To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Efektywne Firmy 2016 Handlu Materiałami Budowlanymi i Drewnem

Spośród 70 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu w październiku 2017 r.,  tytuł Efektywna Firma 2016 uzyskało 495 firm handlu materiałami budowlanymi i drewnem, bo średni stosunek zysku netto do przychodów  wyniósł w nich minimum 3 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs  Efektywna Firma od 2008 r. Przez dziewięć lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według średniego stosunku zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc.

Dane do badań polskich firm dostarczyły wywiadownie InfoCredit i Bisnode. W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie informacji podanych przez InfoCredit, która przekazała dane finansowe 58 345 przedsiębiorstw.

Do tej analizy zostały wybrane firmy, które w latach 2014 -2015 miały każdego roku dodatni zysk netto i dodatni kapitał własny.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm branży handlowej według średniego stosunku zysku netto do przychodów w  latach 2014 i 2015 r. w proc. W przypadku branży handlowej kryterium przyznania tytułu Efektywna Firma 2016 jest niższe – 3 proc., niż dla innych branż – 5 proc.

Image

Statuetka Efektywna Firma dla firm, wyróżnionych w IV edycji Konkursu Efektywna Firma 2011.

 

Image

Statuetka Efektywna Firma dla firm, wyróżnionych w VI edycji Konkursu Efektywna Firma 2016, i wzór logo promocyjnego Efektywna Firma 2016.

Firmy, wymienione w poniższym rankingu, mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2016 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2016 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Efektywna Firma, gdyż jej zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też wartość rynkową firm na  koniec marca 2016 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wysoka wycena rynkowa przedsiębiorstw w marcu 2016 r. wzięła się z bardzo wysokiego wskaźnika C/Z na giełdzie w Warszawie w marcu 2016 r. – wyniósł 41,5.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Efektywne Firmy 2016 Handlu Materiałami Budowlanymi i Drewnem
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Stosunek zysku netto do przychodów w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2016 r.  w mln zł
2014 2015 Średni w latach 2014 i 2015.
1 Kingfisher Sourcing Eastern Europe Sp. z o.o. Warszawa 59 70 64 867
2 Kolanko Sp. z o.o. Chwaszczyno 52 73 62 2
3 Builder Leszek Tomaszewski i Janusz Sznajder sp. j. Gliwice 29 94 62 29
4 Elgrom Suchecki S.J. Olsztyn 55 56 56 6
5 Amis J Mamątow S.J. Olsztyn 35 58 47 39
6 Budinpol S.J. Wrocław 42 50 46 27
7 Woodmar.Pl Sp. z o.o. Poznań 33 55 44 2
8 Mardom Decor A. Biniek, R. Janecki sp. j. Łódź 44 33 38 22
9 Total Partner Sp. z o.o. Poznań 75 2 38 11
10 PPHU BONARKA Sp. z o.o. Kraków 16 54 35 17
11 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Styromax Sukiennik Jerzy Sp. J. Łyszkowice 30 40 35 226
12 Do – Centa Sp. z o.o. Agencja Produkcyjno Handlowa Kielce 29 40 34 4
13 Imarra Design Sp. z o.o. Warszawa 44 23 34 2
14 Betkom Sp. z o.o. Zielona Góra 20 41 31 1
15 Perfect Way Popiński i Wspólnicy Sp. z o.o. S.K. Opoczno 23 35 29 12
16 Wedi Sp. z o.o. Warszawa 29 26 28 2
17 Modern Design Concepts Sp. z o.o. Warszawa 35 19 27 1
18 Prefamat Sp. z o.o. S.K. Katowice 7 44 26 10
19 Grupa Polski Styropian Sp. z o.o. Głogów Małopolski 22 28 25 1
20 ALFA Sp.J. Antoni Janik, Jan Janik, Józef Janik Nowy Sącz 24 26 25 48
21 Best Meble sp.j. T. Kluska, D .Kluska, P. Kluska, A. Kluska Syców 23 23 23 104
22 VDS Sp. z o.o. Świętochłowice 17 29 23 5
23 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jantar Kielno Kielno 34 11 23 9
24 Firma Handlowa Kolanko Sp.J. Marek Papierski Janusz Skawiński Chwaszczyno 22 19 20 18
25 Greinplast Prim Sp. z o.o. Krasne 21 19 20 31
26 PRS Trade Poland Sp. z o.o. Młynek 14 25 20 1
27 PROGRESS E. Ziemińska, P. Ziemiński Sp.J. Koszalin 10 29 20 26
28 Ekotim Tomasz i Maciej Stańczak sp.j. Kołobrzeg 7 31 19 38
29 Grohe Polska Sp. z o.o. Warszawa 21 17 19 67
30 Arsen Nieruchomości Sp. z o.o. Sieradz 7 30 19 16
31 ENS Sp. z o.o. Siewierz 18 19 18 26
32 Solida Radosław Muszyński Sp. z o.o. S.K. Warszawa 15 21 18 84
33 Massi Sp. z o.o. Białuty 25 10 18 4
34 Revlan Společnost S Ručenim Omezeným Sp. z o.o. Oddział w Polsce Jarnołtówek 17 17 17 76
35 Sawhal Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 9 25 17 56
36 TECHSAN PISAŃSKI KULCZEWSKI KOWALÓWKA Sp.J. Szczecin 18 15 17 24
37 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Stal-Bud Ryszard Syta, Elżbieta Kajmowicz sp.j. Skoczów 19 15 17 186
38 Wojciechowski S.J. Złotów 16 17 16 9
39 Dav-Import E. Kopeć Sp. z o.o. S.K. Warszawa 24 9 16 31
40 Eurobud Chajewscy S.J. Starogard Gdański 11 20 16 192
41 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jawal Sp.J. Waligóra Jan I Elżbieta Morawica 24 7 15 40
42 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kruszywo A.Sękowski, J.Zawadzki sp.j. Pruszków 13 17 15 14
43 Plener S.J. Katowice 16 13 15 20
44 Budus – Lubin Zmuda i Łęgowik sp. j. Wrocław 17 13 15 2
45 Harat Sp. z o.o. S.K. Miastko 14 15 14 46
46 Lewand Sp. z o.o. Białystok 26 2 14 0
47 Hydropol – Dekor S.J. Przesiębiorstwo Zaopatrzenia Klimatyzacji Wrocław 14 14 14 36
48 Castel Engineering Polska Sp. z o.o. Tomaszowice-Kolonia 14 14 14 35
49 Invest Parkiet Sp. z o.o. Gdynia 19 9 14 2
50 STEFANIA S.J. Kempski i Wspólnicy Tychy 11 17 14 26
51 RIHO Polska Sp. z o.o. Łódź 12 16 14 24
52 Nevoga Polen Sp. z o.o. Biesiekierz 14 13 14 4
53 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Inter-S Piotr Sielski Międzyborów 15 12 14 95
54 Metal-Max S.J. A. i W. Sławińscy Białystok 13 15 14 32
55 Hydroland Chorobik Gawęda Malec Wojtycza Sp.J. Myślenice 13 14 13 127
56 Keran Sp. z o.o. Kołobrzeg 6 21 13 53
57 Ecoproof Polska Sp. z o.o. Stara Iwiczna 17 9 13 4
58 PLASMET – JESION S.J. Kalisz 12 13 13 72
59 Systemy Budowlane S.J. Czapla Ginalski Krzykawka 10 15 13 13
60 Remmers Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 12 13 12 369
61 Stalco Sp. z o.o. S.K.A. Skawina 12 12 12 235
62 Hawa Sp. z o.o. Białystok 12 12 12 1
63 Delta Hardware Sp. z o.o. Katowice 4 20 12 4
64 Kosbud Bracia Kosińscy Adam Kosiński, Mariusz Kosiński, Marcin Kosiński S.J. Dziękowizna 11 13 12 95
65 Firgang Sp. z o.o. Ziębice 20 4 12 1
66 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek S.J. Krosno Odrzańskie 11 13 12 31
67 Eurostandard S.J., Firma Rodzinna Klauzo Topole 12 11 12 28
68 FHU Instal S.J. Jasło 12 12 12 39
69 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sezam S.J. H. Samul L. Samul Kolno 12 11 12 34
70 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 12 12 12 45
71 Vinsar S.A. Wrocław 3 20 12 236
72 DELTA Zbigniew Różycki Katowice 12 11 12 104
73 Kanwa Sp. z o.o. sp.k. Kraków 9 14 11 98
74 Edal Sp. z o.o. Warszawa 13 10 11 1
75 Kukwisz i Spółka Sp.J. Złotów 11 12 11 21
76 Metal – Hurt S.J. Toruń 13 10 11 58
77 Sobótka Materiały Budowlane Broda i Wspólnicy Sp.J. Połczyn-Zdrój 11 11 11 14
78 MPW2 Sp. Z O.O. Spółka Komandytowa Nowy Sącz 10 11 11 17
79 Mikulski Sp. z o.o. Kraków 5 17 11 4
80 Świat Drzwi i Okien Dariusz Wrzeszcz i Zbigniew Kucharczyk S.J. Piła 8 13 11 16
81 BISAN Sp. z o.o. Warszawa 10 12 11 33
82 Szatkowski i Syn Sp.J. Teresin 12 9 11 15
83 Jamax Piotr Jastrzębski, Tomasz Świątek sp.j. Bielsko-Biała 11 10 11 38
84 Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Cem-Bud, Agata Wąsik, Bogumił Wąsik sp.j. Ryczów 10 11 11 17
85 Firma Mat – Bud Tarnów Robert Wójcik I Leszek Curyło sp.j. Tarnów 10 11 11 6
86 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe Trojbet Sp. z o.o. Łebunia 11 10 10 19
87 MAZI Tadeusz Gryglas, Stanisław Skalski Sp.J. Latowicz 9 11 10 107
88 San-Gaz Kardach S.K. Jarocin 9 12 10 28
89 FLUID CONTROL SYSTEMS Sp. z o.o. Warszawa 11 10 10 12
90 KLINKIER-BUD Czesław Penconek PPUH Konstancin-Jeziorna 8 12 10 139
91 Gust Sp. z o.o. Pajęczno 10 10 10 13
92 Korab-Ewa Korabiec, Zbigniew Korabiec sp.j. Toruń 8 12 10 8
93 Vds Czmyr Kowalik sp.k. Świętochłowice 9 11 10 37
94 Andrzej Goławski Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo Produkcyjne Merkury Biała Podlaska 7 13 10 87
95 PBHU Obiekt Sp. z o.o. Kiełpino 8 12 10 6
96 Małachowski i Spółka – Hurtownia Materiałów Budowlanych – S.J. Chodzież 10 10 10 91
97 WAMAR S.J. Cwalina Świderski Białystok 11 9 10 190
98 Polski Asfalt Sp. z o.o. Kraków 10 9 10 91
99 Landzberg Sp.J. Brzeźno Wielkie 9 10 10 43
100 Onduline Polska Sp. z o.o. Mielec 8 12 10 202
101 TGS Technika Grzewcza i Sanitarna, Płytki Ceramiczne Krzysztof Stoń Bytom 1 19 10 19
102 PROMAT TOP Sp. z o.o. Warszawa 9 10 10 137
103 LECH S.J. L.P. SYKUŁA Biłgoraj 11 8 10 37
104 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Plastkon Krzysztof Jurkiewicz S.J. Koszalin 2 17 10 37
105 Bud-Trans Marian Biały i Wspólnicy S.J. Wysokie Mazowieckie 10 9 10 4
106 Golden sp.j. Adam Moszoński Dariusz Sylwanowicz Malbork 8 11 10 33
107 P.W MAY-MAT Sp.J. Przyborów 10 9 9 45
108 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Camino – 2 Waldemar Świtoń S.J. Świdnica 7 12 9 9
109 ART-MARK Sp. z o.o. S.K. Żywiec 10 8 9 37
110 ALTRAD PRYMAT Sp. z o.o. Świdnica 10 9 9 10
111 Nasza Łazienka S.J. Łódź 9 9 9 34
112 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WOŹNIAK S.J. Łomianki 9 10 9 29
113 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KONSTANS Konstanty Król Mińsk Mazowiecki 12 7 9 117
114 Win-Bud H.E. Winniccy Dom Handlowy Majster sp.j. Nasielsk 9 9 9 32
115 Bomaks Marszałek Bogdan, Marszałek Jacek, Krzyżak Stanisław sp.j. Kielce 10 9 9 10
116 Prowent Białystok A. Poleszuk S. J. Białostoczek 7 11 9 23
117 Soleco Pro Sp. z o.o. sp.k. Skawina 15 3 9 8
118 Exec Edmund Czubak i Wspólnicy S.J. Warszawa 9 10 9 42
119 Grupa Weba Sp. z o.o. Paczkowo 11 7 9 42
120 Jarosław Halarewicz, Henryk Bogusz Bohamet Armatura Sp.J. Ciele 8 10 9 127
121 Chatka Grzegorz Smyczyński, Dariusz Bielawny sp.j. Krotoszyn 9 9 9 16
122 Rhein Folien Polska Sp. z o.o. Kórnik 10 7 9 12
123 Schuco International Polska sp. z o.o. Siestrzeń 7 11 9 149
124 El-Bud Śrem Sp. z o.o. S.K.A. Poznań 15 2 9 15
125 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 9 9 9 55
126 Palety Plus Sp. z o.o. Poznań 12 5 9 3
127 Sun Line Sp. z o.o. Poznań 9 9 9 8
128 Sai-Pol Włodzimierz Ostojski, Krystyna Ostojska S.J. Rzgów 9 9 9 6
129 Zakład Obsługi Rolnictwa ROLNAFT Hryciuk i Wspólnicy S.J. Łosice 8 10 9 28
130 Firma Handlowa SMĘTEK Zdzisława Smętek Gdańsk 9 9 9 151
131 LEG – Sanit S.J. Tadeusz Jażdżyk, Stanisław Budzyński Legionowo 8 9 9 151
132 Tweetop Sp. z o.o. Szczecin 9 8 9 96
133 Nomos Sp. z o.o. Łomianki 9 8 9 11
134 BUDUS – BRUCKNERA Nasiadek i Łęgowik Sp.J. Wrocław 4 13 9 6
135 GEES – KRUPA Roman i Joachim S.J. Toszek 8 9 9 12
136 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Antom T. Piskorz S.J. Białystok 8 9 9 11
137 Arma San S.J. Strzałkowo 9 9 9 23
138 New Trendy Sp. z o.o. Radom 9 8 9 58
139 PROFILBETON POLSKA Sp. z o.o. Dołuje 3 14 9 37
140 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe METBUD, Zięba Michał, S.J. Radom 9 8 9 5
141 BUDZAP Sp. z o.o. Lublin 7 10 8 13
142 Uni-Dach Kozub Zbigniew,Kozub Elżbieta S.J. Olkusz 8 9 8 15
143 Handel i Usługi Transportowe J. Stańczewski & M. Rybarczyk Sp.J. Krzyż Wielkopolski 8 9 8 10
144 Arka Sp. z o.o. S.K. Sianów 9 8 8 102
145 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Poznań S.K. Poznań 8 9 8 268
146 MIR-BUD BIS Michalski, Brzozowski Sp.J. Kobyłka 9 8 8 27
147 Doorsystem Szczepan Szwarczewski i Wspólnicy S. J. Milejowice 9 8 8 22
148 PPHU EMCHROM Sp. z o.o. Siedlce 8 8 8 28
149 Welta S.J. Wieliczka 10 7 8 10
150 Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Głuchów Adam Burcewicz, Ewa Kaźmierczak sp.j. Głuchów 11 6 8 8
151 Mat-Bud Krzysztof Skubis S.J. Tarnogród 7 10 8 12
152 ARTEKS Sp. z o.o. Włocławek 11 6 8 38
153 Mesago Italia Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8 8 8 4
154 BEL POL W. Niewiarowski i S. Andrzejczak S.J. Gorzów Wielkopolski 8 8 8 14
155 MAJSTER S.A. Rzeszów 8 8 8 619
156 HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH BYTKÓW A.J.SZWAJGIER SPÓŁKA JAWNA Siemianowice Śląskie 9 7 8 8
157 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Gdańsk Sp. Komandytowa Gdańsk 7 10 8 200
158 Fuhr Polska Sp. z o.o. Libiąż 8 8 8 36
159 Kotar Bis Suchocka, Makal sp. j. Białystok 6 10 8 12
160 Perfect S.J. Białystok 8 8 8 6
161 BUDO – MARKET Robert Wojdyna, Marek Skwarski, Jerzy Wojdyna S.J. Marki 9 7 8 8
162 Dorfner Minerals Polska Sp. z o.o. Legnica 10 6 8 13
163 Skład Materiałów Budowlanych BOMIR Różycki i Gabryś Sp.J. Chybie 8 8 8 11
164 GEZE POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 8 8 8 169
165 Centrum Budowlane Erigo Cukierda S.K. Nysa 5 11 8 19
166 Skład Handlowy MAJSTER S.J. Jarosław Chodań, Marek Adamowski Węgorzewo 8 7 8 10
167 Plast-Met-Centrum-Systemy Ogrodzeniowe Sp. z o.o. Trzebnica 6 10 8 7
168 ABM Lokum Sp. z o.o. S.K. Międzychód 6 10 8 17
169 Budus – Ślężna S.J. Wrocław 10 6 8 2
170 Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Chocicza 3 13 8 4
171 Nordic Waterproofing Sp. z o.o. Łódź 11 4 8 8
172 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MIRGIPS Sp. z o.o. Busko-Zdrój 8 7 7 6
173 BESTPOL Żurakowski i Wspólnicy S.J. Kleosin 9 6 7 16
174 Selena Labs Sp. z o.o. Siechnice 6 9 7 15
175 Budrol Hurtownia Materiałów Budowlanych Elżbieta Bombalicka, Anna Trzcińska sp.j. Sierpc 14 1 7 2
176 LOSKO K. Łosko, W. Łosko, C. Łosko S.J. Olsztyn 4 11 7 5
177 LAMINART Sp. z o.o. Stęszew 7 8 7 49
178 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jak Sp. z o.o. Olsztyn 7 8 7 5
179 TGS Przemysław Stoń Ruda Śląska 7 7 7 350
180 Promat Sp. z o.o. Tarnów 7 8 7 5
181 CALDO-IZOLACJA L. Szczyrek – W. Śliwiński S.J. Dębica 6 8 7 14
182 Hamerlak Alicja I Henryk Hamerlak Sp. J. Bielsko-Biała 6 9 7 15
183 A. Z. Agora Kubisiak Grupa Sbs Sp. J. Międzychód 6 8 7 22
184 Armatura Kozłowski Sp. z o.o. S.K. Krotoszyn 7 8 7 108
185 FHU DREWNOSTYL Adam Matuszny Istebna 7 8 7 85
186 SANITERM J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną Sp.J. Brzeg 7 7 7 8
187 PHUP Putz – System S.J. Rzeszów 6 8 7 36
188 Artpol S. J. PPHU Oświęcim 7 7 7 22
189 Molit Polska Sp. z o.o. Olsztyn 6 8 7 4
190 Kapter Sp. z o.o. Warszawa 8 6 7 2
191 GOM Sp.J. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 7 7 7 42
192 GOBI – Gorczyński i Wspólnicy S.J. Wyszków 6 8 7 29
193 Hufgard Polska Sp. z o.o. Częstochowa 6 8 7 23
194 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Warszawa S.K. Warszawa 6 8 7 376
195 ABITO Jolanta Dereń, Mieczysław Dereń S.J. Niepołomice 6 8 7 19
196 Hurtownia Materiałów Budowlanych MAT-BUDEX I. Kucharska S. Wolff S.J. Głogów 6 8 7 16
197 KNAUF Sp. z o.o. Warszawa 5 9 7 802
198 Hurtownia BARTEK Ryszard Bartoszewicz, Marta Daczkowska Sp.J. Warszawa 6 8 7 25
199 SELENA S.A. Wrocław 7 7 7 429
200 Centrum Budowlane Bud-Rol Krystyna Dobkowska S.J. Płońsk 5 9 7 20
201 PUH GAMA S.J. Antoni Grabalski i Wspólnicy Śliwin 7 7 7 42
202 ANDE Sp. z o.o. BUDMAR S.K. Zgierz 6 7 7 5
203 Budchem Jan Spalitabaka, Paweł Spalitabaka sp.j. Przasnysz 7 7 7 8
204 Przedsiębiorstwo Prywatne REZAL Andrzej Aleksandrowicz Łódź 8 6 7 41
205 BUDOWNICTWO-W Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 6 7 7 12
206 Centrum Budowlane Sirbud Daniel Sip, Dorota Barańska Sp.j. Wałbrzych 13 1 7 15
207 Jurko Sp. z o.o. Warszawa 8 6 7 15
208 P.T.H.U. Matuszek S.J. Wodzisław Śląski 6 7 7 40
209 Awruk Sp. z o.o. Sp.K. Białystok 8 6 7 23
210 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 8 6 7 26
211 Akma Polska Sp. z o.o. Łódź 10 3 7 0
212 Greinplast Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Krasne 7 7 7 124
213 JAGRAM S.A. Warszawa 10 4 7 12
214 Majster Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Włocławek 6 7 7 2
215 NSC Sp. z o.o. Wrocław 8 6 7 7
216 Marek Barzycki Mariusz Szczepaniak PPHU CENTROBUDEX S.J. Radom 7 6 7 13
217 Skład Zaopatrzenia Budownictwa Akcel Plus S.J. Bolesławiec 6 7 7 18
218 BTTJarosław Denicki i Wspólnicy S.J. Zawada 3 10 7 6
219 NIBCO Sp. z o.o. Łódź 6 7 7 31
220 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Wieżowiec E.J.M.T. Leśniak S.J. Ząbkowice Śląskie 5 8 6 75
221 SUPER DACH S.J. Miastkowski/Zimnoch Białystok 8 5 6 4
222 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pionex Piotr Gabryś Bielsko-Biała 6 7 6 56
223 Orte Polska Sp. z o.o. Pruszków 8 5 6 18
224 Skład Fabryczny Marma Polskie Folie Paweł Gut, Bartosz Gut Zagórze 6 7 6 14
225 Impekstir Operations Sp. z o.o. S.K. Wojciechówka 6 7 6 44
226 Nowakowski Spółka Jawna Gajewo 6 6 6 5
227 Bauder Polska Sp. z o.o. Poznań 5 8 6 115
228 NOVA M. R. Ostrowscy, A. A. Kalinowscy S.J. Grudziądz 7 6 6 8
229 Exdom Gancarz i Szczepański S.J. Dynów 5 7 6 11
230 F H Glass Sp. z o.o. Wasilków 7 5 6 19
231 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Domex sp. j. L. Sembratowicz H. Szydlik Sulęcin 7 6 6 5
232 Mat-Bud Faron S.J. Dębno 6 7 6 8
233 Bartyla Materiały Budowlane I Pokrycia Dachowe Edward I Krzysztof Bartyla S.J. Chudoba 7 6 6 25
234 SAMSEL I SYN Stanisław Samsel, Mariusz Samsel S.J. Ostrołęka 6 6 6 26
235 DWG Stanisław Grabowski Sp.J. Pigża 7 6 6 17
236 Selenit Sp. z o.o. Miszewko 5 7 6 2
237 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bosta-System B.S.Lipiak S.J. Szprotawa 5 7 6 20
238 Proventuss Polska Sp. z o.o. Warszawa 6 7 6 33
239 Jordahl & Pfeifer Technika Budowlana Sp. z o.o. Krępice 6 7 6 65
240 Ersal Sp. z o.o. Warszawa 10 3 6 1
241 Minox S.A. Warszawa 6 6 6 77
242 ANMAR Marian Przybył S.J. Gorzów Wielkopolski 7 6 6 36
243 PPHU Loba S.J. Nowy Tomyśl 5 7 6 23
244 Domstyl sp. z o.o. Tarczyn 7 5 6 6
245 Magic Home Sp. z o.o. Wrocław 7 5 6 4
246 MAR – BER Janusz Marszałek, Jarosław Berdychowski Sp.J. Ścinawka Średnia 7 6 6 5
247 Pol – Marley S.J. Oświęcim 5 7 6 11
248 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dachy z Blachy Marek Olichwer, Jadwiga Olichwer S.J. Marcinkowice 5 7 6 42
249 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 6 6 6 196
250 Spółdzielnia Pracy Remo – Bud Poznań 5 7 6 3
251 Centrum Panelowe MÓJ DOM Sp.J. Krzysztof Miszczak Janusz Langner Nowa Ruda 7 5 6 5
252 Aseret Sp. z o.o. Pruszków 3 9 6 7
253 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5 7 6 79
254 PHU PROFIT Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota S.J. Gliwice 7 5 6 30
255 JURMIR Sp. z o.o. Szabda 9 3 6 1
256 KMD Sp. z o.o. Kiełczów 8 3 6 4
257 Arttech Instalacje Sp. z o.o. Włocławek 6 6 6 4
258 Arkadia BIS MTG Sp. z o.o. Lwówek Śląski 6 6 6 23
259 Elsan Sp. z o.o. Lublin 7 5 6 39
260 Hydrosolar Sp. z o.o. Dolny Śląsk Spółka Komandytowa Wrocław 6 6 6 76
261 Svimpex Sp. z o.o. Wrocław 6 6 6 28
262 POLWOS Sp. z o.o. Witaszyce 6 6 6 47
263 Prywatne Przedsiębiorstwo Handlu i Usług ROL-BUD Joanna Głowacka, Michalina Pająk S.J. Raciąż 5 6 6 12
264 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis S.J. Suwałki 6 6 6 42
265 Stalmet Sp. z o.o. Polskie Składy Budowlane Stalowa Wola 6 6 6 45
266 TIMBER Bolek i Gryczman S.J. Cieszyn 7 5 6 11
267 Domo A. Żochowski Sp. J. Straszyn 5 7 6 29
268 Orient Decor Sp. z o.o. Sp. K. Lublin 3 9 6 9
269 Euro-Trans-Bud Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Tłuchowo 5 6 6 14
270 PHU Koszałka Sp. z o.o. Kartuzy 5 6 6 122
271 Firma Handlowo – Usługowa Makrox Sp. z o.o. Dąbrówka 9 2 6 0
272 Dachpoll Sp. z o.o. Włoszczowa 6 6 6 29
273 PRODESK Sp. z o.o. Żory 7 5 6 7
274 Przedsiębiorstwo Carmen Sp. z o.o. Bydgoszcz 9 2 6 2
275 CHATA 1 – Żukowski, Puchalski, Żynda S.J. Suwałki 5 6 6 30
276 Komin Service Sp. z o.o. Wrocław 10 1 6 5
277 Exbud Sp. z o.o. Sp.K. Pieniężno 6 6 6 11
278 Hurtownia Artykułów Przemysłowych Import Eksport Radosław Kalinowski Dąbrowa Białostocka 6 5 6 25
279 Handlobud Tadeusz Wojciechowski Wodzisław Śląski 5 6 6 61
280 DREWNEX S.J. Morawin 3 8 6 9
281 BUDCHEM Zakład Handlowo-Usługowy Piotr Włodarczyk S.J. Poznań 6 5 6 85
282 Dachy Bawarii S.J. Ociąż 4 7 6 36
283 Boguc Construction Sp. z o.o. Warszawa 6 5 6 12
284 Hurtownia Malwa W.Adamski S.J. Płock 5 6 6 3
285 CEGBUD – CEGIELNIA KRZYŻ, Adamczyk S.J. Tarnów 9 2 5 8
286 INSA S.J. Zaścianki 6 5 5 8
287 Altadoor S.J. Olsztyn 7 4 5 10
288 Remont Przedsiębiorstwo Zaopatrzeniowe M. Markiewicz, A. Markiewicz, M. Markiewicz, M. Markiewicz S.J. Słupsk 5 6 5 7
289 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BASIS Sp. z o.o. Szubin 4 7 5 9
290 Repiko Sp. J. Jan, Czesław, Ryszard Franków Dębno 5 6 5 26
291 Mek Ekert Sp.J. Klaudiusz Ekert Warszawa 4 7 5 17
292 Grud Sp. z o.o. Racibórz 6 4 5 5
293 FORBUILD S.A. Końskie 9 2 5 45
294 Global Sp. z o.o. S.K. Wasilków 5 6 5 5
295 Centrum Budowlane Gama Sp. z o.o. Wadowice 8 3 5 9
296 Dankar Sp. z o.o. S.K. Warszawa 9 2 5 1
297 Caldo – Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Sp. z o.o. Kraków 5 5 5 76
298 Centrum Budowlane Przedsiebiorstwo Handlowe S.J. Augustów 5 6 5 21
299 Bratex Dachy Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dębica 5 6 5 91
300 Floorpol Sp. z o.o. Skaryszew 2 8 5 87
301 BLESA S.J. Bil Stanisław, Bil Emilia Sztum 5 5 5 16
302 Andarex D. Nazarczuk, A. Mosiejczuk S.J. Sulejówek 5 5 5 27
303 WIÓR Kostro, Romaniuk S.J. Białystok 5 6 5 74
304 BGR BAU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jelonek 9 1 5 20
305 Zakład Przerobu Drewna Pluty Sp. z o.o. Pluty 5 6 5 19
306 Budos S.J. Grudziądz 5 5 5 8
307 Sklejka Trade W. Gromek I. Gromek T. Dondziło S.J. Choroszcz 5 6 5 35
308 R.O. – Cal Alicja Obidowicz, Roman Obidowicz – sp.j. Kęty 5 5 5 10
309 Tokato Sp. z o.o. Tarnów 7 3 5 4
310 BART – DOM Sp. z o.o. Rzeszów 6 4 5 12
311 Centrum Materiałów Budowlanych Euro – Płyta Paszkowscy S.J. Nowy Tomyśl 4 6 5 42
312 DOORTRADE Sp. z o.o. S.K. Warszawa 2 8 5 10
313 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Diamond Sp. z o.o. Kraków 5 5 5 224
314 MB Materiały Budowlane Sp. z o.o. Budzyń 5 5 5 2
315 REYNAERS POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 5 5 5 140
316 DIMAKT Sp. z o.o. Sopot 6 4 5 16
317 Tarsilvex Glass Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 3 7 5 6
318 Venti&Weld Sp. z o.o. Kady 4 6 5 3
319 SIMONSWERK POLSKA Sp. z o.o. Poznań 6 3 5 1
320 Redix T. Kościesza i Wspólnicy S.J. Warszawa 7 3 5 9
321 PPH Cesbud S.J. Środa Śląska 5 5 5 7
322 TG Plus Sp. z o.o. Warszawa 5 5 5 11
323 Femax Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 5 5 5 103
324 Firma Handlowo-Usługowa Wiw-Bud Kraus & Żołyniak S.J. Koniaczów 5 4 5 8
325 Przedsiębiorstwo Handlowe WiD Sp. z o.o. Oława 8 1 5 1
326 Beko Polska Sp. z o.o. Poznań 4 5 5 13
327 Grupa Jabłoński Sp. z o.o. Kołobrzeg 9 0 5 0
328 PETRO INTERNATIONAL Sp. z o.o. Wrocław 5 5 5 2
329 AGRO ELEAZAR Sp. z o.o. Szamotuły 3 7 5 5
330 Euro – Kom Sp. z o.o. Kraków 4 6 5 43
331 Przedsiębiorstwo Handlowe Ikbud K.Burczyk I.Mrachacz sp.j. Tarnowskie Góry 6 4 5 6
332 Hanimat Sp. z o.o. Reda 4 5 5 3
333 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 5 4 5 98
334 P.H.U. Camaro Artur Błoński, Jan Niedojad S.J. Katowice 4 6 5 11
335 PHU Warmiak Spółka Komandytowa Olsztyn 3 6 5 3
336 Kessel Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 5 5 5 21
337 MODOM PODHALE Sp. z o.o. Szaflary 4 5 5 76
338 EURO-DACHY Regliński Adam, Blicharski Łukasz i Tomasz S.J. Wolica 4 6 5 14
339 Giebel Sp. z o.o. Ornontowice 5 5 5 29
340 SZCZESNY MATERIAŁY BUDOWLANE S.J. Jacek, Paweł, Andrzej Szczesny Połczyn-Zdrój 5 4 5 13
341 A&B Heating Sp. z o.o. Budy-Grzybek 6 4 5 1
342 Adria Polska Sp. z o.o. Strzegom 4 5 5 6
343 STC Sławomir Kazek, Roman Kazek sp.j. Nowy Targ 5 4 5 18
344 Wirex Sp. z o.o. Warszawa 5 4 5 10
345 Anevix Poland Sp. z o.o. Gdynia 8 1 5 0
346 V&B Flamy Block Sp. z o.o. Gogolin 4 5 5 13
347 Lech Centrum Sp. z o.o. Olsztyn 4 5 5 26
348 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zbych-Bud S.J. Zbigniew Borowczyk, Maria Borowczyk, Bronisław Borowczyk Gostyń 4 5 5 6
349 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Twardy Anna i Gabriel Twardy Sp. J. Sierakowo 5 4 5 14
350 FH BŁAŻEX J. L. Kulczak S.J. Toruń 4 5 4 19
351 DG Agencja Techniczno – Handlowa Sp. z o.o. Siedlce 5 4 4 13
352 SKM Sp. z o.o. Końskie 8 0 4 1
353 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe BZM Cieśla S.J. Kraśnik Dolny 2 7 4 41
354 Hydrosolar Sp. z o.o. Górny Śląsk S.K. Żory 4 5 4 51
355 Taurus S.J. Lubań 5 4 4 5
356 Zakład Produkcyjno-Usługowy Arbet Sp. z o.o. Szczecin 2 6 4 51
357 ER-KO S.J. RYBICCY Świdwin 7 2 4 1
358 Dagotech Sp. z o.o. Gdańsk 5 4 4 8
359 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Drokon Kazimierz Jasik Sp.j. Świdwin 2 7 4 10
360 Hurtownia Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Inowrocław 2 7 4 3
361 MADAR Fila S.J. Pruszków 4 5 4 20
362 Knauf Insulation Sp. z o.o. Warszawa 4 4 4 55
363 CHEM – BUD S.J. FHU Nowy Sącz 5 4 4 9
364 Begran Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 5 4 4 11
365 Skład Materiałów Budowlanych Replin sp.j. Mińsk Mazowiecki 3 6 4 40
366 D.P.I. MALACHIT Sp. z o.o. Wrocław 7 2 4 2
367 SMB Materiały Wykończeniowe J. Wedler, M. Zawadzki S.J. Zielona Góra 4 5 4 19
368 M3 Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 4 5 4 6
369 Niemann Polska Sp. z o.o. Gdańsk 4 4 4 10
370 Graff Sp. z o.o. Zabierzów 4 4 4 2
371 Komfort Grupa Sbs A. M. Dembscy sp.j. Leszno 4 4 4 10
372 Majster-Atlas Kujawy P.świec sp. j. Włocławek 4 4 4 7
373 Twoja Alfa Sp. z o.o. Kołobrzeg 7 2 4 3
374 BUDOM A. i T. Stańczyk S.J. Kutno 5 4 4 7
375 Adamir Sp. z o.o. Zabrze 6 2 4 2
376 PPUH Regamet Krzysztof Boroń, Wacław Tryba S.J. Mielec 5 3 4 106
377 Internity Łódź Sp. z o.o. S.K. Łódź 4 4 4 8
378 Firma Handlowo Usługowa REMGIPS Anita Broczek i Władysław Kraus S.J. Jaworzno 4 4 4 11
379 PRODOM S.J. R. KARPIŃSKI M. WÓJCICKI Gdynia 4 5 4 11
380 Firma KUMA Magda & Magda S.J. Olszowa 4 5 4 41
381 DREWNO S. Sokołowski i T. Dobrowolski S.J. Częstochowa 4 4 4 74
382 Interfit Sp. z o.o. Warszawa 4 4 4 4
383 MBW Domasław Sp. z o.o. Domasław 3 5 4 7
384 DACH-STYL S.J. Biernat Jacek, Kasina Ireneusz Kraków 4 5 4 9
385 Padilla Polska Sp. z o.o. Poznań 5 3 4 20
386 Materiały Budowlane PSB Osiński I Syn Sp. z o.o. S.K. Strzelin 4 4 4 15
387 FLAMCO Sp. z o.o. Suchy Las 6 2 4 8
388 Jaskierscy Budownictwo S.J. Nowy Targ 4 4 4 8
389 Euro-Dach S.J. Nowa Sól 6 2 4 9
390 Tomrol Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 4 4 4 7
391 Luvi Sp. z o.o. Lubartów 3 5 4 17
392 Sedpa Polska Sp. z o.o. Lublin 6 2 4 7
393 Viega Sp. z o.o. Warszawa 5 3 4 45
394 ARSEN Sp. z o.o. sp.k. Grabowiec 5 3 4 23
395 PARTNER-BUD Z. Małecka, M. Małecka, Z. Małecki, A. Kosmala, A. Małecki S.J. Tuszyn 4 4 4 3
396 Centrum Dystrybucji Farb CDF Sp. z o.o. Wrocław 3 5 4 9
397 B+B M. Bieńkowski L. Budkowski S.J. Kraków 4 4 4 68
398 PHU OLMAR J. Maj, B. Maj S.J. Trzebinia 3 5 4 18
399 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Duet Jolanta Kucharska i Henryk Kaszuba sp. j. Człuchów 3 5 4 37
400 COMITOR Sp. z o.o. Łódź 5 2 4 19
401 Edam, Laszkiewicz I Rubis S. J. Jelenia Góra 2 5 4 3
402 World & Stone Sp. z o.o. Luboń 5 3 4 1
403 RZEPISKO Sp. z o.o. Skawina 4 4 4 72
404 BODEN Sp. z o.o. Lublin 2 6 4 4
405 Alfapanel Invest Sp. z o.o. Śrem 3 5 4 11
406 Majster – Chorążakowie S.J. Leszno 4 4 4 3
407 DO-MUR STAL Sp. z o.o. S.K. Otwock 3 4 4 14
408 Mazur Natalia i Marcin Mazur S.J. Kurzętnik 4 3 4 32
409 P W Now – Bud Nowakowscy S. J. Mogilno 3 4 4 22
410 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 4 4 4 236
411 Peamco Materiały Budowlane Tomczak Sp. J. Leszno 3 4 4 164
412 Bungalow Sp. z o.o. PPHU Warszawa 5 3 4 2
413 HMB Greszta S.J. Dąbrowa Górnicza 3 5 4 11
414 STALREM Sp. z o.o. Szczecin 4 3 4 48
415 Budgips Rafał Patyk, Sławomir Sak sp.j. Oświęcim 4 3 4 14
416 Therm – Instal Grupa SBS Bogdan Michoń, Paweł Zubiel – Sp. J. Łódź 3 4 4 41
417 CALDO – Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Sp. z o.o. Lublin 3 4 4 19
418 Multiterm Sp. z o.o. Laski 2 5 4 3
419 Alpida Sp. z o.o. Warszawa 3 5 4 20
420 Novatech Sp. z o.o. Toruń 2 5 4 5
421 P.H.U. FERT-DACH S. A. R. B. Lewandowscy S.J. Stargard 4 4 4 7
422 Multon Sp. z o.o. Koniecpol 3 4 4 62
423 PAK Sp. z o.o. Wrocław 2 6 4 2
424 ATUT BIS Sp. z o.o. Września 3 4 4 11
425 Farbud S.J. Białystok 5 3 4 16
426 Quercus Adamus, Kopytko Sp. J. Kraków 3 4 4 16
427 Blok Bud Stanisław Krawczykowski Fabian Krawczykowski sp.j. Dobryszyce 4 4 4 16
428 Zortea System Polska Sp. z o.o. Otwock 0 7 4 1
429 BEST Materiały Budowlane Sp. z o.o. Opole 3 4 4 9
430 Instalator Sp. z o.o. Łomża 4 3 4 16
431 SANPROD PLUS Henryk Białczak, Grzegorz Puciata S.J. Ostrołęka 6 1 4 3
432 Dekke Sp. z o.o. S.K. Kraków 5 3 4 10
433 Centrum Budowlane Jerzy Rutkowski Daniel Rutkowski, S.J. Stanisławów 3 5 4 9
434 Stucco – Handel Magdalena Gaborek i Witold Gaborek sp.j. Nowy Sącz 4 3 4 6
435 Altaterra Polska Sp. z o.o. Warszawa 5 2 4 3
436 Wepa Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 4 3 4 20
437 Przeds. Handlowo – Transportowe Klinkier Sp. z o.o. Częstochowa 3 4 4 8
438 FOLNET Sp. z o.o. S. K. Skórzewo 5 2 4 15
439 Dom i Ogród Marta Sp. z o.o. Nowa Ruda 5 2 4 1
440 PUHP PIOSTAMAR S.J. Bielawski Marian, Bielewicz Piotr Świecie 5 2 4 4
441 Kopos Elektro PI Sp. z o.o. Wrocław 0 7 4 51
442 MB ELIX Sp. z o.o. S.K. Wrocław 3 4 3 9
443 INWESTOR S.J. J. Pawelec J. Socha Lublin 3 4 3 25
444 PPHU CENTRO-BUD K. W. M. A. Niewiarowscy S.J. Ozorków 4 3 3 26
445 Budex Geosyntetyki Sp. z o.o. Pisarzowice 4 3 3 10
446 Mtb Janusz Jasiński i Spółka S. J. Bielsko-Biała 3 3 3 8
447 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Wojciech Tycner Mielec 3 4 3 39
448 EuroGlater Sp. z o.o. Radom 3 4 3 17
449 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Euro-Klinkier Andrzej Dąbski Ryszard Staniak sp.j. Szczecin 4 3 3 18
450 Folmex Sp. z o.o. Chełmiec 5 2 3 1
451 Przedsiębiorstwo SABO Bogdan Sadowski Suwałki 4 3 3 46
452 MB Probet Sp. z o.o. Wrocław 5 2 3 1
453 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Panda Stefania i Henryk Kozyra sp.j. Dębno 2 5 3 6
454 KEMA E. Koba i Spółka S.J. Wrocław 5 2 3 7
455 OCMB S.J. Olsztyn 3 4 3 11
456 M 3 Sp. z o.o. Iława 4 3 3 2
457 Materiały Budowlane Ryczek Agnieszka Makara & Dorota Ryczek S.J. Jaczów 2 4 3 7
458 KOBI CHROBAK, KOPACKI S.J. Przedmieście Dubieckie 3 4 3 13
459 Farbex Sp. z o.o. sp.k. Ciechanów 3 4 3 83
460 Wod – Ball Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Kompleksowej Realizacji Inwestycji Poznań 4 3 3 6
461 Zucchetti Promotion & Trade Sp. z o.o. Poznań 3 4 3 4
462 Firma Transportowo Handlowa sp.j. Henryk Kroll Kościerzyna 3 4 3 5
463 KE-MA Sp. z o.o. Jelenia Góra 4 3 3 8
464 Centrala Artykułów Przemysłowych Metbud, Michał Zięba, S.J. Radom 3 3 3 10
465 K – Flex Sp. z o.o. Gdynia 3 3 3 93
466 Sopexim Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 3 4 3 39
467 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe BJS Brzozów Szlama Irena, Szlama Leszek, Janiec Mieczysław sp.j. Brzozów 3 3 3 6
468 GRANDE Sp. z o.o. S.K. Kozerki 5 2 3 6
469 A – R Dach Sp. z o.o. Osielsko 3 3 3 4
470 Kuligowscy Sp. z o.o. Warszawa 5 1 3 1
471 PW JOLANIA S.J. Hurtownia Materiałów Budowlanych G. Andrzejewski, J. Olszewski, M. i W. Rosa Kalisz 2 4 3 11
472 Aquamet Sp. z o.o. Kraków 4 2 3 1
473 Przedsiębiorstwo DOMBOD-BIS H. Straszak, N. Majchrzak S.J. Racibórz 2 4 3 7
474 Polska Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Wałcz 4 2 3 2
475 Steico Cee Sp. z o.o. Czarnków 3 3 3 66
476 Muratex M. Osmański, P. Kołodziejczak sp. j. Straszyn 1 5 3 4
477 PH METALIK Sp. z o.o. Stargard 3 4 3 11
478 Glaz – Bud Sp. z o.o. Pułtusk 3 3 3 36
479 Stalrol Zakład Wielobranżowy sp.j. Górecka Lipno 5 2 3 2
480 Caldo-Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Zachód Sp. z o.o. Wrocław 3 3 3 9
481 Stalbruk Silesia Sp. z o.o. Czeladź 3 4 3 0
482 Alfaseal Group Sp. z o.o. Stara Iwiczna 2 5 3 5
483 Przedsiębiorstwo Obrotu Hurtowego Wod Bud Sp. z o.o. S.K. Mazańcowice 3 3 3 53
484 Sanswiss Polska Sp. z o.o. Wałbrzych 2 5 3 19
485 AQUAPLAST Sp. z o.o. FPHU Podrzecze 3 3 3 20
486 Norgips Sp. z o.o. Warszawa 4 3 3 205
487 SUNBUD K. Jędraszek i W. Jędraszek S.J. Pabianice 5 1 3 4
488 Alfa Bond Kohlhauer Sp. z o.o. Warszawa 2 4 3 16
489 PRS Trade Poland Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Młynek 4 2 3 2
490 Merkury – Goławscy Sp. z o.o. Biała Podlaska 4 2 3 1
491 Multi – Max Sp. z o.o. Staszów 3 3 3 4
492 PROFARB Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 2 4 3 45
493 Hurtownia Materiałów Budowlanych Rembor Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 2 4 3 5
494 P.P.H.U. SKŁAD Zdzisław Laskowski, Bożena Laskowska S.J. Izabelin 3 3 3 5
495 Dorhen Sp. z o.o. Warszawa 4 2 3 1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię  InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto wszystkie firmy z baz firm InfoCredit spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2014-2015,

2. Dodatni kapitał własny we wszystkich latach  2014-2015,

3. Dodatni zysk netto we wszystkich latach  2014-2015,

4. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

5. Wartość rynkowa “zero” oznacza, że była ona dodatnia, ale wyniosła mniej niż 500 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2015 r.:  C/Z:  22,7, a  C/WK: 1,36.

W końcu   marcu 2016 r.:  C/Z:  41,5, a  C/WK: 1,2.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2015 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2015 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2014 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2015 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2014 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2015 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016. Według wskaźników giełdowych z końca marca 2016 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2016 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2015 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2016 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2015 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2016 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2016.
Lista branż analizowanych przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych InfoCredit
Nr branży Nazwa branża
1a Handel artykułami spożywczymi
1b Handel materiałami budowlanymi i drewnem
1c Handel artykułami rolnymi
1d Handel motoryzacyjny
1e Pozostały handel
2a Budownictwo drogowe i kolejowe
2b Deweloperzy
2c Pozostałe budownictwo
3 Produkcja materiałów budowlanych
4 Przemysł lekki
5 Przemysł spożywczy
6 Branża chemiczna
7 Przemysł elektromaszynowy
8 Telekomunikacja
9 Informatyka
10 Przemysł drzewny i papierniczy
11 Media
12 Edukacja
13a Opieka zdrowotna
13b Producenci leków wyodrębnieni z branży chemicznej
14 Energetyka i ciepłownictwo
15 Usługi komunalne
16 Turystyka
17 Hotelarstwo
18 Gastronomia
19 Transport i spedycja
20 Rolna
21 Pozostałe
3 tygodnie temu przez w Efektywna Firma , Instytut. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane