J. PPHU Grudziądz 30-50 30-50 13 13
1868 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Elektro-Plast Tadeusz Czachorowski Nasielsk 4-10 4-10 14 13
1869 POLSTYR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Człuchów 30-50 10-30 11 13
1870 EUROTANKS Sp. z o.o. Wrocław 4-10 10-30 7 13
1871 MW LUBLIN Sp. z o.o. Lublin 30-50 75-100 8 13
1872 JAGRAM – PRO S.A. Susz 4-10 4-10 13 13
1873 Deltaplast Poland Sp. z o.o. Piaseczno 30-50 30-50 10 13
1874 Kampol – Fruit Sp. z o.o. Biała Rawska 30-50 50-75 13 13
1875 Sell – Buy. Com Sp. z o.o. Lublin 10-30 10-30 4 13
1876 T.K.J. Matuszewski S.J. Grudziądz 10-30 4-10 16 13
1877 Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o.o. Częstochowa 4-10 10-30 7 13
1878 WGD Orion S.A. Warszawa 10-30 10-30 16 13
1879 CEMAL Sp. z o.o. Gorlice 4-10 4-10 11 13
1880 Home Concept Sp. z o.o. Elbląg 30-50 75-100 14 13
1881 THE LORENZ BAHLSEN SNACK – WORLD Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 30-50 50-75 14 13
1882 Abriso Sp. z o.o. Jaraczewo 10-30 10-30 15 13
1883 TOREX Sp. z o.o. Janowice 10-30 10-30 15 13
1884 POLIFOLIA Sp. z o.o. Poniatowa 10-30 10-30 15 13
1885 GEO – POLAND Sp. z o.o. Poznań 4-10 10-30 12 12
1886 Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. Świecie 30-50 50-75 11 12
1887 Medkon Hurt Sp. z o.o. Poznań 30-50 75-100 13 12
1888 ILAPAK Sp. z o.o. Kraków 4-10 4-10 10 12
1889 KUVERT POLSKA Sp. z o.o. Zbąszyń 10-30 10-30 11 12
1890 CDM Sp. z o.o. Suwałki 4-10 4-10 10 12
1891 ALIPLAST Sp. z o.o. Lublin 30-50 30-50 14 12
1892 Fermy Drobiu MIZGIER Tomasz Mizgier Środa Wielkopolska 10-30 10-30 13 12
1893 Vistula Group S.A. Kraków 30-50 10-30 15 12
1894 Tekspol Sp. z o.o. Czeladź 4-10 10-30 9 12
1895 Belma Accessories Systems Sp. z o.o. Białe Błota 50-75 >100 8 12
1896 PCE Polska Sp. z o.o. Dzierżoniów 10-30 10-30 10 12
1897 MW – GMW Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Wadowice 10-30 30-50 11 12
1898 Fabryka Mebli Tapicerowanych Tombea Sp. z o.o. Łowęcin 4-10 10-30 10 12
1899 KACZKAN S.J. Zakład Produkcji Drzewnej Małdyty 30-50 50-75 11 12
1900 Amberline Sp. z o.o. Kołobrzeg 10-30 10-30 12 12
1901 Firma KOJS Mirosław Kojs Jabłonka 50-75 30-50 10 12
1902 Segepo – Refa Sp. z o.o. Świebodzice 10-30 10-30 9 12
1903 Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów RAWAG Sp. z o.o. Rawicz 30-50 30-50 12 12
1904 Marek Liberacki Libro Lubawa 30-50 30-50 10 12
1905 UREN NOVABERRY Sp. z o.o. Lublin 10-30 30-50 10 12
1906 Agrocomplex Sp. z o.o. Wyszków 30-50 50-75 8 12
1907 Komex S.J. Kraków 10-30 10-30 8 12
1908 Akomex Sp. z o.o. Starogard Gdański 4-10 4-10 15 12
1909 Termolan Sp. z o.o. Mirków 4-10 4-10 10 12
1910 SKLEJKA – MULTI S.A. Bydgoskie Zakłady Sklejek Bydgoszcz 10-30 10-30 13 12
1911 Leja Polska Joint-Venture Sp. z o.o. Studzieniec 10-30 10-30 15 12
1912 Standis Sp. z o.o. Oława 10-30 30-50 13 12
1913 Plastic Form B.jagiełło-Waszkiel A.waszkiel J.wiśniewska A.wiśniewski sp. j. Świdwin 4-10 4-10 10 12
1914 FANEX Sp. z o.o. Radonice 10-30 10-30 12 12
1915 Kuźnia Matrycowa Sp. z o.o. Lublin 10-30 10-30 10 12
1916 Tesla Recycling Sp. z o.o. S.K.A. Grodzisk Mazowiecki 10-30 30-50 6 12
1917 Zamet Industry S.A. Piotrków Trybunalski 50-75 75-100 11 12
1918 Komtur Polska Sp. z o.o. Warszawa 75-100 75-100 10 12
1919 Siropol Sp. z o.o. Bydgoszcz 4-10 10-30 10 12
1920 Manuli Ekobal Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 4-10 4-10 10 12
1921 Flowcrete Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 17 12
1922 Skłodowscy Sp. z o.o. Tykocin 4-10 10-30 11 12
1923 Assel Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 30-50 30-50 12 12
1924 TFP Sp. z o.o. Dziećmierowo 30-50 30-50 19 12
1925 Grupa PGD Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 4-10 4-10 17 12
1926 Gdańskie Młyny Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 17 12
1927 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 10-30 >100 2 12
1928 Oknoplast Sp. z o.o. Ochmanów >100 >100 12 12
1929 HUTTENES – ALBERTUS POLSKA Sp. z o.o. Lublin 4-10 10-30 6 12
1930 Firma Drobiarska Sp. z o.o. Strzegom 10-30 10-30 8 12
1931 ATW S.A. Zagórz >100 >100 8 12
1932 Investment Trading Consulting Sp. z o.o. Skarszewy 50-75 50-75 12 12
1933 Sagan FM Sp. z o.o. sp.k. Kępno 10-30 30-50 14 12
1934 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Radomsko 4-10 10-30 7 12
1935 DELPHIA YACHTS KOT S.J. Warszawa 10-30 10-30 14 12
1936 GEYER & HOSAJA Sp. z o.o. Zakłady Gumowe w Mielcu Mielec 4-10 4-10 9 12
1937 SOLINO S.A. Inowrocławskie Kopalnie Soli Inowrocław 4-10 4-10 14 12
1938 Podwysocki S.J. Łódź 4-10 4-10 11 12
1939 Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. Lublin 10-30 10-30 9 12
1940 PPH ZELAN Antoni Zieliński ZPChr Nakło nad Notecią 10-30 10-30 10 12
1941 CMS Auto Sp. z o.o. Sulejówek 4-10 10-30 9 12
1942 TRELLA & NOLTE Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 15 12
1943 Lesaffre Ingredients Services Polska Sp. z o.o. Legnica 30-50 50-75 13 12
1944 DRUK – INTRO S. A. Inowrocław 4-10 10-30 8 12
1945 POMERANIA FRUCHT Sp. z o.o. Dziwogóra 50-75 50-75 10 12
1946 ETI – POLAM Sp. z o.o. Pułtusk 10-30 30-50 13 12
1947 Auto Partner S.A. Bieruń 30-50 50-75 13 12
1948 Cykoria S.A. Wierzchosławice 50-75 50-75 12 12
1949 Gerdins Cable Systems Sp. z o.o. Starogard Gdański 10-30 10-30 10 12
1950 Protek – System Sp. z o.o. Gdynia 10-30 10-30 17 12
1951 BEL – POL Sp. z o.o. Świdnica 4-10 4-10 12 12
1952 C+N Polska Sp. z o.o. Mielec 10-30 10-30 17 12
1953 PL Modulo Sp. z o.o. Mikołów 10-30 10-30 5 12
1954 POL – KRES Agra Sp. z o.o. Biała Podlaska 10-30 10-30 8 12
1955 Trio Line Polska Sp. z o.o. Stęszew 30-50 >100 4 12
1956 NORDFOLIEN POLSKA Sp. z o.o. Zdzieszowice 30-50 30-50 11 12
1957 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Export Import MALBOX Zygmunt Solecki Olkusz 4-10 4-10 10 12
1958 TAN-VIET International S. A. Łęgowo 10-30 10-30 11 12
1959 SN Design W. Szczepański, T. Nowak Sp. j. Warszawa 4-10 4-10 5 12
1960 Segla S.J. Osiek Mały 10-30 10-30 13 12
1961 Keylite RW Polska Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 8 12
1962 CANEXPOL Sp. z o.o. Komorowo 30-50 50-75 11 12
1963 ETO Magnetic Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 14 12
1964 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 50-75 75-100 7 12
1965 SEDAR S.A. Międzyrzec Podlaski 10-30 10-30 12 12
1966 ALUMETAL S.A. Kęty >100 >100 12 12
1967 Centrala Farmaceutyczna CEFARM S.A. Warszawa 50-75 30-50 11 12
1968 ŁĄCCY – KOŁCZYGŁOWY Sp. z o.o. Kołczygłowy 10-30 10-30 12 12
1969 GGG Sp. z o.o. Radom 30-50 30-50 12 12
1970 Tbmeca Poland Sp. z o.o. Legnica 50-75 50-75 12 12
1971 KRKA – POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 75-100 50-75 15 12
1972 VEKA POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 50-75 30-50 11 12
1973 Wawrzaszek Iss Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 10-30 75-100 6 12
1974 Torlen Sp. z o.o. Toruń 10-30 10-30 11 12
1975 Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A. Dąbrowa Górnicza 50-75 30-50 11 12
1976 Noma Tools Sp. z o.o. Wyry 4-10 4-10 12 12
1977 Zakład Elektroniczny Omega Sp. z o.o. Kraków 4-10 4-10 7 12
1978 PPH PARYS Sp. z o.o. Lublin 10-30 10-30 11 12
1979 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich LACPOL Sp. z o.o. Warszawa 50-75 >100 15 12
1980 HUTA STALOWA WOLA S.A. Stalowa Wola 50-75 30-50 17 12
1981 Fabryka Elementów Złącznych S.A. Siemianowice Śląskie 10-30 4-10 16 12
1982 Restyl Sp. z o.o. Ruda Śląska >100 >100 11 12
1983 Pommier Polska Sp. z o.o. Piaseczno 4-10 4-10 15 12
1984 LG Display Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 10-30 4-10 10 12
1985 OKNO – POL Sp. z o.o. Mników 30-50 10-30 10 12
1986 Kabex S.J. Janów 10-30 10-30 13 12
1987 Wytwórnia Okuć Meblowych Janusz Wiesiołek Brodnica 10-30 10-30 12 12
1988 Promont Sp. z o.o. Przeds. Wdrażania Postepu Organizacyjno-Technicznego Świebodzice 10-30 10-30 11 12
1989 Pilkington Polska Sp. z o.o. Sandomierz 10-30 10-30 10 12
1990 SVZ Tomaszów Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski >100 >100 11 12
1991 MD Trade S.J. Gniezno 4-10 4-10 8 12
1992 Conkret S.J. Wielkie Rychnowo 10-30 10-30 10 12
1993 BADURA S.A. Wadowice 4-10 4-10 11 12
1994 IS – POLSKA Sp. z o.o. Jawor >100 >100 9 12
1995 GERDES MC Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 8 12
1996 MAYPOL FOODS Sp. z o.o. Warszawa 50-75 30-50 15 12
1997 KMK Kolekcja Mebli Sp. z o.o. Nowe 4-10 4-10 12 12
1998 PUP Pomot Sp. z o.o. Chojna 4-10 4-10 12 12
1999 Fresh Fruit Services S.J. Warszawa 4-10 10-30 4 12
2000 EFFECT SYSTEM S.A. Kamienna Góra 4-10 4-10 12 12
2001 Kamet S.A. Reńska Wieś 4-10 4-10 14 12
2002 Schultz Seating Poland Sp. z o.o. Kłobuck 10-30 10-30 6 12
2003 Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol S.A. Staszów 50-75 10-30 12 12
2004 AR Carton Kraków Sp. z o.o. Kłaj 75-100 50-75 14 12
2005 ROLMEX S.A. Warszawa 30-50 30-50 9 12
2006 Some KSW Sp. z o.o. Kleszczów 10-30 10-30 9 12
2007 Mondi Kutno Sp. z o.o. Kutno 30-50 50-75 7 12
2008 Spółdzielnia Grzybek Łosicki Kopce 10-30 30-50 10 12
2009 Feber Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 6 12
2010 Promens Międzyrzecz Sp. z o.o. Międzyrzecz 10-30 10-30 10 12
2011 URSA Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 30-50 10-30 14 12
2012 NP Polska Sp. z o.o. Tychy 10-30 10-30 13 12
2013 Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice >100 >100 10 12
2014 Habia Cable Sp. z o.o. Lubieszyn 10-30 10-30 12 12
2015 Holz Sp. z o.o. Wyrzysk 10-30 10-30 10 11
2016 Saeco Professional Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 9 11
2017 Eurohansa Sp. z o.o. Toruń 4-10 4-10 12 11
2018 Marketing Krystian Gdowka, Artur Ostręga S.J. Gliwice 50-75 >100 4 11
2019 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Janex Jan Ciupak, Leszek Ciupak sp.j. Janów Lubelski 4-10 4-10 11 11
2020 Polsnack Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Sady 30-50 50-75 14 11
2021 Frankonia Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 30-50 10-30 9 11
2022 UNI – TARPIN Sp. z o.o. Tarnów 4-10 10-30 10 11
2023 ECO Fruits Sp. z o.o. S.K. Warszawa 50-75 >100 12 11
2024 Polmlek Raciąż Sp. z o.o. Raciąż 4-10 10-30 4 11
2025 Arctic Sp. z o.o. Szczecin 10-30 50-75 3 11
2026 Firma KABANOS Kojs Mirosław i Joanna Kojs-Kowalczyk S.J. Jabłonka 10-30 30-50 8 11
2027 Przedsiębiorstwo CEMET LTD. Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 50-75 12 11
2028 SCS Polska Sp. z o.o. Legnica 30-50 50-75 6 11
2029 M.O.L. Romgum Ławicki i Spółka sp.j. Suchy Las 10-30 4-10 13 11
2030 VADAIN INTERNATIONAL Sp. z o.o. Grudziądz 30-50 30-50 11 11
2031 Dellner Components Sp. z o.o. Gdynia 30-50 50-75 16 11
2032 KOMPOZYTY Sp. z o.o. Stanowice 4-10 4-10 12 11
2033 Partnex S.J Gdańsk 4-10 10-30 12 11
2034 Nordfish – Foodmark Sp. z o.o. Charzyno 50-75 75-100 8 11
2035 MARPOL S.A. Kleosin 10-30 10-30 13 11
2036 Plastbud Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Bochnia 10-30 10-30 8 11
2037 FLEXERGIS Sp. z o.o. Nowy Sącz 10-30 10-30 9 11
2038 Petronas Lubricants Poland Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 13 11
2039 Minkon Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 10-30 10-30 8 11
2040 GADUS Sp. z o.o. Gdynia 10-30 30-50 5 11
2041 P.P. Somet S.J. Sułów 10-30 10-30 12 11
2042 KNOTT Sp. z o.o. Zdziechowice 10-30 10-30 10 11
2043 Fabryka Opakowań Foliowych ROSSOPLAST D. i R. Rossochaccy S.J. Lidzbark Warmiński 4-10 10-30 9 11
2044 Markisol International Ltd Sp. z o.o. Wejherowo 75-100 75-100 16 11
2045 Empol Ewa Siuba Mieczysław Siuba S. J. Źródła 10-30 10-30 9 11
2046 Z P U Kazimierz Jońca Sp. z o.o. Międzyrzecz 10-30 10-30 8 11
2047 Saueressig Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 10-30 10-30 13 11
2048 ICT POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą >100 >100 12 11
2049 Toho Poland Sp. z o.o. Radom 4-10 4-10 8 11
2050 Polfer Podzespoły Indukcyjne S.A. Łosice 10-30 10-30 9 11
2051 E.A. Mattes Polska Sp. z o.o. Myślenice 10-30 10-30 12 11
2052 WINKHAUS POLSKA Beteiligungs Sp. z o.o. Sp-ka Komandytowa Rydzyna 50-75 75-100 15 11
2053 Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon S.J. Zawodzie 4-10 10-30 10 11
2054 Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 10-30 10-30 12 11
2055 CBM Polska Sp. z o.o. Jacków >100 >100 15 11
2056 Fagro S.J Krapkowice 4-10 4-10 11 11
2057 Sondex Poland Sp. z o.o. Koleczkowo 50-75 50-75 12 11
2058 Pupil Foods Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 10-30 10-30 8 11
2059 Lubella Sp. z o.o. S.K. Lublin 10-30 10-30 15 11
2060 Pro – Wam Sp. z o.o. Koszalin 10-30 10-30 10 11
2061 Invest – Tech Sp. z o.o. Toruń 4-10 4-10 12 11
2062 Sanofi – Aventis Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 14 11
2063 JAGRAM S.A. Warszawa 10-30 4-10 14 11
2064 Unilever Polska Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 9 11
2065 B&B Opakowania Sp. z o.o. Małomice 50-75 50-75 12 11
2066 Fabryka Okien PCV FOREST M. Świercz, P. Bożek S.J. Malbork 10-30 10-30 11 11
2067 Metall – Expres Sp. z o.o. Rzeszów 10-30 10-30 9 11
2068 Gzella Investments Sp. z o.o. Osie 4-10 4-10 11 11
2069 SILA POLAND Sp. z o.o. Częstochowa 50-75 30-50 14 11
2070 AVES Sp. z o.o. Zduńska Wola 10-30 4-10 9 11
2071 KRAKCHEMIA S.A. Kraków 50-75 >100 8 11
2072 Fabryka Papieru Kaczory Sp. z o.o. Kaczory 4-10 4-10 7 11
2073 PRECISION MACHINE PARTS POLAND Sp. z o.o. Radom 30-50 30-50 10 11
2074 Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. Rumia 10-30 4-10 13 11
2075 Matusewicz Budowa Maszyn S. J. Gryfów Śląski 10-30 10-30 7 11
2076 Hochland Polska Sp. z o.o. Kaźmierz 50-75 75-100 17 11
2077 Fabryka Armatur SWARZĘDZ Sp. z o.o. Swarzędz 10-30 10-30 11 11
2078 Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski sp. j. Aleksandrów Łódzki 4-10 4-10 12 11
2079 Haering Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski >100 >100 13 11
2080 Silesian Grain Sp. z o.o. Ziębice 10-30 30-50 8 11
2081 CHEMIROL Sp. z o.o. P U H Mogilno 10-30 4-10 8 11
2082 GASSTECH Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Suwałki 10-30 10-30 10 11
2083 Tarkett Polska Sp. z o.o. Orzechowo >100 >100 4 11
2084 OR – SAT Sp. z o.o. ZPCH Żary 10-30 10-30 12 11
2085 P P H U Specjał Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 11 11
2086 MESTIL Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Gorzów Wielkopolski 4-10 4-10 11 11
2087 PANASONIC ENERGY POLAND S.A. Gniezno >100 >100 5 11
2088 Industrie Maurizio Peruzzo Polowat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 30-50 30-50 8 11
2089 W.M Pomtor Wyroby Metalowe i Inne Sp. z o.o. Warnice 4-10 4-10 8 11
2090 Sandvik Polska Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 15 11
2091 Aluteam Polska Sp. z o.o. Biała Podlaska 75-100 75-100 14 11
2092 Healthmore Sp. z o.o. Kielce 10-30 30-50 8 11
2093 Serwistal Sp. z o.o. Ełk 50-75 50-75 13 11
2094 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 4-10 4-10 12 11
2095 Miletis Polska Sp. z o.o. Wyszków 4-10 4-10 6 11
2096 Start PM Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 20 11
2097 ANSER Sp. z o.o. Zakłady Chemiczne Warszawa 4-10 4-10 10 11
2098 B&M Clothing Comany Sp. z o.o. Radom 10-30 30-50 4 11
2099 BTS Sp. z o.o. Łozienica 10-30 10-30 11 11
2100 Petecki PPHU Ignacy Petecki Łódź 30-50 30-50 9 11
2101 Biolanic Sp. z o.o. Kraków 10-30 30-50 4 11
2102 Grupa Producentów Owoców Polskie Sady Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 4 11
2103 Fabryka Papieru Sp. z o.o. Jelenia Góra 4-10 4-10 9 11
2104 KŁODAWA Kopalnia Soli S.A. Kłodawa 10-30 10-30 13 11
2105 BITTNER ANDRZEJ I ROMAN S.J. Ożarów Mazowiecki 10-30 4-10 16 11
2106 GLOBE TYRE GODAWSKI, LACHCIK SPÓŁKA JAWNA Pilzno 10-30 10-30 14 11
2107 Woldrew S.A. Poniec 4-10 4-10 10 11
2108 PPH MAVILEX Małgorzata Lubera Wąbrzeźno 10-30 10-30 9 11
2109 Drogowiec – PL Sp. z o.o. Kielce 10-30 4-10 11 11
2110 AGROMAKS Sp. z o.o. Nowa Sucha 10-30 30-50 7 11
2111 Technodiament Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 8 11
2112 Kompania Piwowarska S.A. Poznań 30-50 30-50 6 11
2113 TSC Sp. z o.o. Warszawa 30-50 50-75 14 11
2114 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AEK Gorzów Wielkopolski 4-10 4-10 6 11
2115 KUŹNIA BATORY Sp. z o.o. Chorzów 10-30 10-30 12 11
2116 Vimex S.A. Piaseczno 50-75 >100 6 11
2117 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arad Wołczyk, Szpak sp. j. Katowice 10-30 10-30 11 11
2118 Drewpal Wiesław Majtas, Krzysztof Drygała, Grzegorz Drygała sp. j. Blizanów 30-50 30-50 14 11
2119 GHG Sp. z o.o. Nidzica 50-75 50-75 7 11
2120 ESAB Sp. z o.o. Katowice >100 >100 12 11
2121 MOTO – AGRO Jacek Błoch, Dariusz Dziuba S.J. Białystok 10-30 10-30 9 11
2122 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Hen-Stol Hanna Piórkowska sp. j. Żebry-Chudek 10-30 4-10 9 11
2123 Fasada Windows&Doors Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 11 11
2124 HENRI LLOYD POLSKA Sp. z o.o. Brodnica 10-30 4-10 15 11
2125 MOTO BUDREX Sp. z o.o. Bydgoszcz >100 50-75 13 11
2126 Zakłady Kablowe BITNER – Celina Bitner Kraków 10-30 4-10 17 11
2127 RICK Sp. z o.o. Toruń 4-10 4-10 10 11
2128 Stora Enso Wood Products Sp. z o.o. Murów 50-75 75-100 10 11
2129 DELICO Sp. z o.o. Rybarzowice 10-30 10-30 14 11
2130 Hoomark Sp. z o.o. Jędrzychowice 4-10 4-10 10 11
2131 PLANNJA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 10 11
2132 Phytopharm Klęka S.A. Nowe Miasto 10-30 30-50 14 11
2133 EUROVERLUX Sp. z o.o. Gniezno 4-10 10-30 11 11
2134 Dzian Druk Sp. z o.o. Pabianice 4-10 10-30 12 11
2135 Hoffman Sp. z o.o. Śmigiel 4-10 10-30 10 11
2136 Bell Polska Sp. z o.o. Niepołomice 10-30 10-30 11 11
2137 SFA POLSKA Sp. z o.o. Czeladź 10-30 10-30 13 11
2138 SVZ Karczmiska Sp. z o.o. Karczmiska Pierwsze 30-50 30-50 12 11
2139 Talis Polska Sp. z o.o. Świętochłowice 4-10 10-30 9 11
2140 Edelmann Poland Sp. z o.o. Pruszków 10-30 10-30 6 10
2141 Weko – Polska Sp. z o.o. Raszków 50-75 75-100 7 10
2142 BIOAGRA – OIL S.A. Tychy 10-30 30-50 2 10
2143 Lucky Union Foods – Euro Sp. z o.o. Łozienica 10-30 30-50 10 10
2144 Tramco Sp. z o.o. Wolskie 75-100 30-50 11 10
2145 Famur Famak S.A. Kluczbork 30-50 30-50 10 10
2146 DOS Sp. z o. o. Lębork 4-10 4-10 9 10
2147 THEGRA POLAND Sp. z o.o. Warszawa 50-75 30-50 11 10
2148 ZUHIP Sp. z o. o. Olszówka 10-30 >100 1 10
2149 Teleste Video Networks Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 14 10
2150 Silspek Rubber Sp. z o.o. sp.k. Dobrzeń Wielki 4-10 4-10 4 10
2151 Syngenta Polska Sp. z o.o. Warszawa 50-75 >100 10 10
2152 Marsel Sp. z o.o. Goleniów 4-10 10-30 10 10
2153 INTER-TRADE JMMG Sp. z o.o. Konstancin-Jeziorna 30-50 30-50 7 10
2154 SPA Sp. z o.o. Śmigiel 10-30 10-30 6 10
2155 Starsprings Poland Sp. z o.o. Sady 10-30 10-30 12 10
2156 Eko Export S.A. Bielsko-Biała 10-30 30-50 11 10
2157 EXPOM S.A. Kurzętnik 10-30 10-30 9 10
2158 Hajduk Grupa Producentów Pieczarek Sp. z o.o. Sława 30-50 50-75 7 10
2159 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w kole Koło 30-50 >100 10 10
2160 JS Sp. z o.o. Lublin 4-10 4-10 6 10
2161 ZTS Uniplast Sp. z o.o. sp.k. Nowe Miasto 10-30 10-30 10 10
2162 RECKITT BENCKISER (Poland) S.A. Nowy Dwór Mazowiecki 50-75 75-100 14 10
2163 MULTIOFFICE Sp. z o.o. Kraków 10-30 30-50 6 10
2164 Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Lębork 4-10 4-10 7 10
2165 A. S. Sierant PPHU S. J. Piotrków Trybunalski 10-30 10-30 8 10
2166 Polko Piotr Polkowski Radzymin 10-30 30-50 13 10
2167 Borga Sp. z o.o. Gdynia 10-30 30-50 8 10
2168 Bart Sp. z o.o. Świecie 4-10 10-30 9 10
2169 ROTR Spółdzielnia Mleczarska Rypin 4-10 30-50 6 10
2170 BASTEK COFFEE & TEA S.J. Karwie 4-10 10-30 9 10
2171 EBA Sp. z o.o. Krosno 10-30 10-30 8 10
2172 VIESSMAN TECHNIKA GRZEWCZA Sp. z o.o. Legnica >100 >100 7 10
2173 LHOIST BUKOWA Sp. z o.o. Bukowa 10-30 10-30 11 10
2174 EUROPROFIL Sp. z o.o. Wrocław 10-30 4-10 10 10
2175 MOREX Sp. z o.o. Gdynia 4-10 10-30 4 10
2176 GLASPO Sp. z o.o. Wrocław 10-30 4-10 8 10
2177 PPUH Regamet Krzysztof Boroń, Wacław Tryba S.J. Mielec 30-50 50-75 13 10
2178 M & S OKNA I DRZWI Sp. z o.o. Słupsk 10-30 30-50 7 10
2179 KRATY MOSTOSTAL KRAKÓW Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 11 10
2180 Słowińscy Sp. z o.o. Słupca 4-10 10-30 10 10
2181 Rofix Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 4-10 10-30 9 10
2182 Silesia Plastic Sp. z o.o. Strzelin 75-100 75-100 8 10
2183 AGRO – TOP Sp. z o.o. PPh Wiśniew 10-30 30-50 9 10
2184 Remsod Sp. z o.o. Inowrocław 4-10 10-30 8 10
2185 Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy Sp. J. Trzebieszów 10-30 50-75 11 10
2186 FX Sport Sp. z o.o. Jelenia Góra 4-10 4-10 11 10
2187 KRONOSPAN CHEMICAL SZCZECINEK Sp. z o.o. Szczecinek 30-50 50-75 8 10
2188 Mirox Sp. z o.o. Poznań 4-10 4-10 7 10
2189 Pretium Farm Sp. z o.o. Toruń 50-75 50-75 9 10
2190 Euro Doner Poland Sp. z o.o. Zduny 10-30 30-50 8 10
2191 Panmar Czekańska Szmyd sp. j. Krosno 10-30 30-50 14 10
2192 TFP – GRAFIKA Sp. z o.o. Śrem 4-10 10-30 8 10
2193 Horizont ROLOS Sp. z o.o. Wyszków 10-30 10-30 8 10
2194 Algo Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 30-50 30-50 7 10
2195 Fabryka Mebli SPIN Roman Łaźny i Jerzy Łaźny S.J. Mnichowo 10-30 10-30 8 10
2196 LWW Śląska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice >100 >100 10 10
2197 BIN Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 10-30 4-10 11 10
2198 Chairconcept.com Sp. z o.o. Toruń 10-30 10-30 13 10
2199 Marko-Kolor Sp. J. L. Frączkiewicz, W. Gajda, A. Katryński Łódź 4-10 4-10 9 10
2200 FLEXIDER POLAND Sp. z o.o. Bieruń 30-50 30-50 7 10
2201 SIMBA TOYS Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 10 10
2202 Siemens Sp. z o.o. Warszawa 75-100 30-50 7 10
2203 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mat-Tar Sp. J. Władysław i Dorota Matuszkiewicz Koźminiec 4-10 10-30 6 10
2204 Zakład Mięsny Ozdan D.Z. Oziembło Sp. J. Marianów 4-10 4-10 14 10
2205 Power Engineering S.A. Czerwonak 4-10 4-10 9 10
2206 Fobos Invest Sp. z o.o. Sztum 10-30 30-50 14 10
2207 Lgc Standards Sp. z o.o. Łomianki 4-10 4-10 19 10
2208 Pojazdy Szynowe PESA BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 75-100 >100 4 10
2209 GIEWONT Sp. z o.o. Rzeszów 4-10 4-10 9 10
2210 SPORTIS S.A. Koleczkowo 4-10 4-10 12 10
2211 Spomasz-Wronki Grupa Sfpi Sp. z o.o. Wronki 30-50 10-30 9 10
2212 Zakłady Remontowe Energetyki Katowice S.A. Katowice 30-50 50-75 9 10
2213 Almar Sp. z o.o. Kartuzy 10-30 10-30 7 10
2214 T.B. Fruit Dwikozy Sp. z o.o. Dwikozy 10-30 10-30 7 10
2215 APC PRESMET Sp. z o.o. Opole 10-30 10-30 6 10
2216 Przedsiębiorstwo Przemysłowo Handlowe Alkor Jacek Wołk i Jerzy Szott sp.j. Przemyśl 50-75 10-30 9 10
2217 OKNOPLUS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Libertów 4-10 4-10 12 10
2218 PLASTIMEX Sp. z o.o. Psary 4-10 10-30 10 10
2219 SCANAQUA Sp. z o.o. Ozorków 30-50 10-30 9 10
2220 INTERMIK Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 7 10
2221 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 10-30 10-30 9 10
2222 Wichary Technologies Sp. z o.o. Pyrzowice 4-10 10-30 9 10
2223 MATEX Sp. z o.o. Starczanowo >100 >100 11 10
2224 Grodcono Sp. z o.o. Grodków 10-30 10-30 11 10
2225 ITALMETAL Sp. z o.o. Łęg 4-10 4-10 6 10
2226 Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 30-50 30-50 9 10
2227 Tip Trailer Services Poland Sp. z o.o. Robakowo 4-10 4-10 8 10
2228 Części TIR Chlebek S.J. Ligota 4-10 4-10 10 10
2229 BOWIM S.A. Sosnowiec 30-50 10-30 14 10
2230 Salamander Window & Door Systems S.A. Włocławek 50-75 30-50 8 10
2231 Osi Food Solutions Poland Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 11 10
2232 Fabryka Kabli Elpar Sp. z o.o. Parczew 10-30 30-50 6 10
2233 Stocznia Remontowa NAUTA S.A. Gdynia >100 >100 12 10
2234 LANDI RENZO POLSKA Sp. z o.o. Józefów 10-30 10-30 6 10
2235 Sonoco – Alcore Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 8 10
2236 East West Spinning Sp. z o.o. Łódź >100 >100 10 10
2237 Garbarnia MASTER Sp. z o.o. Włocławek 4-10 4-10 10 10
2238 PIRELLI POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 8 10
2239 REYNAERS POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 50-75 50-75 9 10
2240 Osadkowski S.A. Bierutów 10-30 30-50 8 10
2241 Aldo Sp. z o.o. Puńców 10-30 4-10 5 10
2242 KRAKVET Marek Batko Spółka Komandytowa Czarnochowice 4-10 4-10 3 10
2243 AEBI SCHMIDT POLSKA Sp. z o.o. Kielce 75-100 30-50 12 10
2244 Fellowes Polska S.A. Warszawa 4-10 4-10 13 10
2245 Indyk-Śląsk Sp. z o.o. Wieszowa 75-100 >100 11 10
2246 PPH Fordex Sp. z o.o. Poznań 4-10 4-10 7 10
2247 SHL Production Sp. z o.o. Kielce 50-75 50-75 7 10
2248 Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A. Stąporków 30-50 30-50 13 10
2249 Kej Parts Sp. z o.o. Chorzów 4-10 10-30 7 10
2250 Amz-Kutno S.A. Kutno 10-30 30-50 15 10
2251 Gestamp Wrocław Sp. z o.o. Wrocław 50-75 30-50 10 10
2252 TMR Plastics Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 10-30 11 10
2253 MB Pharma Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Leszno 10-30 30-50 7 10
2254 Wytwórnia Elementów Kominowych TARNAWA S.J. Tarnów 4-10 10-30 11 10
2255 Sibelco Poland Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 15 10
2256 Uren Coldstores Sp. z o.o. Dobużek 10-30 30-50 6 10
2257 ADM TRADING POLSKA Sp. z o.o. Szamotuły >100 >100 7 10
2258 Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10-30 10-30 14 10
2259 Unifet Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 11 10
2260 MERDA Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt Sp. z o.o. Kębłowo 10-30 10-30 7 10
2261 Dat-Schaub Polska Sp. z o.o. Suchy Las 30-50 10-30 8 10
2262 Select Comfort Sp. z o.o. Kłodzko 10-30 4-10 12 10
2263 Oponeo.pl S.A. Bydgoszcz 4-10 10-30 15 10
2264 Univeg Trade Poland S.A. Żabia Wola 4-10 10-30 9 10
2265 Morska Stocznia Remontowa GRYFIA S.A. Szczecin >100 >100 9 10
2266 LG Innotek Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 10-30 10-30 5 10
2267 Dr Hohn Sp. z o.o. Ostróda 10-30 10-30 8 10
2268 KONECKIE ZAKŁADY ODLEWNICZE S.A. Końskie 10-30 10-30 9 10
2269 GAZOMET Sp. z o.o. Rawicz 4-10 10-30 12 10
2270 Industrie Maurizio Peruzzo Comfort Sp. z o.o. Świdnica 10-30 10-30 10 10
2271 GLINIK Sp. z o.o. Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze Gorlice 10-30 10-30 16 10
2272 BRAZCO MANUFACTURING Sp. z o.o. Gliwice 4-10 4-10 11 10
2273 BAYER Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 8 10
2274 Mondi Wierzbica Sp. z o.o. Wierzbica 4-10 10-30 9 10
2275 Green Logistic Sp. z o.o. Cieszyn 10-30 10-30 6 9
2276 Inoutic / Deceuninck Sp. z o.o. Jasin 50-75 75-100 11 9
2277 Orion Electric (Poland) Sp. z o.o. Ostaszewo >100 4-10 18 9
2278 HOCKER Sp. z o.o. Chojnów 10-30 10-30 5 9
2279 Hydro-Naval Sp. z o.o. Słupsk 10-30 30-50 10 9
2280 ADRIANA S.A. Kosowizna >100 >100 7 9
2281 Vistal Gdynia S.A. Gdynia 10-30 >100 2 9
2282 STALKON Sp. z o.o. Police 10-30 75-100 6 9
2283 Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. Bukowno >100 >100 6 9
2284 CM3 – POLSKA Sp. z o.o. Wykroty 10-30 10-30 10 9
2285 ULMER Ulmer Danuta i Paweł S.J. Warszawa 10-30 10-30 8 9
2286 Gf Machining Solutions Sp. z o.o. Raszyn 4-10 4-10 7 9
2287 Louis Dreyfus Commodities Polska Sp. z o.o. Warszawa 50-75 >100 8 9
2288 Protea Sp. z o.o. Gdańsk 50-75 30-50 10 9
2289 Josera Polska Sp. z o.o. Paproć 4-10 10-30 5 9
2290 Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o. Berzyna 75-100 >100 6 9
2291 JANOSCHKA POLSKA Sp. z o.o. Góra Kalwaria 4-10 10-30 7 9
2292 Rimaster Poland Sp. z o.o. Czaplinek 10-30 30-50 8 9
2293 Gebhardt – Stahl Polska Sp. z o.o. Stare Miasto 10-30 10-30 7 9
2294 Wrześniak Glassworks Sp. z o.o. Ładna 4-10 4-10 9 9
2295 Bartec Polska Sp. z o.o. Tychy 4-10 10-30 7 9
2296 Ekoplon Handlowy Sp. z o.o. sp.k. Szydłów 10-30 10-30 6 9
2297 SUTCO – POLSKA Sp. z o.o. Katowice 10-30 10-30 8 9
2298 Zakład Włókienniczy Biliński Sp.j. Konstantynów Łódzki 10-30 10-30 7 9
2299 P H P U IMEX Marek – Sala Sp. z o.o. Brzesko 10-30 30-50 12 9
2300 ALPLA NDM Sp. z o.o. Nowy Dwór Mazowiecki 4-10 10-30 10 9
2301 CALITAN Furniture Factory Sp. z o.o. Łęka Opatowska 30-50 30-50 11 9
2302 SABA POLSKA Sp. z o.o. Kostrzyn 10-30 10-30 12 9
2303 Frohe Sp. z o.o. Nowa Wieś Wrocławska 4-10 4-10 8 9
2304 Kiepurex S.J. A. ,P., P. Kiepurowie Wapiennik 30-50 30-50 5 9
2305 Odlewnia Świdnica Sp. z o.o. Świdnica 4-10 4-10 6 9
2306 B&P Engineering Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przeworsk 10-30 10-30 11 9
2307 Remet S.A. Stalowa Wola 10-30 30-50 8 9
2308 Biurkom – Flampol Sp. z o.o. Redło 10-30 10-30 7 9
2309 Przedsiębiorstwo Wellton Sp. z o.o. Kopanica 10-30 10-30 7 9
2310 Pack Plus Sp. z o.o. sp.k. Wadowice 4-10 4-10 6 9
2311 Przedsiębiorstwo Metali Nieżelaznych BOBREK S.J. Krzysztof I Paweł Kleszcz, Bronisław Koźbiał Bobrek 75-100 75-100 6 9
2312 ASMET Sp. z o.o. Czersk 4-10 10-30 10 9
2313 Rex – Pol Sp. z o.o. Chorzów 4-10 10-30 9 9
2314 Bysewo Kolor Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 30-50 9 9
2315 POL – AGRA S.J. Płońsk 4-10 4-10 10 9
2316 Sirmax Polska Sp. z o.o. Kutno 75-100 75-100 6 9
2317 Skłodowscy Tykocin Sp. z o.o. Tykocin 50-75 50-75 6 9
2318 Sawa S.J. PPH Świdnik 10-30 10-30 9 9
2319 Max-Polska Sp. z o.o. Ustroń 10-30 4-10 5 9
2320 Virtu Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawiercie 4-10 4-10 8 9
2321 Amos-Bis A.Mościcki E.Supińska S.J. Mroków 4-10 4-10 7 9
2322 Proma Poland Sp. z o.o. Tychy 10-30 30-50 5 9
2323 PPH WILK Sp. z o.o. Chełm 4-10 10-30 12 9
2324 Alpha Dam Sp. z o.o. Dębowa Łąka 4-10 4-10 5 9
2325 BOB – ROLLO Sp. z o.o. Rumia 4-10 4-10 6 9
2326 Papyrus Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 1 9
2327 Merx Polska Sp. z o.o. Wągrowiec 10-30 10-30 6 9
2328 BRUK-BET Sp. z o.o. Nieciecza 4-10 4-10 11 9
2329 Przedsiębiorstwo Innowacyjne Odlewnictwa SPECODLEW Sp. z o.o. Kraków 4-10 4-10 10 9
2330 Warmińska Fabryka Okien Postęp Sp. z o.o. Jeziorany 4-10 10-30 6 9
2331 Autocam Poland Sp. z o.o. Kamienna Góra 30-50 30-50 8 9
2332 Pol – Owoc Sp. z o.o. Opole Lubelskie 10-30 10-30 8 9
2333 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sierpc 10-30 50-75 5 9
2334 NICROMET Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bestwinka 4-10 >100 5 9
2335 VITALPOL PPH Marek Wieczorek Solec-Zdrój 4-10 10-30 9 9
2336 Euroterm Sp. z o.o. S.K. Przemyśl 10-30 10-30 8 9
2337 FART S.J. Białystok 4-10 4-10 7 9
2338 Wetcab Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 9 9
2339 Producent Tłumików Edex Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 4-10 10-30 12 9
2340 Sawex Sp. z o.o. sp.k. Warszawa >100 >100 11 9
2341 Klingenburg International Sp. z o.o. Świdnica 10-30 10-30 12 9
2342 FOB – DECOR Sp. z o.o. Zawiercie 4-10 4-10 14 9
2343 Tedex S. A. Warszawa 4-10 10-30 10 9
2344 Ovotek Sp. z o.o. Leszno 30-50 50-75 10 9
2345 AVON COSMETICS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 7 9
2346 OMAG Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń Brzezinka 4-10 4-10 4 9
2347 HYDROMEGA Sp. z o.o. Gdynia 10-30 4-10 4 9
2348 Techno Service S.A. Gdańsk 10-30 4-10 12 9
2349 ORIFLAME PRODUCTS POLAND Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 11 9
2350 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis S.J. Suwałki 4-10 4-10 6 9
2351 TEWES – BIS Sp. z o.o. Barczewo 10-30 10-30 9 9
2352 Cynkomet Sp. z o.o. Czarna Białostocka 10-30 4-10 11 9
2353 Kopex Machinery S.A. Zabrze 10-30 30-50 3 9
2354 Chemnaft Sp. z o.o. Warszawa 30-50 >100 5 9
2355 Zenon Sp. z o.o. Brusy 10-30 10-30 11 9
2356 FUJI SEAL POLAND Sp. z o.o. Kutno 30-50 50-75 7 9
2357 Vossloh Cogifer Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 4-10 4-10 6 9
2358 AUREPIO Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 7 9
2359 IZOSTAL S.A. Kolonowskie 50-75 50-75 10 9
2360 JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska Środa Wielkopolska 10-30 10-30 8 9
2361 PPHU A-LIMA-BIS Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 4-10 10-30 3 9
2362 Avenir LTD Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 13 9
2363 FHP PAK Sp. z o.o. Toruń 4-10 4-10 14 9
2364 Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. Kłodawa 4-10 10-30 8 9
2365 Huta Szkła Berta Sp. z o.o. Wsola 4-10 4-10 9 9
2366 BUDMAT AUTO Sp. z o.o. Płock 4-10 10-30 3 9
2367 GABI-BIS Sp. z o.o. S.K. Łęka Opatowska 50-75 50-75 12 9
2368 Przedsiębiorstwo Produkcji, Handlu i Usług Janex Sp. z o.o. Suwałki 10-30 10-30 8 9
2369 Mistral Elast Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 9 9
2370 GROUPE SEB POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 16 9
2371 Łukplast Dylak, Rychlik S.J. Łuków 10-30 10-30 7 9
2372 Laktopol International Sp. z o.o. Bosutów 30-50 30-50 12 9
2373 IRYD Sp. z o.o. Gołdap 75-100 75-100 6 9
2374 TRIPUS – POLSKA Sp. z o.o. Bierutów 10-30 10-30 5 9
2375 Profexpol Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 11 9
2376 KALNAS Sp. z o.o. Centrala Nasienna Kalisz 4-10 4-10 10 9
2377 Lucchini Poland Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki 10-30 30-50 9 9
2378 Hodowla i Ubój Indyka BIODAMA Sp. z o.o. Sława 75-100 >100 6 9
2379 Spółdzielnia Mleczarska Polmlek Maćkowy Gdańsk 4-10 4-10 5 9
2380 Przedsiębiorstwo Polesie S.J. Radzyń Podlaski 4-10 10-30 7 9
2381 Fabryka Podłóg Biadki Sp. z o.o. Kobierno 10-30 10-30 12 9
2382 Quin Polska Sp. z o.o. Wałbrzych 50-75 50-75 9 9
2383 ARF Sp. z o.o. Barcinek 30-50 30-50 7 9
2384 JEDNOŚĆ Sp. z o.o. Wschowa 10-30 10-30 7 9
2385 DRIPOL Sp. z o.o. Trzciana 10-30 4-10 11 9
2386 TMT Sp. z o.o. Łomża 4-10 10-30 9 9
2387 AGROMET Sp. z o.o. Ostrzeszów 10-30 10-30 8 9
2388 Mapa Spontex Polska Sp. z o.o. Kraków 4-10 4-10 9 9
2389 Mecalit Polska Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 3 9
2390 ASK POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 50-75 50-75 10 9
2391 Ferrpol Bracia Matuszewscy Sp. z o.o. Sierakowo 10-30 10-30 2 9
2392 Naftan Sp. z o.o. Oleksze 10-30 50-75 11 9
2393 Odlewnia ELZAMECH Sp. z o.o. Elbląg 50-75 30-50 6 9
2394 SERWIS POLSKA Sp. z o.o. Cieśle >100 >100 7 9
2395 Pieczarki Podlaskie Sp. z o.o. Grupa Producentów Owoców i Warzyw Suchożebry 10-30 10-30 9 9
2396 Jabil Assembly Poland Sp. z o.o. Kwidzyn 75-100 4-10 12 9
2397 Coty Polska Sp. z o.o. Warszawa 75-100 >100 9 9
2398 PP-H MODUL Sp. z o.o. Ostróda 4-10 4-10 11 9
2399 Auto-Gum Sp. z o.o. S.K. Kraków 30-50 10-30 11 9
2400 STANPOL Sp. z o.o. Słupsk 50-75 10-30 8 9
2401 Sices Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 9 9
2402 Bioagra S.A. Warszawa >100 50-75 7 9
2403 Amec Foster Wheeler Energy Fakop Sp. z o.o. Sosnowiec 10-30 >100 4 9
2404 Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o. Polkowice Dolne >100 >100 8 9
2405 ORGANIKA – CAR S.A. Łódź 10-30 4-10 8 9
2406 WARWIN S.A. Warka 10-30 10-30 2 9
2407 Mazury Sp. z o.o. Ostróda 10-30 30-50 5 8
2408 Hans AA Polska Sp. z o.o. Piła 10-30 10-30 7 8
2409 Destylacje Polskie Sp. z o.o. Oborniki 10-30 10-30 7 8
2410 Consiglio International Sp. z o.o. Kłecko 10-30 10-30 10 8
2411 ALVENA Sp. z o.o. Miętne 10-30 30-50 8 8
2412 Stolarstwo Import – Export Dudek H&H S.J. Kotórz Mały 4-10 10-30 6 8
2413 Hersta Staśkiewicz i Spółka Sp. J. Lubczyna 10-30 10-30 8 8
2414 MEKRO Sp. z o.o. Świecie 10-30 4-10 8 8
2415 Polish Agriculture Development Corporation Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 3 8
2416 Sylva Sp. z o.o. Wiele 30-50 30-50 8 8
2417 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu Bieruń 10-30 10-30 2 8
2418 Faist Chemtec Sp. z o.o. Złotoryja 10-30 10-30 9 8
2419 AUTOROBOT STREFA Sp. z o.o. Gliwice 75-100 10-30 8 8
2420 POLSER Sp. z o.o. Siemiatycze 10-30 30-50 4 8
2421 Zakłady Tekstylno – Konfekcyjne TEOFILÓW S.A. Łódź 10-30 4-10 16 8
2422 Unipolcom S.A. Warszawa 50-75 10-30 12 8
2423 Nasycalnia Podkładów S.A. Koźmin Wielkopolski 4-10 4-10 7 8
2424 JAL Zakład Produkcyjno-Usługowy A. Jasiński, L. Guz, J. Kowal S.J. Kępa 4-10 4-10 7 8
2425 Przedsiębiorstwo Handlowe Agro-Promes B. Sokołowski i W. Świątek Sp. J. Gorzów Wielkopolski 4-10 10-30 7 8
2426 PPHU KONSPOL – BIS Sp. z o.o. Słupca 50-75 50-75 11 8
2427 Atlantic Products Sp. z o.o. Węgorzyno 4-10 10-30 8 8
2428 Kościerskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe UNIBUD Sp. z o.o. Wielki Klincz 50-75 50-75 8 8
2429 BECKER FARBY PRZEMYSŁOWE Sp. z o.o. Tarnów 4-10 4-10 8 8
2430 TPS Sp. z o.o. Pęcz 75-100 75-100 8 8
2431 PRZEDSIĘBIORSTWO IMPORTOWO-EKSPORTOWE PROVIMEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Reda 4-10 4-10 11 8
2432 Świtała International Sp. z o.o. Redło Redło 50-75 30-50 9 8
2433 Eurotrailer Sp. z o.o. Olsztyn 4-10 10-30 2 8
2434 Cafrex Sp. z o.o. Nysa 10-30 10-30 12 8
2435 Blastrac Poland Sp. z o.o. Jarocin 4-10 4-10 5 8
2436 NORDAN Sp. z o.o. Wolsztyn >100 >100 9 8
2437 PPWG WOLMOT Sp. z o.o. Wolbrom 10-30 10-30 7 8
2438 PROMAR Sp. z o.o. PPH Łomianki 4-10 10-30 5 8
2439 RAMETA Spółdzielnia Meblarska Zakład Pracy Chronionej Racibórz 30-50 50-75 11 8
2440 Dakar S.J. Ignatki 4-10 10-30 5 8
2441 C + P Systemy Meblowe Sp. z o.o. Legnica 30-50 30-50 8 8
2442 MARLEX Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 12 8
2443 Ultraeuropa Sp. z o.o. Żywiec 10-30 10-30 8 8
2444 PHU Euro Sp. z o.o. Bytom 10-30 10-30 8 8
2445 Grasant Sp. z o.o. Krapkowice 10-30 10-30 6 8
2446 JADIK Sp. z o.o. Nowa Sól 10-30 10-30 8 8
2447 Sarris Darm Sp. z o.o. Czechów 50-75 50-75 11 8
2448 APPOL Sp. z o.o. Łąkta Górna 30-50 30-50 10 8
2449 Kwiatkowski Sp. z o.o. Lwówek 10-30 10-30 4 8
2450 SAME DEUTZ – FAHR POLSKA Sp. z o.o. Mełgiew 4-10 30-50 2 8
2451 Kronospan Polska Sp. z o.o. Szczecinek 10-30 10-30 6 8
2452 YARA Poland Sp. z o.o. Szczecin 10-30 10-30 6 8
2453 BONPRIX Sp. z o.o. Łódź >100 >100 8 8
2454 GOODRICH AEROSPACE POLAND Sp. z o.o. Krosno 30-50 >100 7 8
2455 Inpharm Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 8 8
2456 SINTUR Sp. z o.o. Turek 4-10 10-30 6 8
2457 Korff Isolmatic Sp. z o.o. Sobótka 10-30 10-30 7 8
2458 A J Fabryka Mebli Sp. z o.o. Redzikowo 10-30 30-50 5 8
2459 Prima Poland Sp. z o.o. Warszawa 75-100 4-10 11 8
2460 Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie S.A. Cieszyn 4-10 4-10 8 8
2461 Westerberg Komponenty Sp. z o.o. Jaworzno 4-10 4-10 7 8
2462 ALTAX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Brodziszewo 4-10 4-10 5 8
2463 PPHU UNIPACO S.A. Poznań 4-10 4-10 7 8
2464 P And V Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 7 8
2465 Smulders Sp. z o.o. Rakoniewice 4-10 10-30 6 8
2466 Instytut Mechaniki Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 10-30 30-50 4 8
2467 Firma Ajtel S.J. Waldemar i Jarosław Ajtel Gdańsk 10-30 4-10 13 8
2468 Aneks Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jaworzno 50-75 50-75 6 8
2469 PLASTIMET Sp. z o.o. PPU Ełk 4-10 10-30 8 8
2470 Cablex-P Sp. z o.o. Łódź 30-50 30-50 7 8
2471 Pagen Sp. z o.o. Gnojnik 4-10 4-10 8 8
2472 REAL S.A. Siedlce 30-50 30-50 9 8
2473 Mennica Polska S.A. Warszawa >100 50-75 26 8
2474 Rag Sp. z o.o. Lubin 4-10 10-30 7 8
2475 Eurochem Service Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 10 8
2476 Zakłady Odzieżowe WYBRZEŻE Spółdzielnia Inwalidów Gdynia 10-30 30-50 6 8
2477 Rem II Sp. z o.o. Przemyśl 4-10 10-30 9 8
2478 Delta Plus Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 10-30 4-10 17 8
2479 BMZ Polska Sp. z o.o. Katowice 4-10 10-30 4 8
2480 FINSA POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 7 8
2481 Rewa Sp. z o.o. Błędowa Tyczyńska 4-10 4-10 8 8
2482 HILTON FOODS LTD Sp. z o.o. Tychy >100 >100 6 8
2483 Aludesign Sp. z o.o. Swarzędz 30-50 30-50 7 8
2484 Zakłady Mięsne Silesia S.A. Katowice 30-50 50-75 8 8
2485 PALIMEX Sp. z o.o. PPHU Włoszakowice 10-30 10-30 7 8
2486 SUBOPOL Sp. z o.o. Łaziska Górne 4-10 4-10 4 8
2487 Alu Pro Polska Sp. z o.o. Opole 10-30 4-10 10 8
2488 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe Centnas Sp. z o.o. Krotoszyn 4-10 4-10 9 8
2489 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Trak Kwaśnik Tomasz Przerwa Zdzisław Sp. z o.o. Garbatka Długa 4-10 4-10 7 8
2490 AGJ – Jaworscy S.J. Niemce 10-30 10-30 8 8
2491 PACK DRUK POLIGRAFIA Uszok & Uszok S.A. Toruń 10-30 10-30 8 8
2492 Mora Polska Sp. z o.o. Poznań 4-10 4-10 8 8
2493 MARKOS Sp. z o.o. Głobino 50-75 50-75 8 8
2494 Saks – Pol S.J. Słupno 4-10 4-10 6 8
2495 OPTIBELT POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10-30 10-30 10 8
2496 Harx Tooling Sp. z o.o. Przeźmierowo 4-10 4-10 5 8
2497 D&R Dispersions&Resins Sp. z o.o. Włocławek 30-50 30-50 6 8
2498 Tinplate Service Center Sp. z o.o. Katowice 10-30 4-10 10 8
2499 Szkłoland Sp. z o.o. Gutkowo 4-10 4-10 6 8
2500 SALTEX Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 12 8
2501 Ms Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 4-10 4-10 8 8
2502 Parkur Sp. z o.o. Mochnaczka Wyżna 50-75 30-50 10 8
2503 ARCHIMEDES S.A. Wrocław 4-10 4-10 8 8
2504 ILSCO Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 8 8
2505 Abakus Okna S.A. Warszawa 4-10 10-30 6 8
2506 Consup Polska Sp. z o.o. Sława 10-30 10-30 5 8
2507 Dimex Sp. z o.o. – PPHU Katowice 10-30 10-30 6 8
2508 Drewgór S.J. Gorzów Wielkopolski 4-10 4-10 6 8
2509 Iwamet Sp. z o.o. Stalowa Wola 4-10 10-30 10 8
2510 Spomasz Pleszew S.A. Fabryka Maszyn Spożywczych Pleszew 10-30 10-30 8 8
2511 Ferrex Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 9 8
2512 VIPO Sp. z o.o. Zakłady Odzieżowe Łańcut 10-30 10-30 11 8
2513 Eisberg Sp. z o.o. Legnica 10-30 10-30 5 8
2514 AMG Sp. z o.o. PPH Lębork 50-75 30-50 6 8
2515 PAFAL S.A. Fabryka Aparatury Pomiarowej Świdnica 10-30 30-50 13 8
2516 Mera Bellows Sp. z o.o. Wiązowna 10-30 10-30 8 8
2517 BHB BERTSCH HOLZBAM Sp. z o.o. Nowy Sącz 10-30 10-30 10 8
2518 Holzexport Sp. z o.o. Kielce 30-50 10-30 8 8
2519 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Czarnków 4-10 4-10 7 8
2520 DOLEZYCH Sp. z o.o. Katowice 10-30 4-10 11 8
2521 Jaskot S.J. T. Jaskot, G. Jaskot Siekierczyn 4-10 4-10 7 8
2522 TARET Sp. z o.o. S.K. Milanówek 4-10 4-10 5 8
2523 Florian Centrum S.A. Kutno 10-30 4-10 7 8
2524 Krzysztof Goworowski Firma Vera Bielsko-Biała 10-30 10-30 13 8
2525 Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 4-10 4-10 8 8
2526 A i I Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 10-30 4-10 7 8
2527 Mongird Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 10-30 7 8
2528 Sika – Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 4 8
2529 Przedsiębiorstwo Remontowo – Handlowe BOBREK S.J. Dąbrowa Górnicza 10-30 10-30 9 8
2530 Cronimet Pl sp. z o.o. Inowrocław >100 >100 9 8
2531 GRELAVI S.A. Olsztyn 10-30 10-30 7 8
2532 FRUCTODOR Sp. z o.o. PPH Bolimów 10-30 4-10 8 8
2533 JARO S.A. Jaroszów 4-10 4-10 7 8
2534 Fabryka Mebli Stolpłyt Sp. z o.o. Elbląg >100 10-30 18 8
2535 SUEMPOL Sp. z o.o. Bielsk Podlaski >100 >100 3 8
2536 Orbit One Sp. z o.o. Prabuty 10-30 10-30 6 8
2537 Electropoli – Galwanotechnika Sp. z o.o. Bielsko-Biała 75-100 75-100 8 8
2538 Tektura Opakowania Papier S. A. Tychy 10-30 10-30 7 8
2539 WPT Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Warszawa 30-50 30-50 1 8
2540 DELTA S.J. Jankowski Pluciński Zawada Pleszew 10-30 10-30 7 8
2541 Belatex Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 7 8
2542 Parker Hannifin Manufacturing Poland Sp. z o.o. Warszawa >100 10-30 37 8
2543 JK METAL Sp. z o.o. Świdnica 10-30 4-10 8 8
2544 Hanza Poland Sp. z o.o. Brzeg Dolny 10-30 10-30 2 8
2545 CUKIERNIA MISTRZA JANA Sp. z o.o. Szczecin 50-75 75-100 6 8
2546 Severstal Distribution Sp. z o.o. Sosnowiec 50-75 50-75 10 8
2547 KOMAGRA Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 8 8
2548 Strauss Cafe Poland Sp. z o.o. Swadzim 30-50 30-50 8 8
2549 MBA – System Sp. z o.o. Solec Kujawski 10-30 4-10 7 8
2550 Segafredo Zanetti Poland Sp. z o.o. Bochnia 10-30 4-10 5 8
2551 Quickpack Polska Sp. z o.o. Jędrzejów 10-30 10-30 9 8
2552 Greiner Multifoam Sp. z o.o. Ozorków 4-10 4-10 7 8
2553 SOMMER POLSKA Sp. z o.o. Brzeźnio 10-30 10-30 4 8
2554 ARLEN S.A. Warszawa 4-10 4-10 8 8
2555 GIPO Sp. z o.o. Koszalin 4-10 10-30 5 7
2556 RASCH POLSKA Sp. z o.o. Łozienica 10-30 10-30 5 7
2557 MCS Sp. z o.o. Żory 10-30 30-50 6 7
2558 TPP Thermoplastics Polska sp. z o.o. Solec Kujawski 10-30 10-30 3 7
2559 Petrax Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 4 7
2560 Verpa Folie Sp. z o.o. Krępice 10-30 50-75 4 7
2561 ABC Rol Sp. z o.o. Pyrzyce 4-10 4-10 5 7
2562 WAGONY ŚWIDNICA S.A. Świdnica >100 >100 6 7
2563 SEEPOINT Sp. z o.o. Goleniów 4-10 4-10 4 7
2564 Piórex S.A. Swarzędz 4-10 10-30 8 7
2565 Fabryka Maszyn Budowlanych i Drogowych Xcmgeuropa S.A. Warszawa 4-10 4-10 13 7
2566 OCYNKOWNIA ŚLĄSK Sp. z o.o. Chrzanów 10-30 30-50 6 7
2567 Intek Sp. z o.o. Lubawa 4-10 30-50 6 7
2568 European Brakes and Chassis Components Sp. z o.o. Wrocław >100 >100 5 7
2569 Polfood Logistic Sp. z o.o. Białystok 10-30 10-30 8 7
2570 METALBOX Sp. z o.o. Olkusz 4-10 4-10 7 7
2571 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 10-30 10-30 4 7
2572 JANTOŃ S.A. Spółka komandytowa Dobroń 4-10 4-10 10 7
2573 Norco Industries Sp. z o.o. Sońsk 10-30 30-50 10 7
2574 N.E.T. WOOD Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 4 7
2575 Drukarnia DAKO Kozioł i Wspólnicy S.J. Lubartów 10-30 10-30 11 7
2576 VICIM POLAND – Sp. z o.o. Toruń 10-30 10-30 5 7
2577 Silekol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 75-100 >100 6 7
2578 P.P.H.U. Efekt sp. j. Janusz Frąckowiak i Spółka Podzborów 10-30 10-30 8 7
2579 Luxor Sp. z o.o. Mała Wieś 4-10 10-30 4 7
2580 Ergolet Polska Sp. z o.o. Jasień 10-30 10-30 2 7
2581 GEA TUCHENHAGEN POLSKA Sp. z o.o. Koszalin 10-30 30-50 2 7
2582 Flevoplant Polska Sp. z o.o. Duraczewo 4-10 4-10 2 7
2583 Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna Olsztyn 10-30 30-50 2 7
2584 OLGRUM Sp. z o.o. Gdańsk 4-10 10-30 5 7
2585 GSM-MOTION Sp. z o.o. S.K. Krzywiń 30-50 30-50 5 7
2586 Zakłady Mechaniczne Kazimieruk Sp. z o.o. sp.k. Tarnowo Podgórne 4-10 4-10 7 7
2587 Gdańsk Fishing Company Sp. z o.o. Gdynia 10-30 10-30 4 7
2588 Mera Metal S.A. Warszawa 4-10 10-30 5 7
2589 Soudal Services Sp. z o.o. Cząstków Mazowiecki 10-30 30-50 7 7
2590 LUVENA S.A. Luboń 10-30 10-30 9 7
2591 FIRMA BAJCAR Słupsk 10-30 10-30 7 7
2592 Odlewnia SILUM Sp. z o.o. Czarnożyły 10-30 10-30 6 7
2593 Gebo Technika Sp. z o.o. Marki 10-30 30-50 8 7
2594 Bestim S.J. Ceków-Kolonia 10-30 10-30 5 7
2595 Muller Technik Koszalin Sp. z o.o. Koszalin 30-50 30-50 7 7
2596 P.h.u. Darma M.bulandra, B.zając sp. j. Dębowiec 4-10 4-10 5 7
2597 Robert Kowalski, Karol Kowalski Stolarstwo Sp. J. Rawicz 4-10 10-30 4 7
2598 HACON Sp. z o.o. Barlinek 30-50 50-75 7 7
2599 PPUH Henryk Kowalczyk Dziewki 4-10 4-10 7 7
2600 Bildau & Bussmann Polska Sp. z o.o. Płock 10-30 10-30 7 7
2601 PRATT & WHITNEY KALISZ Sp. z o.o. Kalisz >100 >100 6 7
2602 PUF Sp. z o.o. Koszalin 30-50 30-50 6 7
2603 AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram S.J. Mikluszowice 4-10 4-10 5 7
2604 Agrocon S.J. Warszawa 30-50 10-30 5 7
2605 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 10-30 4-10 4 7
2606 BRANDDEX Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 4-10 4-10 5 7
2607 SOLARIS OPTICS S.A. Józefów 10-30 10-30 4 7
2608 Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Wrocław >100 75-100 5 7
2609 Maxfrut Sp. z o.o. Jarogniewice 4-10 10-30 5 7
2610 AVIO POLSKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała >100 >100 5 7
2611 Lech-Pol sp.j. Dariusz Lechowicz, Jacek Lechowicz, Łukasz Lechowicz, Ewa Lechowicz Jędrzejów 4-10 10-30 11 7
2612 Adb Furniture Sp. z o.o. Suwałki 30-50 30-50 6 7
2613 Gamaplast K.J. Gamalczyk i Wspólnicy Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 10-30 10-30 9 7
2614 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Bistar” K. Burak i S-Ka sp.k. Białystok 10-30 10-30 13 7
2615 Sanex Sp. z o.o. w Łowcach Łowce 4-10 4-10 6 7
2616 Agrostar S.J. A.Starownik, J.Starownik Nowa Jedlanka 75-100 75-100 10 7
2617 Continental Opony Polska Sp. z o.o. Warszawa 50-75 >100 6 7
2618 DALGETY AGRA POLSKA Sp. z o.o. Poznań >100 >100 7 7
2619 TESKO STEEL Sp. z o.o. Rybnik 30-50 50-75 9 7
2620 MERKURY S.J. Kalwaria Zebrzydowska 4-10 10-30 9 7
2621 Kamet Sp. z o.o. Nidzica 4-10 4-10 6 7
2622 Polimport Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 6 7
2623 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 50-75 75-100 5 7
2624 Ravimed Sp. z o.o. Z P S M Legionowo 4-10 4-10 12 7
2625 Ropez Fabryka Mebli Robert Ianeta Poszwa sp. j. Baranów 10-30 10-30 7 7
2626 Montax Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 4-10 4-10 3 7
2627 WIFAMA – PREXER Sp. z o.o. Przedsiębiorswo Innowacyjno Wdrożeniowe Łódź 10-30 10-30 6 7
2628 BDN Sp. z o.o. S-ka Komandytowa Warszawa >100 >100 4 7
2629 MONDI BZWP Sp. z o.o. Bystrzyca Kłodzka 50-75 50-75 8 7
2630 Magro M.K.A. Grolik S.J. Pszczyna 4-10 4-10 9 7
2631 Lubcon Polska Sp. z o.o. Świdnik 4-10 4-10 5 7
2632 ILPEA Sp. z o.o. Wrocław 50-75 50-75 15 7
2633 TLH Polska Sp. z o.o. Przyłęki 30-50 50-75 5 7
2634 Komfort Meble K.K. Zawistowscy S.J. Kleosin 4-10 4-10 8 7
2635 Aerosol Service Sp. z o.o. Charnowo 4-10 4-10 11 7
2636 Zakład Mechaniki Maszyn Bukpol S.J. Bukowiec 4-10 4-10 6 7
2637 Zamrażalnia Vidansonder Sp. z o.o. Brochów 10-30 10-30 6 7
2638 Metraco S.A. Legnica >100 >100 18 7
2639 Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. Zabrze >100 >100 15 7
2640 SOLVADIS POLSKA Sp. z o.o. Wrocław 30-50 >100 9 7
2641 Stelweld Sp. z o.o. Miłoszyce 10-30 30-50 8 7
2642 G-U Polska Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 7 7
2643 MONEVA Polska Sp. z o.o. Świebodzice 30-50 10-30 5 7
2644 Fructofresh Group Sp. z o.o. sp.k. Czarnowice 30-50 30-50 7 7
2645 OBST – Produkcja Sp. z o.o. Pszczew 4-10 4-10 4 7
2646 Model ART Sp. z o.o. Ostróda 10-30 10-30 4 7
2647 Odlewnia Żeliwa i Metali Nieżelaznych Spomel Spółdzielnia Pracy Lębork 10-30 10-30 6 7
2648 Tygro Tymoteusz Warmiński, Grzegorz Skórzewski Sp. J. Ceków 4-10 10-30 8 7
2649 EK Elektrokabel Fabryka Kabli Karolak i Synowie S.J. Turek 10-30 10-30 6 7
2650 SPINKO Sp. z o.o. Leszno 75-100 50-75 9 7
2651 P U P H DOMPOL Sp. z o.o. Wałbrzych 10-30 10-30 7 7
2652 Ropa Polska Sp. z o.o. Błonie 10-30 4-10 5 7
2653 Elite Expeditions Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 6 7
2654 Dream Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ryczywół 30-50 30-50 7 7
2655 Accuromm Central Europe Sp. z o.o. Łęg 10-30 4-10 6 7
2656 Sirocco Polska Sp. z o.o. Zabrze 10-30 10-30 5 7
2657 Gerda – Hydomat S.A. Warszawa 4-10 4-10 8 7
2658 Lutz Polska Sp. z o.o. Domaszkowice 10-30 10-30 6 7
2659 KBA – Bis S.J. Przegędza 10-30 10-30 3 7
2660 BIO – AGRO Sp. z o.o. Dobryszyce 4-10 4-10 7 7
2661 Wrocławskie Zakłady Zielarskie HERBAPOL S.A. Wrocław 4-10 4-10 7 7
2662 Zamet – Budowa Maszyn S.A. Tarnowskie Góry 30-50 4-10 7 7
2663 V&B Flamy Block Sp. z o.o. Gogolin 4-10 4-10 5 7
2664 Lubacell Sp. z o.o. Lubasz 4-10 4-10 5 7
2665 Pomimex Stal Sp. z o.o. Mogilno 4-10 10-30 5 7
2666 Łuczniczka Sp. z o.o. PW Tuchola 4-10 4-10 2 7
2667 Ethosenergy Sp. z o.o. Wrocław 50-75 50-75 6 7
2668 Zakład Wyrobów Drzewnych Pro-Drewex Sp. z o.o. Żabnica 10-30 10-30 9 7
2669 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane Zetbeer Sp. z o.o. Orzeszkowo 10-30 10-30 7 7
2670 Rolnicze PPH CONTRACTUS Sp. z o.o. Sokółka >100 >100 5 7
2671 Polsaros Sp. z o.o. Kraków 4-10 10-30 2 7
2672 W – M Glass Sp. z o.o. Bartoszyce 4-10 4-10 7 7
2673 ROSIAK i SYN Sp. z o.o. Komorniki 4-10 4-10 5 7
2674 Odlewnia Żeliwa Drawski S.A. Drawski Młyn 10-30 4-10 9 7
2675 Adama Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 5 7
2676 Juropol Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki 10-30 10-30 12 7
2677 Air – Tech – Bud Sp. z o.o. Bochnia 10-30 10-30 6 7
2678 VOGEN Sp. z o.o. Gdynia 10-30 10-30 7 7
2679 Metzłom Ligęza S. J. Słupsk 30-50 30-50 6 7
2680 PHUP Bronowski Sp. z o.o. Skoczów 4-10 4-10 6 7
2681 Brinkhaus Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 30-50 30-50 1 7
2682 RUDNIK Sp. z o.o. Szczecin 10-30 10-30 2 7
2683 Agro Grupa Bonako Sp. z o.o. Koniusza 4-10 4-10 5 7
2684 Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze VICTORIA S.A. Wałbrzych >100 >100 14 7
2685 Fabryka Drutu Gliwice sp. z o.o. Gliwice 4-10 4-10 5 7
2686 Grey Consulting & Brokerage Services Sp. z o.o. Łomianki 30-50 10-30 6 7
2687 Rutgers POLAND Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 30-50 10-30 10 7
2688 Warsaw Meats Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 9 7
2689 Ingor Gospodarstwo Rolne Daniel Tutka Bolemin 10-30 10-30 8 7
2690 AUTO GALERIA Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 4-10 4-10 2 7
2691 VT-Sport Sp. z o.o. Szczecin 10-30 4-10 8 7
2692 Przedsiębiorstwo-Handlowo-Usługowo-Przetwórcze Metal Plast Sp. z o.o. sp.k. Świebodzice 10-30 10-30 8 7
2693 Ecosteel Sp. z o.o. PPU Zawiercie 10-30 30-50 8 7
2694 Prowell Sp. z o.o. Smolice 50-75 30-50 5 7
2695 Huawei Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 12 7
2696 Huta Małapanew Sp. z o.o. Ozimek 4-10 10-30 6 7
2697 AAM Poland Sp. z o.o. Świdnica 75-100 75-100 5 7
2698 Vandemoortele Polska Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 6 7
2699 TEKSID IRON POLAND Sp. z o.o. Skoczów >100 >100 8 7
2700 Forgex Polska Sp. z o.o. Rzeszów 4-10 4-10 4 7
2701 Zakład Budowy Maszyn Zremb – Chojnice S.A. Chojnice 30-50 30-50 7 7
2702 Mebloform Sp. z o.o. Kalwaria Zebrzydowska 30-50 30-50 7 6
2703 Grupa Producentów Grzybowy Raj Sp. z o.o. Gołąbek 4-10 10-30 2 6
2704 Clear Edge Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 50-75 10-30 3 6
2705 Sanita Footwear – Sp. z o.o. Piła 30-50 30-50 9 6
2706 Eurotaxpol S.J. Gdańsk 4-10 10-30 8 6
2707 DYNATECH Sp. z o.o. Nadarzyn 30-50 10-30 1 6
2708 Fabryka Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Poznań 10-30 30-50 5 6
2709 Nordic Estate Ltd. Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 5 6
2710 Remontowa Shipbuilding S.A. Gdańsk 10-30 >100 4 6
2711 ADM Malbork S.A. Szamotuły 10-30 30-50 2 6
2712 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 4-10 30-50 4 6
2713 Awilux Polska Sp. z o.o. sp.k. Leszno 10-30 30-50 6 6
2714 Vriston Sp. z o.o. Bolszewo 4-10 10-30 6 6
2715 M-Line Sp. z o.o. Wieruszów 30-50 50-75 7 6
2716 Dancoal Sp. z o.o. Łozienica 10-30 30-50 4 6
2717 Emerson Industrial Automation Poland Sp. z o.o. Poznań 30-50 30-50 4 6
2718 Delta Gartenholz Polska Sp. z o.o. Zdroje 10-30 10-30 7 6
2719 Convert Pl Sp. z o.o. Gostyń 10-30 10-30 4 6
2720 Zakłady Elektrochemiczne Alco – Mot Sp. z o.o. Czarnków 30-50 30-50 5 6
2721 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc S.J. Opole 10-30 10-30 7 6
2722 Beltrade Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 6 6
2723 OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W KOSOWIE LACKIM Kosów Lacki 4-10 10-30 5 6
2724 System-Drob P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz Sp. J. Łapanów 10-30 10-30 5 6
2725 Kordas Sp. z o.o. sp.k. Srebrna Góra 4-10 10-30 7 6
2726 APC POLSKA Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 4-10 4-10 3 6
2727 FAST S.A. Gdynia 4-10 4-10 7 6
2728 Ciech Pianki Sp. z o.o. Bydgoszcz 4-10 4-10 3 6
2729 VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 4 6
2730 Ages Sp. J. Cieniuch Stanisław i Wspólnicy Nowe Iganie 10-30 30-50 4 6
2731 PW LECHPOL Sp. z o.o. Szubin 10-30 4-10 6 6
2732 MAAN sp. z o.o. Podole 10-30 10-30 6 6
2733 Fabryka Ceramiki Budowlanej Sp. z o.o. Ostrzeszów 4-10 4-10 6 6
2734 Mondi Szczecin Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 50-75 50-75 4 6
2735 Prefere Resins Poland Sp. z o.o. Trzemeszno 10-30 30-50 10 6
2736 ATS S.A. Toruń 30-50 10-30 8 6
2737 International Plastik Polska Sp. z o.o. Dębe Wielkie 10-30 10-30 8 6
2738 Masterform S.A. Świebodzice 4-10 4-10 6 6
2739 Frostico Chłodnia Warka S.A. Warka 10-30 10-30 6 6
2740 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 4-10 10-30 2 6
2741 Glob – Terminal Sp. z o.o. Białystok 10-30 >100 1 6
2742 Lajkonik Snacks Sp. z o.o. Skawina 75-100 >100 9 6
2743 DIORA – ŚWIDNICA Sp. z o.o. Świdnica 10-30 10-30 4 6
2744 Chemetall Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 5 6
2745 UNISON ENGINE COMPONENTS POLAND Sp. z o.o. Dzierżoniów 30-50 50-75 4 6
2746 Drukpak Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 10-30 10-30 7 6
2747 PPHU Kekbel – Max Sp. z o.o. Belęcin 4-10 4-10 5 6
2748 Zinkpower Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 30-50 30-50 4 6
2749 SFB POLSKA Sp. z o.o. Ostrzeszów 10-30 10-30 5 6
2750 Green Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 6 6
2751 Manusad Sp. z o.o. Sadki 4-10 4-10 2 6
2752 VOSSLOH SKAMO Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 4-10 4-10 4 6
2753 FINCO – STAL SERWIS Sp. z o.o. Nowa Bukówka 4-10 4-10 6 6
2754 PPHU Limba Ryszard Majewski i Tomasz Szerel S.J. Olecko 10-30 10-30 6 6
2755 SECO/WARWICK S.A. Świebodzin 75-100 4-10 31 6
2756 Eoc Belgium Nv S.A. Oddział W Polsce Pionki 4-10 4-10 8 6
2757 KJM TRADE Sp. z o.o. Raszyn 50-75 >100 5 6
2758 ACRYLEX S.J. Ewa Rychert i Piotr Rychert Goręczyno 10-30 10-30 5 6
2759 Custo Pol S.A. Wykroty 10-30 10-30 4 6
2760 ELTEM Sp. z o.o. Lublin 10-30 30-50 5 6
2761 Asma Polska Sp. z o.o. Wola Ducka 4-10 4-10 6 6
2762 DB Print Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 10-30 10-30 4 6
2763 Metalowa Spółdzielnia Inwalidów Barczewo 4-10 4-10 6 6
2764 Riela Polska Sp. z o.o. Kartoszyno 30-50 30-50 5 6
2765 Tomala S. J. Bystrzyca Kłodzka 4-10 4-10 5 6
2766 LACROIX – OPAKOWANIA Sp. z o.o. Ostrołęka 4-10 4-10 5 6
2767 MAXSTAL Sp. z o.o. Kraków 4-10 10-30 6 6
2768 WAGO ELWAG Sp. z o.o. Wrocław 50-75 50-75 4 6
2769 Vitro – Warszawa Sp. z o.o. Kajetany 4-10 4-10 2 6
2770 BOND Sp. z o.o. Żywiec 30-50 30-50 8 6
2771 Agro-Matadex sp. j. Eksport-Import Monika Gierczak i Anna Dhaliwal Warszawa 4-10 4-10 8 6
2772 Vorwerk Autotec Polska Sp. z o.o. Brodnica >100 >100 4 6
2773 Teknotherm Marine Hvac Sp. z o.o. Szczecin 10-30 10-30 4 6
2774 Silvan sp. z o.o. Olecko 50-75 75-100 6 6
2775 RAB – POL Sp. z o.o. Siemianice 10-30 10-30 5 6
2776 KANWIL Sp. z o.o. Firma Produkcyjno – Handlowa Dębica 10-30 10-30 4 6
2777 Techniplast Kukuczka Sp. J. Koniaków 4-10 4-10 3 6
2778 Actia – Polska Sp. z o.o. Piaseczno 4-10 4-10 18 6
2779 Stone Master S.A. Łódź 10-30 10-30 5 6
2780 Rzepecki Mroczkowski Sp. z o.o. Poznań 10-30 30-50 5 6
2781 SAF HOLLAND POLSKA Sp. z o.o. Piła 10-30 10-30 4 6
2782 ENERGOINSTAL S.A. Katowice 50-75 10-30 6 6
2783 Sulmin Borkowski sp.j. Przyjaźń 10-30 10-30 4 6
2784 PHILIPS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 50-75 4-10 29 6
2785 D & H ENGINEERING POLAND Sp. z o.o. Niezabyszewo 10-30 10-30 6 6
2786 Woodstyle Balawejder S. J. Dynów 4-10 10-30 7 6
2787 POLINDUS Sp. z o.o. Kraków 50-75 10-30 8 6
2788 CAPAROL POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 7 6
2789 Ommer Polska Sp. z o.o. Krapkowice 4-10 4-10 3 6
2790 Mercor S.J. Warszawa 10-30 10-30 5 6
2791 BOMAR Marek Wojciechowski i Wspólnicy S.J. Grajewo 10-30 4-10 7 6
2792 Power. Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 10-30 10-30 5 6
2793 MONDI WARSZAWA Sp. z o.o. Mszczonów 4-10 10-30 6 6
2794 SZYMANOWICZ I SPÓŁKA S.J. Elżbieta Szymanowicz Gołków 10-30 10-30 10 6
2795 Poldrew Trading Company Sp. z o.o. Lidzbark 10-30 10-30 9 6
2796 BOWA POLSKA Sp. z o.o. Suchy Las 75-100 50-75 8 6
2797 Scanrad Sp. z o.o. Krzywopłoty 10-30 4-10 6 6
2798 Mikroma Polska S. A. Września >100 >100 6 6
2799 Axa Stenman Poland Sp. z o.o. Siewierz 10-30 10-30 8 6
2800 Phanteon Sp. z o.o. Żagań 10-30 10-30 5 6
2801 HERLITZ Sp. z o.o. Baranowo 10-30 10-30 7 6
2802 METAL – DACH Paweł Dorobisz Nowa Sól 10-30 10-30 4 6
2803 Mazurskie Grzybki Sp. z o.o. Jedwabno 4-10 4-10 7 6
2804 SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. Sękowo 10-30 10-30 7 6
2805 Mit-Bis2 Sp. z o.o. Dobre 4-10 10-30 6 6
2806 Zakład Wyrobów Jubilerskich Ravia Sp. z o.o. Rawicz 4-10 4-10 6 6
2807 Koma Stahlbau Sp. z o.o. Tarnobrzeg 4-10 4-10 7 6
2808 Nelba Lutomił Trząsalski S.J. Werkowo 4-10 4-10 5 6
2809 GEA Farm Technologies Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 10-30 8 6
2810 EKOINSTAL S.J. Katowice 4-10 4-10 7 6
2811 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 4-10 4-10 3 6
2812 Łakoć Sp. z o.o. Bielsko-Biała 4-10 4-10 7 6
2813 Promot – Zakłady Metalowe Sp. z o.o. Cieszyn 10-30 10-30 6 6
2814 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sogar Z. W. Wiśniccy Sp. J. Sobolew 10-30 10-30 6 6
2815 BESTPOL Sp. z o.o. Stary Sącz 10-30 30-50 6 6
2816 POLSKI KOKS S.A. Katowice >100 >100 17 6
2817 Kamix Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 3 6
2818 PPUiH BOFMAR S.J. Bojdoł, Romanko Pszczyna 4-10 4-10 10 6
2819 Norwood Sp. z o.o. Łęgowo 30-50 30-50 4 6
2820 Metrox Plast Sp. z o.o. Tczew 4-10 4-10 6 6
2821 Banken Polska Sp. z o.o. Niepruszewo 50-75 50-75 4 6
2822 MERA S.A. Lewin Brzeski 4-10 4-10 6 6
2823 STALFA Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 10-30 10-30 5 6
2824 Libera E. i A. Libera S.J. Tuszyn 10-30 10-30 6 6
2825 Petecki Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 6 6
2826 FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J. Kalisz 10-30 30-50 5 6
2827 Agastyl S.J. PPH Ełk 10-30 4-10 3 6
2828 LIGWAN S.J. PPHU Nowy Sącz 4-10 4-10 4 6
2829 ACHTEL Sp. z o.o. Ciechanów 10-30 4-10 9 6
2830 Bipromasz Bipron Trading S.A. Warszawa 10-30 10-30 4 6
2831 Starco Zakład Mleczarski Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 4-10 4-10 3 6
2832 Port Fish Sp.J. Darłowo 10-30 10-30 5 6
2833 ROLMAX Sp. z o.o. PPHU Susz 4-10 4-10 4 6
2834 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego BALTONA S.A. Warszawa 10-30 30-50 2 6
2835 KONTUR Sp. z o.o. Konstantynów 10-30 10-30 4 6
2836 FOSFAN S.A. Szczecin 30-50 10-30 6 6
2837 PROPART Sp. z o.o. Kępno 10-30 30-50 7 6
2838 Grupa POWEN – WAFAPOMP S.A. Warszawa 4-10 4-10 14 6
2839 MWV Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 11 6
2840 KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 30-50 30-50 4 6
2841 CARSED S.J. Siedlce 4-10 4-10 3 6
2842 Samwha Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 50-75 10-30 6 6
2843 POLCOTEX Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 8 6
2844 Lupo Plast S.J. Poznań 10-30 4-10 9 6
2845 IGLOOCAR Sp. z o.o. Dębica 4-10 4-10 6 6
2846 Alumero Metal Components Sp. z o.o. Chorzów 30-50 10-30 9 6
2847 YETICO S.A. Olsztyn 50-75 >100 4 6
2848 Polaszek Meble Sp. z o.o. Zagórki 10-30 10-30 5 6
2849 Savitor Sp. z o.o. Gniezno 4-10 4-10 8 6
2850 POLCHAR Sp. z o.o. Police >100 >100 6 6
2851 SEWS – POLSKA Sp. z o.o. Leszno 50-75 4-10 15 6
2852 Malif Sp. z o.o. Toruń 4-10 4-10 5 6
2853 Jurmir Jerzy, Mirosław i Wiesława Rudzińscy Sp. J. Brodnica 50-75 30-50 5 6
2854 BERKER Polska Sp. z o.o. Kórnik 30-50 50-75 6 6
2855 CMT Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 4-10 10-30 7 6
2856 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pinus Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk S.J. Skarbimierz 10-30 10-30 9 6
2857 Woodline Marszałek S.J. Rzeszów 10-30 4-10 7 6
2858 Wal-Mar Sp. z o.o. Brzeg Dolny 4-10 4-10 6 6
2859 NYNAS Sp. z o.o. Szczecin 30-50 10-30 7 6
2860 Kennametal Sp. z o.o. Żory 4-10 4-10 8 6
2861 Silexim Sp. z o.o. S.K. Warszawa 4-10 10-30 10 6
2862 Sigit Poland Sp. z o.o. Skoczów 4-10 10-30 4 6
2863 EMALIA S.A. Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych Olkusz 10-30 10-30 14 6
2864 Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. Łęg >100 >100 6 6
2865 Camea Sp. z o.o. Sieradz 4-10 4-10 10 6
2866 DAD Polska Sp. z o.o. Poznań 4-10 4-10 5 6
2867 FIRMA ANDRZEJ KACZMAREK Komorniki 4-10 4-10 7 6
2868 AUTO CENTRUM GOLEMO S.J. Kraków 10-30 10-30 5 6
2869 BP Europa SE Spółka Europejska Oddział w Polsce Kraków 30-50 50-75 6 6
2870 Planasa Polska Sp. z o.o. Gniezno 10-30 10-30 2 5
2871 Hispano – Suiza Polska Sp. z o.o. Sędziszów Małopolski >100 >100 4 5
2872 Galait Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 3 5
2873 Mekoprint Cables Sp. z o.o. Wołomin 10-30 10-30 12 5
2874 SCHURHOLZ POLSKA Sp. z o.o. Komorniki 4-10 10-30 4 5
2875 Borch Textile Poland Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 10-30 10-30 6 5
2876 RAVEN Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 10-30 10-30 4 5
2877 REDAN S.A. Łódź 4-10 4-10 3 5
2878 Zakład Przetwórstwa Mięsnego SŁAWA Sp. z o.o. Sława 10-30 4-10 4 5
2879 PW Domus S.J. Przemyśl 4-10 10-30 5 5
2880 Yagi Poland Factory Sp. z o.o. Żarów 50-75 50-75 4 5
2881 Stargard Borst Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 4-10 4-10 6 5
2882 RTB S.J. Wolsztyn 4-10 10-30 5 5
2883 Bursiak Sp. z o.o. PHU Łódź 4-10 10-30 3 5
2884 TUDOR Sp. z o.o. Wieruszów 10-30 10-30 4 5
2885 Marpol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 50-75 50-75 4 5
2886 PTS Sp. z o.o. Szczecin 75-100 75-100 2 5
2887 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 10-30 10-30 4 5
2888 Complet Chmielewscy S.J. Gniezno 4-10 4-10 6 5
2889 Osdruk Sp. z o.o. Ostrołęka 4-10 4-10 5 5
2890 BROMARGO Sp. z o.o. Margońska Wieś 4-10 10-30 3 5
2891 Jalek Sp. z o.o. Zielona Góra 10-30 10-30 5 5
2892 Pod Telegrafem S.A. Kielce 10-30 4-10 4 5
2893 Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. Barlinek 10-30 4-10 5 5
2894 Daedong System Poland sp. z o.o. Cieszyn 30-50 50-75 4 5
2895 Avemi Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 2 5
2896 Clinico Medical Sp. z o.o. Błonie >100 >100 6 5
2897 Extrans S.J. PHU Trepcza 10-30 10-30 7 5
2898 INTERTREND Polska Sp. z o.o. Września >100 >100 4 5
2899 BRUGMAN Fabryka Grzejników Sp. z o.o. Legnica 10-30 10-30 6 5
2900 Inteva Products Poland Sp. z o.o. Jasin 4-10 30-50 8 5
2901 Gafako Sp. z o.o. Gdynia 50-75 >100 10 5
2902 ARMADA Sp. z o.o. Nowogrodziec 4-10 4-10 5 5
2903 Saatbau Polska Sp. z o.o. Środa Śląska 4-10 10-30 8 5
2904 ROSA EUROPE Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 4 5
2905 Sherwin-Williams Poland Sp. z o.o. Głuchowo 4-10 4-10 2 5
2906 POLFURNITUR Sp. z o.o. Białośliwie 10-30 10-30 6 5
2907 Fab – Style Sp. z o.o. Tułowice 4-10 4-10 5 5
2908 TEKNOSYSTEM Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 8 5
2909 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J. Piotrków Trybunalski 4-10 10-30 3 5
2910 Team-Plast Sp. z o.o. Syców 4-10 10-30 7 5
2911 Totem Kamiński, Szuliński, Snarski, Kamiński Sp. j. Szczecin 4-10 4-10 6 5
2912 TOM2 Sp. z o.o. Szczecin 30-50 50-75 5 5
2913 Karub Meble i Profile Giete Sp. z o.o. Kiełpino 4-10 10-30 3 5
2914 Jantur – Gryfex Sp. z o.o. Gryfów Śląski 4-10 4-10 8 5
2915 Profesjonal Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Adamów 4-10 10-30 4 5
2916 Aluship Technology Sp. z o.o. Gdańsk 10-30 30-50 4 5
2917 P H U Gabi S.J. Kroczyński i Wspólnicy Kotliny 4-10 10-30 5 5
2918 Wesstron Sp. z o.o. Augustowo 30-50 10-30 6 5
2919 INTERCO Sp. z o.o. Biuro Handlowe Katowice 10-30 10-30 2 5
2920 Privacon Poland Sp. z o.o. Zławieś Wielka 10-30 10-30 6 5
2921 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku Rzecko 10-30 10-30 5 5
2922 Wheelabrator Schlick Sp. z o.o. Września 30-50 30-50 7 5
2923 Intervet Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 3 5
2924 Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o. Sława 30-50 30-50 6 5
2925 Liebherr – Polska Sp. z o.o. Ruda Śląska 4-10 4-10 3 5
2926 ROLPEK 2 Sp. z o.o. Strzegom >100 >100 4 5
2927 ASCO CO Ltd Sp. z o.o. Toruń 4-10 4-10 5 5
2928 Creative Web Sp. z o.o. Ksawerów 4-10 10-30 5 5
2929 Horton Kirby Poland Sp. z o.o. Dobra 10-30 10-30 4 5
2930 Cukrohurt Sp. z o.o. Siedlce 10-30 30-50 7 5
2931 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 4-10 10-30 4 5
2932 Royal Food Production Sp. z o.o. Kopytów 10-30 10-30 3 5
2933 Per – Med S.J. Biuro Handlowe Skoczów 4-10 4-10 7 5
2934 EBM PAPST POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 3 5
2935 T&R Technology & Renewal Sp. z o.o. Teresin 4-10 4-10 2 5
2936 Remog Polska Sp. z o.o. Mielec 10-30 10-30 6 5
2937 SPRICK ROWERY Sp. z o.o. Świebodzin 75-100 >100 3 5
2938 Sondex Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 10-30 10-30 4 5
2939 IGNASZAK S.J. Kalisz 4-10 4-10 2 5
2940 KOMET – URPOL Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 4-10 4-10 13 5
2941 Technodrew Polska Sp. z o.o. Zawadzkie 4-10 4-10 3 5
2942 Onico S.A. Warszawa 50-75 >100 2 5
2943 VIPHARM S.A. Ożarów Mazowiecki 30-50 30-50 5 5
2944 Polywest – Polska Sp. z o.o. Podgórzyn 4-10 4-10 5 5
2945 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jan Bielesz Sp. z o.o. Goleszów 10-30 10-30 2 5
2946 Palko Sp. z o.o. Gniewięcin 10-30 10-30 6 5
2947 Veco Trade Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Soborzyce 4-10 10-30 1 5
2948 Maguin – Chełmża Sp. z o.o. Chełmża 4-10 4-10 3 5
2949 POLDAN Zakłady Drzewne Sławno 10-30 10-30 4 5
2950 OVUM Sp. z o.o. Płońsk 10-30 10-30 6 5
2951 DE Agostini Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 5 5
2952 FIRMA WIELOBRANŻOWA ILTRANS JAN ILNICKI Ośno Lubuskie 4-10 4-10 7 5
2953 TSN Sp. z o.o. Targowisko 10-30 10-30 1 5
2954 TRODAT POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 7 5
2955 Warmińska Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 10-30 10-30 4 5
2956 Drewex Sp. z o.o. Przed. Przemysłu Drzewnego Handlu i Usług Mieszkowice 10-30 10-30 7 5
2957 Febus-Auto Sp. z o.o. Łódź 4-10 10-30 2 5
2958 Rek – Swed Sp. z o.o. Blękwit 10-30 10-30 4 5
2959 ABC System Sp. z o.o. Toruń 4-10 4-10 3 5
2960 POL – OSTEG Sp. z o.o. Bydgoszcz 50-75 30-50 3 5
2961 RIEKER POLSKA Sp. z o.o. Kraków 50-75 30-50 7 5
2962 Vistar Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 3 5
2963 Heban Domy z Drewna Sp. z o.o. Cekcyn 4-10 10-30 7 5
2964 CARTONPLAST POLSKA Sp. z o.o. Mysłowice 10-30 10-30 2 5
2965 Sowood Sp. z o.o. Skwierzyna 4-10 10-30 4 5
2966 Spółdzielnia Ogrodnicza Urzędów 10-30 10-30 7 5
2967 Superior – Strefa S.J. Dobre Miasto 4-10 4-10 4 5
2968 Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL – Józef Koral S.J. Limanowa 4-10 4-10 6 5
2969 Norpol Sp. z o.o. Goleniów >100 4-10 9 5
2970 MAKRO – PLAST Maria Sulewska Białystok 10-30 4-10 4 5
2971 Zakłady Elektrotechniki Motoryzacyjnej Sp. z o.o. Duszniki-Zdrój 10-30 10-30 7 5
2972 SKIOLD BL Sp. z o.o. Kutno 4-10 4-10 7 5
2973 Kromet Sp. z o.o. Elbląg 10-30 10-30 5 5
2974 MONTANA S.A. Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych Katowice 4-10 10-30 6 5
2975 Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o. Wilków 30-50 4-10 8 5
2976 KONSTAL – BRALIN Sp. z o.o. Bralin 4-10 4-10 7 5
2977 PPG Industries Poland Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 12 5
2978 Zakład Rolniczo – Przemysłowy Farmutil HS S.A. Kaczory 30-50 75-100 3 5
2979 Inwest Ap Sp. z o.o. Suchy Las 10-30 10-30 7 5
2980 RENAULT POLSKA Sp. z o.o. Warszawa >100 >100 5 5
2981 Stemik Sp. z o.o. Klęczany 10-30 4-10 3 5
2982 Wezi – Tec Sp. z o.o. Legnica >100 30-50 1 5
2983 AGRO – EFEKT Sp. z o.o. P H P Perzów 10-30 10-30 5 5
2984 METALFER Polonia Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10-30 10-30 5 5
2985 ORLEN GAZ Sp. z o.o. Płock 30-50 50-75 4 5
2986 WULKAN S.A. Odlewnia Żeliwa Częstochowa 10-30 10-30 7 5
2987 Król & Knapik Sp. z o.o. Rzeszów 10-30 4-10 5 5
2988 TEEKANNE – POLSKA Sp. z o.o. Kraków 30-50 30-50 5 5
2989 Zakład Usług Przemysłowych CERTUS Sp. z o.o. Olkusz 10-30 10-30 6 5
2990 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Jeznach sp.j. Sochaczew 4-10 10-30 3 5
2991 NYSTAL S.A. Katowice 4-10 10-30 5 5
2992 GALWANIZER Sp. z o.o. Dzierżoniów 4-10 4-10 3 5
2993 POL – ELEKTRA Sp. z o.o. Łochowice >100 >100 5 5
2994 Zakłady Mięsne Tur J.K.J. Toporkiewicz S.J. Kobylec 10-30 10-30 2 5
2995 Wiefferink Polska Sp. z o.o. Wykroty 10-30 4-10 8 5
2996 LEDRIN Sp. z o.o. Lublin 4-10 4-10 3 5
2997 PHU WAMEX Sp. z o.o. Wola Rzędzińska 10-30 10-30 3 5
2998 Kuźnia Sułkowice S.A. Sułkowice 30-50 30-50 8 5
2999 METPOL Józef Łukasiak i Piotr Freund S.J. Jezierzyce 4-10 4-10 5 5
3000 Europe Trade Sp. z o.o. Sulmierzyce 10-30 10-30 4 5
3001 Toruńskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S. A. Toruń 4-10 10-30 6 5
3002 Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. Nowa Dęba 10-30 10-30 4 5
3003 Filigran S.A. Herby 4-10 4-10 6 5
3004 Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 3 5
3005 Katowicki Holding Węglowy S.A. Katowice 75-100 50-75 4 5
3006 BIMIZ FOOD Sp. z o.o. Radzyń Podlaski 4-10 4-10 5 5
3007 AKO Jolanta Kowalczyk, Wojciech Kowalczyk S.J. Worów 10-30 10-30 4 5
3008 Grizzly Medical Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 4-10 10-30 5 5
3009 PIRAMIDA Sp. z o.o. PPUH Strzegom 4-10 4-10 5 5
3010 WOLF SYSTEM Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 10-30 10-30 4 5
3011 POL – LEIM – HOLZ Sp. z o.o. Leszno 10-30 10-30 2 5
3012 Sfm Sp. z o.o. Strzyżów 30-50 30-50 7 5
3013 Euro – Kerze Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 10-30 10-30 1 5
3014 Parkiety G.j. Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzewo 10-30 10-30 1 5
3015 H & I Tekstile Sp. z o.o. Bydgoszcz 10-30 10-30 2 5
3016 PH-P-U i Obrotu Surowcami Wtórnymi KAROL Agnieszka Ligęza, Jacek Ligęza – Sp. J. Ustka 30-50 10-30 3 5
3017 INTERDREX Sp. z o.o. Bieszkowice 10-30 4-10 5 5
3018 Drukarnia Bauer Sp. z o.o. Warszawa 50-75 30-50 7 5
3019 Navikon SRY Sp. z o.o. Świnoujście >100 >100 4 5
3020 Hansen Polska Sp. z o.o. Głogów Małopolski 4-10 4-10 5 5
3021 Baxter Manufacturing Sp. z o.o. Lublin 10-30 10-30 5 5
3022 Heesung Electronics Poland Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 75-100 10-30 6 5
3023 Tailor Sp. z o.o. Dzierżoniów 4-10 4-10 20 5
3024 Radiometer Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 4 5
3025 Gestamp Polska Sp. z o.o. Września 75-100 30-50 6 5
3026 Polska Press Sp. z o.o. Warszawa 30-50 30-50 8 5
3027 Posco – PWPC Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 4-10 4-10 4 4
3028 BIO COSMETIC SWEDEN Sp. z o.o. Duszniki 4-10 10-30 2 4
3029 MEXPOL S.A. Warszawa 10-30 30-50 9 4
3030 E.U.R.O. – MEBEL Sp. z o.o. Łąkie 10-30 4-10 4 4
3031 SP Medical Sp. z o.o. Zduńska Wola 10-30 30-50 4 4
3032 Halfen Produkcja Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 50-75 30-50 7 4
3033 EL – PUK Produkcja, Dystrybucja i Montaż Materiałów Elektroinstalacyjnych Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 4-10 4-10 3 4
3034 Unitec Polska Sp. z o.o. Leszno 10-30 10-30 4 4
3035 CEPA Sp. z o.o. Mirków 4-10 10-30 5 4
3036 Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o. Gdańsk 30-50 50-75 3 4
3037 Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. Nowy Tomyśl >100 >100 2 4
3038 Mohicana Sp. z o.o. Warszawa 4-10 30-50 2 4
3039 Inoforges Polska Sp. z o.o. Rydzyna 4-10 10-30 6 4
3040 LEMONEX S.A. Lublin 30-50 50-75 4 4
3041 Les-Drób Piotrowski & Wójcik i Wspólnicy Sp.J. Niedomice 4-10 10-30 2 4
3042 Mesgo Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 8 4
3043 SAMET Sp. z o.o. Opole Lubelskie 10-30 10-30 5 4
3044 Promostal Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czarna Białostocka 10-30 10-30 4 4
3045 Chemipol CO Sp. z o.o. Pustków 4-10 4-10 5 4
3046 Spółdzielnia Pokój Bielsko-Biała 10-30 10-30 5 4
3047 Owoce – Warzywa S.J. Koniusza 10-30 10-30 4 4
3048 Profil Sp. z o.o. Wytwórnia Profili Budowlanych z PVC Piła 10-30 10-30 9 4
3049 Zakład Przetwórstwa Drzewnego Paterek Sp. z o.o. Paterek 10-30 10-30 5 4
3050 ELFA Manufacturing Poland Sp. z o.o. Koszalin 30-50 50-75 5 4
3051 ALLIA Sp. z o.o. Końskowola 4-10 4-10 4 4
3052 PLASTICA Sp. z o.o. Kowalewo Pomorskie 10-30 30-50 2 4
3053 Pezetel Aviation Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 3 4
3054 Ubojnia Drobiu S.J. Wielichowo 4-10 10-30 4 4
3055 Rondo Sp. z o.o. Żywiec 10-30 10-30 5 4
3056 TARKON Sp. z o.o. Tarnobrzeg 4-10 10-30 6 4
3057 Zakład Produkcyjno Usługowy Tom Pol Tomasz Wróbel Opatów 10-30 30-50 4 4
3058 AVERY DENNISON POLSKA Sp. z o.o. Pruszków 10-30 10-30 4 4
3059 Weber – Hydraulika Sp. z o.o. Nowogrodziec >100 >100 2 4
3060 Zakład Konfekcyjny TEOMINA S.A. Krotoszyn 10-30 4-10 4 4
3061 Net Marine – Marine Power Service Sp. z o.o. Szczecin 10-30 >100 1 4
3062 Bioenco Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 3 4
3063 Darekon Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 4-10 10-30 2 4
3064 Benus Sp. z o.o. Poznań 4-10 10-30 6 4
3065 AS Motors Classic Sp. z o.o. Warszawa 30-50 10-30 5 4
3066 Quinto Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 4 4
3067 Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. Stare Kurowo 10-30 10-30 5 4
3068 Kosmetyczne Wyroby Bawełniane Sp. z o.o. Zelów 4-10 4-10 4 4
3069 SPS Usługi Polska Sp. z o.o. Lubań 10-30 30-50 6 4
3070 Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o. Głuchołazy 10-30 30-50 6 4
3071 Wojdak Sp. z o.o. Kielce 10-30 10-30 3 4
3072 Ontop Polska Sp. z o.o. Wiewiórczyn 10-30 10-30 2 4
3073 Spółdzielnia Pieczarka Siedlecka Krześlin 10-30 10-30 5 4
3074 Spółdzielnia Mleczarska SUDOWIA Suwałki 4-10 4-10 4 4
3075 Geplastyk Polska Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 4-10 10-30 4 4
3076 Gesipa Polska Sp. z o.o. Legionowo 4-10 4-10 3 4
3077 Unirol S.J. Borek Wielkopolski 4-10 4-10 1 4
3078 Słupska Fabryka Obuwia NORD Meka Sztrajbel S.J. Słupsk 10-30 10-30 4 4
3079 Diehl Metering Sp. z o.o. Bażanowice 50-75 50-75 5 4
3080 Sofex S.J. Skiereszewo 10-30 10-30 4 4
3081 Korporacja Przemysłowa Arkada S.A. Płoty 4-10 4-10 3 4
3082 GOTECH Sp. z o.o. PUP Gorzów Wielkopolski 10-30 4-10 7 4
3083 Otmęt – Zbyt Sp. z o.o. Krapkowice 4-10 4-10 1 4
3084 Limax Sp. z o.o. Wolsztyn 30-50 30-50 4 4
3085 Retech Sp. z o.o. Mielec 30-50 30-50 5 4
3086 Novoferm Door Sp. z o.o. Wykroty 30-50 30-50 2 4
3087 WĄTARSKI Sp. z o.o. Włocławek 4-10 4-10 2 4
3088 A.Z. IWANICCY S.J., MEBLE TAPICEROWANE ANDRZEJ IWANICKI Gubin 75-100 >100 5 4
3089 Morpol Laurin Sp. z o.o. Lębork 50-75 >100 2 4
3090 Duet Henryk Kędzia sp. j. Moszyce 10-30 10-30 7 4
3091 Taber Tadeusz Bober Bydgoszcz 30-50 75-100 3 4
3092 OSADKOWSKI – CEBULSKI Sp. z o.o. Legnica 4-10 50-75 2 4
3093 PH KONRAD Krzysztof Przeździecki Łomża 30-50 10-30 10 4
3094 Piotrkowskie Zakłady Przemysłu Sklejek Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 4-10 4-10 2 4
3095 Jaak Sp. z o.o. Opole Lubelskie 4-10 10-30 4 4
3096 KOHLER+BOVENKAMP-POLSKA Sp. z o. o. Żnin 30-50 50-75 8 4
3097 Ras Polska – Export/ Import Sp. z o.o. Strzegom 4-10 4-10 6 4
3098 FVZ Deli – Meat Polska Sp. z o.o. Orzesze 4-10 4-10 3 4
3099 Belma S.A. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Białe Błota 4-10 4-10 7 4
3100 Instytut Nowych Syntez Chemicznych Puławy 4-10 4-10 4 4
3101 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Krapkowice 10-30 10-30 3 4
3102 OSMOFROST Sp. z o.o. Strzyżewice 50-75 75-100 3 4
3103 Schneider Polska – Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 10-30 10-30 4 4
3104 Sliwinski Sp. z o.o. Grudziądz 4-10 10-30 6 4
3105 Emsold-Polen Sp. z o.o. Szczecin 10-30 4-10 5 4
3106 HUTA ZABRZE S.A. Zabrze 10-30 10-30 3 4
3107 SMS Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 2 4
3108 Castfutura Polska Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 5 4
3109 Fiuka Polska Sp. z o.o. Środa Śląska 10-30 10-30 3 4
3110 Carfi Polska Sp. z o.o. Siedlce 10-30 10-30 3 4
3111 P P U Komnino Sp. z o. o. Komnino 4-10 4-10 7 4
3112 Firma Grilex Stanisław Kozioł, Jan Szura sp.j. Łużna 4-10 4-10 6 4
3113 Fornaroli Polimeri Sp. z o.o. Katowice 4-10 10-30 2 4
3114 Tyczka Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 4-10 10-30 2 4
3115 Agro-Team Przedsiębiorstwo Spółdzielcze Goździn 4-10 10-30 5 4
3116 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 4-10 4-10 2 4
3117 CMT CHOJNICE Sp. z o.o. Chojnice 10-30 10-30 6 4
3118 Firma Handlowo – Usługowa Sad – Trans S.J. Jedlińsk 4-10 10-30 5 4
3119 Polgabo Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 4 4
3120 Valmet Automotive Sp. z o.o. Żary >100 >100 3 4
3121 KONMET Sp. z o.o. Redzikowo 4-10 10-30 3 4
3122 DELICJUSZ D. Wojtyla, S. Podsiadło S.J. Kłodzino 4-10 10-30 2 4
3123 Colgate – Palmolive (Poland) Sp. z o.o. Warszawa 50-75 50-75 9 4
3124 EGEN POLSKA S.A. Lublin 4-10 4-10 2 4
3125 Serwach Sp. J. Goleniów 4-10 10-30 3 4
3126 Spółdzielnia Mleczarska Ryki Ryki 4-10 4-10 4 4
3127 SCHMITTENBERG-POL Sp. z o.o. Szczecin 4-10 4-10 2 4
3128 ŻEGLUGA POLSKA S.A. Szczecin 10-30 50-75 2 4
3129 Aspol S.J. Zakłady Tapicersko – Meblowe Częstochowa 4-10 4-10 5 4
3130 Dovista Polska Sp. z o.o. Wędkowy >100 >100 5 4
3131 Creadest Sp. z o.o. Gniezno 10-30 10-30 3 4
3132 FABRYKA PAPIERU CZERWONAK Sp. z o.o. Czerwonak 30-50 30-50 4 4
3133 Feniks Zakład Produkcji Mebli Sp. z o.o. Skarszewy 10-30 10-30 5 4
3134 Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A. Tychy 4-10 4-10 4 4
3135 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 10-30 10-30 3 4
3136 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 75-100 >100 4 4
3137 Peek & Cloppenburg Sp. z o.o. Warszawa 75-100 10-30 1 4
3138 Dil Surowce Wtórne Sp. z o.o., sp.k. Bielsko-Biała 4-10 4-10 3 4
3139 Przedsiębiorstwo Art – Płakowice Sp. z o.o. Lwówek Śląski 50-75 50-75 4 4
3140 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 4-10 4-10 3 4
3141 Komirex S.J. PPUH Siemiatycze 10-30 10-30 6 4
3142 PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Bełchatów 10-30 10-30 5 4
3143 Fabryka Mebli Wiza Grzegorz i Elżbieta Wiśniewscy Sp. J. Kostrzyn 30-50 30-50 3 4
3144 ELEKTRO-PLUS Sp. z o.o. Gdynia 10-30 4-10 5 4
3145 INTERFRYS – KUSOWO Sp. z o.o. Słupsk 10-30 10-30 2 4
3146 Ekochron Sp. z o.o., S.K. Ogrodzona 4-10 4-10 2 4
3147 REBHAN – OPAKOWANIA Sp. z o.o. Plewiska 4-10 4-10 5 4
3148 Fog Agrotechnik Poland Sp. z o.o. Poznań 4-10 4-10 6 4
3149 Łabińscy S.J. Przemęt 10-30 10-30 2 4
3150 ADM Direct Polska Sp. z o.o. Szamotuły 30-50 75-100 2 4
3151 Euronyl Assembling sp. z o.o. Łowęcin 4-10 4-10 3 4
3152 MALBO Sp. z o.o. Wrocław 30-50 50-75 2 4
3153 KFM – Furniture Sp. z o.o. Kolbuszowa >100 >100 5 4
3154 Transtools Sp. z o.o. Lublin 10-30 10-30 5 4
3155 Golden Flame Sp. z o.o. Gogolin 4-10 4-10 3 4
3156 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Coldex Marek Krawczyk Osuchów 10-30 10-30 3 4
3157 Constans Sp. z o.o. Kłodawa 10-30 10-30 4 4
3158 FF POLMEX Sp. z o.o. Gryfów Śląski 50-75 50-75 6 4
3159 GRUPA OŻARÓW S.A. Warszawa 4-10 10-30 2 4
3160 Sambud – 2 K. Stępak i Wspólnicy sp. j. Kraków 4-10 4-10 4 4
3161 Inter – Castor Sp. z o.o. PPUH Połupin 4-10 4-10 7 4
3162 Cementownia ODRA S.A. Opole 10-30 10-30 4 4
3163 Refresco Sp. z o.o. Kęty 30-50 10-30 4 4
3164 Przedsiębiorstwo Odlewniczo-Mechaniczne Kigema Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 2 4
3165 Przedsiębiortswo Wielobranżowe Las-Form Sp. z o.o. Olesno 10-30 10-30 2 4
3166 MALSPAW Sp. z o.o. Lisków 10-30 10-30 1 4
3167 Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska Rzeniszów 50-75 10-30 3 4
3168 Danish Malting Group Polska Sp. z o.o. Sierpc 30-50 10-30 5 4
3169 Paktainer Sp. z o.o. Starogard Gdański 10-30 4-10 2 4
3170 Gardner Aerospace Tczew Sp. z o.o. Tczew 4-10 10-30 5 4
3171 Koga – Maris Sp. z o.o. Hel 4-10 4-10 8 4
3172 McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o. Szczecin 10-30 10-30 2 4
3173 Yacht Service Sp. z o.o. Szczecin 10-30 4-10 6 4
3174 PU Tele – Mar Sp. z o.o. Racibórz >100 >100 4 4
3175 Diversey Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 9 4
3176 DEL MONTE (POLAND) Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 6 4
3177 Praefa Sp. z o.o. Międzyrzecz 10-30 10-30 4 4
3178 Elgryf Sp. z o.o. Gryfino 4-10 4-10 4 4
3179 PPHU i Obrotu Surowcami Wtórnymi Karmil S.J. Poznań 30-50 10-30 8 4
3180 Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu Gostyń 10-30 10-30 4 4
3181 Szar S.A. Częstochowa 4-10 4-10 3 4
3182 Foka Sp. z o.o. Lubań 4-10 4-10 3 4
3183 P.N.V. Wood Sp. z o.o. Pludry 10-30 10-30 3 4
3184 Bapro-Met Sp. z o.o. Błotnica 10-30 10-30 1 4
3185 Konstrukcje Stalowe KTR Group Sp. z o.o. Ozimek 30-50 10-30 5 4
3186 TEXTILIMPEX Sp. z o.o. Łódź 4-10 4-10 7 4
3187 Luiza S.J. PH Stok Lacki 10-30 10-30 8 4
3188 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Infinity Group Sp. z o.o. Bartoszyce 10-30 10-30 4 4
3189 GETMOR Sp. z o.o. Chrzanowo 10-30 10-30 4 4
3190 Muller – Martini Sp. z o.o. Warszawa 10-30 4-10 6 4
3191 Larex Fruit Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 3 4
3192 World – Wide Recycling Sp. z o.o. Poznań 10-30 4-10 1 4
3193 Neptunus Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 5 4
3194 TOM Sp. z o.o. Szczecin >100 >100 2 4
3195 Ogrodnicza Logistyka Sp. z o.o. Grójec 4-10 4-10 3 4
3196 Tarboj Tarasiuk S.J. Rzepniki 10-30 10-30 1 4
3197 Chemokor Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10-30 10-30 5 4
3198 Freiberger Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 6 4
3199 ROLMEKS Sp. z o.o. Buków 4-10 4-10 2 4
3200 MAG – FERUM S.J. Nowy Sącz 10-30 50-75 5 4
3201 G-Plus Partners Sp. z o.o. Starachowice 4-10 4-10 1 4
3202 Schimmel Fabryka Fortepianów Sp. z o.o. Kalisz 10-30 4-10 5 4
3203 Zekon Sp. z o.o. Ruda Śląska 30-50 50-75 6 4
3204 IBP Instalfittings Sp. z o.o. Poznań 10-30 10-30 4 4
3205 Chłodnia MORS Sp. z o.o. Zamość 4-10 4-10 5 4
3206 SSE Polska sp. z o.o. Rogów Sobócki 4-10 4-10 6 4
3207 Klaveness Polska Sp. z o.o. Elbląg 4-10 4-10 3 4
3208 MB Aerospace Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 10-30 10-30 5 4
3209 KENTEL Polska Sp. z o.o. Szamotuły 10-30 10-30 3 4
3210 PROBIKE S.A. Warszawa 4-10 4-10 2 4
3211 Invest Sp. z o.o. Warszawa 4-10 30-50 1 4
3212 A&G Koperty Gołdapska Fabryka Kopert Sp. z o.o. Gołdap 4-10 4-10 3 4
3213 MEGIW Sp. z o.o. Gliwice 10-30 10-30 2 4
3214 Summit Packaging Polska Sp. z o.o. Warszawa 10-30 30-50 8 4
3215 OMG Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10-30 50-75 1 4
3216 Voit Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 30-50 10-30 5 4
3217 NOVE Sp. z o.o. Zakłady Mięsne Nowe >100 >100 3 4
3218 Danwood S.A. Bielsk Podlaski 75-100 75-100 5 3
3219 DRO-RYB Sp. z o.o. Chojnice 4-10 4-10 2 3
3220 MARKIT – 2 Sp. z o.o. Rypin 10-30 10-30 3 3
3221 Partner Steel Sp. z o.o. Mikołów 10-30 30-50 2 3
3222 A – Lakiernia Sp. z o.o. Lębork 10-30 10-30 3 3
3223 AMWAY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 30-50 50-75 3 3
3224 EUROIMPEX S.A. Wrocław 10-30 30-50 2 3
3225 Poland Fur Production Sp. z o.o. Leszczno 50-75 50-75 6 3
3226 EURO – INDUSTRY Sp. z o.o. Szczecin 10-30 10-30 1 3
3227 I.M.C. Engineering Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10-30 30-50 2 3
3228 FEERUM S.A. Chojnów 10-30 10-30 1 3
3229 ATR Agrohandel Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 30-50 >100 4 3
3230 M + P Przemysłowe Urządzenia Myjące S.A. Tczew 4-10 4-10 1 3
3231 DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o. Jelenia Góra >100 10-30 3 3
3232 Orplast Jerzy Orlikowski sp. j. Sopot 10-30 10-30 1 3
3233 Zakład Wyrobów Metalowych Metal-System Sp. z o.o. Myszków 10-30 10-30 1 3
3234 Tinby Sp. z o.o. Zduńska Wola 50-75 50-75 8 3
3235 AGTOS POLSKA Sp. z o.o. Konin 10-30 4-10 2 3
3236 Sudpack Polska Sp. z o.o. Katowice 4-10 10-30 1 3
3237 ASKO PAPIER Sp. z o.o. Nysa 10-30 10-30 6 3
3238 Base Group Sp. z o.o. Koszwały 10-30 10-30 1 3
3239 GM Plast Sp. z o.o. Police 10-30 10-30 3 3
3240 LEXXIT Mebel Production & Trading Sp. z o.o. Słocin 10-30 10-30 2 3
3241 HOMAG Machinery Środa Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 50-75 >100 6 3
3242 Abar S.J. PPUH Nowa Wieś Lęborska 4-10 4-10 6 3
3243 Kar – Tex Sp. z o.o. Ksawerów 10-30 30-50 3 3
3244 Przedsiębiorstwo Zagraniczne LIGNA Sp. z o.o. Olkusz 10-30 10-30 4 3
3245 Hurtownia Artchem Sikora & Lang S.J. Ustroń 4-10 10-30 2 3
3246 ORAS Olesno Sp. z o.o. Olesno 75-100 >100 3 3
3247 Dp Plast Sp. z o.o. Kwidzyn 4-10 10-30 2 3
3248 Magna Car Top Systems Poland Sp. z o.o. Tychy 10-30 10-30 4 3
3249 Prymas S.J. Bierzwnik 4-10 4-10 3 3
3250 Granit Części Zamienne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Sady 30-50 30-50 2 3
3251 Interroll Polska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 10-30 3 3
3252 Technokontakt Sp. z o.o. Szreńsk 4-10 4-10 1 3
3253 Politeknik Sp. z o.o. Przybiernów 10-30 10-30 4 3
3254 Lubatex Sp. z o.o. Lubawka 50-75 75-100 2 3
3255 Mayr Polska Sp. z o.o. Ostrzeszów 30-50 30-50 2 3
3256 Meinert Sp. z o.o. Jelenia Góra 10-30 30-50 2 3
3257 FHP JANAS S.J. Kraków 4-10 4-10 5 3
3258 Aura Meble Sp. z o.o. Kalisz Pomorski 4-10 4-10 3 3
3259 Meyer Tool Poland Sp. z o.o. Kalisz >100 >100 3 3
3260 Euro – Kom Sp. z o.o. Kraków 10-30 10-30 10 3
3261 RMA – POLSKA Sp. z o.o. Chojnów 10-30 10-30 4 3
3262 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN Wola Rębkowska 4-10 4-10 3 3
3263 Spółdzielcze Przedsiębiorstwo EKO-ROL w Rogowie Rogowo 4-10 4-10 3 3
3264 SPOMASZ S.A. Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn Żary 50-75 75-100 3 3
3265 Sando Sp. z o.o. Złota 30-50 30-50 3 3
3266 Soudal Manufacturing Sp. z o.o. Pionki 30-50 30-50 8 3
3267 Polstein Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 4-10 4-10 3 3
3268 Drewup Sp. z o.o. Pionki 4-10 4-10 3 3
3269 Moeschle Polska Sp. z o.o. Dynów 10-30 4-10 2 3
3270 Osika Meble Sp. J. Rzepiennik Biskupi 4-10 4-10 1 3
3271 Trumpf Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 4-10 4-10 2 3
3272 Autorud Stanisław Górski, Stanisław Sobiło Sp. J. Stalowa Wola 30-50 50-75 2 3
3273 Intertrade Sp. z o.o. Biertowice 10-30 10-30 2 3
3274 Global Dystrybucja Sp. z o.o. Poznań 30-50 50-75 2 3
3275 BRANDS POLSKA Sp. z o.o. Somonino 10-30 10-30 2 3
3276 Arm Trading Sp. z o.o. Białystok 4-10 4-10 2 3
3277 Elzam – Zamech Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Elbląg 10-30 4-10 3 3
3278 Polish Baltic Company S.J. Gdańsk 10-30 10-30 3 3
3279 HORTICO S.A. Wrocław 10-30 10-30 3 3
3280 Biuro Handlu Zagranicznego K&M S.J. Andrychów 4-10 4-10 2 3
3281 Do & Co Poland Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 1 3
3282 VF POLSKA DISTRIBUTION Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 4 3
3283 DOFAMA THIES Sp. z o.o. Kamienna Góra 10-30 50-75 1 3
3284 Eloros Sp. z o.o. Chorzów 10-30 10-30 3 3
3285 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kocoń, sp.j. Kocoń Krzysztof, Kocoń Jakub Rycerka Górna 10-30 30-50 2 3
3286 K I G Sp. z o.o. Rybie 50-75 75-100 4 3
3287 Antonio M.S. Niezabitowscy S.J. Prandocin-Wysiołek 30-50 50-75 2 3
3288 Stadler Polska Sp. z o.o. Siedlce >100 75-100 4 3
3289 Przetwórstwo Ryb Piątek sp. j. Siedlec 50-75 50-75 2 3
3290 Eko – Invest Sp. z o.o. Szczecinek 4-10 4-10 3 3
3291 Kreska Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 3 3
3292 Terraexim Agroimpex Sp. z o.o. Zakrzewo 4-10 4-10 3 3
3293 La Franco – Polonaise D’Imort-Export Sp. z o.o. Kębłowo 4-10 10-30 2 3
3294 Dreno Produkcja Wyrobów z Drewna Eugeniusz Dziurny, Czesław Nowak sp. j. Śnietnica 4-10 4-10 2 3
3295 D. M. – Pol Sp. z o.o. Skórka 4-10 4-10 2 3
3296 Scania Finance Polska Sp. z o.o. Stara Wieś 4-10 10-30 3 3
3297 Production Trading Consulting Sp. z o.o. Wrocław 4-10 4-10 5 3
3298 Tchibo Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 30-50 10-30 2 3
3299 Dmg Mori Polska Sp. z o.o. Pleszew 4-10 4-10 3 3
3300 ALVI – POLSKA Sp. z o.o. Jelenia Góra 10-30 10-30 3 3
3301 Wesob Sp. z o.o. Strumień 30-50 10-30 1 3
3302 SCM Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 3 3
3303 Daprico Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Szczecin 4-10 4-10 4 3
3304 Mebel Logistic Sp. z o.o. Obra 4-10 4-10 1 3
3305 TLB S.A. Warszawa 30-50 10-30 3 3
3306 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Nowy Sącz 4-10 4-10 2 3
3307 CSA Sp. z o.o. Kartuzy 4-10 4-10 2 3
3308 Marine Projects Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 50-75 75-100 3 3
3309 PPHU Publima S.J. Lichota & Lichota Ostrowiec Świętokrzyski 10-30 10-30 3 3
3310 TRANS-SER Marian Szumski Zbigniew Korzeniowski S.J. Młynary 10-30 4-10 5 3
3311 Rzeźnia Mięspol Sp. z o.o. Żuromino 10-30 50-75 1 3
3312 Gold – Art – Polska Sp. z o.o. Rokitki 4-10 4-10 4 3
3313 Inpol – Papier Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 10-30 10-30 3 3
3314 AGRO – BAKAŁARZEWO Sp. z o.o. Biuro Handlowe Bakałarzewo 10-30 30-50 1 3
3315 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Ut-Oil Sp. z o.o. Dzierzgoń 4-10 4-10 4 3
3316 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Rolmech A.czech, K.kuprianiec, J.maternowski, J.swobodziński Sp. J. Mirosławiec 10-30 4-10 2 3
3317 Mastpol Sp. z o.o. S.K. Kosakowo 10-30 10-30 3 3
3318 Agro – Alex Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 3 3
3319 Europa Trading Meble Sp. z o.o. sp.k. Borówiec 10-30 10-30 4 3
3320 PW LECH Sp. z o.o. Bydgoszcz 4-10 4-10 2 3
3321 Van Den Doel Poland Sp. z o.o. Słupca 10-30 10-30 2 3
3322 PROJPRZEM S.A. Bydgoszcz 50-75 50-75 5 3
3323 Poltramp Yard S.A. Świnoujście 4-10 4-10 2 3
3324 PPH ROLMETAL Teresa Kubańska, Jacek Kubański S.J. Olkusz 4-10 4-10 2 3
3325 STOMIL EAST Sp. z o.o. Sanok 10-30 10-30 4 3
3326 Noworim Sp. z o.o. Nowogard 4-10 30-50 6 3
3327 ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA DROBIU MARICA S.J. J.M.E.K. WRÓBEL Bielsko-Biała 10-30 10-30 3 3
3328 Apis Sp. z o.o. Chodecz 30-50 30-50 4 3
3329 Kanwas Sp. z o.o. Tczew 10-30 10-30 1 3
3330 DORADCA Sp. z o.o. Gdynia 4-10 4-10 5 3
3331 WEST Produkcyjno – Handlowa Sp. z o.o. Warszawa 10-30 10-30 3 3
3332 Polmarco Sp. z o.o. Łeba 4-10 4-10 2 3
3333 Firma Handlowo Produkcyjno Transportowa Marian Gerka Gorczenica 10-30 4-10 3 3
3334 DOSSCHE Sp. z o.o. Kalisz 10-30 10-30 3 3
3335 Centrum Hydrauliki DOH Sp. z o.o. Bytom 4-10 4-10 4 3
3336 TRASKO STAL Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 10-30 10-30 2 3
3337 EBS INK – JET SYSTEMS POLAND Sp. z o.o. Wrocław 10-30 10-30 3 3
3338 NSK Needle Bearing Poland Sp. z o.o. Kielce 4-10 10-30 4 3
3339 EURO MERCATOR Sp. z o.o. K P U H Poznań 4-10 4-10 4 3
3340 Lemahieu Polska Sp. z o.o. Kwidzyn 30-50 10-30 3 3
3341 Konstal Sp. z o.o. Lubań 4-10 4-10 2 3
3342 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Komponent sp. j. Teresa Będkowska, Sławomir Noszczyk, Michał Noszczyk Mysłowice 10-30 4-10 3 3
3343 PUP In-Stal Sp. z o.o. Stargard Szczeciński 4-10 4-10 3 3
3344 BUDOWLANKA Marek Słowik S.J. Żywiec 10-30 4-10 1 3
3345 Neko Plexi Design S.J. Wesoła 4-10 4-10 6 3
3346 Dolnośląskie Młyny S.A. Udanin 10-30 30-50 3 3
3347 SITI – POL Sp. z o.o. Milejowice 4-10 4-10 4 3
3348 Systemix Sp. z o.o. Starogard Gdański 4-10 4-10 2 3
3349 AN Farb Zdzisław Nuszkiewicz, Maciej Nuszkiewicz S.J. Łódź 10-30 10-30 3 3
3350 STOLBUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Ruszów 4-10 4-10 5 3
3351 Baxters Polska Sp. z o.o. Wolsztyn 10-30 10-30 3 3
3352 UNIBEP S.A. Bielsk Podlaski 30-50 75-100 2 3
3353 Trend Meble Sp. z o.o. Sianów 10-30 10-30 4 3
3354 MARDI Sp. z o.o. Biskupiec 10-30 10-30 5 3
3355 TOR-PAL Sp. z o.o. PPH Kwidzyn 10-30 10-30 2 3
3356 ITUM Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 10-30 10-30 2 3
3357 DTW Sp. z o.o. Zabierzów >100 >100 5 3
3358 SILVI – COLA FIRMA HANDLOWA Sp. z o.o. Bronisze 10-30 10-30 3 3
3359 LAFARGE Cement S.A. Małogoszcz 10-30 10-30 2 3
3360 Corinna Sp. z o.o. Elbląg 10-30 10-30 4 3
3361 Zakład Przetwórstwa Mięsa OLEWNIK S.J. Sierpc 4-10 4-10 1 3
3362 Novil Sp. z o.o. Gdynia 50-75 30-50 3 3
3363 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Vektra Wiesław Kaszuba Sp. J. Gdańsk 4-10 10-30 4 3
3364 Konstpol sp. z o.o. Siedlce 4-10 4-10 3 3
3365 ADECO POLSKA Sp. z o.o. Ostrzeszów 4-10 10-30 1 3
3366 GEALAN POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 30-50 30-50 5 3
3367 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 4-10 4-10 4 3
3368 AWAX OKNA Sp. z o.o. Tychy 4-10 4-10 11 3
3369 Biuro Handlu Zagranicznego Stalprzem Sp. z o.o. Stalowa Wola 4-10 4-10 2 3
3370 IRR Sp. z o.o. Warszawa 4-10 4-10 1 3
3371 COBI S.A. Warszawa 4-10 10-30 7 3
3372 Friedrichs Polska Sp. z o.o. Sadkowo 30-50 50-75 1 3
3373 Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe Scanbet Sp. z o.o. Chociwel 10-30 10-30 3 3
3374 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Giolli Sp. z o.o. Poznań 10-30 4-10 3 3
3375 Serta Polska Sp. z o.o. Piaseczno 10-30 4-10 3 3
3376 POLKO TECH Sp. z o.o. Baciki Średnie 30-50 4-10 3 3
3377 Pimont Sp. z o.o. Blachownia 10-30 4-10 3 3
3378 Pol – Pak Sp. z o.o. Wolsztyn 10-30 10-30 1 3
3379 Fogia Furniture Sp. z o.o. Maks 10-30 10-30 1 3
3380 ANDPOL Urszula, Paweł, Marcin, Michał Andrzejewscy S.J. Świniary 4-10 4-10 3 3
3381 Polset Meble Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 10-30 10-30 2 3
3382 Spółdzielnia Pracy TARNOWSKA ODZIEŻ Tarnów 4-10 10-30 5 3
3383 Gelpol Sp. z o.o. Łódź 10-30 10-30 3 3
3384 Zakład Konstrukcji Spawanych Łabędy Sp. z o.o. Gliwice >100 >100 4 3
3385 Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Staladam Sp. J. Adam Czepiel, Barbara Czepiel Szczyrzyc 4-10 4-10 4 3
3386 Maia Polska Sp. z o.o. Niemodlin 10-30 10-30 3 3
3387 Deutsche Leasing Polska S.A. Warszawa 10-30 4-10 2 3
3388 Rawi Met Sp. z o.o. Rawicz 4-10 4-10 2 3
3389 DEFOR S.A. Śrem 10-30 4-10 5 3
3390 Electric & Steel Trade MMM Sp. z o.o. Legnica 4-10 4-10 4 3
3391 Istrail Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 30-50 >100 5 3
3392 Korea Fuel – Tech Poland Sp. z o.o. Zabrze >100 >100 4 3
3393 SBN Runowo Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 10-30 10-30 3 3
3394 PPUH COMPANY Ltd. Sp. z o.o. Lębork 4-10 10-30 5 3

 

Źródło : Instytut Nowoczesnego Biznesu  na podstawie danych z urzędów celnych, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do badania przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1) Dane finansowe we wszystkich latach 2011-2013
2) Wartość eksportu większa niż 4 mln zł we wszystkich latach 2011-2013
3) Dodatni kapitał własny w 2013
4) Dodatni zysk netto w 2013
5) Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe wg MSSF

2 lata temu przez w Światowa Firma. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane