stickyimage

To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij
http://businessnow.pl/pliki/2017/09/V-Kongres-NG-banner.jpg

Efektywne Firmy 2013 województwa opolskiego

Spośród 812 przedsiębiorstw województwa opolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Nowoczesnego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2013 uzyskało 388 podmiotów, bo ich średnia efektywność w latach 2011-2012 wyniosła więcej niż 5 proc. Na podium znalazły się Zmaj Inwestycje Sp. z o.o., Agadar Sp. z o.o. PHU i  Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Niwa.

Instytutu Nowoczesnego Biznesu prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez sześć lat przeanalizował wyniki finansowe ponad 3 milionów przedsiębiorstw.

Przedstawiamy najnowszy ranking efektywnych firm według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi  w latach 2011-2012.

Dane na jego potrzeby z Krajowego rejestru Sądowego zebrała Wywiadownia Handlowa InfoCredit w Warszawie.

Spośród 3 milionów przedsiębiorstw Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te firmy, które w latach 2011 -2012 miały każdego roku przynajmniej pół milion złotych przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Znalazła 812 takie przedsiębiorstwa w województwie opolskim.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto wszystkie firmy z bazy firmy InfoCredit spełniające następujące warunki:
1. Dane finansowe we wszystkich latach 2011-2012,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż  500 tys PLN we wszystkich latach 2011-2012,
3. Dodatni kapitał własny we wszystkich latach 2011-2012,
4. Dodatni zysk netto w 2011-2012,
5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Spośród 812 przedsiębiorstw województwa opolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Nowoczesnego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2013 uzyskało 388 podmiotów, bo ich średnia efektywność w latach 2011-2012 wyniosła więcej niż 5 proc.

Na podium znalazły się Zmaj Inwestycje Sp. z o.o., Agadar Sp. z o.o. PHU i  Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Niwa.

Efektywne Firmy 2013 województwa opolskiego*
Lp. Nazwa firmy Siedziba Efektywność w 2011 r. w proc. Efektywność w 2012 r. w proc. Średnia efektywność w proc.
1 Zmaj Inwestycje Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6336,2 651,6 3493,9
2 Agadar Sp. z o.o. PHU Opole 354,9 0,9 177,9
3 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Niwa Głubczyce 76,6 126,1 101,4
4 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 76,7 78,4 77,5
5 PPH Skarbiszów Sp. z o.o. Lewin Brzeski 80,3 50,6 65,4
6 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kuniowie Kuniów 62,2 68,5 65,4
7 SDH Za Odrą Sp. z o.o. Opole 60,4 60,8 60,6
8 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy S.J. Steblów 57,8 58,2 58
9 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Grodków 69,6 44,2 56,9
10 Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne Bliszczyce 61,7 47,1 54,4
11 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 53,6 54,7 54,1
12 Attis Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Rolniczej Idzikowice 22 86,2 54,1
13 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Grodków 47 59,2 53,1
14 Mikolin Sp. z o.o. Lewin Brzeski 51 54,4 52,7
15 Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o. Frączków 53,9 51,1 52,5
16 Euro – Mar Sp. z o.o. Opole 49,1 55,7 52,4
17 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu Wojsław 51,5 52,7 52,1
18 LAS POL Sp. z o.o. Lasowice Małe 41,3 62,3 51,8
19 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 62,3 40,1 51,2
20 Holland Contracting International Recruitment Polska Sp. z o.o. Prószków 57,1 45,3 51,2
21 Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o. Ciężkowice 52,2 49,7 51
22 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie Głuszyna 42,2 59,7 51
23 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o. Bukowie 47,9 53 50,4
24 Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A. Brzeg 0,4 100,2 50,3
25 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 42,3 58 50,1
26 Estatus Sp. z o.o. Opole 98 1,1 49,6
27 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 50,7 47,4 49
28 PUH TAREM Sp. z o.o. Opole 48,3 49,1 48,7
29 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 50,1 46,6 48,3
30 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska Zdrowie A. Graczyk-Duda, E. Raczyńska, A. Walorski Spółka Partnerska Lekarzy Grodków 48,8 46,7 47,7
31 Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 45,4 49,4 47,4
32 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lisięcice 43 50,9 47
33 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kietlicach Kietlice 43,1 47,4 45,3
34 Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o. Krzyżowice 30,6 59,5 45,1
35 Agroplon Sp. z o.o. PPHiU Biała 37,4 52,5 45
36 PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW Pągów 44,4 45,2 44,8
37 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 41,4 48,2 44,8
38 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 43,6 45,5 44,5
39 Hydrop Sp. z o.o. Opole 44,2 44,5 44,3
40 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 44,5 43,5 44
41 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kolnowice Kolnowice 44,1 42,9 43,5
42 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 35 51,9 43,5
43 Covebo Work Office Sp. z o.o. Opole 43,8 43 43,4
44 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jaśkowice 31,9 52,2 42,1
45 Pola – Rol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolnej Proślice 32,9 51 42
46 Gminne Przeds. Rolno-Usługowe Kom-Rol Sp. z o.o. Brzeg 41 42,7 41,8
47 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Bodzanów 47,8 35,6 41,7
48 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Włodzieninie Włodzienin 47,4 35,9 41,7
49 Przeds. Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o. Kluczbork 37,7 45,1 41,4
50 Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o. Pakosławice 38,5 43,3 40,9
51 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 41,8 39,6 40,7
52 M.S. Poland Luchowski S.J. Ścinawa Mała 32,9 48 40,5
53 Kancelaria Radców Prawnych Zagawa & Partnerzy Opole 28,4 51,9 40,1
54 PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNO-USŁUGOWE KŁOS STASIK WŁADYSŁAW, KĘDRA TEODOZJA, JAKUS WIESŁAW, ZACZYK MIECZYSŁAW, PAJESTKA EDWARD S.J. Malerzowice Małe 36,3 43,7 40
55 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 33,8 46,1 40
56 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 46 33,7 39,9
57 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niwnica 34,7 43,1 38,9
58 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 36,4 38,9 37,6
59 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rusocinie Rusocin 41,7 33,5 37,6
60 Gospodarstwo Rolne Kalinów Sp. z o.o. Kalinów 40,8 34,3 37,6
61 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kubicach Kubice 37,5 37,4 37,5
62 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach Lasowice Małe 32,9 41,9 37,4
63 Agro – Farm Sp. z o.o. Skorogoszcz 31,3 43,5 37,4
64 Przedsiębiorstwo Rolno- Handlowo- Usługowe Lesrol Sp. z o.o. Leśniczówka 49,8 24,9 37,3
65 Agro-Tim Sp. z o.o. Przeds. Produkcyjne Brzeg 53,6 20,9 37,2
66 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Łambinowice 31,5 42,9 37,2
67 Starpol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Handlu i Usług Konradów 39,3 34,8 37
68 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzyżowicach Krzyżowice 33,3 40,7 37
69 Partner Sp. z o.o. Grodków 36,8 37 36,9
70 Agraria Claudii Sp. z o.o. Zakrzów 9,2 64,5 36,8
71 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Prusinowicach Prusinowice 38,2 35 36,6
72 Zakład Rolno – Przetwórczo – Usługowo – Handlowy Go – Rol Sp. z o.o. Grodków 32,8 39,6 36,2
73 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ścinawa Nyska 34,1 38 36
74 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Leśnica 26,4 45 35,7
75 Janpol Sp. z o.o. Przeds. Rolno – Usługowo – Handlowe Jankowice Wielkie 30,4 39,8 35,1
76 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niemodlin 34 35,4 34,7
77 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Rudziczce Rudziczka 32,7 34,9 33,8
78 Rol – Max DB S.J. Rysiowice 29,8 37,5 33,6
79 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach Siestrzechowice 27,9 39,1 33,5
80 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Głuchołazy 20,2 46,7 33,4
81 Rolpolnik Sp. z o.o. Sucha Psina 39,8 25,5 32,7
82 Przeds. Produkcji Rolnej Gajz Sp. z o.o. Chróścina 28,8 36,4 32,6
83 Agroland Sp. z o.o. Krapkowice 35,3 29,9 32,6
84 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Sułkowie Sułków 47,5 16,5 32
85 Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o. Krzywiczyny 27,3 36,3 31,8
86 Transcom International S.J. Paczków 33,2 29,4 31,3
87 Przeds. Wdrożeń i Zastosowań Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej Bio – Gen Sp. z o.o. Namysłów 39,2 21,9 30,6
88 Orthomed S. J. Opole 13,7 46,6 30,2
89 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Energetyk Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej Opole 0,7 59,4 30
90 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Drewmax”Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy Sp. J. Kędzierzyn-Koźle 34,6 24,9 29,8
91 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 32 27 29,5
92 Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o. Praszka 26,9 32 29,5
93 Niwa Sp. z o.o. PPHiU Biała Nyska 27,9 30,1 29
94 Giganto Sp. z o.o. Opole 26,1 31 28,5
95 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowej Cerekwi Nowa Cerekwia 28,2 28 28,1
96 Przedsiębiorstwo Produkcji, Handlu i Usług Agrovita Sp. z o.o. Kijów 26,4 29,8 28,1
97 E&A Sp. z o.o. Opole 32,2 23,6 27,9
98 Rolnicza Spółdzielnia Producyjna w Jaryszowie Jaryszów 29,5 25,8 27,6
99 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gościęcin 23,9 31,3 27,6
100 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Grodków 20,9 34 27,4
101 PPHU LELONKIEWICZ S.J. Zielęcice 19,4 35,2 27,3
102 Unitrez Elektronik L. Szmagierewski, K. Majewski, J. Dubik S.J. Opole 27,6 26,7 27,2
103 Stones J.R.M. Skucik S.J. Bogacica 34,6 18,7 26,6
104 Zakład Produkcji Rolnej Rolnik Sp. z o.o. Grodków 13,1 40,1 26,6
105 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 15,8 37,2 26,5
106 Promex Rożnów Sp. z o.o. Skałągi 19,4 33,6 26,5
107 Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J. Skarbimierz Osiedle 27,1 25,2 26,2
108 Kaniak Sp. z o.o. Świercze 23,1 29,2 26,1
109 Workforce Sp. z o.o. Opole 34,6 17,5 26,1
110 Przedsiębiorstwo ZET Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 30,3 20,7 25,5
111 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Skoroszyce 28,1 22,3 25,2
112 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Lubrza 21,4 29 25,2
113 Przedsiębiorstwo Rolne Kost – Rol Sp. z o.o. Kostów 36,3 14 25,2
114 Opawska Sp. z o.o. Opole 26 23,7 24,9
115 Agrogal Sp. z o.o. Skorogoszcz 16,9 32,2 24,5
116 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brunach Bruny 15,9 33,2 24,5
117 BAMAR – POL S.J. Opole 25,1 23,6 24,4
118 SBA Euro Sp. z o.o. Opole 31 17,6 24,3
119 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 28,2 18,9 23,6
120 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc S.J. Opole 26,2 20,1 23,1
121 Ikab – Rol Sp. z o.o. Łączańskie Przeds. Rolne Namysłów 17,6 28,5 23,1
122 Przedsiębiorstwo Rolne AGRO-PAR Sp. z o.o. Byczyna 29,2 16,8 23
123 Agencja Finansowa Grosz Sp. z o.o. Nysa 0,4 45,6 23
124 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 23,2 22,7 23
125 Przedsiębiorstwo Usługowe W-2 Prebut Sp. z o.o. Chorula 23 22,7 22,8
126 Metal Concept Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 18,6 26,3 22,4
127 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Racławice Śląskie 21,4 23,2 22,3
128 Sezam Instal S.J. Opole 22,2 22,1 22,2
129 Przeds. Rolno – Handlowe Agro – Chmiel Sp. z o.o. Paczków 24,2 20 22,1
130 ARAD S.A. Rolnicze PPH Byczyna 30,6 13,2 21,9
131 City-Sat Gordzielik Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 22,4 20,8 21,6
132 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 30,8 12,4 21,6
133 Przedsiębiorstwo Rolne AGRO – FERM Sp. z o.o. Wierzbica Górna 25,5 17,5 21,5
134 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 23,8 18,6 21,2
135 PMK Gastronomia S. J. Opole 20,9 21,2 21,1
136 Diversa Diversa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Prudnik 23,5 18,4 20,9
137 Zakład Elektro – Mechaniczny Sp. z o.o. Namysłów 14,8 26,8 20,8
138 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. sp.k. Reńska Wieś 19,3 21,1 20,2
139 Przeds. Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o. Kałków 24,3 16 20,2
140 F.I. Manta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawadzkie 21,8 18,1 19,9
141 Zhb Sp. z o.o. Opole 29,6 10,2 19,9
142 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 19,4 20,4 19,9
143 Wibromak S.J. Przedsiębiorstwo Remontowo – Produkcyjne Kędzierzyn-Koźle 22,9 16,7 19,8
144 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 25,5 13,9 19,7
145 PPHU Merkury S.J. Prudnik 24,1 15,2 19,7
146 Rolwax Sp. z o.o. Przydroże Małe 18,8 20,4 19,6
147 West Technology & Trading – Polska Sp. z o.o. Opole 24,4 14,7 19,5
148 Przeds. Produkcyjno-Handlowe Pro-Agra Sp. z o.o. Nysa 18 20,6 19,3
149 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie Nowy Świętów 18,6 19,8 19,2
150 INWAP Sp. z o.o. Brzeg 17,3 20,8 19,1
151 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA Trzeboszowice 22,1 14,9 18,5
152 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Starowice 12,9 24 18,4
153 Haldex Sp. z o.o. Kowale 19,8 16,9 18,3
154 Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 17,9 18,2 18,1
155 Jastrzębskie Gospodarstwo Rolne Jaspol Sp. z o.o. Jastrzębie 12,4 23,1 17,8
156 Centrum Meblowe Agata Sp. z o.o. Dobrodzień 17,8 17,4 17,6
157 LESAFFRE POLSKA S.A. Wołczyn 18,6 16,4 17,5
158 MC Sp. z o.o. Pawłowiczki 19,4 15,2 17,3
159 Duijndam International Sp. z o.o. Opole 26,8 7,7 17,3
160 Energohut Sp. z o.o. Opole 18,5 15,9 17,2
161 CERAMA S.A. Zakłady Mechaniczne Opole 9,2 24,8 17
162 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lisięcicach Lisięcice 17 16,8 16,9
163 Stalówka Sp. z o.o. Opole 17,3 16,5 16,9
164 Przeds. Inżynieryjno-Budowlane Inżbud Sp. z o.o. Opole 13,1 19,8 16,4
165 Schiedel Sp. z o.o. Opole 20,2 12,6 16,4
166 Alfred Morawiec Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe. Eksport-Import Głogówek 22,5 10,2 16,4
167 Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Opole 13 19,5 16,2
168 Widawa Sp. z o.o. Świerczów 8,2 24,1 16,1
169 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE „BLOK” KOMODA, RYNDAK SPÓŁKA JAWNA Nysa 21,4 10,9 16,1
170 Migra S.J. Trzeboszowice 16,4 15,8 16,1
171 Przedsiębiorstwo Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa Sp. z o.o. Opole 15,7 16,5 16,1
172 Golden Flame Sp. z o.o. Gogolin 18,5 13,5 16
173 Controlex Sp. z o.o. Opole 16,5 15,5 16
174 Borema Sp. z o.o. Opole 19,2 12,8 16
175 Agencja Mawex Maria Śmigielska S.J. Narok 11,8 20 15,9
176 Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki S.J. Opole 20 11,7 15,9
177 Remost – S.J. Olesno 18,3 13 15,7
178 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 15,6 15,7 15,7
179 WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej Bodzanów 13,6 17,5 15,6
180 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 18,3 12,6 15,5
181 Lutz Polska Sp. z o.o. Domaszkowice 19,5 11,3 15,4
182 Przedsiębiorstwo Wytwórczo Handlowe RAPEX Sp. z o.o. Niemodlin 16,2 13,7 15
183 Karton Pack S.J. Zakład Produkcji Opakowań Michałowice 16 13,8 14,9
184 Beta Security System Sp. z o.o. Opole 21,2 7,8 14,5
185 Des Danuta i Eryk Szczygioł sp. j. Myślina 15,6 13,1 14,3
186 Kamex Sp. z o.o. Opole 15,5 13,1 14,3
187 Partner Sp. z o.o. Głuchołazy 15,4 13 14,2
188 PPUH Rynmet Sionkowscy S.J. Reńska Wieś 13,8 14,3 14,1
189 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Rebe Sp. z o.o. Borki Wielkie 15,5 12,2 13,9
190 PPHiU Arenda Sp. z o.o. Głuchołazy 13,1 14,2 13,7
191 Auto Sp. z o.o. FHU Kędzierzyn-Koźle 13,2 14,1 13,7
192 CHESPA KLISZE Sp. z o.o. Krapkowice 16,7 10,5 13,6
193 Data Optics Poland Sp. z o.o. Opole 17 10,2 13,6
194 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Przyjaźni Polsko – Węgierskiej Wyszków Śląski 14,5 12,6 13,6
195 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 15,4 11,6 13,5
196 Technodrew Polska Sp. z o.o. Zawadzkie 16,2 10,7 13,5
197 K&W Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe Namysłów 7,5 19,4 13,5
198 Ofama Sp. z o.o. Opole 16,2 10,5 13,4
199 Przeds. Produkcji Rolnej Agołan Sp. z o.o. Komorzno 17,4 9,3 13,3
200 Zakład Usług Hydrotechniczno – Melioracyjnych Wojciech Ferenc Ozimek 19,2 7,3 13,3
201 Technika Zamocowań AMEX Krot Dariusz Krot Marek S.J. Januszkowice 13 13,1 13
202 Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o. Prudnik 10,7 15,2 12,9
203 PUH Intratex Sp. z o.o. Opole 13 12,7 12,9
204 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 13,7 11,9 12,8
205 Konig Metall Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,4 15,1 12,8
206 V&B Flamy Block Sp. z o.o. Gogolin 13,9 11,6 12,8
207 Euromat sp. j. Parcej Jerzy, Chwaliński Roman i Małgorzata Niemodlin 16,6 8,8 12,7
208 Vasco Doors Sp. z o.o. Nysa 2,5 22,8 12,7
209 Tow. Oswiatowo – Naukowe INTER – Wiedza Sp. z o.o. Opole 13,4 11,8 12,6
210 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 16,7 8,4 12,5
211 Spółdzielnia Turystyczno – Gospodarcza Samopomoc Chłopska Opole 14 11 12,5
212 DB Schenker Rail Spedkol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 14,5 10,3 12,4
213 Onko Produkcja, Remont Sp. z o.o. Dobra 10,8 13,7 12,2
214 Prudnickie Towarzystwo Budowlnictwa Społecznego Sp. z o.o. Prudnik 1,6 22,8 12,2
215 MULTI – HEKK Nieruchomości Sp. z o.o. Olesno 22,3 2 12,2
216 RV Metal Sp. z o.o. Opole 8,4 15,9 12,1
217 Stomilex Sp. z o.o. Opole 18,8 5,4 12,1
218 Mera S.A. Lewin Brzeski 12 12,2 12,1
219 Wydawnictwo Silesiana Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 13,3 10,6 11,9
220 Klonex – VCS Sp. z o.o. PUH Opole 9,7 14 11,9
221 Moviebird International Sp. z o.o. Opole 13,4 10,1 11,7
222 FADOME A. Szindzielorz Złotniki 12,7 10,7 11,7
223 Wiremet Sp. z o.o. Zagwiździe 19,9 3,4 11,7
224 BRADAS Adam i Jan Tyrała S.J. Olesno 10,5 12,7 11,6
225 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 19,5 3,5 11,5
226 Ośrodek Kształcenia Kursowego I Przekwalifikowania Kadr Profesja Sp. z o.o. Opole 6 17 11,5
227 Centromed Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 12,9 10 11,4
228 Elkom Sp. z o.o. Brzezie 14,7 8 11,4
229 Kamet S.A. Reńska Wieś 16,6 6,1 11,4
230 Centrum Badawczo – Produkcyjne ALCOR Sp. z o.o. Opole 6,8 15,7 11,3
231 Olesno Tec Sp. z o.o. Wojciechów 21,2 1,2 11,2
232 Georg And Baron Corp. Sp. z o.o. Opole 12,8 8,9 10,9
233 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wierzbno 10,4 11,2 10,8
234 Euroturysta Sp. z o.o. Pokrzywna 5,7 15,9 10,8
235 Koragro Sp. z o.o. Ścinawa Nyska 20,3 1,3 10,8
236 Opoltrans Sp. z o.o. Brzezie 9,6 11,9 10,8
237 Aqvador Sp. z o.o. Dębska Kuźnia 11,8 9,6 10,7
238 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 10,4 10,8 10,6
239 Żwirownia Byczyna Sp. z o.o. Skałągi 3,2 17,8 10,5
240 PPHU Ceramika Tułowice Grzegorz Grata, Ireneusz Bargieł S.J. Tułowice 9 11,7 10,3
241 Terracon – Pol Sp. z o.o. Krapkowice 10 10,5 10,3
242 Siprol Sp. z o.o. Przedsiebiorstwo Produkcji Rolniczej Sidzina 6,1 14,5 10,3
243 T&S Group Sp. z o.o. Opole 16 4,5 10,3
244 Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o. Głogówek 9,9 10,5 10,2
245 International Casting Industries Polska Sp. z o.o. Brzeg 8,1 12,2 10,2
246 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 11 9,2 10,1
247 PZ Stelmach Sp. z o.o. Opole 9,4 10,4 9,9
248 Agro-Wita Sp. z o.o. Dąbrowa 7,7 11,9 9,8
249 ENERGETYKA CIEPLNA OPOLSZCZYZNY S.A. Opole 9,7 9,8 9,8
250 Euro Silesia Sp. z o.o. Opole 15,5 3,7 9,6
251 Kaja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 10,6 8,6 9,6
252 MTP Met – Plast Sp. z o.o. Dąbrówka 13,7 5,5 9,6
253 Grupa Recyklingowa Pojazdów Recar Sp. z o.o. Opole 18,2 1 9,6
254 Nełsa Sp. z o.o. Opole 16,1 2,9 9,5
255 San-Tech S.J. Firma Handlowo-Usługowa Praszka 9,2 9,8 9,5
256 Nowo Products Sp. z o.o. Kluczbork 9,5 9 9,3
257 Towarowy Transport Ciężarowy Cebula Transport S.J. Opole 8,1 10,3 9,2
258 MOSTOSTAL ZABRZE REALIZACJE PRZEMYSŁOWE S.A. Kędzierzyn-Koźle 11,7 6,6 9,2
259 KOLIBER Sp. z o.o. Krapkowice 9,4 8,9 9,1
260 PW Olespol Sp. z o.o. Olesno 9,4 8,8 9,1
261 PPU Kopgard Sp. z o.o. Kolonowskie 8,6 9,6 9,1
262 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jasienicy Dolnej Drogoszów 14,6 3,4 9
263 ZAKŁAD PROJEKTOWO MONTAŻOWY AKMONT H. DZIWOKI, W. WIERZBICKI SPÓŁKA JAWNA Opole 8,8 9,1 8,9
264 Grupa Azoty Prorem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,3 8,5 8,9
265 Apteka Prywatna Eskulap MGR Janina Łukasiuk i Wspólnicy S.J. Opole 8,1 9,3 8,7
266 Prywatne Biuro Podróży SINDBAD Opole 10,4 7 8,7
267 Nestro Przeds. Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Olesno 10,2 7 8,6
268 Loma Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Olesno 8,4 8,7 8,5
269 Proinvest Sp. z o.o. Opole 7 9,9 8,5
270 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 8,7 8,4
271 Weno Sp. z o.o. Technika Zamocowań Spółka Komandytowa Większyce 13,1 3,6 8,3
272 Stegu Sp. z o.o. Jełowa 6,6 10 8,3
273 Luca Systemy Logistyczne Sp. z o.o. Opole 6,2 10,3 8,3
274 Energo – Silesia Sp. z o.o. PPH Zawadzkie 8,1 8,4 8,2
275 Eko – Natura S.J. Opole 7,6 8,7 8,1
276 Głuchołaskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Głuchołazy 15,9 0,3 8,1
277 Rutgers POLAND Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,1 5,9 8
278 Ceramika Artystyczna Vena Sp. z o.o. Brzeg 4,9 11,1 8
279 ATMOTERM S.A. Opole 6,9 9,1 8
280 Apotex Sp. z o.o. Otmuchów 8,5 7,5 8
281 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 6,4 9,5 8
282 Technobud B. Bazelak, B. Feder sp. j. Opole 8,1 7,8 7,9
283 EXITOS Sp. z o.o. Opole 2,1 13,7 7,9
284 Tyranik Przeds. Handlowo-Transportowe Export-Import S.J. Krapkowice 11,2 4,6 7,9
285 Euroceras Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,7 8,9 7,8
286 SENTREX Sp. z o.o. Gogolin 8,5 7,2 7,8
287 Biuro Projektowo-Konstrucyjne Zdzieszowice Sp. z o.o. Zdzieszowice 6,3 9,3 7,8
288 COROPLAST Sp. z o.o. Dylaki 6,7 8,9 7,8
289 Gewa Polska Sp. z o.o. Opole 13,2 2,2 7,7
290 Bedmet Logistic Damian Bednarz Spółka Komandytowa Opole 11,3 4,1 7,7
291 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Głogówek 6,5 8,9 7,7
292 Bio – Chem Sp. z o.o. Grodków 5,6 9,8 7,7
293 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Krapkowice 6,2 9 7,6
294 WAMET.COM Sp. z o.o. Olesno 6,9 8,2 7,5
295 Bartyla Materiały Budowlane I Pokrycia Dachowe Edward I Krzysztof Bartyla S.J. Chudoba 6,1 9 7,5
296 Grosdorf – Koła Polska Sp. z o.o. Krapkowice 7,7 7,3 7,5
297 CLIMBEX S.A. Brzezie 14 1 7,5
298 OPOLGRAF S.A. Opole 6,8 8,1 7,4
299 Jarus Technik GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce Kluczbork 8,6 6,2 7,4
300 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Brzeg 14,1 0,7 7,4
301 Sandmix Sp. z o.o. Chróścice 5,8 9 7,4
302 Schwientek Transport & Logistik Sp. z o.o. Nysa 8 6,8 7,4
303 Multiserwis Sp. z o.o. Krapkowice 6,8 8 7,4
304 Financing & Manufacturing & Know-How Sp. z o.o. Krasków 9,7 5,1 7,4
305 Remax Sp. z o.o. Opole 13,3 1,3 7,3
306 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Otmuchów 8,3 6,3 7,3
307 BMJ Sp. z o.o. Opole 9 5,6 7,3
308 Radjax S.J. Brzeg 8,6 5,8 7,2
309 Franz Kaminski Waggonbau – Polska Sp. z o.o. Nysa 5,7 8,7 7,2
310 Adrel Sp. z o.o. Brzeg 7,4 6,8 7,1
311 MR Plus Sp. z o.o. Raszowa 5,6 8,6 7,1
312 SANITERM J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną S.J. Brzeg 7 7,2 7,1
313 REMONDIS OPOLE Sp. z o.o. Opole 8,2 5,9 7,1
314 Eco – Ciepło M.S. Bul S.J. Opole 6,9 7,2 7
315 Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Opole Sp. z o.o. Opole 5,3 8,7 7
316 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kędzierzyn-Koźle 8,6 5,3 7
317 Top Gen Sp. z o.o. Głubczyce 6,4 7,5 6,9
318 Piomar Logistics Sp. z o.o. Opole 6,5 7,3 6,9
319 Bischof + Klein Polska GmbK sp.k. Walce 7,7 6,2 6,9
320 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,9 6,7 6,8
321 Marchem Sp. z o.o. Skarbimierz 10 3,5 6,8
322 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Eskulap Sp. z o.o. Praszka 8,9 4,6 6,7
323 Stas S.J. Opole 4,2 9,1 6,7
324 Agropol S.J. Łosiów 8,8 4,5 6,6
325 Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych Nbs S.J. Kędzierzyn-Koźle 10,1 3,1 6,6
326 Pabo S.J. PHU Nysa 7 6,2 6,6
327 Pearl Stream S.A. Strzelce Opolskie 10,5 2,6 6,6
328 Bastech Sp. z o.o. Krapkowice 11,1 2 6,6
329 Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o. Ozimek 9,9 3,1 6,5
330 Dewex Sp. z o.o. Gorzów Śląski 2,2 10,8 6,5
331 INMET Spółdzielnia Inwalidów Kędzierzyn-Koźle 9 4 6,5
332 Agro-Kost Ziarno Sp. z o.o. Kostów 9 3,8 6,4
333 CTC CLATRONIC Sp. z o.o. Dąbrowa 1,1 11,7 6,4
334 Famel Sp. z o.o. Kluczbork 6,7 5,8 6,3
335 EVK Sp. z o.o. Dylaki 5,4 7,1 6,2
336 Z & R Sp. z o.o. Żędowice 6,9 5,5 6,2
337 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 7,4 4,9 6,2
338 M.T.M Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 3,3 9,1 6,2
339 Prowod Sp. z o.o. Międzygminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji Czarnowąsy 5 7,2 6,1
340 Zakład Remontowo-Usługowy Delta Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 7,3 4,9 6,1
341 Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. Zawadzkie 4,2 8 6,1
342 EFECT Sp. z o.o. Opole 10,9 1,3 6,1
343 Serwis Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,4 2,8 6,1
344 Przedsiębiorstwo Kompletacji Dostaw STALMONT Milanowski Andrzej S.J. Opole 8,7 3,4 6
345 PPUH Filplast – Głogówek Sp. z o.o. Głogówek 5,7 6,4 6
346 Reveal Polska Sp. z o.o. Opole 6,5 5,5 6
347 „Nagaba” sp. j. Krapkowice 7,8 4,1 6
348 Ets Sp. z o.o. Opole 0,3 11,5 5,9
349 Centrum Budowlane Erigo Cukierda S.K. Nysa 6,3 5,5 5,9
350 IZOSTAL S.A. Zawadzkie 7,4 4,4 5,9
351 Izobud – K. Pola J. Sekler S.J. Łąki Kozielskie 5,7 6,1 5,9
352 Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe KŁOS Sp. z o.o. Rychnów 4,7 7 5,8
353 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Krapkowice 7,9 3,8 5,8
354 Tower Automotive Poland Sp. z o.o. S.K.A. Opole 5,9 5,7 5,8
355 Agromat Sp. z o.o. Opole 1,4 10,1 5,8
356 P.N.V. Wood Sp. z o.o. Pludry 8,7 2,9 5,8
357 Przedsiębiortswo Wielobranżowe Las-Form Sp. z o.o. Olesno 8,3 3,2 5,7
358 IXO Serwis Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 1,9 9,6 5,7
359 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 5,4 6 5,7
360 Design Sp. z o.o. Głuchołazy 4,5 6,9 5,7
361 Stolarstwo Import – Export Dudek H & H S.J. Turawa 6,5 4,8 5,7
362 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 5,2 5,9 5,6
363 Zakład Automatyki i Pomiarów Pomat 2 Sp. z o.o. Opole 3 8 5,5
364 Stomart Sp. z o.o. Opole 4,8 6,3 5,5
365 Odra Sp. z o.o. Opole 5,8 5,2 5,5
366 Laboratorium Analityczne Sp. z o.o. Zawadzkie 5,3 5,7 5,5
367 Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne Recar Paweł Wiśniewski, Renata Zapadlińska S.J. Nysa 7,2 3,7 5,5
368 PPHU MTM Sp. z o.o. Opole 6,2 4,6 5,4
369 Truckport Sp. z o.o. Dąbrowa 7 3,8 5,4
370 Unitube Sp. z o.o. Zawadzkie 6,5 4,3 5,4
371 GWARANT AGENCJA OCHRONY S.A. Opole 5,9 4,9 5,4
372 CTL CHEMKOL Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,7 4,1 5,4
373 P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kluczbork 7,4 3,2 5,3
374 Elgra W. E. Kubik S.J. Opole 4,8 5,8 5,3
375 Przedsiębiorstwo Produkcji Systemów Regałowo – Meblowych Sp. z o.o. Krapkowice 3,4 7,1 5,3
376 Intechma Sp. z o.o. Opole 6,1 4,4 5,3
377 PKS International Cargo S.A. Opole 4,4 6,1 5,2
378 Cementownia ODRA S.A. Opole 5,7 4,7 5,2
379 Hapis Hurtownia Artykułów Przemysłowych I Spożywczych K. Kinzel – G. Wolska, S.J. Opole 4,7 5,6 5,2
380 Damen Shipyards Koźle Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6 4,4 5,2
381 Famet Engineering Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 4,9 5,4 5,1
382 MKR Technika Sp. z o.o. Chorula 1 9,3 5,1
383 MTB Sp. z o.o. Krępna 4,9 5,4 5,1
384 Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 3,2 6,9 5,1
385 Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa PRZYSZŁOŚĆ Opole 4,6 5,5 5
386 Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa Opole 8,9 1,1 5
387 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Krapkowice 5,2 4,9 5
388 Instal – Akme Sp. z o.o. Przed. Instalacyjno – Budowlane Opole 5,7 4,3 5

 

* Efektywne Firmy 2013 według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi  w latach 2011-2012.

Źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

 

3 lata temu przez w Efektywna Firma. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane