stickyimage

To jest przykładowe powiadomienie, można tutaj coś zareklamować, pokazać, itp.

Czytaj więcej Zamknij

Mocne Firmy Godne Zaufania – Strong Company 2015 Branży Handlowej

Spośród 39 729 polskich przedsiębiorstw których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Europejskiego Biznesutytuł Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015 uzyskało 2785 firm branży handlowej, bo ich wartość rynkowa od marca 2014 do marca 2015 wzrosła o minimum 10 proc., a średnia stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2013-2014 wyniosła w nich minimum 5 proc.  Na podium znalazły się: SKI System Sp. z o.o., Solida Radosław Muszyński sp. j. i Car-Garantie GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania od 2014 r. na podstawie sprawozdań finansowych firm, przekazanych do Krajowego Rejestru Sądowego.  Przez  trzy lata przeanalizował wyniki finansowe  70 tysięcy przedsiębiorstw.

Na jego zlecenie we wrześniu 2016 r. Wywiadownia Handlowa InfoCredit wybrała  ze swojej bazy danych, stworzonej na podstawie informacji z KRS, te firmy, które w latach 2013 -2014 miały każdego roku przynajmniej pół milion złotych przychodów, minimum 10 tys. zł zysku netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Firmy, których wartość rynkowa w okresie od marca 2014 do marca 2015 r. wzrosła o minimum 10 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Gepardy Biznesu 2015 (sposób liczenie wartości rynkowej wyjaśniony jest pod tabelą).

Efektywność firm analizowana jest według średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi w latach 2013-2014.

Firmy, w których wartość średniej stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi  w latach 2013-2014 wynosi minimum 5 proc., Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Efektywne Firmy 2015.

Firmy, które jednocześnie uzyskały tytuł tytuł Gepard Biznesu 2015 i Efektywna Firma  2015, a ich wartość rynkowa w marcu 2015 r. była  niższa niż 1 mld zł, Instytut Europejskiego Biznesu uznaje za Mocne Firmy Godna Zaufania – Strong Company 2015  (firmy o wartości wyższej niż 1 mld zł uznawane są przez IEB za Potęgi Biznesu 2015).

Image

Statuetka Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Stron Company 2015. Jej głównym elementem są złączone ręce pracowników i partnerów biznesowych, tworzące mocne ogniwo gospodarki. Ręce wykonane są z mocnego metalu.

Spośród 39 729 polskich przedsiębiorstw,  których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015 uzyskało 2785 firm branży handlowej, bo ich wartość rynkowa od marca 2014 do marca 2015 wzrosła o minimum 10 proc., a średnia stosunku zysku netto do przychodów netto w latach 2013-2014 wyniosła w nich minimum 5 proc.

Wyróżnione firmy mają prawo posługiwać się tytułem Mocna Firma Godna Zaufania 2015  lub Strong Company 2015 bezterminowo i za darmo na wszystkich nośnikach informacji.

Tytuł  Strong Company 2015 może być wykorzystywany przez wyróżnione firmy, którym zależy na kontaktach z zagranicznymi podmiotami.

Płatne są logo Mocna Firma Godna Zaufania 2015 oraz  dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc  nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Mocna Firma Godna Zaufania, gdyż jej zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Mocne Firmy Godne Zaufania – Strong Company 2015 Branży Handlowej
Lp. Nazwa firmy Siedziba Dynamika wartości rynkowej od marca 2014 do marca 2015 w proc. Średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2013 i 2014 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w marcu 2015 r.  w mln  zł
1 SKI System Sp. z o.o. Poznań 5287,9 7,6 9,4
2 Solida Radosław Muszyński sp. j. Warszawa 3643,6 10,1 11,4
3 Car-Garantie GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 3509,1 19,8 11,9
4 Pharma Innovations Sp. z o.o. Warszawa 3085,2 42,3 123,1
5 Peryskop Sp. z o.o. Poznań 2946,1 6,0 22,2
6 ARS Sp. z o.o. Grupa Producentów Polskich Olesno 2133,7 40,3 117,6
7 Rail Tech Papla Sp. z o.o. Bielsko-Biała 1946,8 6,5 10,1
8 Grupa Producentów Zbóż Adkonis Sp. z o.o. Kwakowo 1696,3 26,3 35,5
9 Clima Technology Sp. z o.o. Dąbrowa 1577,4 6,3 10,2
10 Ecoproof Polska Sp. z o.o. Stara Iwiczna 1576,5 9,9 3,7
11 Bonus Sp. z o.o. Kraków 1398,3 32,2 41,8
12 Anglomet System Sp. z o.o. Warszawa 1359,3 6,7 18,1
13 Sartorius Poland Sp. z o.o. Kostrzyn 1295,0 6,3 15,5
14 Rejonowa Spółdzielnia Ogrodniczo – Pszczelarska W Pleszewie Pleszew 1283,0 81,8 16,5
15 ATE Technology Sp. z o.o. Błonie 1249,9 19,4 11,4
16 Tarmax Sp. z o.o. sp.k. Rzeszów 1224,8 68,0 330,2
17 Selo Energia Sp. z o.o. Warszawa 1204,1 9,3 5,9
18 LIBRA Sp. z o.o. FHU Gdynia 1154,4 395,3 82,5
19 Dewaldi Sp. z o.o. Warszawa 1119,5 7,5 1,7
20 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jawal Sp.J. Waligóra Jan I Elżbieta Morawica 1108,7 12,6 65,6
21 AM Okna Sp. z o. o. sp. k. Gorzów Wielkopolski 1107,6 9,5 20,3
22 CBM Technology Sp. z o.o. Niepruszewo 1049,7 12,2 26,9
23 Wadowicka Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Wadowicach Ul. Legionów 18 Wadowice 1044,0 16,3 5,5
24 Biofarm – Hurt Sp. z o.o. Poznań 1021,0 15,2 107,8
25 Ackurat Sp. z o.o. Gdańsk 1006,2 7,8 4,3
26 Beissbarth Equipment Sp. z o.o. Warszawa 995,9 6,4 15,3
27 Magboss Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 950,3 12,6 30,0
28 Dotex sp.j. Marek Dołmat, Ja Dwiga Domanowska Nysa 936,0 8,5 39,3
29 Invest – Global Sp. z o.o. Legnica 920,3 8,9 4,8
30 Scan Spec Sp. z o.o. Chełm 913,6 10,4 3,4
31 Kolsam Sp. z o.o. Oświęcim 880,2 27,8 54,0
32 Centrum Inwestycyjne Sp. z o.o. Wołów 879,3 9,4 4,6
33 E3 Office Sp. z o.o. Warszawa 842,4 10,3 5,5
34 Signal F SB Sp. z o.o. S.K. Luboń 825,8 43,0 70,8
35 Bio Energy Sp. z o.o. S.K. Gryfice 813,5 9,7 15,9
36 Nsytech Sp. z o.o. Warszawa 809,7 6,1 7,7
37 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Globaldex Jadwiga Sikorska I Wojciech Kamiński sp.j. Maszewo Duże 787,0 5,3 12,5
38 Metalexport – S Sp. z o.o. Warszawa 785,4 24,9 194,0
39 Konwerga Sp. z o.o. Poznań 760,7 13,5 39,8
40 Pollda Sp. z o.o. Zabrze 748,3 12,1 11,4
41 Nowoczesny Budynek Sp. z o.o. Poznań 738,2 6,7 1,6
42 DIO Sp. z o.o. Warszawa 735,2 6,4 3,2
43 Grupa Textile Development Company Sp. z o.o. Bielsko-Biała 732,3 6,8 1,6
44 Omega Sp. z o.o. Warszawa 717,8 5,2 1,7
45 Budus – Ślężna S.J. Wrocław 704,6 5,7 1,9
46 Connect Solutions Polska Sp. z o.o. Reda 701,6 6,2 2,1
47 Tekturek Sp. z o.o. Bydgoszcz 689,7 10,5 7,3
48 Megan Sp. z o.o. Łódź 687,8 5,5 2,7
49 Coframa Sp. z o.o. Poznań 669,4 5,6 16,4
50 Prime System Sp. z o.o. Gdynia 666,1 6,2 1,7
51 Gotta Sp. z o.o. Promnice 663,5 11,5 5,9
52 Martop Sp. z o.o. Plewiska 642,5 5,6 3,6
53 KSM Kumor, Stańdo sp.j. C.A.T. Nowy Targ 606,3 12,7 19,4
54 BIT-TECHNOLOGIES Piotr Tomczyk,Dariusz Biernat,Maciej Permus S.J. Katowice 603,7 7,3 9,3
55 Ankol Sp. z o.o. Chorzelów 603,6 6,6 153,4
56 Magnum Polska Sp. z o.o. Kielce 594,8 15,2 35,7
57 Greenie Polska Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 590,2 17,0 12,5
58 Superrobot Sp. z o.o. Gołanice 588,2 5,5 4,7
59 Przedsiębiorstwo Handlowe Nomax W. Nowakowski Sp. J. Sumin 576,8 159,0 36,2
60 Domowe Sanatorium – Zimnoch, S.J. Białystok 563,2 26,1 59,2
61 Amateo Sp. z o.o. Kielce 556,8 25,7 6,4
62 SHOT BLASTING Sp. z o.o. Radwanice 552,2 5,1 3,7
63 Tamar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tulce 544,1 7,3 33,4
64 Grupa Producentów Owoców Polskie Jagody Sp. z o.o. Olchowiec 535,8 6,8 12,5
65 Siemag Tecberg Polska Sp. z o.o. Katowice 526,5 11,7 62,2
66 Tiger Warsaw Sp. z o.o. Warszawa 523,3 7,8 20,4
67 PHU DOMAR S.A. Lublin 518,6 22,6 24,2
68 ABL & E Jasco Polska Sp. z o.o. Kraków 510,6 5,3 6,1
69 Enap S.A. Wilczkowice Górne 507,2 8,6 31,4
70 Feniks K&W Sp. z o.o. i Spółka – Spółka Komandytowa Cieszyn 504,4 9,7 6,7
71 Gasso Polska Sp. z o.o. S.K. Wilamowice 501,5 21,4 20,7
72 Spółdzielnia Handlowo – Usługowa Samopomoc Chłopska w Łomiankach Łomianki 500,1 28,7 9,9
73 EWPA Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Komorniki 495,1 12,9 101,6
74 Pro-Industry Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 491,4 11,8 9,9
75 DSM Food Specialties Poland Sp. z o.o. Mszczonów 491,1 7,3 4,4
76 Centrum Sedno Sp. z o.o. Koszalin 488,2 5,8 1,7
77 Canpol Bis Sp. z o.o. Bydgoszcz 484,3 16,1 2,8
78 FIMTEC-Polska Sp. z o.o. S.K. Wysogotowo 476,1 27,4 58,2
79 Olszewski Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Nowy Sławacinek 471,9 25,3 15,3
80 Domino International S.A. Kobylnica 467,1 6,3 11,1
81 Wodmel Sp. z o.o. Wołomin 461,1 7,2 19,1
82 Przedsiębiorstwo Handlowe Poltop Jacek Piotrowski i S-Ka, S.J. Wrocław 456,2 8,2 18,4
83 Kamade Sp. z o.o. Warszawa 453,8 8,8 2,7
84 HH POLAND S.A. Gliwice 450,5 11,4 90,3
85 KB Folie Sp. z o.o. Warszawa 441,1 16,8 3,6
86 Brzeskie Centrum Handlowe Marko Scelina Marek Spółka Komandytowa Brzeg 435,6 10,9 3,8
87 TADAR Firma Handlowa Dariusz Tauchert Swarzędz 425,9 6,9 89,4
88 Impervius Sp. z o.o. Warszawa 424,0 6,8 10,8
89 MDM Faber Sp. z o.o. Kraków 423,8 6,0 5,1
90 Ankona Sp. z o.o. Ksawerów 423,1 5,4 6,3
91 Elan Sp. z o.o. Gdańsk 421,6 7,3 8,7
92 LVD-POLSKA Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 417,3 5,1 6,5
93 AXFLOW Sp. z o.o. Warszawa 415,1 5,6 13,3
94 Foss Polska Sp. z o.o. Warszawa 409,2 5,3 34,4
95 Eaton Filtration (Poland) Sp. z o.o. Sandomierz 402,0 5,9 26,6
96 Ekochem – Tech Sp. z o.o. Żarów 396,4 11,6 2,8
97 WWNS Marek Szczytowski S.K.A. Warszawa 396,0 39,2 120,8
98 XOFA Sp. z o.o. Oleśnica 389,9 5,1 18,0
99 Everest Polska Sp. z o.o. Piaseczno 382,5 7,0 7,3
100 PROFES Sp. z o.o. Wrocław 379,1 12,1 8,8
101 Euro Service Sp. z o.o. Bieruń 378,1 6,8 0,7
102 ITP S.A. Warszawa 377,6 11,2 91,1
103 Agencja Promocji Redux Sp. z o.o. Bielsko-Biała 377,1 6,5 2,7
104 Speed Sp. z o.o. Mikołów 376,9 13,3 1,6
105 Junjin Polska Sp. z o.o. Kraków 371,6 9,8 10,4
106 Gryff Sp. z o.o. Koszalin 370,6 5,6 1,1
107 DXN SOLUTIONS E.J.ŁOŚ SPÓŁKA JAWNA Gdynia 367,4 25,3 10,1
108 Hydrochem Sp. z o.o. Bydgoszcz 366,8 7,4 10,4
109 Comad Sp. z o.o. Szczecin 364,0 7,7 15,6
110 PBHU Obiekt Sp. z o.o. Kiełpino 363,6 5,2 1,5
111 Aidpol Sp. z o.o. Warszawa 363,2 21,3 12,1
112 Topvision Sp. z o.o. Leszno 359,4 6,6 7,8
113 Inter Chem Trading Sp. z o.o. Sosnowiec 358,3 6,4 24,2
114 Gdański Gabinet Numizmatyczny Sp. z o.o. Gdańsk 358,2 9,2 1,7
115 Wiko Sp. z o.o. Białystok 352,7 8,3 5,9
116 Medix Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa 350,7 8,4 16,9
117 MB Pharma Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Leszno 348,8 5,8 72,1
118 Biba Sp. z o.o. Wilamowice 340,6 9,4 2,0
119 NAC Sp. z o.o. Raszyn 338,3 9,0 217,7
120 E.S.S.-Audio Sp. z o.o. Łomianki 333,7 8,6 71,5
121 Assa Abloy Entrance Systems Poland Sp. z o.o. Warszawa 332,1 8,6 44,3
122 K.K.A. DUDKIEWICZ – SPÓŁKA JAWNA Ciechanów 325,9 5,8 11,0
123 D&S Sp. z o.o. Białystok 323,6 7,2 2,6
124 Firma Handlowo-Usługowa Tewa Sp. z o.o. Warszawa 323,2 7,3 2,1
125 Adpoltrade Sp. z o.o. Toruń 321,4 8,2 4,1
126 Ratownik M. Wnorowski sp.j. Jabłonna 319,7 6,1 12,3
127 Jadan Automatyka Sp. z o.o. Wrocław 315,1 6,7 4,4
128 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. Gliwice 312,2 9,0 26,3
129 Inter Motors Dolny Śląsk Sp. z o.o. Jelenia Góra 311,8 5,2 6,1
130 Ran-Synchron Sp. z o.o. Bolechowo-Osiedle 311,7 12,9 10,4
131 Eiffage Polska Koleje Sp. z o.o. Warszawa 302,7 10,6 137,8
132 Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Inter – Technik Spółka Z Ograniczoną Odpo Wiedzialnością S. K. Zgorzelec 301,9 23,3 14,8
133 Hecht Polska Sp. z o.o. Wrocław 300,9 8,9 32,1
134 Ammann Polska Sp. z o.o. Warszawa 296,8 7,2 28,7
135 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ARPOL Sp. z o.o. Zielona Góra 294,3 13,0 47,8
136 Kosmetyk.net Kuciński Spółka Komandytowa Toruń 292,9 6,0 1,6
137 BNI Sp. z o.o Warszawa 292,2 5,8 17,2
138 MIR-BUD BIS SPÓŁKA JAWNA Zielonka 291,2 6,3 18,9
139 Alfa Kucharski S.J. Włocławek 290,7 9,8 7,0
140 Tovares Sp. z o.o. Myślęcinek 289,8 6,6 11,8
141 Gloria Corporation Sp. z o.o. Warszawa 287,5 26,3 12,4
142 Modo24 Group Sp. z o.o. S.K. Gądki 287,4 14,3 7,3
143 Amaltea sp. j. Bogna Szkudlarczyk Warszawa 284,9 12,1 19,9
144 Derkom S.J. Zamość 282,4 10,0 12,8
145 Stimex – Agro Sp. z o.o. Osowo 281,3 16,4 33,6
146 LF Cosmetics Sp. z o.o. Gdynia 280,0 5,5 2,4
147 PL Sp. z o.o. Warszawa 279,5 10,5 12,2
148 Dieseltechnika-Sp. z o.o. Lublin 278,6 18,0 23,5
149 JARO-FILTR Robert Szewczyk, Jacek Wrzosek S.J. Warszawa 278,1 10,1 15,5
150 BASF Polska Sp. z o.o. Warszawa 277,0 6,2 843,7
151 Hurtownia Tkanin Plus Maciej Plust, Andrzej Dominiak sp.j. Gorzów Wielkopolski 275,6 14,8 21,2
152 ATEST Sp. z o.o. Kielce 274,7 6,1 3,4
153 British Automotive Supply Sp. z o.o. Warszawa 271,0 5,3 23,3
154 POLYGEN Sp. z o.o. Wrocław 267,5 6,6 11,4
155 Deezee Sp. z o.o. sp.k. Kraków 267,5 6,4 9,8
156 Arttech Instalacje Sp. z o.o. Włocławek 267,5 6,1 1,9
157 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martik sp. j. Marek Kucypera Grzegorz Klimczak Sosnowiec 267,2 5,3 11,6
158 Unidem Ltd S. K. Tychy 264,1 9,9 17,7
159 Avec Pharma Sp. z o.o. Wrocław 263,9 8,5 1,6
160 Weldko Sp. z o.o. Chojnice 263,9 6,2 1,4
161 Maisadour Polska Sp. z o.o. Poznań 262,7 5,1 22,6
162 Amtra-Romejko I Sulżycki S.J. Warszawa 260,4 5,5 5,0
163 M.Ostrowski S.J. Wrocław 258,4 6,5 40,5
164 ALTRAD – PRYMAT Sp. z o.o. Świdnica 256,5 5,5 6,2
165 Goshka Sp. z o.o. Warszawa 255,3 5,0 0,7
166 Hal Group Sp. z o.o. Łódź 251,1 15,7 7,2
167 LAGARDERE TRAVEL RETAIL Sp. z o.o. Warszawa 250,2 5,0 902,6
168 ARTEKS Sp. z o.o. Włocławek 249,9 6,9 36,2
169 Eko-Light Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 243,3 18,8 89,1
170 Vinci Skład Win Sp. z o.o. Kraków 243,3 12,1 1,6
171 Makar Studio Sp. z o.o. Kartuzy 242,7 6,7 1,3
172 Dudek Paragliders S.J. Jerzy Domański – Piotr Dudek – Dariusz Filipowicz Bydgoszcz 242,6 9,0 17,0
173 Api.pl Sp. z o.o. Rąbień 240,9 5,4 23,7
174 Berlux Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wołomin 240,2 5,6 4,9
175 AFT Sp. z o.o. Poznań 238,8 6,8 55,5
176 Bebio Sp. z o.o. Warszawa 238,3 44,9 34,6
177 Wojciech Białecki, Dariusz Wacławek Przedsiębiorstwo Eureka sp.j. Gdynia 238,0 22,9 18,2
178 Ergotop Sp. z o.o. Ziębice 237,6 5,6 3,6
179 Sipeko Sp. z o.o. Jarosław 237,3 5,2 16,1
180 FARO S. Zieliński, K. Putanowicz S.J. Kraków 237,1 5,3 59,3
181 Agro – Terreco Polska Sp. z o.o. Szlachcin 237,0 7,1 2,9
182 Medsolution Sp. z o.o. Wrocław 236,8 20,3 7,8
183 Izoservice Sp. z o.o. Marki 233,9 10,8 4,7
184 No-El S.J. Ryszard Nowak, Barbara Musiałek Katowice 232,4 6,0 6,6
185 Hak – System Sp. z o.o. Kielce 232,0 6,8 4,8
186 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WOŹNIAK S.J. Łomianki 231,6 5,7 14,1
187 Hifi Filter Polska Sp. z o.o. Siestrzeń 228,9 11,3 14,7
188 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o. Bukowie 228,7 64,8 51,8
189 Vaspol Sp. z o.o. Jabłonna 227,6 6,8 1,0
190 TXM S.A. Andrychów 227,5 8,4 309,1
191 Carvel Sp. z o.o. Warszawa 226,9 7,3 6,5
192 Incoga Sp. z o.o. Lublin 225,8 183,4 232,4
193 Hardeys Sp. z o.o. Wólka Kosowska 225,6 5,8 1,2
194 Amatex Sp. z o.o. Warszawa 225,0 8,2 13,5
195 Przedsiębiorstwo Prywatne REZAL Andrzej Aleksandrowicz Łódź 224,8 5,2 30,7
196 Market – Jeans S.J. PH Włocławek 223,1 12,4 16,3
197 Przedsiębiorstwo OWLEX Sp. z o.o. Łódź 222,5 8,0 19,6
198 ADT Group Sp. z o.o. Warszawa 221,8 8,7 41,1
199 Rustika Sp. z o.o. Warszawa 221,7 18,0 6,4
200 Groeneveld Polska Sp. z o.o. Poznań 221,3 6,8 8,2
201 Starway Sp. z o.o. S.K. Warszawa 220,2 6,2 3,2
202 AT-Akcept Sp. z o.o. S.K. Szczecin 220,2 5,1 3,4
203 Agromarket Jaryszki Ewa Skrzypczak I Jan Skrzypczak S.J. Jaryszki 219,6 7,2 54,7
204 Techniki Systemów Aplikacyjnych Sp. z o.o. Szczecin 218,6 6,0 5,4
205 Inbras Energoserwis Sp. z o.o. Inowrocław 217,1 11,3 9,1
206 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Środa Wielkopolska 217,0 5,0 2,8
207 Mercon Sp. z o.o. Włocławek 216,4 6,5 5,8
208 Dago Centrum Tower Sp. z o.o. Warszawa 216,0 10,8 2,7
209 Qlab Sp. z o.o. Katowice 215,7 13,8 16,2
210 E-R2 Sp. z o.o. S.K.A. Suchy Las 214,3 35,7 45,7
211 Befashion Sp. z o.o. Warszawa 214,3 7,4 2,5
212 G-Source Sp. z o.o. Łuków 213,7 5,5 1,1
213 Coccodrillo Concepts Sp. z o.o. Pianowo 213,3 7,5 24,3
214 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Bielsku Międzychód 212,0 9,0 4,4
215 FPC Polska Sp. z o.o. Przeźmierowo 211,2 14,7 8,7
216 Layster Group Sp. z o.o. Warszawa 210,5 27,5 161,6
217 TESPOL Sp. z o.o. Wrocław 209,1 7,9 37,5
218 Racksystem Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 208,9 14,6 14,9
219 Mekanika Sp. z o.o. Gorlice 207,4 10,9 55,2
220 Dav-Import E. Kopeć Sp. z o.o. S.K. Warszawa 206,9 16,4 54,4
221 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Gniew 206,5 15,9 5,4
222 Cartec K.Wiśniewski, B.Nowak sp.j. Katowice 206,5 8,0 11,8
223 Marcelin Management Sp. z o.o. Poznań 206,2 10,6 42,2
224 Grupa Producentów Warzyw Pomi-Tom Sp. z o.o. Janków Pierwszy 206,0 7,8 6,6
225 Hapax Sp. z o.o. Jawor 204,7 9,2 3,6
226 Solimar Sp. z o.o. Czeladź 203,7 23,4 8,8
227 Warzywniak Sp. z o.o. Niegardów 203,7 14,1 1,8
228 SABAJ II S.J. Kraków 203,7 6,9 7,2
229 Corailts Sp. z o.o. Warszawa 203,7 5,1 5,8
230 Polcasting Sp. z o.o. Warszawa 203,6 13,3 17,6
231 Flexin Sp. z o.o. Bielsko-Biała 203,2 6,5 3,7
232 AUSTROWAREN POLSKA Sp. z o.o. Piaseczno 202,8 9,0 5,7
233 Vescom Sp. z o.o. S.K. Łódź 201,0 8,5 21,0
234 VISION EXPRESS SP Sp. z o.o. Warszawa 200,7 7,1 368,3
235 Wines Gmms Sp. z o.o. Żółwin 199,5 7,9 1,0
236 Tucher Wybrzeże Brzozowski Kilanowski S.J. Gdańsk 198,8 6,1 2,2
237 P P U H DANTE Sp. z o.o. Szczecin 198,5 8,8 51,5
238 Biovico Sp. z o.o. Gdynia 197,8 5,9 16,9
239 GP Koncept Sp. z o.o. Bydgoszcz 197,6 7,9 1,9
240 Terra Kora Sp. z o.o. Zembrzyce 197,3 24,6 9,7
241 NGE Polska Sp. z o.o. Gdańsk 197,1 5,3 13,7
242 DS Sp. z o.o. Kluczewo 196,3 17,2 4,1
243 NITTO POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 195,6 10,4 4,3
244 BROAD GATE S.A. Warszawa 195,0 11,1 42,6
245 Teliani Valley Polska S.A. Wrocław 193,9 6,9 5,9
246 Safecontrol Sp. z o.o. Warszawa 193,0 7,7 4,2
247 Yodeyma Polonia Sp. z o.o. Warszawa 192,9 6,6 4,0
248 Eko-Mtk Sp. z o.o. Brwinów 192,7 5,0 35,8
249 Moje Bambino Sp. z o.o. sp.k. Łódź 192,4 7,5 164,7
250 Cezar Cezary Machnio I Piotr Gębka S. J. Radom 192,2 12,1 22,2
251 Eppendorf Poland Sp. z o.o. Warszawa 192,1 5,7 24,7
252 P.P-U-H. Perfexim Ltd Sp. z o.o. Sp.K. Poznań 191,3 17,5 400,2
253 Klaromed Sp. z o.o. Sulejówek 191,0 5,3 9,3
254 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe Trojbet Sp. z o.o. Łebunia 189,1 6,5 12,3
255 NAVIMOR INTERNATIONAL Sp. z o.o. Sopot 188,5 689,5 201,7
256 Safe Fleet Management Sp. z o.o. Wrocław 188,2 17,0 3,4
257 Clean & Carbon Trade Sp. z o.o. Stargard 188,0 23,3 46,6
258 Green Lights Holding Sp. z o.o. Warszawa 186,4 286,4 41,5
259 Busch Polska Sp. z o.o. Kraków 186,2 12,2 14,2
260 A – Tomek Sp. z o.o. Rakoniewice 184,8 8,1 5,8
261 Gerner Polska Sp. z o.o. Głogów 183,8 5,3 1,4
262 BD Poland Sp. z o.o. Konstantynówek 183,3 16,1 13,9
263 Handcraft Polska Sp. z o.o. Stary Sącz 182,9 5,6 2,5
264 RANT Sp. z o.o. Siedlce 181,6 13,8 3,4
265 LEDATEL Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Warszawa 180,7 23,0 32,7
266 PUH SZUPEX Dystrybucja Farmaceutyczna Jan Szupina, Piotr Szupina S.J. Żywiec 180,2 10,0 27,8
267 ENPOL Sp. z o.o. Warszawa 178,5 6,5 4,5
268 S.V.I.S. Trade Sp. z o.o. Cieszyn 178,4 8,7 4,1
269 Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka – Sp. Komandytowa Bielsko-Biała 177,9 5,8 23,1
270 Dorota & Kazik Sp. z o.o. S.K. Trzy Rzeki 177,5 6,5 9,5
271 Nat Sp. z o.o. Długołęka 177,2 23,1 10,7
272 Topgal Novum Sp. z o.o. Cieszyn 176,5 12,7 3,2
273 Toptextil Sp. z o.o. Kraków 176,4 5,8 39,0
274 Palladium S.J. Piotr Paluszkiewicz i Spółka Szczecin 176,3 36,3 5,4
275 ENTC Dairy Solutions Sp. z o.o. Pasłęk 176,2 5,6 9,6
276 Big – Active Sp. z o.o. Warszawa 175,2 45,3 16,1
277 Socomore Sp. z o.o. Warszawa 174,8 11,6 6,0
278 ATA Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 174,7 13,2 7,9
279 AUTOMET GROUP Sp. z o.o. S.K. Sanok 174,6 17,8 190,0
280 Przedsiębiorstwo Handlowe Imex Sp. z o.o. Gdynia 174,5 13,6 8,5
281 Forklift Polska Sp. z o.o. Brzozowiec 173,6 22,9 6,0
282 SOFTIN Sp. z o. o. P U P Wrocław 173,5 32,7 25,6
283 UP System Sp. z o.o. Gdynia 173,3 20,2 8,5
284 Trade2.Biz Sp. z o.o. Wrocław 172,8 7,9 2,9
285 Anvis Szewczyk & Szewczyk Sp. J. Rokietnica 171,9 11,1 27,8
286 Ars Medica D. Kiełkiewicz S. J. Wrocław 171,7 5,5 11,6
287 ASC Projekt Sp. z o.o. Bielsko-Biała 171,3 5,6 1,7
288 Led-Pol Sp. z o. o. S. K. Bielsko-Biała 170,7 9,4 21,1
289 Emar Graphics Sp. z o.o. Poznań 170,7 7,3 1,6
290 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jantar Kielno Kielno 170,1 21,3 14,5
291 GIANT POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 170,1 5,6 63,8
292 Vmd Polska Sp. z o.o. Kościerska Huta 170,1 5,0 1,8
293 DTP – Soft Sp. z o.o. Rabka-Zdrój 169,8 14,2 27,1
294 Infosfera Sp. z o.o. Wrocław 169,4 13,6 7,2
295 Forte – Nowoczesne Protezowanie Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa Zielona Góra 169,2 6,5 6,3
296 Galeria Bukowski Sp. z o.o. Kraków 168,0 6,5 1,0
297 Aircon Sp. z o.o. Dybów-Kolonia 167,6 6,2 27,8
298 Biss S. J. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Połczyn-Zdrój 167,4 8,6 12,3
299 Pinot Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 167,4 5,0 17,2
300 Forcar – Mrugała Piotr, Czaja Robert S.J. Nowy Targ 166,3 10,5 29,8
301 Żbik Sp. z o.o. Łódź 166,2 8,9 1,2
302 SVL Sp. z o.o. Iłża 165,6 5,3 4,0
303 Farm Mpartner Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 164,9 5,3 7,3
304 Lekcom Sp. z o.o. Warszawa 163,8 23,7 21,1
305 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KONSTANS Konstanty Król Mińsk Mazowiecki 163,8 7,6 136,0
306 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bamar-Rol S.J. R. Wieczorek Opole 163,6 6,3 2,0
307 ARCO S.J. Katowice 163,4 5,4 35,0
308 Medsystems Sp. z o.o. Lublin 163,3 14,3 7,4
309 Intersocks Sp. z o.o. Konstancin-Jeziorna 162,9 6,0 15,6
310 Optex Security Sp. z o.o. Warszawa 162,5 5,9 21,4
311 Technet Sp. z o.o. Radom 162,1 5,3 12,6
312 Donna Fashions Sp. z o.o. Sękocin Nowy 160,8 12,8 3,3
313 Zebra Technologies Sp. z o.o. Warszawa 160,7 8,2 7,6
314 MARMORIN B&J Sp. z o.o. Wschowa 160,6 10,6 11,7
315 Damen Sp. z o.o. Marki 160,1 14,0 31,0
316 Nordglass Sp. z o.o. Koszalin 160,1 10,7 557,5
317 Elmarco Technika Świetlna Sp. z o.o. Gdańsk 159,5 6,3 5,0
318 Polimet S.Kij S.J. Bielsko-Biała 159,4 5,4 18,3
319 Polski Beton Sp. z o.o. sp.k. Katowice 159,2 18,0 18,6
320 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Transfer Niedzielski sp. j. Skarszewy 158,0 9,6 19,3
321 Autoryzowana Grupa Meblowa Dynamico S.J. R. Filus, J. Totoń Katowice 158,0 6,2 11,5
322 GK Hair Polska Sp. z o.o. Warszawa 157,9 5,6 8,9
323 A New Therapy Sp. z o.o. Warszawa 157,5 5,1 9,1
324 VIVI POLSKA Sp. z o.o. S.K. Książenice 157,3 16,5 9,9
325 Lisec Polska Sp. z o.o. Warszawa 157,3 15,5 89,5
326 Orbitvu Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 157,2 6,2 6,6
327 Garden Parts Sp. z o.o. Warszawa 156,6 10,6 3,1
328 Trade Company Sp. z o.o. Poznań 156,2 7,1 4,9
329 P. S. Trading Stolker Peter, sp. j. Ołtarzew 155,3 6,0 35,9
330 Polmozbyt Sp. z o.o. PHU Łomża 155,3 5,4 2,0
331 ZAP Z. P. Otko S.J. Sosnowiec 155,2 5,6 19,9
332 Vix Automation Sp. z o.o. Katowice 154,7 5,1 4,8
333 Innovad Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 154,3 13,3 18,5
334 Omnia S.J. K. i Z. Raczyńscy Bydgoszcz Bydgoszcz 154,3 11,3 7,6
335 Meskon-Hurt Sp. z o.o. S.K. Katowice 154,2 5,7 8,1
336 BILL Wojciech Bill, Małgorzata Bill. Sp.J. Wrocław 153,1 5,3 8,6
337 Cechini – Dystrybucja Sp. z o.o. Muszyna 152,7 7,2 13,6
338 Przedsiębiorstwo Handlowe WiD Sp. z o.o. Oława 152,5 5,1 3,2
339 Skarna Sp. z o.o. Warszawa 151,7 7,5 31,2
340 Avides.Pl Sp. z o.o. Gdańsk 151,7 5,1 6,3
341 Probiko Aqua Sp. z o.o. Swarzędz 151,4 6,6 7,1
342 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Łódź 151,3 18,8 7,6
343 Ergosystem Sp.J. R.Makuch, M.Wolski, J.Wiatr Warszawa 151,1 12,9 25,3
344 ASSAI Sp. z o.o. PHZ Wrocław 150,8 14,1 21,9
345 DG Sp. z o.o. Straszyn 150,7 19,1 4,9
346 NLAB Sp. z o.o. Warszawa 149,7 5,7 5,2
347 Becrond Polska Sp. z o.o. Warszawa 149,5 10,9 2,4
348 Hartmann Polska Sp. z o.o. Poznań 149,4 6,6 8,8
349 Spartan 4 Life Sp. z o.o. S.K. Kraków 148,6 13,7 14,3
350 Altadoor S.J. Olsztyn 147,4 5,5 6,9
351 Elgra W. E. Kubik S.J. Opole 146,1 8,9 9,3
352 Apteka Starowiejska S.J. Stefan Wolniewicz Filip Wolniewicz Ewa Wolniewicz Kamila Wolniewicz Rumia 146,0 5,3 7,0
353 Arcade Audio Sp. z o.o. Michałowice 145,8 7,7 6,3
354 Lavorwash Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 145,8 6,7 5,5
355 Amdapol Sp. z o.o. Warszawa 145,5 6,5 4,3
356 Dom Aukcyjny Polswiss Art Sp. z o.o. Warszawa 144,7 19,1 25,1
357 PPUH Saga Sp. z o.o. sp.k. Wrocław 144,2 7,0 9,2
358 Super Dach sp. j. Miastkowski/Zimnoch Białystok 142,6 5,9 5,3
359 Radioautomatyka Sp. z o.o. Konstancin-Jeziorna 142,4 22,3 5,1
360 Solpol Solar Sp. z o.o. Poraj 142,4 10,9 1,8
361 B2B-Europe.Pl Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 142,2 11,7 5,4
362 JK Box Sp. z o.o. Cieszyn 141,7 10,6 4,6
363 Quest Sp. z o.o. Warszawa 141,6 5,3 12,8
364 Newell Poland Sp. z o.o. Poznań 141,0 15,1 77,4
365 Est Energy Sp. z o.o. S.K. Otwock 141,0 7,5 13,2
366 Terraexim Agroimpex Sp. z o.o. Zakrzewo 140,7 6,0 35,9
367 Basma Basel i Pietrzak sp.j. Wrocław 140,5 5,2 3,2
368 Tavrida Electric Polska Sp. z o.o. Tychy 140,3 13,1 63,4
369 Megavision Technology Sp. z o.o. Warszawa 140,2 8,4 14,6
370 UPAŁTY – ROL Sp. z o.o. Giżycko 139,7 14,0 43,6
371 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Formatex Lewandowscy S.J. Częstochowa 139,6 6,2 28,3
372 Hexar Sp. z o.o. Warszawa 139,1 14,7 2,8
373 COMESA Polska Sp. z o.o. Warszawa 137,9 15,7 154,1
374 VORWERK POLSKA Sp. z o.o. S.K. Wrocław 137,8 10,7 139,8
375 Begran Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 137,8 5,1 11,2
376 Czadrob Rafał Czaja, Michał Czaja sp.j. Bielsko-Biała 137,1 10,7 15,8
377 Eko – Invest Sp. z o.o. Szczecinek 137,0 34,4 49,8
378 Stecko Meble Gabriela Stecko, Andrzej Stecko sp. j. Szczecin 136,6 9,9 9,0
379 Sense And Body Sp. z o.o. Warszawa 136,6 7,6 10,4
380 Kom Odlew Komputerowe Systemy Inżynierskie Sp. z o.o. Kraków 136,1 5,6 7,6
381 DELTRANS Sp. z o.o. Kamyk 135,7 9,0 7,3
382 Hurtownia Artykułów Elektrotechnicznych Elektra Jan Bieniek, Marcin Bieniek sp.j. Zabrze 135,4 7,2 6,7
383 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Stal-Bud Ryszard Syta, Elżbieta Kajmowicz sp.j. Skoczów 135,3 13,9 120,2
384 Stolmet-Szczytno Sp. z o.o. sp.k. Szczytno 134,6 5,1 20,0
385 Suzo Happ Sp. z o.o. Koninko 133,7 15,0 37,6
386 Bauer Group Polska Sp. z o.o. Jasionka 133,5 9,0 10,6
387 Sprak Sp. z o.o. Będków 133,5 5,9 1,5
388 SHF Trade Sp. z o.o. Kraków 133,1 8,2 3,6
389 Gemini Hütter Sp. z o.o. Wejherowo 133,1 6,8 143,4
390 Musa Alicja Musiał, Tadeusz Musiał S.J. Targowisko Dolne 132,7 9,3 43,7
391 GREENPOL Instytut Kształtowania Środowiska Sp. z o.o. Zielona Góra 132,5 9,3 8,1
392 Kobold Instruments Sp. z o.o. Warszawa 132,3 7,7 5,6
393 MODERN – EXPO S.A. Lublin 132,0 11,4 73,6
394 Viktoria Sp. z o.o. Góra 132,0 6,7 0,6
395 Straschu Elektro – Dystrybucja Sp. z o.o. Gdańsk 132,0 6,0 10,8
396 Oknoświat Sp. z o.o. Radomsko 131,9 5,3 1,1
397 Nuovo Technical And Commercial Service Sp. z o.o. Gdańsk 130,4 51,6 6,6
398 Sovrana Polska S.J. M. Szastak, R. Kaim Olkusz 130,3 18,8 41,6
399 Budus – Lubin Zmuda i Łęgowik sp. j. Wrocław 130,3 13,2 1,2
400 ACSE Sp. z o.o. Kraków 130,2 5,0 1,2
401 DOW Agrosciences Polska Sp. z o.o. Warszawa 129,8 14,8 463,5
402 Wega-Projekt Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 129,1 22,1 4,5
403 Mesago Italia Sp. z o.o. Bielsko-Biała 129,0 7,0 2,6
404 Servipan Sp. z o.o. Warszawa 128,8 28,5 3,8
405 Greinplast Prim Sp. z o.o. Krasne 128,7 18,8 24,7
406 Biomin Polska Sp. z o.o. Warszawa 128,7 15,0 32,9
407 FHU Globe Sp. z o.o. Piaseczno 128,7 13,1 35,0
408 Krimark Sp. z o.o. Warszawa 128,6 5,9 4,3
409 Speed Accessories Sp. z o.o. Szczecin 128,5 14,8 3,3
410 Agapit Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 128,5 8,5 27,5
411 Scorpio – Polska Sp. z o.o. Hażlach 127,7 6,9 1,8
412 Faiveley Transport Polska Sp. z o.o. Poznań 127,3 9,1 24,6
413 Patron Centrum Obsługi Transportu Sp. z o.o. S.K. Swarzędz 127,2 7,0 4,2
414 Alfa Sp. z o.o. Katowice 126,6 17,4 3,1
415 Dalimex Sp. z o.o. Lublin 126,3 5,3 24,3
416 Noelken Sp. z o.o. Nowogrodziec 126,1 6,6 13,7
417 Animedica Polska Sp. z o.o. Gdynia 125,9 8,9 16,8
418 Ama Trading Company Małgorzata Jabłońska-Nowak sp. j. Dziekanów Leśny 125,8 8,3 15,5
419 Witabo Sp. z o.o. Chruślina 125,6 5,4 21,5
420 LD Holding S.A. Jastrzębie-Zdrój 125,4 6,9 26,3
421 GMINNA SPÓŁDZIELNIA SAMOPOMOC CHŁOPSKA W KRASZEWICACH Kraszewice 125,4 5,2 0,9
422 Ms Spektrum Szkolmowski sp.j. Warszawa 125,3 9,2 14,4
423 PPHU J & K. Romstom J. Lechowska I. Lechowska S.J. Tomaszów Mazowiecki 125,3 8,3 27,0
424 Leds Polska Sp. z o.o. Wrocław 125,3 6,8 6,1
425 Amerykańsko – Polskie Przedsiębiorstwo Interhome Company Ltd Sp. z o.o. Ciechanów 125,1 5,7 3,1
426 Trans-Technik Poland Sp. z o.o. Wieluń 124,8 17,5 28,4
427 NEO Komputer-S.J. Tomasz Polito i Cezariusz Zalewski Ostróda 124,5 6,1 9,0
428 Supermarket DETAL Magdalena Makowska Bielsko-Biała 124,2 6,3 24,2
429 Thormex Sp. z o.o. Warszawa 124,1 20,4 16,7
430 BSK Technika Zamocowań Sp. z o.o. Katowice 123,9 5,2 7,1
431 Polmotor S.J. Warszawa 123,8 9,3 2,4
432 Gospodarstwo Rolne Jaśkowo Sp. z o.o. Łasin 123,2 18,6 8,0
433 E.G.O. Central And Eastern Europe Sp. z o.o. Warszawa 123,1 15,5 5,6
434 Saxum S.A. Katowice 123,0 11,7 16,5
435 Masar W. J. Januszewscy i J. Szyszka Sp. J. Chojnice 122,9 5,5 17,8
436 Merserwis Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 122,8 5,8 4,8
437 Pearson Central Europe Sp. z o.o. Warszawa 122,7 16,3 330,5
438 Alfa – Zeta Sp. z o.o. Łódź 122,6 16,3 17,0
439 Scooterkingz GmbH Sp. z o.o. Oddział W Polsce Warszawa 122,2 9,0 2,2
440 Audio Plus Sp. z o.o. Łomianki 122,2 6,6 13,5
441 Wipol Sp. z o.o. Włocławek 122,1 6,7 21,1
442 Henryk Chwaliński-Zenon Purc Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Henzen sp. j. w Lublinie Lublin 121,9 7,3 1,3
443 Koncept L S. A. Warszawa 121,8 8,8 66,4
444 K.T.M. Sp. z o.o. Gorzesław 121,7 29,5 22,5
445 Masterfix Poland LTD Sp. z o.o. Poznań 121,7 7,1 16,4
446 Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. Dziekanów Leśny 121,6 10,2 66,3
447 Havac Sp. z o.o. Warszawa 120,6 6,5 4,6
448 ACM MARI – CAR Sp. z o.o. Poznań 120,5 8,1 2,7
449 Toruńskie Wielobranżowe Towarzystwo Lemix Sp. z o.o. Warszawa 120,3 9,2 10,9
450 ARKUS Stanisław Białczak i Marek Grzyb S.J. Ostrołęka 120,1 8,9 9,0
451 Magsy Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 119,8 17,3 2,5
452 Arion Sp. z o.o. Kielce 119,6 9,3 1,4
453 AGRO-BYK Sp. z o.o. Niedźwiady 119,4 5,2 1,0
454 Koopman International Polska Sp. z o.o. Komorniki 119,3 11,5 10,7
455 Ścigacz.Pl Sp. z o.o. Warszawa 119,3 6,7 1,3
456 Alfa Laval Polska Sp. z o.o. Warszawa 119,3 6,8 77,3
457 Metro Andrzej Lipka i Wspólnicy sp. j. Sokołów 119,2 9,8 96,4
458 ETP LD Sp. z o.o. Gdańsk 119,0 8,2 3,7
459 HZPC Polska Sp. z o.o. Poznań 118,7 7,8 31,8
460 Aqua Paweł Karasiewicz Spółka Komandytowa Piaseczno 118,4 11,2 4,9
461 WADIM PLAST Narojek S.J. Reguły 118,0 10,7 42,0
462 „GRAMBET GRUPA SBS SPÓŁKA JAWNA MIROSŁAW GUCIA, MACIEJ GUCIA” Poznań 118,0 7,5 10,2
463 Gminna Spółdzielnia Rolników w Oleśnicy Oleśnica 117,3 16,2 13,2
464 Zalco Sp. z o.o. Warszawa 116,9 11,1 29,1
465 IFM Electronic Sp. z o.o. Katowice 116,5 8,2 35,0
466 Wienkra Sp. z o.o. Kraków 116,3 6,6 47,8
467 Petro-Kompleks Marek Klęczar i Wspólnicy Sp. j. Nowa Wieś 116,0 19,2 22,4
468 FUT LIFT Wózki Widłowe Sp. z o.o. Suchedniów 116,0 7,6 6,4
469 Euronova Polska Sp. z o.o. Konojady 116,0 7,0 3,2
470 METALLCHEMIE – POLSKA Sp. z o.o. Zabrze 116,0 6,0 17,8
471 Dynamic – Seat Beata Król-Miezianko S.J. Oleśnica 115,9 15,7 12,3
472 Hurtownia Best Elżbieta Kaczmaryk Henryk Kaczmaryk sp.j. Miastko 115,6 9,5 8,2
473 Agrotar Sp. z o.o. Osowa Sień 115,6 6,1 46,2
474 Firma Bartosz S.J. Białystok 115,2 10,3 56,7
475 Lontex Sp. z o.o. S.K. Czechowice-Dziedzice 115,1 11,8 25,1
476 Hager Polonia Sp. z o.o. Wrocław 115,0 19,8 13,3
477 AJS Parts Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 115,0 16,0 28,6
478 Dantex Polska Sp. z o.o. Niepruszewo 114,6 6,6 9,1
479 Apla Amerykańskie Technologie Sitodruku Edwin Kuffel S.J. Sopot 114,5 15,0 15,2
480 Labcenter Polska Sp. z o.o. Warszawa 114,4 15,3 4,5
481 Dr Piktel Medic@L Systems Sp. z o.o. Białystok 114,4 14,8 4,3
482 Klima L.Zimmerman, J. Kuźmiński, B. Przybyłowicz S. J. Łomianki 114,3 9,6 13,8
483 Geoinf Głydziak Sp. J. Płock 114,3 6,2 15,4
484 PHS Hospital Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 114,2 14,9 29,8
485 Maad Sp. z o.o. Częstochowa 114,2 11,8 10,3
486 Innova Energy Sp. z o.o. Lublin 114,2 6,7 15,1
487 BRIPOX Sp. z o.o. Warszawa 114,0 6,4 22,7
488 Olimp Danuta I Janusz Włodarczyk S.J. Olsztyn 113,8 10,2 21,6
489 Leader Tech Ltd Sp. z o.o. Wielki Konopat 113,7 18,2 22,2
490 Arnap Sp. z o.o. Bielsko-Biała 113,7 6,7 9,6
491 Skarbnica Win Sp. z o.o. Gdynia 113,5 6,7 0,9
492 Bellussi Group Sp. z o.o. Łódź 113,1 5,2 5,8
493 Quest – Dystrybucja Sp. z o.o. Wrocław 112,4 20,5 49,3
494 Gtm Process Valves Sp. z o.o. Poznań 112,2 6,6 3,0
495 CONSORTE – SR Sp. z o.o. Wrocław 112,1 5,8 53,7
496 BGR BAU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jelonek 112,0 6,6 51,0
497 Aqua-World Sp. z o.o. Szczecin 111,9 12,4 2,1
498 Optidata Sp. z o.o. Kraków 111,9 5,2 9,2
499 BLACK-FISH S.J. M. Prusinowski i Wspólnicy Olsztyn 111,7 18,2 27,7
500 Spółka Jawna Mikulec Moszczenica Niżna 111,7 6,5 10,1
501 Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA w Teresinie Teresin 111,5 6,1 2,6
502 IT Desk Sp. z o.o. Opole 111,1 7,4 1,5
503 MAG KRAK A. i R. Pluta S.J. Kraków 110,8 29,2 264,7
504 Mastersport Sp. z o.o. I Wspólnicy sp.k. Psary Małe 110,7 6,3 64,2
505 Hogmax Sp. z o.o. Nowy Sącz 110,2 21,3 10,0
506 ABP Bus & Coach Sp. z o.o. S.K. Włynkówko 109,9 20,3 48,5
507 LINCOLN Stanisław Kędziora, Krzysztof Słomka S.J. Sosnowiec 109,8 6,5 14,7
508 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mikla Sp. z o.o. Warszawa 109,8 5,3 4,2
509 Dedra – Exim Sp. z o.o. Pruszków 109,8 5,1 81,2
510 Firma WIDUTO Sp.J. Arkadiusz, Krzysztof i Witold Widuto Solec Kujawski 109,7 5,8 11,2
511 Mistero Milano Sp. z o.o. Rzeszów 109,5 21,4 10,7
512 Prospecta Sp. z o.o. Warszawa 109,4 11,3 20,1
513 Bizuu Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 109,3 12,6 6,2
514 Vitroflora Sp. z o.o. Dobrcz 109,1 5,0 3,1
515 4visions Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 108,6 9,1 43,8
516 Błysk Ł. Klimek A. Kałużna S.J. Tomaszów Mazowiecki 108,4 12,8 9,3
517 Aparaty Słuchowe Sp. z o.o. Gdynia 108,3 12,9 2,0
518 Sai-Pol Włodzimierz Ostojski, Krystyna Ostojska S.J. Rzgów 108,3 7,0 3,5
519 Gravo Sp. z o.o. Gdynia 107,9 5,5 1,0
520 SEMICON Sp. z o.o. Warszawa 107,8 5,0 23,8
521 Teknika S.A. Warszawa 107,7 5,0 54,4
522 Purolite Sp. z o.o. Gdynia 107,3 11,6 21,9
523 Marani 1915 Sp. z o.o. Warszawa 107,2 5,9 8,3
524 HAKO POLSKA Sp. z o.o. Kraków 107,0 7,2 42,7
525 Hydraulik Services Sp. z o.o. Wrocław 106,9 8,1 7,5
526 Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Głuchów Adam Burcewicz, Krzysztof Galas sp. j. Głuchów 106,8 7,5 7,3
527 Zakład Produkcyjno Usługowy Rotor Sp. z o.o. Elbląg 106,5 8,8 5,9
528 Ricco Polska Sp. z o.o. Otrębusy 106,4 5,8 10,3
529 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KLM Auto Krzysztof Urban, Leszek Szachta, Marek Ejsmont sp. j. Gdańsk 106,1 7,5 3,8
530 Batcar Krzysztof Pawluć, Bogdan Tyliszczak sp.j. Zielona Góra 106,1 5,3 47,8
531 Alva Sp. z o.o. Wrocław 105,8 6,2 16,1
532 Brokelmann Polska Sp. z o.o. Namysłów 105,7 6,2 10,3
533 Hectronic Polska Sp. z o.o. Częstochowa 105,0 10,7 17,5
534 Pfeifer Technika Linowa i Dźwigowa Sp. z o.o. Krępice 104,9 8,0 13,9
535 Firma BEHRENDT – Grupa SBS Marian Behrendt Brodnica 104,7 8,6 50,2
536 Dolpima Sp. z o.o. Kielce 104,4 11,9 3,4
537 Prates Sp.J. Paweł i Izabela Bokszczanin Ośno Lubuskie 104,4 7,7 4,1
538 ALLER AQUA Polska Sp. z o.o. Nożynko 104,3 7,9 157,1
539 Sklepy Doroty Plus Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 104,3 5,6 25,7
540 Vigor Sp. z o.o. sp.k. Osiek 103,8 31,1 24,0
541 Faneco Bis Sp. z o.o. S.K. Poznań 103,7 13,1 6,2
542 Robi Sp. z o.o. sp.k. Poznań 102,8 7,5 8,2
543 JA – MAR Sp. z o.o. Nowy Dziekanów 102,6 5,1 1,5
544 Wódki Regionalne Sp. z o.o. Szczyrk 102,5 8,8 3,1
545 Getcar Sp. z o.o. Kielce 102,4 14,0 22,1
546 Biomed Neurotechnologie Sp. z o.o. S.K. Wrocław 102,0 21,2 12,1
547 Fielmann Sp. z o.o. Gdynia 101,9 6,8 65,8
548 Dhollandia Poland Sp. z o.o. Kraków 101,9 6,1 24,4
549 Modern-Expo S.A. Spółka Komandytowa Lublin 101,6 15,1 29,2
550 Takapol Sp. z o.o. Warszawa 101,6 6,2 4,9
551 RITTAL Sp. z o.o. Warszawa 101,6 5,9 133,1
552 TOPSERW Stanisław Echilczuk, Mirosław Kuziuk S.J. Zielonka 101,5 10,1 27,2
553 Lubricant Polska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 101,3 7,6 8,8
554 GOK REGLER UND ARMATUREN POLSKA Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 101,1 6,2 3,6
555 Diamond Investment Company T. Kwiatkiewicz M. Kwiatkiewicz Poznań 100,8 13,5 15,0
556 Aqua-Rol Sp. z o.o. Czarnocin 100,8 6,7 2,9
557 MaxCom S.A. Tychy 100,7 5,0 24,8
558 AMATEC POLSKA Sp. z o.o. Radwanice 100,1 7,3 32,6
559 Standom Sp. z o.o. Wrocław 99,9 6,6 3,4
560 Zakłady Mechaniczne Oleksik S.J. Zwoleń 99,8 9,0 8,7
561 R. D. I. Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 99,7 18,2 10,5
562 Ortocentrum Sp. z o.o. Warszawa 99,7 17,2 20,2
563 Demps Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 99,6 26,5 25,2
564 Cda Polska Sp. z o.o. S.K. Wrocław 99,6 15,5 49,3
565 Monnari Trade S.A. Łódź 99,5 15,1 437,1
566 Eurotech Sp. z o.o. Mielec 99,3 8,9 15,2
567 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Art. Mas Export-Import, Jacek Bińczyk, Wojciech Bińczyk sp. j. Radom 99,1 10,2 127,6
568 Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Cem-Bud, Agata Wąsik, Bogumił Wąsik sp.j. Ryczów 98,7 8,2 7,1
569 Skup I Sprzedaż Makulatury Eko – Mak Góra Sławomir – Wojtalak Jacek S.J. Słonawy 98,6 6,6 6,6
570 Primores Do Oeste Sp. z o.o. Ołtarzew 98,3 9,2 1,4
571 La Sal Gallery Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 98,2 41,8 3,8
572 TECHSAN PISAŃSKI KULCZEWSKI KOWALÓWKA Sp.J. Szczecin 98,2 15,5 15,6
573 BW Auto Produkt Sp. z o.o. Zławieś Wielka 98,0 11,4 4,7
574 ANIMUS Sp. z o.o. Szczecinek 98,0 7,2 3,6
575 Sunvita Sp. z o.o. Warszawa 97,8 6,9 0,8
576 Myecolife sp. z o.o. Warszawa 97,7 19,6 8,7
577 Qpharma Sp. z o.o. Warszawa 97,5 12,7 32,5
578 Sensient Food Colors Poland Sp. z o.o. Warszawa 97,3 14,7 24,8
579 Swisspol Sp. z o.o. Piła 97,3 13,7 89,3
580 Techdent Center Tasiemski Piotr, Tasiemski Jakub sp.j. Warszawa 97,2 8,0 9,6
581 OLYMPUS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 96,9 7,2 220,8
582 Delta Dettlaff I Wspólnicy S. J. Krokowa 96,9 5,6 14,3
583 Vitaprodukt Sp. z o.o. Kraków 96,1 14,7 16,6
584 Firma Handlowa Elektron Hurtownia Artykułów Elektrycznych Piotr i Elżbieta Balcerzak sp.j. Gostynin 95,9 14,1 17,3
585 Mexim Sp. z o.o. Radwanice 95,9 7,5 2,0
586 Tajfun Poland Sp. z o.o. Warszawa 95,7 11,2 11,6
587 LM Line Sp. z o.o. Szczecin 95,7 10,2 5,2
588 JT7 Sp. z o.o. Pleszew 95,6 19,7 4,2
589 KMT Mac Dermid Sp. z o.o. Łysomice 95,6 11,5 3,6
590 GEZE POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 95,5 6,2 89,5
591 ALWI L. Wieja S.J. Bielsko-Biała 95,5 5,7 6,4
592 Nutrimix Polska Sp. z o.o. Niepruszewo 95,4 6,2 18,4
593 Berthold Sichert Sp. z o.o. Bydgoszcz 95,3 18,8 67,8
594 Valeo Service Estern Europe Sp. z o.o. Warszawa 95,3 8,8 242,6
595 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek S.J. Krosno Odrzańskie 95,3 8,6 11,7
596 Hortorus Bartosiewicz S.J. Warszawa 95,1 12,1 13,6
597 Klara Sp. z o.o. Reda 95,0 21,7 5,3
598 Truck-Center A Sp. z o.o. Antoniów 95,0 17,2 5,3
599 Donaldson Polska Sp. z o.o. Warszawa 94,7 7,9 31,3
600 Awex Sp. z o.o. PPUH Nowe Skalmierzyce 94,4 8,0 108,2
601 Inducomp Industrial Components Sp. z o.o. Izabelin 94,3 9,4 7,6
602 Manpowergroup Solutions Sp. z o.o. Warszawa 94,2 26,4 9,2
603 Texland S.J. Aleksandrów Łódzki 94,2 16,9 17,2
604 HAKON SOFTWARE Sp. z o.o. Gdynia 94,2 5,6 2,3
605 Krzysztof Kocięda Meblolux Działdowo 94,1 6,5 35,3
606 Kurowski Group Sp. z o.o. Jelenia Góra 94,0 13,1 9,9
607 Metrox – Service Sp. z o.o. Tczew 94,0 7,7 12,9
608 Tommex Żebrowscy S.J. Warszawa 93,9 7,2 9,8
609 Shimano Polska Bicycle Parts Sp. z o.o. Żerniki 93,8 11,3 111,8
610 MPW2 Sp. Z O.O. Spółka Komandytowa Nowy Sącz 93,6 9,3 6,4
611 Murrelektronik Sp. z o.o. Katowice 93,5 6,7 11,3
612 Super Siódemka Sp. z o.o. Poznań 93,3 8,4 3,8
613 Prima – Komputery. Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Koszalin 93,3 5,4 1,6
614 R2 INVEST Sp. z o.o. Wrocław 93,2 6,5 6,3
615 BAXTER Polska Sp. z o.o. Warszawa 93,0 8,4 213,0
616 Gardeco Sp. z o.o. Kraków 93,0 7,7 10,7
617 Mars – Sport S.J. Warszawa 93,0 6,9 24,5
618 Printy Land Sp. z o.o. Zabrodzie 92,8 8,0 3,4
619 Oysho Polska Sp. z o.o. Warszawa 92,7 6,6 38,3
620 Wittmann Battenfeld Polska Sp. z o.o. Adamowizna 92,7 5,6 14,1
621 Industrial Division Sp. z o.o. Wrocław 92,7 5,2 16,4
622 Bergsport Uno Sp. z o.o. Wrocław 92,5 8,2 5,8
623 Kontratech Sp. z o.o. Osielsko 92,5 7,6 2,6
624 D-Tech Sp. z o.o. Rumia 92,1 28,2 2,7
625 Comac International Sp. z o.o. Warszawa 92,0 25,9 4,0
626 PROREMUS Sp. z o.o. Firma Consultingowo – Handlowa Piasek 91,9 11,9 3,2
627 BBK S.A. Kowale 91,6 7,3 293,9
628 Commercium World Contract Carpet Sp. z o.o. Katowice 91,5 11,7 8,9
629 Przedsiębiorstwo Carmen Sp. z o.o. Bydgoszcz 91,5 6,9 3,6
630 A. Z. Agora Kubisiak Grupa Sbs Sp. J. Międzychód 91,5 5,1 8,8
631 MMCC Polska Dariusz Muszyński Grażyna Jaworska – sp.j. Wrocław 91,3 25,9 11,1
632 PH ROBOPOL S.J. Zbigniew Panek, Janusz Fuk Kępa 91,2 8,7 13,4
633 P.H. PAAK S.J. Paczkowscy Bydgoszcz 91,1 5,3 8,9
634 Apteki Pod Lipą Sp. z o.o. Tarczyn 91,0 7,4 7,6
635 Schimar Sp. z o.o. sp.k. Łódź 90,9 12,7 43,7
636 Firma Met – Gal Andrzej Zakrzewski Rzeszotary 90,9 8,9 36,5
637 D2 Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 90,7 12,5 11,4
638 Anam Sp. z o.o. Orle 90,7 6,2 2,2
639 ALKOM Noscal, Nowak S.J. Kraków 90,4 9,0 19,6
640 Seger Cutting Tools Ozga Mikuszewski sp. j. Wiśniowa 90,2 12,0 25,4
641 BRAT – MET S.J. Radom 90,2 8,2 25,6
642 Maktek Jerzy Zalewski Siedlce 90,1 18,1 79,6
643 TPL Sp. z o.o. sp.k. Częstochowa 89,9 16,9 27,6
644 Awis Sp. z o.o. Gdańsk 89,9 11,9 1,8
645 BH – RES Mędrek i Wspólnicy Sp.J. Rzeszów 89,9 5,7 6,6
646 Elektro-Serwis Paweł Sebastian Artur Ochentel sp.j. Zawada 89,7 5,4 3,0
647 Martez Sp. z o.o. Wrocław 89,3 5,1 5,7
648 JMP WÓZKI WIDŁOWE PALUCHIEWICZ S.J. Białystok 89,0 18,2 37,6
649 Ascon Polska Sp. z o.o. Kochcice 89,0 6,2 2,8
650 Volt Polska Sp. z o.o. Sopot 88,8 17,5 15,6
651 Toptel Anna I Wiktor Wołkowicz S.J. Kraków 88,8 14,3 45,9
652 Infinity Line Sp. z o.o. Babice 88,7 11,1 7,4
653 Alex Dominiak sp.j. Szczecin 88,7 6,6 9,3
654 Lohmann Animal Health Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 88,6 6,9 27,2
655 Schuller Eh’klar Polska Sp. z o.o. Ustroń 88,6 6,7 9,4
656 Uno Foods Dubicki i Wspólnicy sp.j. Bydgoszcz 88,4 10,5 28,6
657 Caro Design Sp. z o.o. Brzezówka 88,4 6,8 5,8
658 FERRO S.A. Skawina 88,3 9,4 356,6
659 Biuro Consult Karczmarz Kwiatkowski sp.j. Warszawa 88,0 13,8 3,9
660 Mahr Polska Sp. z o.o. Warszawa 88,0 11,7 16,9
661 Théa Polska Sp. z o.o. Warszawa 88,0 6,7 50,0
662 VIKA J.Ł Wiśniewscy S.J. Strzelin 88,0 6,5 12,2
663 ARA PNEUMATIK. L.T.M. Kościelniak. S.J. Wrocław 87,9 9,6 28,3
664 ELBAR – KATOWICE Sp. z o.o. Katowice 87,8 5,1 73,2
665 Therma – Klim Iżykowski S.J. Wrocław 87,7 14,9 14,1
666 Batory Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 87,5 41,8 86,1
667 Euroimmun Polska Sp. z o.o. Wrocław 87,4 5,6 28,8
668 Nik – Mar Pneumatyka Nikodem sp.j. Godzikowice 87,2 12,5 3,3
669 Becker Polska Sp. z o.o. Pianowo 87,1 8,7 15,0
670 POLDEM Sp. z o.o. Łódź 87,0 5,1 57,9
671 Przedsiębiorstwo Techniczno Handlowe Pneumatic Complex Osojca J i P S.J. Zgórsko 86,9 12,1 14,0
672 Tom-Masz Tomasz Cyrbes, Tomasz Wodziński S.J. Świdnica 86,9 6,2 6,5
673 SOLGAR POLSKA Sp. z o. o. Warszawa 86,8 11,5 25,5
674 Antex S.J. Jerzy Maćkówka i S-ka Łbiska 86,7 8,7 2,4
675 Food Machines Sp. z o.o. Ustanów 86,7 6,7 11,4
676 Jard Sp. z o.o. Sieradz 86,5 8,2 3,5
677 Sprzedaż Hurt Detal Przetwórstwo Ryb RYBY S.J. Kartuzy 86,4 6,0 30,5
678 Emporo Sp. z o.o. Krzeptów 86,3 7,3 7,4
679 Neodynamic Sp. z o.o. Tyniec Mały 86,2 10,5 3,8
680 Społem Warszawska Spółdzielnia Spożywców Ochota w Warszawie Warszawa 86,0 53,8 4,5
681 FEROX-ENERGY-SYSTEMS Sp. z o.o. Katowice 86,0 5,6 22,2
682 Anpol S.J. Warszawa 85,9 13,6 8,1
683 PHU BAJER S.J. Nowy Sącz 85,9 11,7 9,1
684 Wizbar Ludomir Wize i S-Ka Sp. j. Dawidy 85,7 9,6 28,3
685 HAVO Sp. z o.o. Białystok 85,3 49,3 58,6
686 Greengrow Sp. z o.o. Wikrowo 85,1 5,6 22,0
687 Tente Sp. z o.o. Czerwonak 85,0 5,5 16,9
688 MCS CENTRAL EUROPE Sp. z o.o. Gądki 84,9 5,8 122,2
689 Timor sp.j. Z.Bach, M.Buch Gdańsk 84,6 19,8 26,7
690 Pakt Miernikowski, Papierniak, Sendobry S. J. Dąbrowa Górnicza 84,6 5,1 15,6
691 Solana Polska Sp. z o.o. Zduny 84,4 9,1 16,8
692 Rubi Polska Sp. z o.o. Warszawa 84,4 7,0 7,6
693 Hurtownia Spożywcza Anna sp.j. Andrzej Serek i Anna Serek Jelenia Góra 84,3 5,7 2,1
694 Kobi Light S.J. Spółka Komandytowa Rzeszów 84,3 5,6 29,6
695 APTEKA ALGA Olszanowska Kałużna S.j. Poznań 84,3 5,0 5,7
696 PUPH Solfum Sp. z o.o. Rąbień AB 84,1 12,3 17,5
697 Inter Decor Pro Sp. z o.o. Warszawa 83,7 16,4 11,8
698 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 83,7 12,6 23,0
699 SNAJGE POLSKA Sp. z o.o. Dębica 83,7 9,7 1,9
700 Grzybmar. Matuszewscy S.J. Wielichowo-Wieś 83,7 9,1 77,2
701 Alfa i Omega Iwona Szulc, Janusz Szulc, sp.j. Głogów 83,7 9,1 22,6
702 FLORENTYNA – Zakład Pracy Chronionej – Mariusz Matecki – Jarosław Matecki – S.J. Korzkwy 83,4 6,7 251,4
703 Wisenet Sp. z o.o. Warszawa 83,2 6,9 6,1
704 Sodibo Sp. z o.o. Dzierżoniów 83,2 5,6 12,2
705 Eura – Tech J.Obszyński S.J. Wejherowo 83,1 66,1 39,1
706 Wittchen S.A. Kiełpin 83,1 22,3 409,2
707 Spaw Sp. z o.o. Kraków 83,1 9,8 34,3
708 PH Stanbol-Gum S.J. Piastów 83,1 5,7 2,6
709 Sato Polska Sp. z o.o. Wrocław 83,0 10,2 33,1
710 Joka Narzędzia Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 82,8 7,7 3,1
711 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE „GÓRNIK” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Bogdanka 82,7 12,1 32,9
712 MARTES SPORT Sp. z o.o. Bielsko-Biała 82,6 9,9 491,3
713 Continental Goebel S.J. Słupsk 82,6 6,1 11,1
714 ACS Słuchmed Sp. z o.o. Lublin 82,6 5,1 27,1
715 Best Meble sp.j. T. Kluska, D .Kluska, P. Kluska, A. Kluska Syców 82,5 20,7 52,7
716 Econnect Sp. z o.o. Warszawa 82,3 12,4 19,7
717 Dana A. Popowski, D. Popowska, T. Sadawa, R. Sadawa S.J. Gronowo Górne 82,3 6,7 5,8
718 Alebrowar Sp. z o.o. Lębork 82,2 8,1 2,8
719 Optim S.J. Turek 81,9 14,0 25,8
720 San-Gaz Kardach S.K. Jarocin 81,9 8,2 12,0
721 San-Tech S.J. Firma Handlowo-Usługowa Praszka 81,9 8,1 7,3
722 Imperium Katarzyna Brdys Paweł Brdys S.J. Ełk 81,9 5,4 8,8
723 Ekopumpen Sp. z o.o. Leszno 81,8 11,2 4,4
724 Privlab Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 81,7 6,3 0,9
725 Boxmet Medical Sp. z o.o. Piskorzów 81,7 5,5 16,1
726 Mitsubishi Corporation S.A. Oddział w Polsce Warszawa 81,5 10,7 12,5
727 Interlab Sp. z o.o. Warszawa 81,3 12,3 15,0
728 WNT Polska Sp. z o.o. Kraków 81,3 11,6 41,5
729 Trnsaco Group Sp. z o.o. Dzierżoniów 81,2 5,4 5,6
730 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Warce Warka 80,7 6,8 2,1
731 Zakład Gospodarki Popiołami Sp. z o.o. Małogoszcz 80,6 5,7 20,5
732 Baza Augustyniak i Błażek Sp.J. Pruszcz Gdański 80,5 6,4 3,9
733 Hossa Andrejczuk, Wiśniewscy sp.j. Białystok 80,4 10,8 21,2
734 MB – Pneumatyka Sp. z o.o. Sulechów 80,4 8,3 12,5
735 AUMA Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 80,3 9,0 63,7
736 MAXSTAL Sp. z o.o. Kraków 80,3 5,1 155,4
737 Budmiar Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 80,2 18,3 6,7
738 Alma A. Aluk – Rowiński, P. Matijczak S. J. Legnica 79,8 7,8 8,7
739 PW OL-GAZ Sp. z o.o. Włocławek 79,8 5,1 5,3
740 Leja Sp. z o.o. S.K. Studzieniec 79,7 8,4 39,7
741 Intellego Sp. z o.o. S.K.A. Ślęza 79,7 5,6 61,0
742 Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowo-Handlowe Trans-Arm-Ex Mariusz Mruk, Barbara Mruk sp. j. Broniszew 79,6 54,1 5,8
743 Krak Tol Katarzyna i Artur Tolak sp.j. Targowisko 79,5 17,1 30,4
744 Eco Logistyka Sp. z o.o. Opole 79,4 5,0 64,9
745 Anda Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 79,3 10,8 5,5
746 Kopec – Staniewicz Sp.J. Przedsiebiorstao Handlowe Giżycko 79,2 8,8 4,6
747 M.K. Zielke Serwis Skrzyń Biegów S.K. Cieplewo 79,2 8,2 1,2
748 BJS S.J. Dębica 79,1 6,8 3,2
749 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pol – Złom Henryk Leszczyński Grażyna Leszczyńska S.J. Nowa Wieś 79,1 5,8 19,2
750 R & B Creations Sp. z o.o. Warszawa 79,0 15,7 11,9
751 Meta Piotr Wosiek, Jarosław Szewczyk S.J. Olszany 79,0 8,1 23,3
752 Sklep Spożywczo-Przemysłowy Smak S.J. Edward Dudek, Natalia Dudek Szklarska Poręba 78,8 5,1 4,8
753 New Euro Distribution Sp. z o.o. Warszawa 78,7 6,5 3,4
754 Omega System Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 78,6 23,2 4,5
755 Euromed Medical Solution Sp. z o.o. S.K. Poznań 78,6 6,4 16,7
756 ASPOL Sp. z o.o. Rzeszów 78,5 7,0 14,7
757 G-U Polska Sp. z o.o. Poznań 78,5 5,8 93,2
758 Przedsiębiorstwo Handlowe Rafbi Rafał Adamus – S.j. Wrocław 78,3 13,2 8,1
759 Atal Construction Sp. z o.o. Cieszyn 78,2 7,3 48,6
760 Suntar Sp. z o.o. Tarnów 77,9 5,0 17,0
761 El-Maro Kreczetowscy, Ratajczak sp. j. Leszno 77,8 7,6 9,4
762 Grupa Unia Kraft Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 77,7 6,6 5,9
763 Bosch Centrum Agares Barbara i Jerzy Schmidt Sp.J. Gdańsk 77,6 9,5 15,3
764 Husqvarna Poland Sp. z o.o. Warszawa 77,6 5,0 551,7
765 Agrohandel S.J Łódź 77,5 7,2 4,9
766 Arctic Paper Polska Sp. z o.o. Warszawa 77,5 7,1 5,8
767 FRAC S.A. Rzeszów 77,5 6,3 38,0
768 AUTO – PLAST PRODUKT S.A. Września 77,1 44,4 57,3
769 Trade & Consult LTD. Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Stara Iwiczna 77,1 19,2 12,9
770 WS Technik Sp. z o.o. Rakoniewice 77,0 5,3 0,9
771 Remmers Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 76,9 10,5 176,3
772 Rockwell Automation Sp. z o.o. Warszawa 76,9 6,4 346,1
773 TAP – Systemy Alarmowe Sp. z o.o. Poznań 76,8 9,7 9,3
774 Eurostone Sp. z o.o. Kraków 76,8 5,6 3,5
775 Przedsiębiorstwo Handlowe Sawczak S.J. Gryfów Śląski 76,8 5,0 12,2
776 Welser Profile Sp. z o.o. Kraków 76,7 49,2 12,8
777 Eximp Grzegorz Kuta, Marek Kuta S.J. Warszawa 76,5 11,5 19,6
778 Perfect S.J. Białystok 76,5 6,5 3,3
779 Power-Tech Janusz Marcin Ejma Wałcz 76,4 9,7 45,7
780 Don Marco International Sp. z o.o. Gdańsk 76,4 8,7 3,4
781 Smaczek S.J. Sieradz 76,4 8,1 8,0
782 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Styromax Sukiennik Jerzy Sp. J. Łyszkowice 76,3 27,0 81,8
783 Luxpol Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawiercie 76,3 8,8 8,3
784 AHS Polska Sp. z o.o. Wrocław 76,3 7,9 4,9
785 TELKO-POLAND Sp. z o.o. Warszawa 76,0 6,7 95,0
786 Apteka Szwedzka Krzysztof Wojtych S.J. Kraków 75,8 13,0 5,1
787 Partner Sp. J. Mirosław i Sławomir Lasota Białystok 75,8 10,9 8,3
788 BIOMERIEUX POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 75,7 6,1 123,8
789 DUPONT POLAND Sp. z o.o. Warszawa 75,6 6,6 275,2
790 P P H U Kos – Imex Sp. z o. o. Lubaczów 75,3 16,3 3,2
791 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Piomar Sp. z o.o. Pisarzowice 75,3 5,0 27,2
792 Etos S.A. Gdańsk 75,1 6,6 277,3
793 Titus Polska Sp. z o.o. Suchy Las 74,8 14,4 21,4
794 GERLACH S.A. Drzewica 74,8 8,3 50,7
795 Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa Efekt Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 74,8 8,0 33,0
796 Tom – Kor S.J. Widawa 74,7 6,0 12,4
797 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Handlu I Usług Dąbrówka 74,6 6,8 2,5
798 Adb Furniture Sp. z o.o. Suwałki 74,6 6,6 54,7
799 Camdivision Sp. z o.o. Błonie 74,5 11,4 17,3
800 Forbuild S.A. Końskie 74,3 7,8 78,8
801 Motive Power Baterie I Prostowniki P. Chodoła, M. Obłażewicz sp.j. Gdańsk 74,1 16,6 19,2
802 Gust Sp. z o.o. Pajęczno 74,1 10,0 4,8
803 PRH Buczak S.J. Siekierki Wielkie 73,8 19,7 4,1
804 Elbud Partner Sp. z o.o. Wyszków 73,8 9,4 9,3
805 Euphora Grzegorz Wnęk sp. j. Kraków 73,7 14,3 30,6
806 ITBPS.Pl Sp. z o.o. Warszawa 73,7 10,9 2,9
807 Kramer S.A. Gietrzwałd 73,7 10,0 26,9
808 Sako – Expo Techtextilplast S.J. Sakowski Wiśniewski Ozorków 73,7 8,6 34,9
809 TSL Silesia Group Sp. z o.o. S.K. Bytom 73,6 21,3 7,6
810 Bakels Polska Sp. z o.o. Łódź 73,6 8,2 23,6
811 Gomex S.J. Dąbrowa Górnicza 73,4 8,9 7,6
812 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Redis” Kantorski sp. j. Toruń 73,4 8,1 5,2
813 Auto Andaro S.J. Łomża 73,4 8,1 14,9
814 Hurtownia Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Prabuty 73,4 6,7 2,0
815 Firma DAX S.J. Katowice 73,2 11,0 5,1
816 Adler International Sp. z o.o. S.K. Łańcut 73,2 8,3 44,9
817 Pharmalord Agata Krop S.J. Połczyn-Zdrój 73,1 5,6 20,1
818 Halmar Sp. z o.o. Stalowa Wola 73,0 5,2 70,5
819 Schmalz Sp. z o.o. Złotniki 72,9 11,4 12,6
820 Mikomax 2 Meble Biurowe Sp. z o.o. Wrocław 72,9 5,4 10,5
821 Phu Ewmar Sp. J. P.Rabiega S.Nyczak Kościan 72,9 5,1 9,7
822 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Medycznego Marku M. Krawczyk S.J. Częstochowa 72,7 7,6 34,3
823 Di-Zet Bartosz i Anna Łowczyńscy sp.j. Warszawa 72,6 6,2 7,2
824 Bibus Menos Sp. z o.o. Gdańsk 72,5 8,4 101,7
825 Aksa Sp. z o.o. Wrocław 72,3 18,6 9,0
826 Baltimar Sp. z o.o. Gdynia 72,2 5,5 5,6
827 Oli Logistics Sp. z o.o. Piastów 72,1 5,4 9,2
828 Oase Sp. z o.o. Warszawa 72,0 8,8 13,8
829 Rolmet S.J. Inowrocław 71,9 15,8 12,9
830 Hafner Pomagier Trzebuchowscy sp. j. Toruń 71,7 12,5 33,3
831 BRADAS Adam i Jan Tyrała S.J. Olesno 71,7 10,5 90,5
832 Mahle Filtracja Przemysłowa Sp. z o.o. Wrocław 71,7 8,1 6,6
833 Duet Sp. z o.o. Dębica 71,6 7,9 34,3
834 Artbox Sp. z o.o. Wrocław 71,6 5,7 4,7
835 Sanz Clima Sp. z o.o. Poznań 71,3 7,5 12,4
836 Andar Wierciński sp.j. Łódź 71,3 5,2 7,4
837 B&L International Sp. z o.o. Warszawa 71,2 9,1 13,7
838 Amcor Europe Sp. z o.o. Warszawa 71,1 9,7 5,3
839 Carmin Frania sp. j. Lublin 71,1 8,3 14,9
840 BEWEX Sp. z o.o. Warszawa 71,1 6,0 3,7
841 Warszawska Spółka Usług Samochodowych Warsus Sp. z o.o. Warszawa 71,0 12,7 15,1
842 Centrala Handlu Zagranicznego Inter-Aim Sp. z o.o. Lipno 71,0 10,2 1,8
843 Docu – System Sp. z o.o. Warszawa 71,0 8,6 11,3
844 SAMSEL I SYN Stanisław Samsel, Mariusz Samsel S.J. Ostrołęka 71,0 5,4 15,0
845 Alex Sp. z o.o. Kleosin 70,9 8,4 40,1
846 I.O. VENEZIA Iwona Oganowska, Wojciech Nachiło S.J. Warszawa 70,9 5,3 188,3
847 Eveo Sp. z o.o. Kraków 70,8 6,8 2,3
848 GNP Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o. Olsztyn 70,6 25,3 5,5
849 J.Chodacki, A.Misztal, Medica sp.j. Lubin 70,6 24,2 83,3
850 Rader S.J. Piła 70,6 14,5 34,8
851 Naturhouse Sp. z o.o. Łódź 70,5 22,8 107,6
852 Firma Handlowa SMĘTEK Zdzisława Smętek Gdańsk 70,4 8,7 73,8
853 TAR – GROCH – FIL S.J. Filipowice 70,4 7,4 25,6
854 AAKERMAN Sp. z o.o. Gdynia 70,4 6,2 11,6
855 Lbf Marketing Sp. z o.o. sp.k. Stara Kamienica 70,3 54,5 7,3
856 Starfax S.J. Warszawa 70,3 15,7 7,5
857 Clima Tech Polska Sp. z o.o. Wrocław 70,2 11,9 4,8
858 JSD Polska Sp. z o.o. Warszawa 70,2 6,9 41,1
859 Ładeks Sp. J. K. Skrobisz, P. Stolarski Warszawa 70,0 5,1 2,4
860 Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń Sp. z o.o. sp.k. Sułkowice 69,9 19,4 108,3
861 EFMETAL Sp. z o.o. Włocławek 69,9 6,4 11,6
862 ER-KO S.J. RYBICCY Świdwin 69,9 6,3 2,8
863 Schmersal – Polska S.J. Warszawa 69,8 14,1 16,2
864 TRANSMAG R.S. S.J. Bogucin 69,8 12,0 6,8
865 BUDZAP Sp. z o.o. Lublin 69,6 6,5 6,1
866 AOG Artwik, Ostafin, Gaczorek S.J. Kraków 69,3 12,2 23,2
867 Grotowski-Przyprawy Henryk Grotowski, Natalia Ostrowska sp. j. Piotrów 69,2 7,6 7,2
868 Apteka Św. Józefa Sp. z o.o. sp.k. Poznań 69,2 6,8 2,2
869 Dex – Pol S.J. Lubin 69,0 5,5 14,5
870 KONSUS Centrum Systemów Zabezpieczeń i Nadzoru Sp. z o.o. Lublin 68,9 12,5 2,0
871 Centrum Budowlane Stanisław i Marcin Guzowicz S.J. Darłowo 68,7 14,0 35,3
872 Denar Marek Dembiński I Wspólnicy S.J. Rożnowo 68,7 10,2 20,2
873 A+F POLAND Sp. z o.o. Mianowice 68,7 7,5 8,6
874 Vermont Sp. z o.o. Łódź 68,4 6,7 9,5
875 Aisko Artur Jackowicz Sp. J. Magdalenka 68,3 21,8 25,0
876 Elektra Hurtownia Sp. z o.o. Stargard 68,3 5,5 14,0
877 PHI Befra Frankowski Sp.J. Warszawa 68,2 6,2 4,0
878 Falmec Polska Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki 68,1 5,6 7,5
879 Fibrain Sp. z o.o. Zaczernie 68,0 10,3 165,7
880 Ochnik S.A. Garwolin 68,0 8,2 134,4
881 Optimal K. Figiel i S. Migasiewicz S.J. Kalisz 67,9 15,5 19,7
882 National Oilwell Varco Poland Spółka z Ogranczoną Odpowiedzialnością Gdańsk 67,9 13,0 41,8
883 New Trendy Sp. z o.o. Radom 67,8 8,5 25,9
884 PHPU SEMEX Fertacz, Huszno S.J. Częstochowa 67,7 7,2 62,7
885 Builder Leszek Tomaszewski i Janusz Sznajder sp. j. Gliwice 67,6 22,1 5,5
886 Hitmark Sp. z o.o. Konstancin-Jeziorna 67,5 7,5 14,0
887 Peikko Polska Sp. z o.o. Sopot 67,5 5,5 10,8
888 Safrano Dariusz Nowakowski sp.j. Poznań 67,4 14,0 4,2
889 Protekta Sp. z o.o. Warszawa 67,4 11,8 25,2
890 LEG – Sanit S.J. Tadeusz Jażdżyk, Stanisław Budzyński Legionowo 67,4 6,7 69,6
891 Ahag Grabska sp.k. Warszawa 67,3 62,7 8,8
892 EP Development Sp. z o.o. Baranowo 67,3 29,2 20,7
893 Nord Plus Sp. z o.o. Gdańsk 67,3 22,8 9,3
894 EURO SKLEP S.A. Bielsko-Biała 67,3 9,1 59,9
895 BAUTECH Sp. z o.o. Piaseczno 67,3 6,0 17,6
896 Poelking Shoe Fashion Sp. z o.o. Poznań 67,2 5,2 3,6
897 Bolzoni Auramo Polska Sp. z o.o. Lublin 67,2 5,0 7,8
898 Canpol Art&Smart Sp. z o.o. sp.k. Poznań 67,1 10,6 51,5
899 FURNIMAT Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 67,1 5,4 1,0
900 Hass Wasiluk sp.j. Białystok 67,0 17,7 33,5
901 Amocarat S.A. Czaniec 67,0 13,6 63,4
902 LOB Master Key Sp. z o.o. Leszno 67,0 8,4 55,9
903 CSC COMPUTER SCIENCES POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 67,0 8,1 54,1
904 Molos Kawecki Kuźnicki Zieliński sp. j. Wieruchów 67,0 5,4 13,8
905 Cosmo J. Brzyski, J. Stępień Sp. J. Siemianowice Śląskie 66,9 7,6 21,4
906 Eko – Rol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Gościno 66,6 29,5 16,1
907 PROMAR Sp. z o.o. P P H Łomianki 66,6 9,0 259,5
908 Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Poznań 66,6 5,3 33,5
909 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Marcco” sp. j. Marek Babiarz Ireneusz Babiarz Wałbrzych 66,5 7,8 6,0
910 ZEFIR Sp. z o.o. Białystok 66,5 5,8 3,9
911 ARCTIC-SPAW Sp. z o.o. Gdańsk 66,4 6,9 8,2
912 Fargotex Sp. z o.o. Łomża 66,4 6,4 61,1
913 Kunert S.J. Poladowo 66,4 6,1 59,3
914 Bracco Imaging Polska Sp. z o.o. Warszawa 66,3 5,8 38,4
915 Izba Technicznej Ochrony Mienia Euroalarm S.J. Małgorzata i Waldemar Kulik Bydgoszcz 66,2 5,4 13,1
916 Komin Service Sp. z o.o. Wrocław 66,1 15,7 11,8
917 PINIA Sp. z o.o. Jarocin 66,1 9,7 24,2
918 Polmaster Contract Interiors Sp. z o.o. Warszawa 65,9 8,4 2,1
919 Grupa Handlowo Usługowa Arvense Sp. z o.o. Poznań 65,9 5,7 1,1
920 INTERPETRO Sp. z o.o. Rzeszów 65,6 7,8 12,8
921 Emaks Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 65,5 20,9 72,1
922 CSF Polska Sp. z o.o. Rzeszów 65,5 10,3 11,2
923 Farmedica Sp. z o.o. Warszawa 65,5 6,1 8,7
924 Hacop Technika Grzewcza D.D. Jabłońscy sp.j. Toruń 65,5 5,5 3,6
925 Em & Em M. Pietrucha M. Deptuła sp.j. Warszawa 65,4 7,1 51,1
926 Lumatech Lucjan Weiner Mikołów 65,4 5,0 23,8
927 GNT Polska Customer Service Sp. z o.o. Poznań 65,4 5,0 1,9
928 Meblux S.J. Łomża 65,3 9,9 13,0
929 Victorinho K. Loga-Chicheł, P. Chicheł S.J. Śrem 65,3 9,0 12,7
930 PUH ELPAD Grzesiowski i Wspólnicy S.J. Elbląg 65,3 7,8 5,3
931 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kozach Kozy 65,3 5,9 2,2
932 KTW Office Sp. z o.o. Bydgoszcz 65,2 22,5 12,7
933 FHU Wilmat L. Matecki, A. Wiśniewski S.J. Toruń 65,2 16,0 88,7
934 Wedco Polska Sp. z o.o. Oleśnica 65,2 12,2 9,0
935 Harenda sp.j. Bachleda-Księdzularz, Chyc Zakopane 65,2 5,2 5,5
936 DST Polska Sp. z o.o. Grudziądz 65,0 9,3 12,3
937 ROLCHEM Sp. z o.o. Wyczechy 64,9 5,6 3,1
938 „VIP” S.D. PIKUL SPÓŁKA JAWNA Lubicz Górny 64,8 8,0 12,2
939 Ośrodek Badawczo – Produkcyjny Politechniki Łódzkiej ICHEM Sp. z o.o. Łódź 64,8 7,4 175,2
940 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 64,8 7,1 27,9
941 Wokan – Term – Technika Grzewcza i Sanitarna S.J. Piotrków Trybunalski 64,8 5,8 4,5
942 Rhein Folien Polska Sp. z o.o. Kórnik 64,7 9,3 9,4
943 TAB Polska Sp. z o.o. Warszawa 64,7 6,8 19,3
944 Bassano Collection Poland A. Gierszewski sp.j. Gdynia 64,7 6,1 7,4
945 Hurtownia Wędkarska S.J. Stargard 64,7 6,1 2,4
946 Oris Jan Jasiołek S.J. Wołowice 64,6 13,2 29,8
947 Logika Sp. z o.o. Olsztyn 64,6 13,1 5,2
948 ESTE Sp. z o.o. Wrocław 64,6 7,7 1,7
949 MMI Sp. z o.o. Zbyszewo 64,6 7,5 3,2
950 Partner Sp. z o.o. Wrocław 64,6 5,9 47,8
951 Apex Dynamics Polska Sp. z o.o. Balice 64,5 10,4 10,9
952 D. Grabowski, P. Illukowicz, M. Majdziński GRIFMAL S.J. Łódź 64,5 9,0 3,7
953 S.A.S. S.J. Świdnica 64,4 23,3 6,6
954 LAS VEGAS MAREK SZANIEWSKI Poznań 64,4 6,0 63,9
955 PS Pharm Sp. z o.o. Gdynia 64,4 5,2 5,6
956 EU Pharmacia Sp. z o.o. Warszawa 64,3 11,7 12,3
957 Jedynka J. K. Kordowscy, J. Małachowski – sp.j. Ostrów Mazowiecka 64,3 7,3 8,5
958 KAEM Sp. z o.o. S.K. Baranowo 64,0 13,4 293,5
959 Tchibo Coffee Service Polska Sp. z o.o. Warszawa 64,0 6,4 44,7
960 Deef S.J. Gryfino 63,8 6,7 21,1
961 ENDRESS + HAUSER POLSKA Sp. z o.o. Wrocław 63,7 11,3 182,1
962 Polanik Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 63,7 11,2 28,0
963 Dental Group Sp. z o.o. Warszawa 63,7 8,6 7,0
964 VISION POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 63,7 5,4 7,1
965 ROLMEX – Misiuda S. J. Kielce 63,4 22,9 19,3
966 Bel Aqustic Dźwięk Inteligentny Sp. z o.o. Gdańsk 63,4 9,5 1,2
967 Luerchem (Poland) Sp. z o.o. Warszawa 63,4 5,8 0,8
968 BJM Technology Sp. z o.o. Stary Sącz 63,1 16,3 10,4
969 Firma Handlowo Usługowa Niko Tworzydło S.J. Nowy Wiśnicz 63,1 7,6 8,0
970 SIGNAL PUH Ostrowiec Świętokrzyski 63,0 22,3 377,9
971 Techno Plus Janusz Baranowski sp. j. Gdańsk 63,0 16,3 14,6
972 Aqua Lab A.Sierzputowski i Wspólnicy S.J. Warszawa 62,7 21,6 20,3
973 Przedsiębiorstwo Handlowe Hermes Sp. z o.o. Katowice 62,6 5,9 6,7
974 Nasze Sklepy Sp. z o.o. Piastów 62,5 9,2 2,7
975 Amis J Mamątow S.J. Olsztyn 62,4 22,6 18,6
976 Esperanza S.J. Poterek Ożarów Mazowiecki 62,4 13,4 94,4
977 Agat S.J. Lidzbark Warmiński 62,4 10,5 36,5
978 Nordic Waterproofing Sp. z o.o. Łódź 62,4 9,3 9,6
979 Scubatech Sp. z o.o. Mierzyn 62,4 8,0 10,1
980 Systech Sp. z o.o. Systemy Technologiczno – Narzędziowe Rawicz 62,3 8,6 7,5
981 Omnires Sp. z o.o. Warszawa 62,3 6,9 79,7
982 Amtek Spol. S.R.O. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 62,2 7,6 8,2
983 Remila Sp. z o.o. Kwidzyn 62,2 5,2 7,7
984 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Mosinie Mosina 62,1 15,8 1,7
985 AWW Wawrzyniak S.J. Niedźwiady 62,0 18,8 16,0
986 MTM CEE Sp. z o.o. S.K. Wola 62,0 13,8 17,7
987 JAI Kudo Polska Sp. z o.o. Poznań 62,0 12,4 33,8
988 K&K PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE Krzysztof Wojtanowicz Wejherowo 61,9 9,4 44,0
989 Progress S.J. Koszalin 61,8 8,6 6,7
990 Svimpex Sp. z o.o. Wrocław 61,8 5,4 17,1
991 Max System Import-Export Sp. z o.o. Warszawa 61,8 5,0 6,5
992 Mipama E.Z.Szafarz sp.j. Opatówek 61,7 11,3 17,5
993 Nobilitat Sp. z o.o. Kołobrzeg 61,7 7,0 19,8
994 TM Nord S.J. Sopot 61,6 100,1 18,5
995 Be Poland Think, Solve & Execute Sp. z o.o. Poznań 61,6 18,2 13,3
996 SILCO Sp. z o.o. Gdańsk 61,6 11,9 17,6
997 Wirexim Sp. z o.o. Gądki 61,6 5,2 2,1
998 Ośrodek Obsługi Osób z Wadą Słuchu Oticon Polska Sp. z o.o., Dorota Banaszkiewicz Lipińska S.J. Bydgoszcz 61,5 19,1 4,8
999 Biuro Techniczno – Handlowe BTH IMPORT – STAL Sp. z o.o. Kraków 61,5 5,9 223,2
1000 Polymed Polska Sp. z o.o. Stare Babice 61,4 13,6 45,6
1001 Westerberg Komponenty Sp. z o.o. Jaworzno 61,4 13,6 17,1
1002 Max Plus M. Kulikowski Sp.J. Krapkowice 61,4 6,3 6,6
1003 Sappi Europe (Polska) Sp. z o.o. Warszawa 61,3 20,4 51,9
1004 Trokos Market Point Sp. z o.o. S.K. Gdów 61,3 7,9 15,4
1005 Efmed Sp. z o.o. Gdańsk 61,3 6,3 19,1
1006 PROMAG S.A. Poznań 61,2 7,0 187,0
1007 MaXgear Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tychy 61,1 14,4 114,5
1008 Saz-Welding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 61,0 9,3 5,9
1009 Printed Circuit Board Technology Sp. z o.o. Elbląg 61,0 7,2 4,3
1010 OKTAN B i R Brzescy S.J. Miechucino 61,0 5,2 79,8
1011 Bufab Poland Sp. z o.o. Gdańsk 60,9 11,3 61,0
1012 CER MOTOR Sp. z o.o. Warszawa 60,8 10,9 109,0
1013 ENSTO POL Sp. z o.o. Straszyn 60,8 10,2 122,3
1014 Billmed Sp. z o.o. Warszawa 60,6 14,2 15,6
1015 Maxi Wawrzkiewicz i Wawrzkiewicz S.J. Bytom 60,4 6,1 20,6
1016 TAD – MET S.J. Kościerzyna 60,4 5,3 97,1
1017 Hurtownia Art. Elektrotechnicznych Elektromax Bączkowski E. Mocek W. S.J. Września 60,3 8,6 11,7
1018 OLEK MOTOCYKLE Aleksander Gwóźdź Bielsko-Biała 60,1 11,9 76,5
1019 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Metal Max J.świętochowski, M.świętochowska sp. j. Wyszków 60,0 17,2 29,2
1020 Escumed Mayab Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 60,0 9,3 8,0
1021 PPHU Gama sp.j. Rurarz D., Rutkowski W. i Spółka Sokołów Podlaski 60,0 6,6 36,8
1022 Eobuwie.pl S.A. Zielona Góra 59,9 16,5 120,4
1023 CTC CLATRONIC Sp. z o.o. Dąbrowa 59,9 8,9 65,4
1024 Auto Partner S.J. Ociąż 59,8 6,2 235,9
1025 ToRoPol Sp. z o.o. Warszawa 59,8 5,1 14,3
1026 Herbaty Sztachetne Sp. z o.o. Szczecin 59,7 8,7 4,9
1027 Procardia Medical Sp. z o.o. Warszawa 59,7 7,7 58,0
1028 Hydra-Grupa SBS J. Kłos S.J. Łask 59,6 7,6 19,5
1029 Schachermayer Polska Sp. z o.o. Zabierzów 59,6 5,9 22,7
1030 American Way Sp. z o.o. Sochaczew 59,5 9,3 14,3
1031 Doorsystem Szczepan Szwarczewski i Wspólnicy S. J. Milejowice 59,5 8,1 13,4
1032 Introl Sp. z o.o. Katowice 59,5 7,7 56,5
1033 BHF Harendarczyk Sp. z o.o. Opacz 59,5 5,7 10,4
1034 Mawapol Sp. z o.o. Kraków 59,5 5,0 1,4
1035 Metalimpex Sp. z o.o. Tychy 59,4 9,5 18,6
1036 Wodmiar Wiśniewscy Sp.J. Olsztyn 59,3 8,8 14,9
1037 Impakt Sp. z o.o. Mosina 59,3 5,4 61,2
1038 PASSEROTTI Sp. z o.o. Bielsko-Biała 59,2 12,0 46,2
1039 Albex Sp. z o.o. PUH Gdańsk 59,2 7,4 1,0
1040 Galicja Sp. z o.o. Brzeźnica 59,2 5,9 120,9
1041 Rem – Tech S.J. Warszawa 59,1 12,9 9,1
1042 DROTEX Sp. z o.o. Warszawa 59,1 7,1 15,9
1043 Ośrodek Korekcji Wzroku Sp. z o.o. Łódź 59,1 5,2 1,9
1044 Autoimex Sp. z o.o. sp.k. Marki 59,0 20,6 19,8
1045 Bis-Podex Sp. J. Bogdan Dębski i Grzegorz Biczysko Kalisz 59,0 7,1 10,5
1046 Fistal Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 59,0 6,9 5,2
1047 ABRO Sp. z o.o. S.K. Warszawa 59,0 6,3 28,8
1048 Havel Composites PL Sp. z o.o. Cieszyn 58,9 6,2 3,1
1049 Frank Glasse ELTRON Wrocław 58,9 5,9 52,7
1050 Sorimex Sp. z o.o. S.K. Toruń 58,8 10,8 39,6
1051 Zephyr Polska Sp. z o.o. Garby 58,7 10,1 9,4
1052 Domex Kuśnierek Sp.j. Rydzyna 58,7 7,9 129,1
1053 Skład Handlowy MAJSTER S.J. Jarosław Chodań, Marek Adamowski Węgorzewo 58,7 7,2 6,4
1054 Kaja Alfred Olszewski Łyski 58,7 5,7 22,5
1055 P.H.U. Mirex Mirosław Cichecki, Zbigniew Cichecki Sp.J. Celestynów 58,6 6,6 4,9
1056 KSB Pompy i Armatura Sp. z o.o. Bronisze 58,6 5,5 111,1
1057 Elesa + Ganter Polska Sp. z o.o. Piaseczno 58,4 17,3 49,8
1058 Sumin S.J. Suchy Las 58,4 5,9 38,6
1059 Pulver Polska Grzegorz Ośko S.K. Sulejówek 58,1 14,6 5,5
1060 Q-Glasstech Sp. z o.o. Zblewo 58,1 7,4 4,6
1061 Korab-Ewa Korabiec, Zbigniew Korabiec sp.j. Toruń 58,1 6,9 2,5
1062 Firma Handlowa Geko Grzegorz Kowalczyk Kietlin 58,0 21,1 108,0
1063 Tragar Trąbka sp.j. Izdebnik 57,9 13,5 28,3
1064 Technopomiar Sp. z o.o. Wrocław 57,8 15,1 36,2
1065 Impall Sp. z o.o. S.K. Łódź 57,8 10,4 75,7
1066 Europharma Alliance Sp. z o.o. Rzeplin 57,8 7,8 24,5
1067 Ittermann Polska Sp. z o.o. Wrocław 57,7 35,8 4,5
1068 Natura-Med L. Kulczyk i Spółka sp.j. Legionowo 57,7 6,8 7,6
1069 IGAZ Sp. z o.o. Wąsosz 57,6 10,7 2,3
1070 Yokogawa Deutschland Gmbh Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 57,6 6,0 18,8
1071 Skovs Korn Polska Sp. z o.o. Warszawa 57,5 36,7 6,0
1072 Homag Polska Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 57,5 7,6 66,7
1073 Sneik S.J. Radom 57,5 6,1 13,6
1074 Tormec Reduktor P. Mariański, D. Tomicki, Z Wiśniewski S.J. Toruń 57,4 17,4 27,3
1075 BKG – Polska Robert Grębosz Iwspólnicy sp.j. Straszyn 57,4 15,0 15,4
1076 Inexus Sp. z o.o. S.K. Wrocław 57,4 5,6 6,5
1077 Poltra Sp. z o.o. Stalowa Wola 57,3 14,6 83,0
1078 Omnibus Trading Sp. z o.o. Poznań 57,3 6,0 16,4
1079 FACHMAN – Grażyna i Marek Kruszona Sp.J. Poznań 57,3 5,2 5,3
1080 MARKET BUDOWLANY S.J. Grójec 57,2 5,6 12,3
1081 Carpatia S.J. Łyczanka 57,1 7,5 8,3
1082 CENTRUM Nowińska Katarzyna, Tuszyński Andrzej, Nowiński Wojciech S.J. Grójec 57,1 5,7 1,4
1083 Ol – Flora – Gołombek, Kowalewski sp. j. Wójtowo 57,0 9,4 24,0
1084 Wojnarowscy Sp. z o.o. Katowice 57,0 7,9 85,6
1085 CALDO-IZOLACJA L. Szczyrek – W. Śliwiński S.J. Dębica 57,0 5,7 5,3
1086 Apteka Centrum L.Choma, M.Choma S.J. Sokołów Podlaski 56,9 6,3 8,0
1087 Dornwell S.J. Rymaszewski, Rymaszewska Warszawa 56,7 18,4 22,9
1088 JANEX – ELEKTRO Jan i Jadwiga Mieszczak S.J. Lubin 56,7 10,5 11,5
1089 JET-PRINTER Sp. z o.o. Warszawa 56,6 7,3 11,0
1090 Energy Metal Craft Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 56,6 6,3 6,9
1091 Irma Sp. z o.o. sp.k. Siepraw 56,5 14,9 50,2
1092 Solpharm Sp. z o.o. Warszawa 56,5 12,3 22,7
1093 Biopoint S.J. Stawiguda 56,4 30,8 49,2
1094 Landzberg Sp.J. Brzeźno Wielkie 56,4 8,3 18,9
1095 Salumanus Sp. z o.o. Kraków 56,4 6,3 19,6
1096 Fram S.J. Edward Nowak Mikołów 56,4 6,2 8,1
1097 Inter – Car Sp. z o.o. Suchy Las 56,3 10,3 20,8
1098 Pracownia Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Sp. z o.o. Warszawa 56,1 15,5 21,7
1099 Peka Sp. z o.o. Jasin 56,0 13,7 58,4
1100 Roberto & Franco Sp. z o.o. Warszawa 56,0 10,1 1,5
1101 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe R. Łukaszczyk & L. Turek S.J. Obrzycko 55,9 23,9 13,3
1102 CCR Polska Sp. z o.o. Warszawa 55,8 48,0 55,9
1103 N.B.C. POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 55,8 10,1 1,4
1104 CHEM&POL Sp. z o.o. Warszawa 55,8 9,9 27,6
1105 4fire Sks Sp. z o.o. sp.k. Radom 55,8 9,4 5,8
1106 Deo Deoniziak sp. j. Białystok 55,7 6,7 4,5
1107 Agro – Handel Sp. z o.o. Wapnica 55,6 16,4 27,4
1108 Printline Grzegorz Sobczyński, Krzysztof Rajkowski, Wojciech Wolski sp.j. Częstochowa 55,6 9,2 10,1
1109 DARYMEX D.Gruca i R.Rączka S.J. Brzeszcze 55,6 5,8 12,2
1110 WAMEX Sp. z o.o. Warszawa 55,5 11,9 14,0
1111 Lamintex Sp. z o.o. Nowy Sącz 55,3 8,1 23,4
1112 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Omega Łukasz Sosnowski Bogusław Stempień, S.J. Szczekociny 55,3 6,1 18,5
1113 Skład Materiałów Budowlanych BOMIR Różycki i Gabryś Sp.J. Chybie 55,2 6,4 5,9
1114 Elektra S.J. Zielonka 55,1 11,0 16,3
1115 Kueper Polska Sp. z o.o. Kotlarnia 55,1 8,1 4,0
1116 ARGO S.A. Gdańsk 54,9 10,2 95,2
1117 Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Stalimport Marcinkowski i Wspólnicy sp.j. Lipno 54,8 15,5 23,1
1118 ATEQ PL Sp. z o.o. Warszawa 54,7 15,1 20,4
1119 Lenz-Urządzenia Dla Elektroniki S. J. Tychy 54,6 17,1 41,2
1120 A&M Export-Import Agnieszka Klasura i Spółka sp.j. Łódź 54,6 8,1 4,9
1121 Fructoplant Sp. z o.o. Gąbin 54,6 6,4 16,7
1122 Budinpol S.J. Wrocław 54,5 37,9 12,3
1123 Przedsiębiorstwo Handlowe SIBUK S.J. Gerard Kubis i Krzysztof Kubis Puck 54,5 9,7 11,1
1124 Golden Rose Sp. z o.o. Łódź 54,4 9,3 38,8
1125 Firma Usługowo-Handlowa Elżbieta Jacek Cegłowscy S.J. Nowa Wieś 54,4 6,2 4,6
1126 Rolmix-Mieczysław Głuchowski, Tadeusz Kicko, Krzysztof Rumik S.J. Łosice 54,4 5,7 20,0
1127 Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa KALTRUS Sp.J. W. Zaorski i L. Buks w Wyszogrodzie Wyszogród 54,3 9,6 24,9
1128 DOMINIK S.J. – M. Studzienny – W. Leszczyński Świdnica 54,3 5,6 2,4
1129 Nlab B. Pałys M. Pałys S.J. Warszawa 54,2 23,1 6,6
1130 Baza Sp. z o.o. Toruń 54,2 9,8 8,7
1131 P.U.H. Nel – Tech J. Dutka, J. Baran, M. Piętka – S.J. Nowy Sącz 54,1 14,8 26,8
1132 Kejt Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gładysz Tadeusz Gładysz Krystyna S.J. Radom 53,9 6,8 49,8
1133 Exall D.sobieszczańska,T.wapiński, J.skawiński sp. j. Rzeszów 53,8 32,4 25,3
1134 PHU MART S.A. Bytów 53,8 25,7 5,1
1135 Celgene Sp. z o.o. Warszawa 53,7 15,4 48,6
1136 Instalator R.i B. Kopacz, B. Kubit Sp. J. Krosno 53,7 12,8 31,9
1137 Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka Krowiego Pałuczanka w Wągrowcu Wągrowiec 53,7 9,8 5,8
1138 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aljot A. J. Batkowscy i J. Z. Filipczak Sp.J. Solec Kujawski 53,7 9,4 19,3
1139 C&C Partners Telecom Sp. z o.o. Leszno 53,7 5,7 75,7
1140 VITALPOL PPH Marek Wieczorek Solec-Zdrój 53,6 6,4 45,9
1141 Propet Recycling Podlaski Tomczak S.J. Rawicz 53,4 5,9 9,4
1142 F. H. Roan E. i M. Włodarczyk Sp.J. Kraków 53,3 29,9 25,5
1143 RENEX Regina Jędrych, Tomasz Jędrych – S.J. Bydgoszcz 53,3 8,4 106,4
1144 Przedsiębiorstwo Handlowe WPHW Sp. z o. o. w Pile Piła 53,3 7,2 7,9
1145 Nordson Polska Sp. z o.o. Warszawa 53,2 18,1 81,2
1146 KME Nieruchomości Sp. z o.o. Tarnów 53,1 34,5 3,6
1147 Soleco Pro Sp. z o.o. sp.k. Skawina 53,1 14,9 21,1
1148 Dommar Grupa SBS U.P. Olejniczak D.M. Duda sp. j. Jarocin 53,1 9,1 17,2
1149 Felona Sp. z o.o. Kępno 53,1 6,4 10,4
1150 R.M. HILDEBRANDT PPHU Brodnica 53,1 5,5 43,6
1151 STOKVIS TAPES POLSKA Sp. z o.o. Kowale 53,0 11,0 89,6
1152 Helukabel Polska Sp. z o.o. Radziejowice 53,0 5,1 78,0
1153 Vetter Polska Sp. z o.o. Racot 53,0 5,1 3,0
1154 Esculap Dyl S.J. Myślenice 52,9 7,5 30,0
1155 TCN Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Poznań 52,8 15,5 5,5
1156 Metal-Max S.J. A. i W. Sławińscy Białystok 52,8 12,2 14,1
1157 Firma Handlowo-Usługowa „Plewa” sp. j. Mirosław Plewa, Bartłomiej Plewa Skomielna Biała 52,8 5,8 7,7
1158 Manhattan Kazimierz I Godolewa Sikorscy S.J. ZPH Chojnice 52,6 8,0 11,1
1159 Bartyla Materiały Budowlane I Pokrycia Dachowe Edward I Krzysztof Bartyla S.J. Chudoba 52,5 5,8 16,9
1160 Eurobolt sp. j. B. Brenskott R. Brylska Bielsko-Biała 52,4 16,7 21,0
1161 Meringer Sp. z o.o. Kalisz 52,4 6,5 6,6
1162 High Technology Machines Sp. z o.o. Gliwice 52,4 5,5 42,9
1163 Eurona Trade Sp. z o.o. Bydgoszcz 52,3 12,0 2,3
1164 Stec Rally Auto Moto Sport Poland Sp. z o.o. Urzędów 52,3 5,4 2,0
1165 J.B.G. Sp. z o.o. Katowice 52,2 27,6 6,0
1166 Metalzbyt Poznań Spychała i Haze S.J. Poznań 52,2 11,4 3,5
1167 Buehnen Polska Sp. z o.o. Byków 52,2 5,1 6,3
1168 Hid S. J. R.Hucaluk, Ł.Kłosowski Zabrze 52,1 15,9 18,5
1169 Martin Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawiercie 52,1 12,9 41,3
1170 Arka S.J. Sianów 52,1 9,2 63,1
1171 AUGUSTO – LIMARO Lipiński, Marszałek S.J. Jelenia Góra 52,1 8,4 8,3
1172 ADI Hurtownia Chemii Gospodarczej Sp. z o.o. Poznań 52,1 5,8 2,0
1173 Unimet S.J. Rzeszów 52,0 36,7 49,7
1174 Chatka Grzegorz Smyczyński, Dariusz Bielawny sp.j. Krotoszyn 52,0 8,8 10,2
1175 PHARM SUPPLY Sp. z o.o. Warszawa 51,9 11,3 36,7
1176 Biovita sp.j. M. Danecki, J. Danecka Tenczynek 51,8 7,1 21,2
1177 Firma Handlowa MOTOROL Wiesława Kałkus, Stanisław Kałkus, Marek Kałkus, Marian Kałkus S.J. Kraków 51,8 5,8 129,3
1178 TEKSTYLIA Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Grochowski Robert Brzozowska Teresa S.J. Nadolice Wielkie 51,7 15,7 62,6
1179 Stalpol R.Rozyn, J.Olszowy sp.j. Lublin 51,7 6,1 15,0
1180 Skład Fabryczny Marma Polskie Folie Paweł Gut, Bartosz Gut Zagórze 51,7 5,4 6,8
1181 Benzol-Oil Sp. z o.o. Ostrołęka 51,6 45,2 6,4
1182 AL-KO KOBER Sp. z o.o. Wysogotowo 51,6 6,3 79,1
1183 AB Cosmetique Polska Sp. z o.o. Warszawa 51,5 12,6 17,4
1184 Perforacja Blachy Perforowane Sp. z o.o. Kraków 51,5 11,1 15,3
1185 THC Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 51,4 12,6 20,2
1186 Rothenberger – Polska Sp. z o.o. Warszawa 51,4 8,3 18,5
1187 Zakłady Usługowo – Handlowe AUTOVIVA Sp. z o.o. Krasnystaw 51,4 8,0 2,0
1188 Promark Serwis Sp. z o.o. Warszawa 51,4 5,5 15,7
1189 Somfy Sp. z o.o. Warszawa 51,4 5,5 59,5
1190 Eco-Consulting Quality Standards Sp. z o.o. Iskrzyczyn 51,4 5,2 12,6
1191 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Anmar Sp. z o.o. S.K. Tychy 51,3 11,1 66,7
1192 Przedsiebiorstwo Handlowo-Usługowe Mega Master Mirosław Marcinkowski, Monika Marcinkowska, Leszek Korfel S.J. Kraków 51,3 5,0 5,6
1193 Hapis Hurtownia Artykułów Przemysłowych I Spożywczych K. Kinzel – G. Wolska, S.J. Opole 51,2 7,1 1,2
1194 PPHU BONARKA Sp. z o.o. Kraków 51,1 11,2 14,0
1195 Amoena Polska Sp. z o.o. Warszawa 51,0 7,7 8,6
1196 PHU Pabo Ireneusz Pasoń Grzegorz Bobryk sp.j. Nysa 51,0 6,5 6,8
1197 Polimed Sp. z o.o. Warszawa 51,0 5,6 30,5
1198 Poligrafia Szczecin Best Sub Poland Sp. z o.o. Lipiany 50,9 16,7 21,9
1199 MENNICA POLSKA OD 1766 SPÓŁKA Z O.O. Warszawa 50,9 10,0 518,5
1200 Kanex Sp. z o.o. Kleosin 50,9 9,7 25,4
1201 Mikran Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 50,9 6,6 10,8
1202 Sowcar Sp. z o.o. Sieradz 50,9 5,1 1,4
1203 Triada Augusto Pomorze D. i T. Aleksandrowicz S.J. Chwaszczyno 50,8 12,4 110,8
1204 Agamet Sp. z o.o. S.K. Marki 50,7 30,2 29,6
1205 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Vein T. M. R. i B. Żyła sp.j. Jankowice 50,7 12,6 11,2
1206 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Miedzichowie Miedzichowo 50,7 6,3 2,3
1207 PUCCINI Sp. z o.o. Dobra 50,7 6,0 26,8
1208 LAMBDA Sp. z o.o. Wrocław 50,7 5,2 8,3
1209 Orlicki Design Sp. z o.o. Warszawa 50,6 16,2 5,0
1210 Klubben Polska Sp. z o.o. Ciele 50,5 7,3 8,4
1211 Larix 2 Piotr Brukiewicz,Michał Ligacz S.J. Katowice 50,4 21,0 14,7
1212 Anitech 2 Ogulewicz S.J. Bartoszyce 50,4 11,2 36,9
1213 Profis sp.j. Elżbieta Szlendak, Zenon Szlendak Klembów 50,3 30,7 34,4
1214 Castel Engineering Polska Sp. z o.o. Tomaszowice-Kolonia 50,3 14,1 17,7
1215 Grospol Jędruch S. J. Ząbki 50,3 11,3 23,9
1216 Marant Polska Sp. z o.o. Gdańsk 50,3 10,4 5,1
1217 Jurpol Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Komorniki 50,3 5,3 3,7
1218 P.H.U. SZCZĘŚNIAK I BRATEK S. J. Sosnowiec 50,2 9,1 17,8
1219 EL – Sigma Sp. z o.o. Katowice 50,2 7,7 13,7
1220 Terminal Strzałkowo Sp. z o.o. Strzałkowo 50,2 6,1 8,9
1221 Komfopol Meble sp.j. A. Mroczkowska, T. Mroczkowski Tarnobrzeg 50,1 6,2 6,0
1222 MH Automatyka Sp. z o.o. Gdańsk 50,1 5,5 24,3
1223 BIMEX – BOLLHOFF Sp. z o.o. Krzemienica 50,0 13,8 125,9
1224 Atlantic Marine Sp. z o.o. sp.k. Augustów 50,0 11,6 15,9
1225 Vilmorin Garden Sp. z o.o. Komorniki 50,0 9,9 47,1
1226 Marek Barzycki Mariusz Szczepaniak PPHU CENTROBUDEX S.J. Radom 50,0 7,1 8,8
1227 TALEX S.A. Poznań 50,0 6,5 128,7
1228 Olimpia Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Sopot 49,9 14,6 33,4
1229 ALFA Sp. z o.o. Tczew 49,9 8,6 0,7
1230 Fh Karolina S.C. Justyna Dydak, Jarosław Dydak Woźniki 49,8 7,6 71,8
1231 BAMAR – POL S.J. Opole 49,7 24,3 119,4
1232 Bioem Sp. z o.o. Wrocław 49,7 9,6 2,9
1233 Axpol Trading Sp. z o.o. S.K. Złotniki 49,7 8,6 70,7
1234 DACPOL Sp. z o.o. Piaseczno 49,7 6,8 116,9
1235 Kufner Polska Sp. z o.o. Starowa Góra 49,7 6,7 11,5
1236 Malik Budownictwo Sp. z o.o. Bochnia 49,6 12,9 1,8
1237 Mobicom Sp. z o.o. Szczecin 49,6 10,7 1,0
1238 Af-Lider J. J. Antosik Sp. J. Łódź 49,6 6,0 7,0
1239 Libram Sp. z o.o. Lubin 49,5 10,2 14,0
1240 Euro – Plant K.Bielak – Wolińska,A.Golisowicz sp.j. Warszawa 49,5 8,9 8,6
1241 Axxon Sp. z o.o. Warszawa 49,5 8,4 30,3
1242 RIVER Jacek Bator S. J. Kraków 49,5 8,1 42,3
1243 ELMARK AUTOMATYKA Sp. z o.o. Warszawa 49,5 7,4 55,1
1244 FIRMA HANDLOWA SIENCZYŁO S.J. Niepołomice 49,5 7,2 19,4
1245 DRAGO Sp. z o.o. Gdańsk 49,5 6,4 10,6
1246 Jupro Taim K.Krawczyńska i S-Ka Sp. J. Konin 49,4 17,4 68,8
1247 Syno Sp. z o.o. Wrocław 49,4 11,2 8,4
1248 Sped Malaga Edward, Malaga Renata sp. j. Wrocław 49,3 12,8 23,8
1249 OTCF S.A. Wieliczka 49,3 11,0 413,9
1250 AWT International (Polska) Sp. z o.o. Warszawa 49,3 7,4 17,5
1251 HAUBITZ – POLSKA Sp. z o.o. Mirosławice 49,3 6,4 11,9
1252 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Domex sp. j. L. Sembratowicz H. Szydlik Sulęcin 49,3 5,6 3,1
1253 Twoja Alfa Sp. z o.o. Kołobrzeg 49,1 6,6 3,8
1254 Rajpol Sp. z o.o. Wola Łęczeszycka 49,0 8,2 51,9
1255 SAM 34 Marek Theus S.J. Gdańsk 48,9 5,3 81,6
1256 Spectro – Lab Sp. z o.o. Łomianki 48,8 10,1 44,4
1257 Tdc Trading sp. z o.o. Gdynia 48,8 9,6 0,9
1258 GUNNEBO POLSKA Sp. z o.o. Kalisz 48,8 5,1 19,4
1259 Asset Waldemar Olik sp. j. Wrocław 48,7 10,5 9,6
1260 Hamer – Brunarska, Gruskoś Sp.J. Kraków 48,7 8,4 31,5
1261 Festus Sopockie Towarzystwo Winiarskie Sp. z o.o. Sopot 48,7 5,4 4,1
1262 Stalrex Sp. z o.o. S.K. Grzawa 48,7 5,1 0,8
1263 Nexus sp. j. Bojar i Kaminiarz Gryfice 48,6 14,7 5,0
1264 Domar Sp. z o.o. S.K. Warszawa 48,6 9,4 28,9
1265 Kim Kuźma S.J. Jarosław 48,6 8,4 15,6
1266 Ultex – Pol Sp. z o.o. Częstochowa 48,6 8,2 56,8
1267 KOH-I-NOOR HARDTMUTH POLSKA Sp. z o.o. Cieszyn 48,6 5,2 13,2
1268 Arteriae Sp. z o.o. Łódź 48,5 39,0 3,7
1269 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Inter-S Piotr Sielski Międzyborów 48,5 14,5 52,2
1270 Silesia Flavours Polska Sp. z o.o. Warszawa 48,5 13,3 31,2
1271 APG CO. S.J. Białystok 48,4 16,6 30,4
1272 Euro Driveshafts Limited – Sp. z o.o. Oddział w Polsce Łomianki 48,4 14,4 32,0
1273 Centrala Nasienna S.J. Parczew 48,4 6,4 1,3
1274 LEVANT Przedsiębiorstwo Handlowe Wielobranżowe Kasem Bahloul Poznań 48,4 6,1 81,0
1275 JBS Kisielewski Turos Kisielewski S.J. Gdańsk 48,3 9,4 39,7
1276 Abplanalp Sp. z o.o. Warszawa 48,3 5,8 128,7
1277 Sklepy Wm Maria Nowak, Wiesław Osowski Sp. J. Gdańsk 48,2 10,1 11,5
1278 Sinograf S.A. Toruń 48,2 9,8 21,9
1279 Schaumann Polska Sp. z o.o. Gniezno 48,2 6,0 50,6
1280 P. H. U. PIASTPOL J. L. ŁANGOWSKI SZYPRYT SPÓŁKA JAWNA Chojnice 48,1 11,0 8,8
1281 D-M Sp. z o.o. Krotoszyn 48,1 8,1 15,1
1282 Kabeltech Sp. z o.o. sp.k. Katowice 48,0 13,0 13,9
1283 Grupa Producentów Grzybowy Raj Sp. z o.o. Gołąbek 48,0 6,3 40,4
1284 Davide Lifestyle Sp. z o.o. Warszawa 47,9 10,5 6,1
1285 Ro-Mir – M. Golik I Wspólnicy S.J. Kraków 47,9 5,3 13,5
1286 Gemini Sp. z o.o. Wejherowo 47,8 10,9 49,0
1287 Syriusz Sp. z o.o. Rzeszów 47,7 5,6 7,2
1288 Marketing I Konsultacje Farmaceutyczne Sp. z o.o. Bydgoszcz 47,6 8,0 27,3
1289 Kemppi Sp. z o.o. Warszawa 47,5 18,4 70,3
1290 Nomos Sp. z o.o. Łomianki 47,5 7,7 7,0
1291 Valmark Sp. z o.o. Warszawa 47,5 6,8 23,8
1292 Pronet – Color Sp. z o.o. Gdynia 47,5 5,9 14,3
1293 Miles Sp. z o.o. Preczów 47,4 5,0 10,3
1294 SOPP Packaging Sp. z o.o. Kamienna Góra 47,3 13,6 28,6
1295 Apteka Pod Lwem Sp. z o.o. Wrocław 47,3 7,2 61,8
1296 NOVA M. R. Ostrowscy, A. A. Kalinowscy S.J. Grudziądz 47,3 6,3 6,1
1297 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne Star-Hurt Barbara Pergoł, Wojciech Pergoł S.J. Działdowo 47,2 13,6 12,8
1298 Liny Stalowe Brugg Sp. z o.o. S.K. Stobiec 47,1 33,1 18,5
1299 P P H U Vega Meble S. J. Księżyno 47,1 10,6 12,1
1300 Apteka Rodzinna Teresa i Jerzy Kałaska sp.j. Garwolin 47,1 9,9 11,5
1301 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 47,1 7,8 21,6
1302 Biesterfeld Chemia Specjalna Sp. z o.o. Warszawa 47,1 6,3 98,8
1303 Delta Optical G. Matosek H. Matosek S.J. Nowe Osiny 47,0 13,6 51,5
1304 Systemy Oceny Wiarygodności Analiz Medycznych Sowa-Med Sp. z o.o. Gdańsk 47,0 8,9 3,2
1305 Hurtownia Leków Weterynaryjnych Mgs S.j. Gniechowice 46,9 17,0 21,5
1306 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Unicar sp.j. Włodzimierz i Dorota Jaguścik Zakład Pracy Chronionej Radomsko 46,9 14,2 8,1
1307 Ko Pa Ko I. I J. Płachta S.J. Swarzędz 46,9 9,0 8,2
1308 TTI Poland Sp. z o.o. Górki 46,8 48,1 39,5
1309 Derlatka sp. j. Kielce 46,8 8,4 18,8
1310 Omega Pharma Poland Sp. z o.o. Warszawa 46,8 8,3 144,8
1311 Pakom Sp. z o.o. Chwaszczyno 46,7 21,5 19,6
1312 Fair Play Plus Marek Krzemieniewski S.J. Ząbki 46,7 10,6 22,9
1313 Gps-Log Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 46,6 19,6 2,3
1314 AGTES S.A. Warszawa 46,5 11,1 54,6
1315 Provit Sp. z o.o. Kutno 46,5 9,1 63,2
1316 Agrogama Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Kuźma I Keli sp.j. Rogoźno 46,5 8,5 7,7
1317 Western Equipment For Sport And Other Technologies – Polska Sp. z o.o. Wrocław 46,4 17,5 25,1
1318 Polgen Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 46,4 13,1 13,9
1319 Isotek Sp. z o.o. Poznań 46,4 12,7 19,7
1320 GRUPA WEBA Sp. z o.o. S.K. Paczkowo 46,4 10,2 29,5
1321 SERVINETTI Danuta, Zenon, Wiesław Serwin Sp.J. Przytkowice 46,3 7,8 14,7
1322 Auto Park Rusiłowicz, Czarnik sp.j. Białystok 46,3 5,3 68,1
1323 Euroservice Mieszała I Pyta S.J. Szczecin 46,2 8,1 3,2
1324 Toshiba Global Commerce Solutions (Poland), Sp. z o.o. Warszawa 46,2 7,5 13,4
1325 Intersonex GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce Nowy Dwór Mazowiecki 46,2 5,5 1,4
1326 Haribo Sp. z o.o. Warszawa 46,0 9,8 95,7
1327 Marko Stefan Markiewicz sp.j. Wrocław 46,0 5,2 5,2
1328 Proxima Adhesives Sp. z o.o. Bełchatów 45,9 12,0 2,3
1329 Góral Andrzej i Wspólnicy S.J. Roczyny 45,9 12,0 18,2
1330 Centrumtechniki Narzędziowej Elektromet Zalewa S.J. Chełm 45,9 9,9 9,1
1331 Hurtownia Narzędzi Seger S.J. Dębica 45,9 6,4 15,9
1332 Firma Handlowa SAKS S.J. Richert Mirosław i S-Ka Pruszcz Gdański 45,8 21,3 29,4
1333 Ecowater Systems Poland Sp. z o.o. Poznań 45,8 18,4 80,0
1334 Partex Marking Systems Sp. z o.o. Lubicz Dolny 45,8 18,2 43,7
1335 ZIPPER Sp. z o.o. S.K. Łódź 45,7 22,3 19,3
1336 Ariel Sp. z o.o. Białystok 45,7 14,5 5,4
1337 HALMAR A. Mysior, W. Gąsiorski Sp. Komandytowa Stalowa Wola 45,7 10,1 79,0
1338 Centrum Motocyklowe Rider Rożek Dyrlaga S.J. Kraków 45,7 9,2 13,4
1339 Fortuna Familia Ciota S.J. Warszawa 45,6 9,9 22,0
1340 Adifeed Sp. z o.o. Warszawa 45,6 8,0 53,8
1341 FIJAŁKOWSKI Stanisław Fijałkowski Rybnik 45,6 5,5 36,2
1342 OTICON POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 45,5 6,5 40,6
1343 Avenir Windows Sp. z o.o. Gdańsk 45,5 5,6 1,7
1344 ANDREAS STIHL Sp. z o.o. Sady 45,4 9,6 394,4
1345 PHP HYDRO Eugeniusz & Arkadiusz Dobroń S.J. Leszno 45,4 9,5 51,1
1346 FES TRADING Sp. z o.o. Gdańsk 45,4 6,5 7,0
1347 KJ Automobil Sp. z o.o. Gdynia 45,4 6,2 2,4
1348 Hermes Sławomir Zalech S.J. Mirosław 45,3 9,8 26,7
1349 Tech Solutions Sp. z o.o. Łódź 45,3 7,5 33,3
1350 Media Markt Polska Sp. z o.o. Rzeszów Spółka Komandytowa Warszawa 45,3 6,0 46,1
1351 Amii Sp. z o.o. Łódź 45,2 20,6 195,3
1352 Sacmi Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 45,2 8,6 22,1
1353 Kosma – Farm Sp. z o.o. Wrocław 45,2 8,3 27,8
1354 KMP PRINTTECHNIK Polska Sp. z o.o. Sękocin Stary 45,1 10,3 7,1
1355 Senoma Sp. z o.o. Katowice 45,1 5,9 10,2
1356 SANIT-POL GRUPA SBS S.J. HURTOWNIA ARMATURY SANITARNEJ I TECHNIKI GRZEWCZEJ Szprotawa 45,0 9,1 9,6
1357 Maxim Delikatesy Mazurowski Jarosław,Krupa Renata sp.j. Lubin 45,0 8,8 5,5
1358 POLSOUND Sp. z o.o. Łomianki 45,0 8,3 33,0
1359 Centrum Handlowe Elektromarket Sp. z o.o. Września 45,0 5,1 5,6
1360 Ordom R. Krasiński i Wspólnicy Sp.J. Łódź 44,9 5,7 13,9
1361 Firma Exportowo-Importowa Serwis Kop Wacław Rędziniak sp.j. Rzeszów 44,8 27,1 89,5
1362 Eko – Efekt Sp. z o.o. Lublin 44,8 5,6 0,8
1363 Quickson II Sp. z o.o. sp.k. Łódź 44,7 10,3 22,9
1364 Grolman Sp. z o.o. Bydgoszcz 44,7 7,9 37,9
1365 STARCOM Dawid Jurek i Janusz Korczak Sp.J. Głogów 44,7 5,8 8,2
1366 KAJA Kozłowscy Sp.J. Białystok 44,7 5,6 7,8
1367 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 44,6 12,7 481,6
1368 ELMET Sp. z o.o. Warszawa 44,6 10,8 15,2
1369 Pro – West Sp. z o.o. Bydgoszcz 44,6 7,4 12,2
1370 Hardy Sp. z o.o. Grudziądz 44,6 6,0 12,1
1371 Weno Sp. z o.o. Technika Zamocowań Spółka Komandytowa Większyce 44,5 9,7 3,2
1372 Majster S.J. W. Mierzejewski Białystok 44,5 8,9 8,1
1373 Bartex Kluza S.J. Częstochowa 44,5 6,3 18,9
1374 CD Cafe Sp. z o.o. S.K. Piaseczno 44,5 5,3 7,3
1375 Cop Security Polska Sp. z o.o. Warszawa 44,5 5,2 2,4
1376 IMPET Sp. z o.o. Grudziądz 44,5 5,1 2,1
1377 Aptel Adam Pawlak S.J. Białystok 44,4 8,3 20,7
1378 Regionalne Przysmaki Sp. z o.o. Białystok 44,4 7,8 3,7
1379 Renishaw Sp. z o.o. Warszawa 44,4 7,0 13,4
1380 Daas Sp. z o.o. Bielsko-Biała 44,4 5,3 4,8
1381 Eltom Sp. z o.o. Piaseczno 44,3 14,0 1,6
1382 C.H. Erbsloh Polska Sp. z o.o. Warszawa 44,3 8,7 31,5
1383 HALFEN Sp. z o.o. Poznań 44,3 7,3 39,4
1384 Phu M. i A. Kohlbrenner sp. j. Kraków 44,2 32,9 11,9
1385 TCP Tecnocenter Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 44,2 11,1 9,2
1386 Ogrodowa S.J. Dorota Inglot i S-ka Wrocław 44,2 10,0 6,9
1387 Deltafan Sp. z o.o. S.K. Brzeźnica 44,2 7,3 37,2
1388 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Remetex Andrzej Ludwikowski Bogumiła Ludwikowska sp. j. Dzierżoniów 44,2 7,2 22,0
1389 NRF POLAND Sp. z o.o. Gdańsk 44,2 5,6 16,5
1390 Wibako Sp. z o.o. Kojszówka 44,1 18,0 12,0
1391 BESTPOL Żurakowski i Wspólnicy S.J. Kleosin 44,1 7,7 10,9
1392 Bit Computer Juliusz Jaworski Kraków 44,1 7,5 52,1
1393 Sepix P H U S. J. Słupsk 44,0 11,0 13,6
1394 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Łódź S.K. Łódź 44,0 7,7 53,9
1395 MAR – BER Janusz Marszałek, Jarosław Berdychowski Sp.J. Ścinawka Średnia 44,0 5,4 3,6
1396 Firma Handlowa Alta Tadeusz Zygarowicz Brzozów 43,9 21,5 57,7
1397 IKA Kalisiak i Groszek sp.j. Legionowo 43,9 5,8 6,3
1398 Orion Sp. z o.o. Bogucin 43,9 5,4 44,3
1399 Sobar, Socha, Bartosik S.J. Katowice 43,8 10,9 11,5
1400 LPS INVESTOR Sp. z o.o. Świdnik 43,8 10,8 1,4
1401 Mistal Accessories Monika Głuszek, Michał Głuszek, S.J. Tomkowa 43,8 9,2 4,3
1402 ENTHONE Sp. z o.o. Łódź 43,7 20,6 37,4
1403 ADVANCE EUROPE Sp. z o.o. Biuro Techniczno – Handlowe Warszawa 43,6 8,8 5,5
1404 WADOWSKI S.J. Zakopane 43,6 8,3 14,9
1405 Firma Handlowa Bo-Hen sp. j. Bożena i Henryk Zimnol Mnich 43,6 6,0 5,1
1406 DAREL Ltd Sp. z o.o. Warszawa 43,6 5,1 9,6
1407 Cito Piotr Bojarski I Marek Kręcisz S.J. Gliwice 43,5 5,7 5,1
1408 Freeway OMT Sp. z o.o. Dopiewiec 43,4 15,2 63,5
1409 Mondex Anna i Jerzy Affek S.J. Olsztyn 43,4 11,0 30,3
1410 Złomostal Renata i Zbigniew Puzio S.J. Koszalin 43,4 7,3 15,6
1411 Pauladrob Bachorowska&Bachorowski Sp. J. Świdwin 43,3 7,3 13,4
1412 JGO J. Oleksy G. Oleksy S.J. Brzezna 43,3 5,3 10,4
1413 Firma Handlowa Kolanko Sp.J. Marek Papierski Janusz Skawiński Chwaszczyno 43,2 18,9 13,4
1414 Pol – Intech Towarzystwo Przemysłowo – Handlowe Sp. z o.o. Łódź 43,2 14,6 17,1
1415 Agroserwis S.J. Nowy Tomyśl 43,2 7,0 6,3
1416 Uni-Car Dwa Sp. z o.o. z Siedzibą w Toruniu Samochody Spółka Komandytowa Toruń 43,1 58,1 6,9
1417 Romos Dom Sp. z o.o. Poznań 43,1 17,7 12,9
1418 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Delta Sp.J. Anna Grabowska Krzysztof Grochowski Lublin 43,1 10,8 13,9
1419 Haug Chemie Polska Sp. z o.o. Milanówek 43,1 8,7 5,0
1420 Firma Handlowo-Usługowa GL Sp.J. Zbigniew Leżoń, Urszula Leżoń, Janusz Garbarz, Stefania Garbarz Dąbrowa Tarnowska 43,1 6,5 17,6
1421 AMIX S. J. Konik & Bietkał Białystok 43,0 11,3 97,1
1422 Pietrzykowscy Sp.J. Jelenia Góra 43,0 8,6 8,3
1423 Mat-Bud Krzysztof Skubis S.J. Tarnogród 43,0 6,9 5,5
1424 Geotechnology Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 42,9 10,3 13,2
1425 Nova Sp. z o.o. Poznań 42,9 10,0 13,7
1426 CALIER POLSKA Sp. z o.o. Deszczno 42,9 5,8 10,0
1427 Przedsiębiorstwo Mięsne Hanna I Tomasz Wilczek S.J. Cieszyn 42,8 16,9 22,0
1428 Beijer Ref Polska Sp. z o.o. Sękocin Nowy 42,8 6,4 66,1
1429 Kaliniec S.J. Kalisz 42,8 6,1 6,1
1430 P W Budohand Sp. z o.o. w Koszutach Słupca 42,8 5,9 1,3
1431 Teejet Poland Sp. z o.o. Dąbrowa 42,8 5,7 1,2
1432 Axpharm Sp. z o.o. Bydgoszcz 42,7 16,5 5,6
1433 Valmet Automation Sp. z o.o. Gliwice 42,7 11,4 64,8
1434 Essence Sp. z o.o. Konstancin-Jeziorna 42,7 9,9 21,3
1435 Top Gen Sp. z o.o. Głubczyce 42,7 7,6 7,6
1436 Bydgoska Hurtownia Narzędzi Vista Sp. z o.o. Bydgoszcz 42,6 9,1 15,1
1437 Informatyk P. Polcyn, Ł. Żużak S.J. Poznań 42,6 6,3 9,5
1438 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis S.J. Suwałki 42,6 5,2 25,8
1439 Budomat Prus S.J. Łazy 42,5 7,4 11,0
1440 BRB Central Eastern Europe Sp. z o.o. Kraków 42,5 6,3 21,9
1441 Włoszakowicka Grupa Producentów Warzyw Red-Pom Sp. z o.o. Włoszakowice 42,4 6,6 4,0
1442 ARBURG POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 42,4 6,4 72,8
1443 G – M Sp. z o.o. Reda 42,4 5,2 2,2
1444 KERANISS Sp. z o.o. Warszawa 42,3 6,0 30,1
1445 Suer Polska Sp. z o.o. Bonikowo 42,2 15,1 24,4
1446 Orfamak Sp. z o.o. sp.k. Proszowice 42,2 11,7 16,3
1447 Donegal Sp. z o.o. Rzeszów 42,2 11,5 34,8
1448 Syngen Biotech Sp. z o.o. sp.k. Wrocław 42,1 32,4 65,5
1449 Apteka S.J. Bolesław Cetnarowski, Zofia Królczyk, Tomasz Błaszczyk, Maria Wójsik, Marian Pierzchała, Beata Szarek Nowy Sącz 42,1 11,8 1,8
1450 Cyganek S.J. Skoczów 42,1 9,7 20,6
1451 Jelux Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Mikołów 42,1 9,4 108,4
1452 Il – Kas – Ilnicki, Kasperek S.J. Mrągowo 42,1 6,9 26,8
1453 PGF CEFARM – POZNAŃ Sp. z o.o. Poznań 42,0 7,5 14,5
1454 Tiger Investment Sp. z o.o. Sp.k. Gdańsk 41,9 83,7 18,6
1455 Avanti S.J. Tarnów 41,9 6,3 7,1
1456 PHU EDMIR-POL J. i M. Hutnik S.J. Chorzów 41,9 5,5 21,5
1457 Bimmertech Matysiak S.K. Warszawa 41,8 36,6 9,2
1458 Thyssenkrupp Materials Trading Poland Sp. z o.o. Katowice 41,8 22,4 40,0
1459 Stoltronic – Polska Sp. z o.o. Toruń 41,8 9,9 9,9
1460 Retos Czapka S.J. Skoczów 41,8 7,8 34,4
1461 KOLMET Sp. z o.o. PPHU Katowice 41,8 7,7 23,6
1462 Byk Dariusz Osiniak, Jacek Malinowski sp.j. Mierzyn 41,8 6,7 10,3
1463 SPIRAX SARCO Sp. z o.o. Warszawa 41,7 23,3 79,4
1464 Lancerto S.A. Łańcut 41,7 9,7 52,3
1465 Firma Łączyńscy S.J. Gniezno 41,7 6,9 25,3
1466 BIS Sp. z o.o. Warszawa 41,6 53,3 9,0
1467 F H Glass Sp. z o.o. Wasilków 41,6 6,8 12,5
1468 Optimat S.J. Piotr Gandecki i Wspólnicy Wrocław 41,6 6,3 4,7
1469 Dräger Safety Polska Sp. z o.o. Katowice 41,6 5,0 31,3
1470 Freudenberg Vilene Sp. z o.o. Łódź 41,5 12,0 4,1
1471 POLSKI KOKS S.A. Katowice 41,5 8,1 324,1
1472 Galeco Sp. z o.o. Balice 41,4 7,9 113,9
1473 Esswell International LTD Sp. z o.o. Świecie 41,3 54,3 14,8
1474 Promotor-JP Ponikowscy S.J. Gdańsk 41,3 19,5 5,4
1475 Mm Brown Group S.A. sp.k. Poznań 41,3 6,2 10,8
1476 Spółka Jawna Biuro Perfekt Foltyn Adam Bielsko-Biała 41,2 10,8 11,2
1477 JS-Pharma Sp. z o.o. Kalisz 41,1 5,0 16,1
1478 Kamar S.J. Jolanta Knapkiewicz, Leszek Knapkiewicz Bydgoszcz 41,0 16,3 41,9
1479 Natural Pharmaceuticals Sp. z o.o. Warszawa 41,0 12,0 41,3
1480 Szatkowski i Syn Sp.J. Teresin 41,0 10,8 10,1
1481 MLM S.M. Konieczni S.J. Świdwin 40,9 5,7 4,4
1482 ELS Polska Sp. z o.o. Dzierżoniów 40,8 18,5 13,4
1483 Voss Automotive Polska Sp. z o.o. Legnickie Pole 40,7 12,0 448,9
1484 Ksar Kwapień Sp.j. Jaworzno 40,7 7,4 9,0
1485 Biall Sp. z o.o. Gdańsk 40,7 7,2 12,5
1486 MOTIP DUPLI POLSKA Sp. z o.o. Pietrzykowice 40,7 6,1 23,2
1487 Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Eurotom sp. z o.o. Warszawa 40,5 15,0 6,5
1488 Sony Europe Limited (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce Warszawa 40,5 6,9 50,3
1489 Beam P. Podbielski S.J. Szczecin 40,4 23,8 41,4
1490 UNI-SERW D. Głowacki, W. Borowski S.J. Grudziądz 40,4 15,4 11,5
1491 AST Polska Sp. z o.o. Sulęcin 40,4 9,2 6,9
1492 RC Consulting Sp. z o.o. Swarzewo 40,4 7,9 2,4
1493 AMS RAIDER S.J. Lublin 40,4 6,6 2,2
1494 ŚRUBY – 1 Sp. z o.o. Wrocław 40,3 12,5 2,0
1495 Calz Polska Sp. z o.o. Warszawa 40,3 5,9 180,0
1496 Apteka nad Kamienną S.J. Dymitrakis Balarys, Paweł Lis Piechowice 40,2 11,0 7,1
1497 Lanius Przedsiębiorstwo Handlowe, Halina Bobrowska Czesław Bobrowski sp.j. Poznań 40,2 10,5 2,6
1498 Flowcrete Polska Sp. z o.o. Warszawa 40,2 6,2 32,8
1499 Nedcon Silesia Sp. z o.o. Wrocław 40,1 7,4 27,9
1500 In Corpore Sp. z o.o. Czosnów 40,1 6,7 4,1
1501 HAGER POLO Sp. z o.o. Tychy 40,1 6,5 129,2
1502 Media Markt Polska Sp. z o.o. Warszawa II Spółka Komandytowa Warszawa 40,1 6,4 78,4
1503 Interopak S.J. Warszawa 40,1 6,4 4,5
1504 Selfarm Sp. z o.o. Łódź 40,1 5,0 24,0
1505 Agroprodukt sp. j. Wspólnicy Ryż i Dzwoniarkiewicz Rzepowo 40,0 35,1 30,3
1506 Prince R. Kmieciak, J. Krauze sp.j. Poznań 40,0 11,7 6,8
1507 EMU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 39,9 13,8 56,2
1508 Madal Bal Sp. z o.o. Wejherowo 39,9 12,1 2,7
1509 ICL Wielkopolanin Sp. z o.o. Śrem 39,9 7,3 3,2
1510 SAMSON Sp. z o.o. Automatyka i Technika Pomiarowa Warszawa 39,7 13,0 65,3
1511 Hipo P.G. Gołda sp. j. Błonie 39,7 7,1 26,1
1512 SUMI AGRO Poland Sp. z o.o. Warszawa 39,6 18,9 328,5
1513 MV Poland Sp. z o.o. Warszawa 39,6 6,4 57,0
1514 Vimec Polska Sp. z o.o. Warszawa 39,5 42,2 6,1
1515 Outsourcing And Managment Services Company Sp. z o.o. Wrocław 39,5 17,3 4,2
1516 Shark S.J. Poznań 39,5 10,2 9,0
1517 Lauda Audio Adamowicz S.J. Sopot 39,5 9,5 37,4
1518 Separator Spares Int. Poland sp. z o.o. Kraków 39,4 15,1 61,4
1519 Fruitino Sp. z o.o. Płonkowo 39,4 7,7 4,2
1520 Alfako Sp. z o.o. Kłecko 39,3 14,5 17,7
1521 PARTNER TELE.COM Sp. z o.o. S.K. Kraków 39,3 12,5 112,8
1522 Centrala Nasienna Inowrocław sp. z o.o. Jacewo 39,2 30,0 5,4
1523 Wacker – Chemia Polska Sp. z o.o. Warszawa 39,2 24,7 15,1
1524 Mona Pro Moda Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 39,2 16,2 8,7
1525 J.J.DARBOVEN POLAND Sp. z o.o. Rumia 39,2 10,8 67,5
1526 Igus Sp. z o.o. Warszawa 39,2 9,0 27,7
1527 Voice Sp. z o.o. Cieszyn 39,2 5,5 3,3
1528 BIUREX Sp. z o.o. Kielce 39,1 6,5 2,0
1529 Firma Handlowa Katarzyna i Mariusz Czosnyka S.J. Łęg Tarnowski 39,1 5,1 9,8
1530 Mikamed Sp. z o.o. Gdańsk 39,0 9,1 3,5
1531 Zakład Obsługi Rolnictwa Rolnaft Hryciuk i Wspólnicy sp. j. Łosice 39,0 7,5 12,6
1532 Studio Agmar Sp. z o.o. Poznań 39,0 7,5 1,7
1533 TCO Trading Company Sp.J. Ryznar – Wojak i Spółka Rokocin 39,0 6,6 5,3
1534 MPL TECHMA Sp. z o.o. Gdynia 39,0 6,3 12,4
1535 GRUPA TOPEX Sp. z o.o. S.K. Warszawa 39,0 6,1 276,5
1536 Dobosz Market S.J. Kłodzko 39,0 5,6 12,6
1537 Jan Klewinowski Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Eltron Łapy 38,9 7,8 57,3
1538 Przedsiębiorstwo Handlowe Dąbkowskie, De Maria i Skalińska sp. j. Olsztyn 38,9 5,3 4,8
1539 M & A Trading Sp. z o.o. Poznań 38,8 16,8 3,1
1540 Gips-System Bieleninik S.J. Stargard 38,8 8,2 14,2
1541 Urgent R. Szczęsny, M. Więźniak S.J. Skępe 38,7 18,2 110,5
1542 Moto – Remo S.J. Iława 38,7 13,1 58,3
1543 Woodline Marszałek S.J. Rzeszów 38,7 5,4 6,1
1544 AVON COSMETICS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 38,7 5,4 635,6
1545 Kolnex Zajko i Wspólnicy S.J. Białystok 38,6 13,6 16,0
1546 Jarosław Halarewicz, Henryk Bogusz Bohamet Armatura Sp.J. Ciele 38,6 8,1 67,4
1547 PHU WĘGLOHUT S.J. Ewa Hoppe-Polak, Grzegorz Polak Rybnik 38,6 8,0 129,4
1548 Enervision J. Gruszecka S.J. Bielsko-Biała 38,5 33,8 6,2
1549 Balzen- Plast Maria Balejko, Zenon Balejko sp. j. Katowice 38,5 11,0 9,6
1550 Iron Scrap Sp. z o.o. Warszawa 38,5 8,2 2,1
1551 Deka Izolacje i Wentylacje sp.j. Bogacz, Kyrdziawa Dołuje 38,5 7,8 10,4
1552 RADMIN S.J. Wilczyńscy i Mąkosa Radom 38,4 27,7 25,8
1553 Stalmet Sp. z o.o. Polskie Składy Budowlane Stalowa Wola 38,4 5,6 24,4
1554 Expert J.Rusinkiewicz i Wspólnicy S.J. Olsztyn 38,3 15,9 9,6
1555 Equimed S.J. Kraków 38,3 10,0 21,2
1556 Ammigo Miciukiewicz Sp. z o.o. S.K. Swarzędz 38,3 6,2 8,0
1557 Zacharzewski Witold Marek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zacharzewski Łomża 38,3 5,7 27,0
1558 Hurtownia Elektryczna ELTECH Feliks Obremski Bydgoszcz 38,3 5,4 35,9
1559 Baltic Company Sp. z o.o. Warszawa 38,2 12,7 96,1
1560 Q-SERVICE Sp. z o.o. Cząstków Mazowiecki 38,1 20,1 227,7
1561 Kaiser + Kraft Sp. z o.o. Warszawa 38,1 10,1 20,6
1562 Musiałowicz Kuczyński S.J. Tarnowo Podgórne 38,1 5,5 9,2
1563 ALBECO Sp. z o.o. Plewiska 37,9 12,9 101,5
1564 Nov – Weld Sp. z o.o. Miszewko 37,9 7,3 18,8
1565 Layher Sp. z o.o. Siestrzeń 37,8 12,3 36,3
1566 PHU Beskid Plus Roman Tyrna, Janusz Cybuch, Bartosz Tyrna S.J. Cieszyn 37,8 11,1 33,4
1567 Krakflos S.J. Barnaś, Cygan Hurtownia Zielarsko – Farmaceutyczna Kraków 37,8 6,0 4,8
1568 WAGO ELWAG Sp. z o.o. Wrocław 37,8 5,6 152,9
1569 Gomuła S.J. Tadeusz Gomuła, Mariusz Gomuła Józefów 37,7 66,2 30,4
1570 Wojciech Wójcik Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zof – Stal Tychy 37,7 12,9 85,6
1571 ARGENTA MIKROBIOLOGIA Sp. z o.o. S.K. Poznań 37,7 10,9 40,1
1572 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Cytrus sp.j., Andrzej Nowakowski, Mirosława Nowakowska Bydgoszcz 37,7 7,1 40,4
1573 Trumpf Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 37,7 5,9 162,8
1574 Marcello Sp. z o.o. Warszawa 37,7 5,1 4,6
1575 PPH ESKULAP M. Furyk, J. Matłosz S.J. Gliwice 37,6 11,8 33,1
1576 Farmar Kozak S.J. Bielsko-Biała 37,5 15,5 8,9
1577 Cichowlas Polskie Warzywa Jędrzej Cichowlas Staniszewo 37,5 14,6 123,3
1578 Josera Polska Sp. z o.o. Paproć 37,5 10,2 159,0
1579 PCE Polska Sp. z o.o. Dzierżoniów 37,5 8,8 72,4
1580 Intenso-Doors Sp. z o.o. Wadowice 37,5 8,2 7,0
1581 Archimedes Sp. z o.o. Toruń 37,5 8,1 37,4
1582 Baltrade Sp. z o.o. Gdańsk 37,5 8,0 30,5
1583 Apteka Medpharma Sp. z o.o. Starogard Gdański 37,5 5,1 2,5
1584 Termo – San S.J. Białystok 37,4 11,4 11,8
1585 Correct S.J. Zduńska Wola 37,4 9,4 10,2
1586 Sterbios Sp. z o.o. Warszawa 37,4 8,0 7,0
1587 Wielkopolska Fabryka Okien Variant S.J. Suchy Las 37,4 7,5 14,5
1588 PRO-WET S.J. Koszalin 37,4 6,4 56,5
1589 APS Glass & Bar Supply Sp. z o.o. Warszawa 37,3 8,1 12,2
1590 Faben Sp. z o.o. Pruszków 37,3 7,3 2,8
1591 Auto Depol Leśniak Pererol Sp. z o.o. Skoczów 37,3 6,5 0,6
1592 Walter Kompressortechnik Polska Sp. z o.o. S.K. Łódź 37,2 40,1 27,8
1593 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Motodemont Piotr i Janusz Dunder sp.j. Kaźmierz 37,2 26,1 29,2
1594 Green Steam Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dojazdów 37,2 20,0 15,7
1595 Interior Centrum, J.Sieczko, sp.j. Marki 37,2 5,8 12,5
1596 Poznańska Spółka Wielobranżowa Sp. z o.o. Wrocław 37,2 5,6 28,2
1597 Metal Work Polska Sp. z o.o. Przeźmierowo 37,2 5,0 19,6
1598 PHU BUDEX Adamowicz, Dąbrowski, Siemaszko S.J. Gryfice 37,1 8,0 25,2
1599 Paso Polska Sp. z o.o. sp.k. Sierosław 37,1 7,7 31,3
1600 ZYGMUNT I STEFAN PARA S.J. Busko-Zdrój 37,1 5,5 20,3
1601 Wracam Do Zdrowia Jacek Jankowski S.J. Starogard Gdański 37,1 5,4 1,5
1602 Per – Med S.J. Biuro Handlowe Skoczów 37,0 11,7 13,1
1603 It-Com S.J. A.Zięć, D.Pradelok Chorzów 37,0 5,9 2,8
1604 FARM EKSPERT Włodzimierz Liczmański i Syn S.J. Toruń 36,9 46,9 12,5
1605 LACK SERVICE D.MISZUDA, A.NOWICZ SPÓŁKA JAWNA Piekary Śląskie 36,8 9,4 5,8
1606 Evit – Farm S.J. Warszawa 36,8 8,5 5,7
1607 Lapp Kabel Sp. z o.o. Biskupice Podgórne 36,8 8,1 131,3
1608 Poro Additive Sp. z o.o. Warszawa 36,8 5,5 11,1
1609 UBC Logistyka Sp. z o.o. Mirków 36,8 5,0 43,3
1610 Firma Handlowa Cieśla Market S.J. Chojnów 36,7 6,2 5,0
1611 Agentools Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 36,6 27,2 4,9
1612 Paso-Trading Sp. z o.o. Pabianice 36,6 15,0 31,5
1613 AROMATIC POLSKA Sp. z o.o. Łódź 36,6 13,8 24,9
1614 Przedsiębiorstwo Handlowe Usługowe Domański Jerzy I Paweł Domańscy S.J. Bodzentyn 36,6 9,6 69,8
1615 PCM Sp. z o.o. Easy Gifts sp.k. Byków 36,6 7,2 10,8
1616 Panaceum Maria Kurkowska S.J. Gostynin 36,6 6,5 12,3
1617 Eurobud Chajewscy S.J. Starogard Gdański 36,5 11,8 90,6
1618 Wb Tank Sp. z o.o. Bytów 36,5 5,8 1,4
1619 APC POLSKA Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 36,4 17,9 122,8
1620 Thorex Laskowscy S.J. Łódź 36,4 14,8 20,3
1621 Grosik S.J. PHU Białobrzegi 36,4 10,1 29,6
1622 Bulmach Sp. z o.o. Warszawa 36,4 7,9 12,3
1623 Greinplast Plus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Krasne 36,4 6,0 71,6
1624 Drosol Krzysztof Puz i Wspólnicy Sp.J. Będzin 36,4 5,8 26,1
1625 Hurtownia Hurt Irena Wołk i Wspólnicy S.J. Międzyrzecz 36,4 5,4 2,3
1626 Kruk-Mex S.J. Stanisław Kruk,Wiesław Kruk Głogoczów 36,3 9,2 3,1
1627 NIKE Poland Sp. z o.o. Warszawa 36,3 7,8 68,2
1628 LUXBUD Sp. z o.o. Łomianki 36,2 9,4 7,7
1629 Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o. Wrocław 36,2 8,2 14,4
1630 Elżbieta Zalewska sp. j. Raciąż 36,1 7,8 7,0
1631 Marux Sp. z o.o. S.K. Leszno 36,0 12,0 10,4
1632 Prowent Białystok A. Poleszuk S. J. Białostoczek 36,0 7,3 6,4
1633 Media Markt Polska Sp. z o.o. Szczecin Spółka Komandytowa Warszawa 36,0 5,6 72,9
1634 Jasno Shutters Sp. z o.o. Rawicz 35,9 11,9 1,6
1635 PAN DRAGON Sp. z o.o. Gdańsk 35,9 11,6 47,3
1636 GOM Sp.J. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 35,9 6,6 23,7
1637 Artex II Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Milanówek 35,9 5,6 85,3
1638 Rudex – J. Rudek, M. Rudek Spółka Jawna Częstochowa 35,8 13,5 39,3
1639 Bogucki Engineering Spółka Komandytowa Warszawa 35,8 13,0 5,7
1640 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe ADARA Sp. z o.o. Warszawa 35,8 9,9 18,9
1641 Tema 2 Sp. z o.o. Warszawa 35,8 8,9 17,1
1642 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Liber Maria Korniluk I Marek Korniluk S.J. Białystok 35,8 8,8 1,3
1643 Hsm Polska sp. z o.o. Warszawa 35,8 8,8 46,4
1644 Firma Handlowo-Usługowa Trol Wiesław Boduszek Leszek Lubowicz S.J. Jedlina-Zdrój 35,8 7,9 6,9
1645 Machine Tools International Sp. z o.o. Rybnik 35,8 7,1 31,0
1646 Zatoka Sp. z o.o. S.K.A. Gdańsk 35,7 28,8 75,1
1647 Eclipse Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 35,7 11,7 13,1
1648 Papier-Mettler Polska Sp. z o.o. Wrocław 35,7 10,3 73,2
1649 Meublinter Sp. z o.o. Oborniki 35,7 8,2 1,1
1650 Kontex Balcerek sp.j. Suchy Las 35,6 19,2 9,9
1651 DROSERA KM-TARGET Sp. z o.o. i Wspólnicy S.J. Konin 35,6 5,6 1,0
1652 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Mini Max Sp. z o.o. Poznań 35,5 16,9 6,2
1653 Hydro-Masz Sp. z o.o. S.K. Zapole 35,5 6,2 24,8
1654 Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobex Zbigniew Moszczyński i Wspólnicy sp.j. Częstochowa 35,5 5,1 1,2
1655 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ferrum – Krzysztof Sikora I Paweł Sikora – S.J. Krotoszyn 35,4 10,1 11,5
1656 Woburg Rubber Sp. z o.o. S.K. Dobrzeń Wielki 35,4 8,9 9,2
1657 Full Market Hurt – Detal Andrzej Miazga i Zbigniew Gesing sp.j. Mielec 35,4 5,2 4,5
1658 Plastcolor Wróblewscy Sp. J. Białystok 35,3 7,7 7,2
1659 Nutrifarm Sp. z o.o. Dębica 35,3 7,0 35,4
1660 Larsson Polska Sp. z o.o. Gdańsk 35,3 6,8 18,0
1661 Lobo Anna Bagińska, Dariusz Niezabitowski S.J. Koszalin 35,3 5,4 1,9
1662 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe STOLLIDO Lidia i Stanisław Kulejewscy S.J. Cyganka 35,2 17,9 62,5
1663 RECTUS POLSKA Sp. z o.o. Gumna 35,2 15,1 84,0
1664 Thermacut-Poland Sp. z o.o. Cieszyn 35,2 7,4 3,4
1665 Akuna Polska Sp. z o.o. Katowice 35,2 5,9 26,5
1666 TG Plus Sp. z o.o. Warszawa 35,2 5,6 4,3
1667 Mercator Medical S.A. Kraków 35,2 5,3 114,2
1668 Ultra-Gastro Jachimowski, Zawiszewski sp.k. Częstochowa 35,1 8,5 4,0
1669 Robberto Sp. z o.o. Wysogotowo 35,1 6,8 0,8
1670 Silbet Sp. z o.o. Wrocław 35,1 6,6 35,7
1671 M-Cars Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Libertów 35,1 6,5 109,2
1672 ABET Sp. z o.o. Warszawa 35,1 5,0 36,9
1673 PPH Kelmes Elżbieta Szymańska, Andrzej Szymański S. J. Tomaszów Mazowiecki 35,1 5,0 39,4
1674 Norsteel Sp. z o.o. Świdnica 35,0 16,0 4,6
1675 Trend Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 35,0 9,3 2,4
1676 Milar Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 35,0 8,8 41,9
1677 Firma Handlowo-Usługowa Moto – Jack II Sabinasz Piotr, Sabinasz Jacek S.J. Starogard Gdański 35,0 8,1 8,8
1678 Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida Sp. z o.o. Pszczyna 35,0 7,6 40,0
1679 Optykon Sp. z o.o. Tczew 35,0 6,9 5,9
1680 KORAB Narzędzia Ścierne Sp.J. Brwinów 34,9 8,0 3,3
1681 Weindich S. J. Chorzów 34,9 5,6 36,8
1682 Marinex Maria Wieteska, Grzegorz Wieteska sp.j. Nieborów 34,9 5,1 17,6
1683 Augusto Jarocin S.J. Ostrów Wielkopolski 34,8 6,3 7,3
1684 Lemken Polska Sp. z o.o. Żalęcino 34,7 70,8 19,3
1685 BRUGG Systemy Rurowe Sp. z o.o. Płochocin 34,7 8,7 23,4
1686 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Fuks Zadrowscy sp.j. Wejherowo 34,7 6,9 5,4
1687 Firma Handlowa Bis Jarosław Woźniak, Marek Modrzejewski sp.j. Chodecz 34,7 6,7 15,4
1688 Jungheinrich Polska Sp. z o.o. Bronisze 34,7 5,7 216,8
1689 Wojciech Makowski I Bogusław Milewski – S.J. Olecko 34,7 5,3 7,8
1690 Sklep Wielobranżowy Eldom Sp. j. Beata Carius, Marek Carius Złotów 34,6 17,6 12,3
1691 M.M. Kraszewscy S.J. Szepietowo-Janówka 34,6 8,0 11,0
1692 Erbi Plus Sp. z o.o. Krasne 34,6 6,5 5,1
1693 Tobacco Trading International Poland Sp. z o.o. Modlnica 34,6 6,2 57,7
1694 FIRMA SKWARCZYŃSKI S.J. Pniewy 34,6 5,2 5,5
1695 Peek & Cloppenburg Sp. z o.o. Warszawa 34,5 9,4 499,2
1696 Amatex Sp. z o.o. Dom Handlowo-Agencyjny Łódź 34,5 7,2 4,0
1697 Grosz M. Zieńkowicz S. Zieńkowicz sp. j. Gdańsk 34,5 7,1 13,1
1698 PZT – ELMETOR Sp.J. D.Borońska i Wspólnik Toruń 34,4 13,5 9,9
1699 Frutto – Market Chorobik, Kowal sp.j. Świątniki Górne 34,4 8,5 11,7
1700 King Tony Polska M. Chudy, J. Siemienas, M. Szymankiewicz Sp.J. Komorniki 34,3 21,4 35,5
1701 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Zbistal Franciszek i Zbigniew Wojtyla sp.j. Ząbkowice Śląskie 34,3 6,4 6,5
1702 Wigor Plus Nowodworski, Wróblewski S.J. Wadąg 34,3 5,7 5,0
1703 LUBO AGRA Sp. z o.o. Lubogoszcz 34,2 45,5 49,5
1704 Outlet Eurocomfort Sp. z o.o. Leszno 34,2 10,7 4,5
1705 Drew-Farb Tomasz Buława, Danuta Piasecka S.J. Myślenice 34,2 7,0 14,6
1706 Elsan Sp. z o.o. Lublin 34,2 7,0 28,6
1707 DELTA SPORT WRONA Sp.J. Siedlce 34,1 12,5 14,5
1708 Nova Sp. z o.o. i Wspólnicy – Sp. Komandytowa Łódź 34,0 9,9 39,2
1709 COLEMAN INTERNATIONAL Sp. z o.o. Warszawa 33,9 16,3 41,6
1710 POHL & POHL Sp. z o.o. Racibórz 33,8 16,4 21,0
1711 Palarnie.Pl Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 33,8 7,8 2,9
1712 CERAMPOL Tomczyk i Wspólnicy sp. j. Rabka-Zdrój 33,8 6,6 24,6
1713 De Care Group Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa Pieńków 33,7 12,6 80,7
1714 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Trio Lipniacki i Wspólnicy sp.j. Siedlce 33,7 9,7 8,0
1715 Handel Hurtowy i Detaliczny sp. j. Edmund Kmieć, Marek Przestacki Jarocin 33,7 9,0 6,2
1716 FHU EKO W.Rybak Sp. j. Janikowo 33,7 8,3 10,0
1717 Hermes Wyroby Złączne Robert Rdzanek Monika Tyczyńska-Rdzanek S.J. Radom 33,7 6,2 2,9
1718 Dystrybutor BHP Jaskon P. M. Skonieczny S.J. Konin 33,7 5,9 22,2
1719 Hydroland Chorobik Gawęda Malec Wojtycza Sp.J. Myślenice 33,6 11,0 65,8
1720 Agnus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rybnik 33,5 36,6 8,6
1721 PASAŻ Sp. z o.o. Przeźmierowo 33,5 21,7 4,4
1722 LOJACK S.A. Warszawa 33,5 15,5 7,3
1723 DAJA Jan Sławiński,Danuta Wojciechowska S.J. Gorzów Wielkopolski 33,5 10,0 10,9
1724 Agrochemik Zbigniew Kącki, Marta Kącka Sp. J. Bochnia 33,5 5,4 15,2
1725 Akwa-Terma Wrocław Sp. z o.o. S.k. Wrocław 33,5 5,1 9,1
1726 Norcospectra Sp. z o.o. Sońsk 33,4 11,7 63,0
1727 P P H U El-Kag Zelek i Wspólnicy S.J. Kraków 33,4 8,5 80,4
1728 Modena M.A. Tokarski Sp.j. Bielsko-Biała 33,4 7,2 47,8
1729 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Góźdź Sp. J. Sieraków 33,4 5,0 5,0
1730 PHP ALEXIS S.J. Warszawa 33,3 22,4 12,1
1731 MAZI S.J. Latowicz 33,3 8,9 48,8
1732 Entertrade Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Warszawa 33,3 6,1 25,6
1733 Versalis International Societe Anonyme S.A. Oddział w Polsce Warszawa 33,2 49,6 37,2
1734 Bonotex S.J. Małgorzata Borótko, Kazimierz Nosal Bielsko-Biała 33,2 13,9 11,7
1735 Mebel Art Sp. z o.o. Chróścice 33,2 5,3 14,9
1736 Grupa Lambda Sp. z o.o. Dystrybucja Spółka Komandytowa Poznań 33,1 13,4 125,6
1737 Bsh Technik Polska Sp. z o.o. Piaseczno 33,1 9,1 55,0
1738 Kmr Majchrzak sp.j. Gostynin 33,1 6,6 2,5
1739 CASP SYSTEM Sp. z o.o. Jaworzno 33,1 5,0 15,8
1740 Auto Starter Danuta Kaszubowska Gdańsk 33,0 14,0 144,2
1741 Ensinger Polska Sp. z o.o. Leszno 33,0 11,8 49,7
1742 PROMARK Sp. z o.o. Warszawa 33,0 10,9 34,9
1743 P.W MAY-MAT Sp.J. Przyborów 33,0 9,3 26,7
1744 DEKTRA S.A. Toruń 33,0 6,5 14,3
1745 Elmonter sp. j. Sławek Pietrzyk i Marek Banasiuk Sokołów Podlaski 32,9 9,2 12,4
1746 HL DISPLAY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 32,9 8,3 5,3
1747 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Art-Chem-Mis Mieczysław i Stanisław Zuń sp.j. Chojnice 32,9 7,9 9,5
1748 Nordmann, Rassmann Polska Sp. z o.o. Warszawa 32,9 7,7 85,9
1749 PREMA S.A. Warszawa 32,9 5,3 119,6
1750 F.A. Polska Sp. z o.o. Gdynia 32,9 5,0 1,6
1751 Jakob Gerhardt Sp. z o.o. Gdańsk 32,8 20,4 2,7
1752 P.P-U ROXY D. Piszczek, E. Piszczek Sp.J. Gierałtowice 32,8 18,9 67,0
1753 Przeds. Krezus S.J. Katowice 32,8 9,0 8,7
1754 Nova Sp. z o.o. Warszawa 32,8 5,8 6,3
1755 Procter & Gamble Polska Sp. z o.o. Warszawa 32,8 5,2 239,4
1756 Kaspo Lab Sp. z o.o. Gdańsk 32,7 20,3 8,0
1757 A 2 Sp. z o.o. Banino 32,7 14,7 7,1
1758 Przedsiębiorstwo Obrotu Artykułami Rolnymi sp.j. Anna i Mieczysław Kłak Złotoryja 32,7 10,8 10,8
1759 Victor International Sp. z o.o. Poznań 32,7 9,9 3,6
1760 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Magi Paweł Śliwiński, Jacek Gaber, Maria Wolak S.j. Stalowa Wola 32,7 5,8 9,9
1761 FHU Libella S.J. Grzegorz Pierzchała Marcin Pierzchała Gołkowice Dolne 32,7 5,0 6,0
1762 Yasumi Sp. z o.o. S.K. Kalisz 32,6 14,6 12,3
1763 Marcopolo sp. j., J.kuś Myszków 32,6 8,3 5,1
1764 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe BNS Sp. z o.o. Katowice 32,6 8,1 7,5
1765 M.S.U.C. Sp. z o.o. Kwidzyn 32,5 8,1 18,3
1766 Tempo E.K. Kaźmierczak Handlowo-Usługowa sp. j. Widziszewo 32,5 5,6 17,4
1767 Mds Advanced Program Tech Sp. z o.o. Warszawa 32,4 40,9 72,2
1768 Wab Artykuły Poligraficzne S.J. Lublin 32,4 12,0 34,4
1769 PH Spoko Szostak sp. j. Wałbrzych 32,4 11,6 6,9
1770 Tomlab K. Tomera Sp.k. Ignatki 32,4 9,3 8,6
1771 Market Smak G.s. Gołuchowscy i D.a. Jabłońscy Sp. J. Drezdenko 32,4 5,8 7,9
1772 Partlan Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 32,3 11,3 12,2
1773 Panaceum A.B.D. Zielińscy Sp.J. Pruszcz Gdański 32,3 9,3 6,8
1774 Fuhr Polska Sp. z o.o. Libiąż 32,3 8,3 22,4
1775 SPARTA Sp. z o.o. Bogucin 32,3 6,8 24,3
1776 KTS PAPIER W. Dobroński i Ska S.J. Kalinówka 32,3 6,3 22,3
1777 Zakład Transportowo -Usługowo-Handlowy Albor Bolesław Rafałko Wałcz 32,3 5,6 30,9
1778 Tines S.A. Kraków 32,3 5,4 38,5
1779 GRANDE Sp. z o.o. S.K. Kozerki 32,3 5,1 8,8
1780 Consultant Sp. z o.o. Gliwice 32,2 19,4 9,7
1781 Petronas Lubricants Poland Sp. z o.o. Kraków 32,2 9,3 145,1
1782 Koga Sp. z o.o. Zamarski 32,2 8,5 4,4
1783 Orwak Polska Sp. z o.o. Łódź 32,2 8,4 17,3
1784 Vissavi Sp. z o.o. Rzeszów 32,2 6,2 9,3
1785 Cordes Polen Sp. z o.o. Mogilno 32,1 18,1 50,8
1786 F.H.U. Dobek S.J. Dobek Sebastian, Dobek Andrzej Tarnów 32,1 5,3 4,8
1787 PPHU Westech Sp. z o.o. Kielce 32,0 24,0 23,3
1788 Climamedic Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Reguły 32,0 14,7 61,4
1789 TlC Łożyska Sławomir Tenderenda, Edward Lesiński,Tomasz Paweł Cudny sp. j. Warszawa 32,0 11,7 98,8
1790 RIHO Polska Sp. z o.o. Łódź 32,0 11,3 9,0
1791 MAS-POL KIELCE Sp. z o.o. Chęciny 32,0 9,2 31,1
1792 Zenner Poland Sp. z o.o. Łódź 32,0 8,6 35,3
1793 Towarowa Giełda Energii S.A. Warszawa 31,9 62,7 546,6
1794 Aesseal Polska Sp. z o.o. Mazańcowice 31,9 15,1 17,8
1795 BEE & HONEY Sp. z o.o. Klecza Dolna 31,9 14,8 6,3
1796 Firma Handlowa KODI Halina Nowaczyńska Roman Nowaczyński Sp.J. Lublin 31,9 8,4 12,4
1797 Despol-Technik S.J. Radomsko 31,9 8,2 3,7
1798 Wiking sp.j. Jerzy Kur, Grażyna Kur, Jerzy Skrzeczyński Radzymin 31,9 7,7 6,4
1799 Perfect Way Popiński i Wspólnicy Sp. z o.o. S.K. Opoczno 31,8 26,7 6,3
1800 ARGIP Sp. z o.o. Poznań 31,8 20,7 256,9
1801 Elmas Sowa, Pawlak S.J. Zakręt 31,8 5,9 26,1
1802 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jawor Genowefa Grajkowska, Regina Libner sp.j. Mogilno 31,7 18,3 27,7
1803 Mk Elektronik Krzysztof Grudzień, Honorata Kołomyjska sp. j. Gdańsk 31,7 10,6 1,8
1804 HYDROPRESS Wojciech Górzny Elbląg 31,7 10,5 39,8
1805 Dach-System Tomasz Maciejewski, Zdzisław Maciejewski S.J. Gorzów Wielkopolski 31,7 9,5 19,4
1806 STRIMA Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 31,6 5,0 28,7
1807 Biuro Projektowo – Handlowe Klimatech S.J. Wrocław 31,5 22,0 26,7
1808 MEGAEL Sp. z o.o. Tarnów 31,5 5,4 30,4
1809 Elmar-Pro Sp. z o.o. Chodeczek 31,4 9,6 33,3
1810 Firma Handlowo – Usługowa Far – Lak S.J. Łańcut 31,4 9,2 4,3
1811 Lovo Sp. z o.o. Wrocław 31,3 6,4 3,8
1812 Prostaf S.J. Poznań 31,2 11,1 30,0
1813 Euro-Dach S.J. Nowa Sól 31,2 5,4 12,1
1814 Kaczyński Joanna Kaczyńska, Jacek Kaczyński S.J. Kalinówka 31,2 5,1 11,8
1815 Orbis Kontrakty Sp. z o.o. Warszawa 31,1 88,4 153,4
1816 KMT Sp. z o.o. Warszawa 31,1 17,1 2,3
1817 MAKITA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 31,1 13,1 477,8
1818 Łącznik S.J. Nochowicz i Wspólnicy Poznań 31,1 11,6 16,7
1819 Sporting S.J. Sylwia Chodaniewicz; Wojciech Chodaniewicz Wałbrzych 31,1 10,5 7,7
1820 Centrum Teresy 100 Sp. z o.o. 2 S.K. Warszawa 31,1 8,8 30,6
1821 PH Polder i Rajder Derkacz S.J. Sieradz 31,0 19,4 41,6
1822 Hydrohurt Sp. z o.o. Warszawa 31,0 15,6 9,6
1823 Firma Handlowa Specjal Kurkiewicz S. J. Kraków 31,0 15,4 8,9
1824 Ideal Partner Sp. z o.o. S.K. Choroszcz 31,0 14,7 9,9
1825 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Bogusława i Paweł Jankowiak Sp.J. Rawicz 31,0 12,7 13,9
1826 Efen Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 31,0 10,3 38,6
1827 KWS POLSKA Sp. z o.o. Poznań 31,0 9,7 119,7
1828 Car-Hus S.J. Chełm 31,0 8,8 9,9
1829 Agrofrost Sp. z o.o. Sieradz 31,0 8,7 6,0
1830 F.H.U. MK Borowscy Borowski Michał, Borowska Krystyna sp.j. Alwernia 31,0 8,1 9,7
1831 Eco Schulte Sp. z o.o. Janki 30,9 8,8 19,9
1832 WILO POLSKA Sp. z o.o. Lesznowola 30,9 7,4 101,1
1833 Unigaz – Marczak i Przybysz S.J. Tłuszcz 30,9 7,0 49,0
1834 Auto Centrum Jacex Sp. J. R.E. Kozłowscy Kołobrzeg 30,9 5,9 12,8
1835 Madejski S.J. Kraków 30,8 8,8 91,3
1836 Rolmex K. Rogala, R. Rogala, A. Witoński Sp. J. Kalisz 30,8 5,6 44,9
1837 Wip S.J. A. Wensławowski, P. Pstrągowski Rumia 30,8 5,1 9,0
1838 Perfectfashion S.J. Kraków 30,7 14,5 20,3
1839 DARS Adamczak, Stanek Sp.J. Wschowa 30,7 11,1 11,9
1840 Dipol Gołaszewski, Gwizdała, Waśniowski sp. j. Kraków 30,7 10,1 55,4
1841 PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „TEKTOR” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Katowice 30,7 5,4 6,1
1842 Apteka Gemini Hütter Sp. z o.o. Wejherowo 30,6 15,8 200,0
1843 Torfarm Sp. z o.o. Toruń 30,6 10,1 10,8
1844 Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni S.J. Kraków 30,6 9,4 20,5
1845 PHU SONIK S.J. Andrzej Socha i Wojciech Niźnik Elbląg 30,6 8,4 15,0
1846 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Plus sp.j. Grzegorz Chotnicki, Paweł Chotnicki Łosice 30,6 8,2 12,0
1847 Distance Sp. z o.o. S.K. Poznań 30,6 7,0 26,4
1848 Borpasz-Borysiak S. J. Sokołów Podlaski 30,6 6,8 11,5
1849 Provitel Polska Sp. z o.o. Luboń 30,5 12,6 17,4
1850 John Crane Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 30,5 11,2 22,9
1851 Byszuk – ABW S.J. Cieszyn 30,5 7,4 2,5
1852 Translight Sp. z o.o. Warszawa 30,5 7,3 6,8
1853 Narzędzia Dla Leśnictwa Grube Sp. z o.o. Suchy Las 30,5 5,0 18,4
1854 Fabryka Armatury HAWLE Sp. z o.o. Koziegłowy 30,4 11,0 152,7
1855 BIO-CHEM Sp. z o.o. Olszanka 30,4 7,4 4,5
1856 Mega Twarowska i S-ka S.J. Pruszków 30,4 6,9 4,9
1857 Polimex.net Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 30,3 20,9 181,7
1858 Roxtec Poland Sp. z o.o. Reda 30,3 16,2 23,5
1859 Pepe Sp. z o.o. Solec Kujawski 30,3 12,1 18,4
1860 HIT – KODY KRESKOWE G.J.J. Iglewscy S.J. Suchy Las 30,3 10,2 48,0
1861 Alfa Wassermann Polska Sp. z o.o. Warszawa 30,2 10,3 70,8
1862 Ice-Net S.J. Piotr Feliński, Arkadiusz Dynakowski Otwock 30,2 9,5 19,8
1863 Torus K. i R. Zawistowscy sp.j. Łódź 30,2 8,2 8,3
1864 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pryzmat A.W.Sulewscy sp.j. Mojsławice 30,1 13,0 45,4
1865 A. Widomska-Rupeć i P. Rupeć S.J. Kraśnik 30,1 7,2 6,4
1866 Fructop – Topolscy S.J. Częstochowa 30,1 5,4 11,2
1867 Bio-Kosmetyka Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Janina Skórczyńska, Bożena Bieńkowska, Leszek Skórczyński, sp.j. Wrocław 30,0 20,7 13,7
1868 PHU AMC Andrzej Ciszewski & Krystyna Śmiałek S.J. Morawica 30,0 14,0 17,7
1869 Woźniak i Wspólnicy Sp.J. Wadowice 30,0 7,4 10,7
1870 Optimum Anna Złotnicka-Plucińska, Wojciech Pluciński sp.j. Resko 30,0 6,7 101,0
1871 TG ERSATZTEILE-POLSKA Sp. z o.o. Lublin 30,0 6,4 1,6
1872 INTERTRANS – SERVICE Sp. z o.o. Łomianki 30,0 6,1 6,2
1873 Fabimex S.J. Warszawa 29,9 25,7 18,6
1874 Amager Sp.J. Myszczyński, Bazyluk Łyski 29,9 13,7 14,3
1875 TSN Sp. z o.o. Targowisko 29,9 8,9 28,6
1876 FESTO Sp. z o.o. Janki 29,9 8,5 204,8
1877 International House Integra Sp. z o.o. Katowice 29,9 6,7 10,7
1878 OLICON – DELTA Sp. z o.o. Gdańsk 29,9 6,5 14,0
1879 Firma Margo S.J. Niepołomice 29,9 5,2 7,4
1880 Flavon Group Polska Sp. z o.o. Kraków 29,8 10,3 22,0
1881 NSS Sp. z o.o. Warszawa 29,8 9,8 107,0
1882 Intertradex Sp. z o.o. Łomża 29,8 8,8 6,7
1883 Mpl Energy Sp. z o.o. Gliwice 29,8 6,8 19,1
1884 FŁT Polska Sp. z o.o. Warszawa 29,8 5,3 173,6
1885 FOLNET Sp. z o.o. S. K. Skórzewo 29,8 5,0 18,3
1886 REA Elektronik Sp. z o.o. Kawczyn 29,7 17,4 13,8
1887 Bejo Zaden Poland Sp. z o.o. Konotopa 29,7 14,1 116,1
1888 Inter Consult MD Sp. z o.o. S.K. Łódź 29,7 12,9 4,9
1889 Privacon Technics Sp. z o.o. Zławieś Mała 29,7 11,3 7,6
1890 TRANS-NAFT St.Szperna L.Kiełb S.J. Studzianki 29,7 6,9 18,5
1891 GCE Sp. z o.o. Warszawa 29,6 14,6 24,9
1892 Lifton Polska Sp. J. Marek Misiak, Mariusz Kuberski Zabrze 29,6 11,3 15,2
1893 Elhurt Sp. z o.o. Warszawa 29,6 10,3 71,6
1894 Tfci Sp. z o.o. Końskie 29,6 9,8 1,6
1895 BOREX Ryszard I Łukasz Borris Sp.J. Tczew 29,6 8,8 12,0
1896 Merkator S.j. Gliwice 29,6 8,2 24,2
1897 Domstyl sp. z o.o. Tarczyn 29,6 6,1 5,1
1898 Drewmet FHUP S.J. Mogilany 29,5 13,7 45,2
1899 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bestt Tomasz Bieniasiewicz, Bogumił Ratajczak, Stanisław Dobropolski sp.j. Dębno 29,5 6,1 45,9
1900 Caldo – Izolacja Materiały Techniki Cieplnej Sp. z o.o. Kraków 29,5 5,4 32,6
1901 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Wagner-Service P.S.W. Wilczek sp.j. Świętochłowice 29,4 14,6 59,3
1902 CRODA Poland Sp. z o.o. Kraków 29,4 8,2 76,9
1903 Anmar Marian Przybył Sp.J. Gorzów Wielkopolski 29,4 6,3 22,1
1904 PIAB POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 29,4 5,8 7,9
1905 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Techsam” Woch sp. j. Lublin 29,3 19,7 44,1
1906 Biuro Techniczno-Handlowe Testing Sp. z o.o. Katowice 29,3 18,3 22,8
1907 Pateh – Jan Petryna sp. j. Warszawa 29,3 12,3 9,2
1908 POLPAK POLAND Sp. z o.o. Warszawa 29,3 10,1 19,7
1909 FAAC POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 29,3 9,5 38,6
1910 Hurtownia Wędlin Przemko B.grudzień, M.giermek, R.pałka sp. j. Trzebinia 29,3 8,1 11,1
1911 Firma Handlowa SOFT Marta Mazur, Mariusz Mazur S.J. Rzeszów 29,3 7,7 15,0
1912 FPG Sp. z o.o. Warszawa 29,2 6,1 132,7
1913 Somar S.J. Kalisz 29,1 7,5 8,3
1914 Silesia Music Center Sp. z o.o. Kęty 29,1 7,4 8,9
1915 Abacosun G. Cichocka sp.j. Gdynia 29,0 22,7 15,2
1916 Wiko Klebetechnik Sp. z o.o. Częstochowa 29,0 13,5 8,2
1917 PLASMET – JESION S.J. Kalisz 29,0 12,4 33,3
1918 Pro-Wellness Jurczyk, Abu El Ella, Cyran, Szpak sp.j. Katowice 29,0 11,6 10,7
1919 KRAK MIX Sp. z o.o. Kraków 29,0 9,7 6,9
1920 BRANQ Sp. z o.o. Redzikowo 29,0 6,4 22,8
1921 Bemar Sp. z o.o. Prudnik 29,0 5,9 0,5
1922 SMS Martime Services Sp. z o.o. Szczecin 28,9 19,3 4,1
1923 Light Prestige Sp. z o.o. S.K. Skawina 28,9 9,6 8,8
1924 Arctic Sp. z o.o. Szczecin 28,9 7,9 84,2
1925 Jagoda Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 28,9 7,2 5,6
1926 Profi M Tec Psg Silesia Sp. z o.o. sp.k. Jankowice 28,9 6,0 11,6
1927 Macro – Pek Wanda Hanna Żbikowska, Kazimierz Żbikowski sp.j. Ciechanów 28,9 5,7 6,4
1928 Famil – Med Sp. z o.o. NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego Lublin 28,9 5,5 2,5
1929 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Biuroservice Sp. z o.o. Kraków 28,8 23,6 10,1
1930 EVERTS-POL Sp. z o.o. Warszawa 28,8 19,9 35,6
1931 PREM-VIT Frątczakowie Sp.J. Inowrocław 28,8 5,4 15,6
1932 Lucta Polska Sp. z o.o. Katowice 28,7 12,7 47,1
1933 Imponar S.J. Radomsko 28,7 11,9 10,2
1934 ALMIDES Sp. z o.o. Warszawa 28,7 6,4 8,1
1935 PH AGRO – TERS Edward Solak i Stanisław Solak S.J. Chełm 28,7 5,4 94,6
1936 SCHUTZ POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 28,6 13,2 47,2
1937 Metal – Hurt S.J. Toruń 28,6 11,6 41,7
1938 NICE – POLSKA Sp. z o.o. Pruszków 28,6 9,0 88,0
1939 Przedsiębiorstwo Zagraniczne Panepol Sp. z o.o. Przeźmierowo 28,6 5,1 22,3
1940 Eprus Czesław Gornowicz S.K.A. Bielsko-Biała 28,5 21,6 38,4
1941 Masterlux Sp. z o.o. Warszawa 28,5 10,0 9,5
1942 Avo – Werke Sp. z o.o. Wierzbice 28,5 9,6 46,1
1943 Conbest Sp. z o.o. Firma Inżyniersko – Handlowa Kraków 28,5 6,1 11,5
1944 BONPRIX Sp. z o.o. Łódź 28,5 5,5 518,9
1945 NIBCO Sp. z o.o. Łódź 28,5 5,2 18,6
1946 Auto-Test Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Brzeście Nowe 28,4 44,2 13,5
1947 Apteka Marzeń Sp. z o.o. Wrocław 28,4 15,5 21,6
1948 Kaja. K. Czarnecka sp.j. Łódź 28,4 10,8 7,5
1949 Wozimex Sp. z o.o. S.K. Warszawa 28,4 6,7 19,7
1950 Jelonek S.J. Strumień 28,3 70,9 6,9
1951 Spectra Lighting Sp. z o.o. Warszawa 28,3 11,5 99,2
1952 Hydrokrak Sp. z o.o. Bielsko-Biała 28,3 7,4 41,3
1953 Agromasz Marczak, Makieła, Lipski S.J. Hrubieszów 28,3 6,9 5,6
1954 Bricostore Sp. z o.o. Łódź 28,3 6,3 1,0
1955 WASKOR Hurt-Detal S.J. B.P.Cypryan I B.W.Horowski Gostyń 28,3 6,3 6,4
1956 Arkadia Bis MTG Sp. z o.o. Lwówek Śląski 28,3 5,5 11,1
1957 Ad-Dar Adam Madeja Dariusz Madeja S.J. Lublin 28,3 5,1 4,2
1958 ABC Zdzisław Bonkowski Kościerzyna 28,2 16,4 41,8
1959 MAR Andrzejewski S.J. Łódź 28,2 15,2 28,3
1960 Firma Handlowo-Usługowa „Jazgot” Jan Krzywdzik Sp. J. Rzeszów 28,2 15,1 36,9
1961 Homefitness Sp. z o.o. Leszno 28,2 12,6 2,8
1962 COLUBUS MCKINNON POLSKA Sp. z o.o. Plewiska 28,2 6,4 8,4
1963 A&K Traders Sp. z o.o. S.K. Wałcz 28,1 14,6 9,2
1964 Apteka Pogodna R.lewandowska-Wetoszka, J.wetoszka-Puchalska S.J. Szczecin 28,1 10,3 7,7
1965 4 BABY Sp. z o.o. Lublin 28,1 10,2 16,4
1966 Arma San S.J. Strzałkowo 28,1 8,2 12,0
1967 Frigo Sp. z o.o. Warszawa 28,1 7,9 8,8
1968 PPHU A-LIMA-BIS Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 28,1 5,6 45,9
1969 Marlin sp.j. Małeccy Krotoszyn 28,0 7,8 52,8
1970 Przedsiębiorstwo Handlowe Ikbud K.Burczyk I.Mrachacz sp.j. Tarnowskie Góry 28,0 6,0 5,3
1971 AES S.A. Grupa SBS Jasło 28,0 5,2 126,2
1972 Firma Piekarz U.Z. Piekarz Sp. J. Warszawa 27,9 11,5 13,7
1973 Hydro ZNPHS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 27,9 10,2 89,3
1974 Super Market Rajski S.J. Nowy Targ 27,9 6,9 116,6
1975 Pozkrone S.A. Sp. Komandytowa Tarnowo Podgórne 27,9 5,9 179,2
1976 MEGAZEC S.J. Agencja Handlowo Serwisowa Toruń 27,9 5,2 4,3
1977 International Paint Sp. z o.o. Gdańsk 27,9 5,1 3,9
1978 P P H Exima Agriculture 2000 S. J. Jeziorko 27,8 22,6 21,9
1979 Sultof. Bratkowski i Sobieski. sp.j. Warszawa 27,8 10,7 19,5
1980 Central sp.j. Kochanowscy, Rupińscy Legionowo 27,8 10,3 6,8
1981 Business Oil S.J. Paprotnia 27,8 5,5 5,3
1982 Arma Bauteile Sp. z o.o. Lubliniec 27,8 5,0 17,0
1983 RIM Kowalczyk S.J. Janki 27,7 16,7 63,2
1984 Grupa Chorten Sp. z o.o. Białystok 27,7 10,1 22,0
1985 Przedsiębiorstwo Prywatne Mak Rokosz S.J. Sianów 27,7 9,5 2,8
1986 Sklepy Adaś J.A. Kościelniak Sp.J. Rabka-Zdrój 27,7 8,1 21,9
1987 Stefańczyk S.J. Łódź 27,7 7,8 31,1
1988 EUROSTAL – POŁUDNIE Jan Pławecki, Piotr Pławecki S.J. Bochnia 27,7 6,8 11,0
1989 Famel Sp. z o.o. Kluczbork 27,7 5,6 27,4
1990 Reiski Investments Sp. z o.o. Białe Błota 27,6 36,0 7,5
1991 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Olko D. Rybicka, Z. Olko S.J. Sopot 27,6 13,7 8,9
1992 Floraland Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Stanisławów Pierwszy 27,6 8,2 61,0
1993 BKT Elektronik Sp. z o.o. Białe Błota 27,6 6,5 63,3
1994 Marimex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Myślenice 27,6 6,2 114,8
1995 Rytex Sp. z o.o. Bielsko-Biała 27,6 5,3 9,5
1996 Krasnobrodzkie Centrum Handlowo-Produkcyjno-Usługowe AMC Kazimierz Adamczuk,Jolanta Adamczuk,Wacław Adamczuk sp.j. Krasnobród 27,5 9,6 13,5
1997 AMECO M. Chłostecki J. Dębkowski T. Kądziela Sp.J. Warszawa 27,5 8,1 8,8
1998 E Plus M Sp. z o.o. Stara Iwiczna 27,5 7,4 90,3
1999 Baby Design Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poczesna 27,5 7,1 36,0
2000 APTEKA POD ZŁOTĄ WAGĄ S.J. Słupca 27,5 6,8 10,5
2001 Grohe Polska Sp. z o.o. Warszawa 27,4 22,8 41,2
2002 Sir-Ha Sp. z o.o. PPHU Sieradz 27,4 12,8 5,9
2003 ABH NOMOS Sp. z o.o. Warszawa 27,4 8,8 7,4
2004 Agromex S.J. Kurzętnik 27,4 7,1 24,8
2005 Semi Jerzy Bartosiak Michał Zieleziński S.J. Radom 27,4 5,4 4,3
2006 Kosbud Bracia Kosińscy Adam Kosiński, Mariusz Kosiński, Marcin Kosiński S.J. Dziękowizna 27,3 11,3 45,1
2007 Apteka Jantarowa Magdalena Rosseger S.J. Wrocław 27,3 8,7 8,5
2008 AB-MICRO Sp. z o.o. Warszawa 27,3 8,0 17,9
2009 BART – DOM Sp. z o.o. Rzeszów 27,3 5,5 9,2
2010 Autoonline Sp. z o.o. Warszawa 27,2 42,4 29,8
2011 Dax – Drgas S.J. Wschowa 27,2 9,0 1,9
2012 Przedsiębiorstwo Handlowe Rolmasz Robert Hawrot & Jacek Mierzejewski & Kazimierz Stachowiak sp.j. Gniezno 27,2 6,6 5,8
2013 Delfin Sp.J. Bożena Piecha i Mariusz Piecha Nowa Wieś 27,2 6,0 27,2
2014 Norpol Sp. z o.o. Goleniów 27,1 20,6 92,7
2015 PHU Żuchliński G.a. Żuchlińscy – S.J. Gdynia 27,1 16,9 19,6
2016 Grabikowski – Grabikowska PPHU INEX S.J. Giżycko 27,1 16,1 98,5
2017 Salon Budowy Kram Sieniccy S.J. Świnoujście 27,1 12,1 29,7
2018 LECH S.J. L.P. SYKUŁA Biłgoraj 27,1 11,4 25,0
2019 ASGARD Sp. z o.o. Baranowo 27,1 10,7 35,0
2020 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Ceramika Tułowice Grzegorz Grata, Fabryka Porcelany Tułowice Sp. z o.o. S.J. Tułowice 27,1 8,3 11,3
2021 Santech Sp. z o.o. Warszawa 27,1 5,7 13,3
2022 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Igo Ignacy Gostomczyk S.j. Chojnice 27,0 25,2 6,7
2023 Amper B Sp. z o.o. S.K. Bolesławiec 27,0 12,0 42,6
2024 Apteka Na Górnym Borze Michał Konior i Wspólnicy S.J. Jaworze 27,0 8,7 14,7
2025 TASTA ARMATURA Sp. z o.o. Stalowa Wola 27,0 6,3 106,0
2026 HONEYWELL Sp. z o.o. Warszawa 27,0 5,5 143,6
2027 Service Trading Marine LTD PUH AMEX Sp. z o.o. Gdańsk 26,9 23,6 661,7
2028 RockChem Sp. z o.o. S.K. Smolec 26,9 13,0 14,4
2029 Loncin Polska Sp. z o.o. Gdańsk 26,9 9,6 1,1
2030 Glimat Sp. z o.o. Gliwice 26,9 8,8 35,8
2031 Apteki Gdańskie Sp. z o.o. Wejherowo 26,8 11,8 33,3
2032 SF – FILTER Sp. z o.o. Lubin 26,8 8,7 55,2
2033 Dealer Olszowiec Sp. z o.o. Poznań 26,7 33,3 5,2
2034 MTD Sp. z o.o. Tyczyn 26,7 11,2 28,1
2035 A. Max Krzewski sp. j. Białystok 26,7 7,4 78,2
2036 Interelcom Sp. z o.o. Wrocław 26,7 5,0 1,6
2037 Technika Zamocowań AMEX Krot Dariusz Krot Marek S.J. Kędzierzyn-Koźle 26,6 7,8 23,5
2038 Bayleg Andrzej Woźnica i Wspólnicy sp. j. Ziemnice 26,6 6,9 73,4
2039 ADREM Iwona Mruk Gliwice 26,6 5,1 28,8
2040 Ol – Term S.J. Olsztyn 26,5 16,9 68,5
2041 WSK International Sp. z o.o. Skawina 26,5 16,7 58,9
2042 SimpleAV Sp. z o.o. Wrocław 26,5 5,8 13,7
2043 Allium Grupa Producentów Sp. z o.o. Osowa Sień 26,4 11,5 8,8
2044 AGIW Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 26,4 8,3 5,9
2045 Burgo Polska Sp. z o.o. Warszawa 26,3 19,8 5,4
2046 BUSCH POLSKA Sp. z o.o. Włocławek 26,3 15,2 36,8
2047 Przemysłowa Grupa Tekstylna Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 26,3 8,4 16,9
2048 ASAMED Sp. z o.o. Przeźmierowo 26,3 6,9 8,4
2049 Firma Handlowo-Usługowa Wod.Kan.C.O.I Gaz Jachowicz i Synowie S.J. Grybów 26,2 11,7 31,7
2050 KAPRYS-MET Maria Gniadek, Jacek Gniadek S.J. Rzeszotary 26,2 8,8 43,8
2051 Inter Szyk J. Kozikowski S.J. Gdańsk 26,2 6,8 12,1
2052 Morion.Pl Sp. z o.o. S.K. Wieliczka 26,2 6,8 7,5
2053 CHARLIZE Sp. z o.o. Jabłonowo 26,2 6,7 0,9
2054 Adam Matuszny Firma H-U Drewnostyl Istebna 26,2 6,5 38,0
2055 PHP Max Wit S.J. Osielsko 26,1 18,6 54,8
2056 KEMIN POLAND Sp. z o.o. Warszawa 26,1 13,2 14,4
2057 Centrum Budowlane Sirbud Daniel Sip, Dorota Barańska Sp.j. Wałbrzych 26,1 11,9 41,0
2058 I-Med M. Pacer S.J. Suchy Dwór 26,1 9,0 7,3
2059 AG SR Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 26,1 8,1 3,0
2060 AGRO – TRADE Sp. z o.o. Tulce 26,1 7,5 14,9
2061 Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa Częstochowa 26,1 7,1 10,7
2062 IMPERIAL – KOŁOBRZEG A. Łuczka, Zb. Łuczka S.J. Kołobrzeg 26,1 5,2 45,3
2063 SKLEP SPOŻYWCZO – PRZEMYSŁOWY BARTOSZ LELENO, WIESŁAWA LELENO SPÓŁKA JAWNA Leszno 26,0 10,5 12,6
2064 APTE. PL A.T. Hinz S.J. Reda 26,0 9,5 53,3
2065 Markus Bis sp.j. D.G. Leończuk Chotomów 26,0 5,3 3,8
2066 Attech Sp. z o.o. Kobielice 25,9 12,6 3,1
2067 Dienes Polska sp. z o.o. Inowrocław 25,9 10,4 15,2
2068 Firma Handlowa Gold Drop Maria Apryjas, Maria Raczyńska sp.j. Łapczyca 25,9 8,3 27,0
2069 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Wimar Wiak, Wierzchowski sp.j. Lublin 25,9 7,1 3,1
2070 Taberg Sp. z o.o. Wieluń 25,9 5,7 9,7
2071 Metal – Vis Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 25,9 5,4 5,7
2072 Kablotech Sp. z o.o. sp.j. Legnica 25,9 5,1 7,6
2073 Majster S.A. Rzeszów 25,8 7,8 300,0
2074 Gold – Pol Jastrzębscy S.J. Warszawa 25,7 30,0 27,4
2075 Trytyt Sp. z o.o. Bielsko-Biała 25,7 20,0 30,0
2076 Haltec Hale Sp. z o.o. Komorniki 25,7 7,8 11,5
2077 Jurko Sp. z o.o. Warszawa 25,7 7,0 11,0
2078 ROZBUD Łapińscy S.J. Augustów 25,7 7,0 30,1
2079 LOGISTAL Sp. z o.o. Reda 25,7 5,9 44,6
2080 Kucharczyk&Witucki Sp. z o.o. Krępa 25,7 5,5 2,1
2081 Veramed Sp. z o.o. Piaski 25,7 5,4 1,9
2082 Delta Zbigniew Różycki Katowice 25,6 11,2 60,1
2083 Bossard Poland Sp. z o.o. Radom 25,6 9,9 32,1
2084 Keran Sp. z o.o. Białokury 25,6 5,6 8,6
2085 Enes Magnesy Paweł i Tomasz Zientek sp.k. Warszawa 25,5 20,5 29,2
2086 ARCELORMITTAL FCE POLAND Sp. z o.o. Kraków 25,5 13,1 28,8
2087 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców W Zielonej Górze Zielona Góra 25,5 12,3 10,2
2088 Firma Nasienna GRANUM J. Manias – S. Menc – J. Szymański S.J. Wodzierady 25,5 9,2 80,1
2089 Gipexim S.J. Płock 25,4 15,4 8,2
2090 MD Connect Sp. z o.o. Dobrodzień 25,4 11,6 5,4
2091 Kwant S.J. Dąbrowa Tarnowska 25,4 7,8 113,2
2092 Radius – Radpol S.J. Skórzewo 25,4 6,6 8,9
2093 Krakowskie Przedsiębiorstwo Przewozowo – Usługowe Sp. z o.o. Kraków 25,4 6,5 10,2
2094 Medyceusz Jan Kowalik, Marcin Kowalik, sp.j. Gdańsk 25,3 13,6 13,5
2095 Vipstar – Sp. z o.o. Siedlce 25,3 11,1 10,8
2096 Katarzyna Prus, Grzegorz Prus S.J. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe WOLPRES Radom 25,3 8,4 8,2
2097 „BIGAR” BIK KRZYSZTOF GARDYZA ZBIGNIEW SPÓŁKA JAWNA Poznań 25,3 8,2 10,5
2098 REDAN S.A. Łódź 25,2 21,8 486,2
2099 Zakład Handlowo-Usługowy Eldoom Cinal – Klocek S.J. Cieszyn 25,2 5,2 2,2
2100 Transbep Sp. z o.o. Bartoszyce 25,2 5,1 3,3
2101 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kantorex S.J. A. Sołtysek J. Kantor Rajcza 25,1 10,6 11,3
2102 Jawit A.i J. Białas, L.i W. Lampara sp. j. Krosno 25,1 10,3 15,9
2103 Hurtownia Artykułów Przemysłowych Artchem K. Afrykańska, R. Afrykański sp. j. Garwolin 25,1 5,9 3,0
2104 Arcoff Tomasz Rakowski Spółka Komandytowa Goleszów 25,0 25,6 7,8
2105 BRONA Sp. z o.o. Dzierżoniów 25,0 8,1 2,4
2106 Firma ABC S.J. Kraków 25,0 5,6 12,0
2107 KOBEX Sp.J. Waldemar Kotlarz Andrzej Wilkocki Wrocław 24,9 29,3 6,9
2108 Alfimpex Sp. z o.o. Warszawa 24,9 12,3 1,7
2109 Chłodnia Igloo Poterewicz Sp.J. Chełm 24,9 7,2 5,0
2110 Firma Wielobranżowa Śnieżynka B. i M. Tyrek sp.j. w Częstochowie Częstochowa 24,9 5,5 0,6
2111 Komes Sp. z o.o. Szubin 24,8 18,6 23,5
2112 ATMOMAT Szatkowski, Ryniec Sp.J. Włocławek 24,8 16,3 30,7
2113 Budchem Jan Spalitabaka, Paweł Spalitabaka, Piotr Spalitabaka sp.j. Przasnysz 24,8 6,4 4,8
2114 Prodent Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 24,7 65,7 14,5
2115 Inspiracja Puziuk S.J. Choroszcz 24,7 59,5 45,5
2116 Piasta Hurtownia Rowerów sp.j. Krzysztof Młynarczyk, Iwona Młynarczyk, Grażyna Kwaśniewska Łódź 24,7 21,9 19,5
2117 Firma Handlowa Pekar Piotr Miszkurka, Jerzy Dziedzic, Maria Miszkurka S.J. Kraków 24,7 12,3 7,5
2118 Ortmed Sp. z o.o. Warszawa 24,7 9,4 4,2
2119 BOOKLAND.NET Sp. z o.o. Warszawa 24,7 6,3 43,5
2120 Firma Handlowa Mac – Mor S.Morawski, M.Maciejewski sp.j. Piaseczno 24,6 16,6 12,2
2121 Belse Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24,6 13,8 14,6
2122 KARGO S.J. PHU Łomża 24,6 11,0 9,5
2123 Alkor Sp. z o.o. Nysa 24,6 6,0 18,0
2124 F.H.U. Emir M. Janicka, E. Jewiarz, I. Jewiarz S.J. Stopnica 24,6 5,4 3,9
2125 Todini Europe Sp. z o.o. Kraków 24,6 5,0 8,1
2126 Revlan Společnost S Ručenim Omezeným Sp. z o.o. Oddział w Polsce Jarnołtówek 24,5 17,0 48,7
2127 BLUM POLSKA Sp. z o.o. Jasin 24,5 12,9 470,2
2128 HOPEA S.J. Warszawa 24,5 11,5 6,4
2129 DROB-FISH P.H. Kozieł, Wilczyński Sp.J. Suchy Dwór 24,5 5,7 32,0
2130 SAVI TECHNOLOGIE Sp. z o.o. S.K. Psary 24,5 5,0 6,0
2131 Polski Asfalt Sp. z o.o. Kraków 24,4 11,3 141,3
2132 Hurtownia Artykułów Elektrycznych Alina Mielcarek Sp.J. Ostrów Wielkopolski 24,4 8,3 3,2
2133 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Poznań Spółka Komandytowa Poznań 24,4 7,4 116,8
2134 Parksystem Automotive Sp. z o.o. Wrocław 24,2 20,3 3,2
2135 Sisa Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 24,2 13,1 10,4
2136 Agro – Ursus S.J. Chojnice 24,2 8,4 5,7
2137 Hydro Truck Kujawy Sp. z o.o. Sadłogoszcz 24,2 6,6 6,2
2138 Hurtownia BARTEK Ryszard Bartoszewicz, Marta Daczkowska Sp.J. Warszawa 24,2 5,5 8,2
2139 Przedsiębiorstwo Handlowe Index-Pol Bolesław Stolarz, Marcin Stolarz Sp.j. Wrocław 24,2 5,5 4,6
2140 Agrobil Roman i Gabriela Bilscy sp.j. Racibórz 24,1 17,6 36,0
2141 Optotech Medical Sp. z o.o. S.K. Wieliczka 24,1 11,4 20,3
2142 Przedsiębiorstwo KPS Sp. z o.o. Poznań 24,1 11,3 25,9
2143 Extrem Sp. z o.o. sp.k. Poznań 24,1 8,8 24,8
2144 Agraf Sp. z o.o. Łódź 24,1 6,2 19,2
2145 ARHELAN Burzyńscy S.J. Bielsk Podlaski 24,1 5,8 212,0
2146 Termika-Grupa Sbs Grala, Wojciechowski Sp. J. Kalisz 24,1 5,7 24,7
2147 Stawosan J. Szczepański Sp. J. Stalowa Wola 24,0 10,5 11,0
2148 Maqsimum Matusiewicz Ruchlewicz Wycichowski S.J. Szczecin 24,0 6,5 4,3
2149 Grafe Polska Sp. z o.o. Lubliniec 23,9 34,7 45,7
2150 Chore – Time Europe Sp. z o.o. Strykowo 23,9 22,9 116,6
2151 APTEKA GRODZKA Zbigniew Zieliński S.J. Środa Śląska 23,9 9,1 5,1
2152 Enco Sp. z o.o. Rybnik 23,9 8,2 15,1
2153 Natur – Produkt Zdrovit Sp. z o.o. Warszawa 23,9 8,1 185,1
2154 Medora Sp. z o.o. Niemcza 23,9 6,9 0,8
2155 BUDMECH WT W. Łojewski i Syn S.J. Warszawa 23,9 6,5 52,7
2156 MULTI SERVICE Sp. z o.o. Lubelskie Centrum Zaopatrzenia Lublin 23,8 12,4 35,3
2157 MDM Firany Sp. z o.o. Łódź 23,8 10,1 27,4
2158 Hoerbiger Polska Sp. z o.o. Warszawa 23,8 5,9 9,7
2159 DORIAN Dorota Lisicka, Krzysztof Lisicki S.J. Michałów-Reginów 23,8 5,2 60,1
2160 Klimaty B.B. Klim Sp.J. Olsztyn 23,7 14,0 14,6
2161 Komandor Warszawa S.A. Marki 23,7 14,0 31,8
2162 A.B. Berren – Handlowy Sp. z o.o. Michałowice 23,7 13,9 27,3
2163 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Pro-Bike P. Omieciński, J. Przybysz S.J. Jelenia Góra 23,7 9,4 12,4
2164 Best-Office J. Jakubiak, B. Jakubiak sp. j. Ostrołęka 23,6 17,1 10,8
2165 ADM TRADING POLSKA Sp. z o.o. Szamotuły 23,6 14,4 52,1
2166 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Papirus P. Stępień, J. Rezmer sp.j. Świecie 23,6 8,3 10,9
2167 SANITERM J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną Sp.J. Brzeg 23,6 6,2 3,7
2168 Konfarm Sp. z o.o. Zielona Góra 23,6 5,8 8,8
2169 Prywatne Przedsiębiorstwo Handlu i Usług ROL-BUD Joanna Głowacka, Michalina Pająk S.J. Raciąż 23,6 5,3 6,4
2170 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe EKO Tomasz Borecki i Adam Pasek-S.J. Olkusz 23,5 16,1 12,3
2171 Michalczyk i Prokop Sp. z o.o. Łódź 23,5 11,7 89,3
2172 Społem Kupiecko – Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Malbork 23,5 9,9 3,7
2173 HAPPICH POLSKA Sp. z o.o. Suchy Las 23,5 9,1 9,1
2174 PROFIX Sp. z o.o. Warszawa 23,5 9,0 185,6
2175 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Juszczak Sp.J. Wieruszów 23,5 7,6 20,9
2176 IREKS PROKOPOWICZ Sp. z o.o. Zakrzew 23,5 7,0 29,6
2177 Excellent Profile Grzybczyk, Rogoda, Szczepocki, Ziębicki Sp.J. Kraków 23,5 5,1 34,4
2178 PHARMENA S.A. Łódź 23,4 15,3 54,2
2179 Moto-Tank Spółka z o.o. Warszawa 23,4 14,3 8,4
2180 Przedsiębiorstwo Góralmet Małgorzata i Józef Góral Import – Export S.J. Czchów 23,4 13,5 52,8
2181 N.E.T. WOOD Sp. z o.o. Warszawa 23,4 13,3 65,9
2182 HYDROSOLAR Sp. z o.o. MAŁOPOLSKA S.K. Kraków 23,4 10,6 115,9
2183 Lenze Polska Sp. z o.o. Katowice 23,4 9,0 48,1
2184 Hurtownia Materiały Budowlane Sp. z o.o. Psary Małe 23,4 7,0 1,4
2185 RH Sound – Pl Sp. z o.o. Trzebnica 23,3 9,4 3,2
2186 ABC S.J. Gdynia 23,3 8,7 14,9
2187 Mako – Polska Sp. z o.o. Skawina 23,3 7,2 24,1
2188 DIPARLUX Magnon – Jabłońska Gabriella Warszawa 23,3 6,3 44,7
2189 Rafbol BRW S.J. Żernica 23,2 21,4 34,2
2190 PHU KRAKBUD S.J. Adam Krakowski, Bogdan Malik Zakliczyn 23,2 13,4 30,2
2191 PHU MAKPOL Sp.J. Mazurkiewicz, Koziarska Opole Lubelskie 23,2 9,1 8,0
2192 Firma Usługowo-Handlowa DOMBUD Pryczkowski S.J. Łapalice 23,2 6,0 9,9
2193 VBH POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 23,2 5,2 152,1
2194 Vanpao Sp. z o.o. Zawiercie 23,1 6,3 0,6
2195 Sułowski Grzegorz York Hurtownia Radom 23,0 19,5 87,5
2196 Borysowski & Spółka S.J. Dziekanów Leśny 23,0 17,5 10,8
2197 Toma Sp. z o.o. Przeźmierowo 23,0 13,3 30,6
2198 Alfatec Sp. z o.o. Poznań 23,0 8,0 15,1
2199 Pol Truck Service Sp. z o.o. Płoty 23,0 7,3 5,7
2200 Galeria Budzów S.J. Jan Nowak, Małgorzata Sałapat Budzów 23,0 7,1 5,9
2201 Polmotor Auto-Serwis Jan Przepłata, Dariusz Olkiewicz S.J. Szczecin 23,0 6,5 42,1
2202 EPM Machines Polska Sp. z o.o. Rzeszów 22,9 9,6 7,2
2203 Robot-Serwis D. Majorkowski B. Gołda Sp. J. Wrocław 22,9 8,9 35,7
2204 SEA LIGHT Sp. z o.o. Gdańsk 22,8 24,4 7,8
2205 Apteka Tęczowa S.J. Dzierżoniów 22,8 14,7 9,4
2206 Lasermed Sp. z o.o. Kalisz 22,8 11,3 0,9
2207 POLHTEX POHL & Kaczmarek S.J. Poznań 22,8 9,4 4,0
2208 Bluevent Air Systems Sp. z o.o. Gdynia 22,8 8,4 1,1
2209 Firma Handlowa Alicja i Krzysztof Rosińscy sp.j. Sieradz 22,8 5,3 4,9
2210 Jordan Matcon Investment Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 22,7 49,6 8,0
2211 Falesia Systemy Sp. z o.o. Warszawa 22,7 15,9 40,0
2212 Micros S.J. W. Kędra i J. Lic Kraków 22,7 12,1 87,4
2213 Supermarket Panorama S.J. Przedsiębiorstwo Handlowe Radzymin 22,7 8,0 30,7
2214 Suma Solutions Sp. z o.o. Katowice 22,7 5,9 10,4
2215 Polmozbyt – Głogów Sp. z o.o. Głogów 22,6 36,4 6,7
2216 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe MIREX K. I H. Mirek Sp.J. Człuchów 22,6 11,2 9,1
2217 Skarbnica Narodowa Sp. z o.o. Warszawa 22,6 5,0 57,7
2218 Rober J & J Wojtas S.J. Kraków 22,5 16,0 6,5
2219 Techmiks Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,5 11,4 4,7
2220 TOYA S.A. Wrocław 22,5 11,0 360,9
2221 BEST Przedsiębiorstwo Wielobranżowe S.J. Centrum BHP i P.Poż. Eugeniusz Garbera Zielona Góra 22,5 7,1 45,1
2222 S-Pharma Sp. z o.o. Kalisz 22,5 5,9 60,7
2223 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. sp.k. Reńska Wieś 22,4 22,0 36,3
2224 Womag Bułajew, Zadrożny Sp.J. Wrocław 22,4 19,8 6,4
2225 FHU Relax Bobula S.J. Jasło 22,4 13,2 12,7
2226 Laska Technika Przemysłowa Sp. z o.o. Tychy 22,4 10,9 73,5
2227 Item Polska Sp. z o.o. Wrocław 22,4 7,5 16,9
2228 Media Markt Polska Sp. z o.o. Olsztyn Spółka Komandytowa Warszawa 22,4 5,5 38,3
2229 Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 22,3 18,0 19,5
2230 Ermin Sp. z o.o. Łódź 22,3 16,2 24,6
2231 Vietlex Sp. z o.o. Gdynia 22,3 13,6 3,6
2232 Almi Polska Sp. z o.o. Tychy 22,3 11,1 99,4
2233 Guliwer S.J. Przedsiębiorstwo Handlowe Nasielsk 22,3 8,6 17,4
2234 ELKUR Kuryło Antoni, Kuryło Krystyna S.J. Jarosław 22,3 8,2 8,5
2235 JANMAR Sp. z o.o. Warszawa 22,3 7,0 31,0
2236 FIRMA HANDLOWA SEMMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Kraków 22,3 5,8 12,4
2237 Techmed Lidziński, Pawłowski, Kandefer S.J. Kobylnica 22,2 32,3 26,1
2238 Zakład Usługowo-Handlowy S.J. Okrzesik Mieczysław Kolonko Henryk Kocierz Moszczanicki 22,2 14,9 11,8
2239 Stalco Sp. z o.o. S.K.A. Skawina 22,2 13,3 121,5
2240 Mactronic Sp. z o.o. sp.k. Wrocław 22,2 12,8 30,8
2241 PHU BOMI Michalina Kołcz Przemyśl 22,2 10,1 62,7
2242 Marrob Sp. z o.o. sp.k. Myślenice 22,2 9,4 20,3
2243 Drotest sp. z o.o. Nowy Tuchom 22,2 8,5 1,7
2244 Apteka Galenika K.p. Grygiel S.J. Czechowice-Dziedzice 22,2 8,4 4,8
2245 Instalnet Szabat, Rydzewski S.J. Kraśnik 22,2 6,2 3,8
2246 Stora Enso Polska Sp. z o.o. Warszawa 22,2 5,0 6,5
2247 SE-MAR S.J. Błonie 22,1 15,0 13,5
2248 Polscher Nord Sp. z o.o. Mysłowice 22,0 5,2 1,1
2249 Dignus IT Solutions Sp. z o.o. Warszawa 21,9 9,8 2,3
2250 PH-U AUTORAK Arkadiusz Rak Tarnobrzeg 21,9 9,0 90,9
2251 Beta Polska Sp. z o.o. Skarbimierzyce 21,9 8,5 65,7
2252 WM Sp. z o.o. Stróża 21,9 6,5 11,0
2253 Centrum Panelowe MÓJ DOM Sp.J. Krzysztof Miszczak Janusz Langner Nowa Ruda 21,9 6,1 5,4
2254 Smykoland Sp. z o.o. Żabno 21,9 5,5 26,1
2255 Stego Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 21,8 19,2 17,9
2256 DAGMA Sp. z o.o. Katowice 21,8 15,5 206,5
2257 Artvinyl-Pol Sp. z o.o. Kalwaria Zebrzydowska 21,8 10,1 22,6
2258 Pascal Sp. z o.o. Katowice 21,8 7,6 5,7
2259 Dexion Polska Sp. z o.o. Warszawa 21,8 5,9 24,6
2260 Opus Macha – Nawrat i S-ka S.J. Gliwice 21,7 65,5 23,5
2261 Warsfoll Zyśk, Tarnowicz S.J. Warszawa 21,7 23,8 16,5
2262 Wende Recyclingtech S C Ewa i Piotr Pantoł Kościerzyce 21,7 15,4 53,5
2263 Apteka – Anna Jamontt I Wspólnicy S.J. Wrocław 21,7 12,6 6,6
2264 F.H.U.P. GERONIMO M. Dziadur S.J. Węgrzce 21,7 11,8 17,5
2265 Wodstal S.J. Włoszakowice 21,7 8,6 15,8
2266 INTER – RABS Sp. z o.o. Wołomin 21,7 6,7 6,2
2267 Flex Polska Sp. z o.o. Strzegom 21,7 6,6 6,3
2268 OLFARM B. F. Olejniczak S.J. Łęczyca 21,7 5,8 11,0
2269 SPOLEX Sp. z o.o. Warszawa 21,7 5,5 9,4
2270 Agro Market S.J. Jasło 21,7 5,1 3,3
2271 Global Concepts 2000 Polska Sp. z o.o. Szczecin 21,6 20,7 24,4
2272 Mag Instal Sp. z o.o. S.K. Warszawa 21,6 13,9 52,5
2273 Rapacz S. J. Raba Wyżna 21,6 9,0 37,8
2274 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 21,6 8,3 10,1
2275 Ol – Flora – Gołombek, Kowalewski p.J. Barczewo 21,6 7,2 8,0
2276 KNS Sp. z o.o. Tarnów 21,6 5,2 3,3
2277 Auto Sp. z o.o. FHU Kędzierzyn-Koźle 21,5 16,7 1,8
2278 NATURAL – Sławomir Walczak, Maria Antoniewska-Banach – S.J. Łódź 21,5 9,3 16,4
2279 Proventuss Polska Sp. z o.o. Warszawa 21,5 6,1 12,4
2280 BUDCHEM Zakład Handlowo-Usługowy Piotr Włodarczyk S.J. Poznań 21,5 6,0 57,4
2281 Simone Plitzko Corporate Fashion International Sp. z o.o. S.K. Poznań 21,4 57,2 49,3
2282 AVANTI Sp. z o.o. Warszawa 21,4 13,9 5,6
2283 Roltech E. Majka Sp.J. Poznań 21,4 9,6 4,8
2284 Haldon Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 21,4 6,2 40,1
2285 Claro Red Sp. z o.o. Tulce 21,3 21,6 3,0
2286 DHA Dolpharma Sp. z o.o. Wrocław 21,3 12,1 1,8
2287 JKF Polska Sp. z o.o. Berzyna 21,3 9,2 34,5
2288 FLINT Group Polska Sp. z o.o. Konstantynów 21,3 7,1 181,6
2289 Armatura Kozłowski Sp. z o.o. S.K. Krotoszyn 21,3 6,9 54,3
2290 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydromat Bogdan Liński i Elżbieta Lińska sp.j. Gostynin 21,3 5,4 3,1
2291 P.p.h.u. Inter $ sp. j. Irena Walczak, Edward Walczak, Waldemar Walczak, Wojciech Walczak Kępno 21,2 73,1 16,6
2292 Silka Sp. z o.o. Stanomino 21,2 35,9 4,4
2293 BIWAL Sp. z o.o. Białystok 21,2 13,0 6,6
2294 Paw Sp. z o.o. Gdańsk 21,2 11,8 9,9
2295 Systemy Budowlane S.J. Czapla Ginalski Krzykawka 21,2 10,5 3,1
2296 Elektra Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 21,2 5,5 49,9
2297 57 Concepts Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 21,1 17,4 11,1
2298 Powergate Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 21,1 14,3 20,6
2299 Castell Alicja Szymańska i Marek Szymański, S.J. Płock 21,1 10,0 5,1
2300 Solarispolska.pl Sp. z o.o. Kraków 21,1 8,7 1,9
2301 SIMBA TOYS Polska Sp. z o.o. Warszawa 21,0 9,2 130,7
2302 PW Tramad – Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 20,9 11,5 41,9
2303 Firma Handlowo-Usługowa S.J. Mirosław Zieliński, Artur Mroziński Otmuchów 20,9 7,8 17,3
2304 Nova Arkadiusz Kamienik, Agnieszka Wachulec – Kamienik sp.j. Grójec 20,9 7,9 4,3
2305 PPHU HYD-MET Import-Export S.J. Henryk Gudalewski Czesław Bach Mariusz Gudalewski Gdańsk 20,9 6,8 9,8
2306 Total-Pack Sp. z o.o. Warszawa 20,9 5,8 58,7
2307 Extradach Sp. z o.o. S.K. Szczecin 20,9 5,7 81,5
2308 Karmag Pośrednictwo i Handel Jerzy Dziedzic Adam Sawicki sp.j. w Zielonej Górze Zielona Góra 20,8 33,4 6,9
2309 Aniro Sp. z o.o. Toruń 20,8 11,4 52,7
2310 Wrocławskie Zakłady Aparatury Spawalniczej Wrozas Sp. z o.o. Wrocław 20,8 7,1 5,9
2311 Grupa Producentów Rolnych Agralis Sp. z o.o. Czechnów 20,8 6,7 6,6
2312 Gesipa Polska Sp. z o.o. Legionowo 20,8 6,3 10,9
2313 Mada J. Tomalik, M. Obuchowicz Sp. J. Olsztyn 20,7 6,7 23,7
2314 Centrum Zaopatrzenia Chłodnictwa Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sp. J. Marek i Piotr Dworscy Bydgoszcz 20,7 5,9 9,0
2315 Games Workshop Limited (Sp. z o.o.) Oddział W Polsce Warszawa 20,5 7,9 1,4
2316 Bialpak Choromański, Leszczyński sp. j. Biała Podlaska 20,5 6,5 36,8
2317 TSO Truck Service Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 20,5 5,8 4,4
2318 Przedsiębiorstwo Handlowe Paxer Jolanta Prusinowska, Grzegorz Prusinowski sp. j. Olsztyn 20,5 5,8 19,0
2319 Iow Trade Sp. z o.o. Warszawa 20,4 16,6 106,1
2320 Hranipex Sp. z o.o. Złotniki 20,4 11,9 48,4
2321 Eglo Polska Sp. z o.o. Warszawa 20,4 10,6 22,9
2322 Mal – Fur S.J. Radom 20,4 10,2 9,6
2323 KIEL-TECH Sp. z o.o. Kielce 20,4 8,3 40,9
2324 LINDE MATERIAL HANDLING POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 20,4 5,5 207,6
2325 AVERY DENNISON POLSKA Sp. z o.o. Pruszków 20,3 14,1 70,9
2326 DOMO – STYL S.J. Gliwice 20,3 10,8 13,0
2327 BOMAKS Marszałek Bogdan, Krzyżak Stanisław Sp.J. Kielce 20,3 10,0 8,1
2328 ROAN – Hurtownia Opakowań Piskorz, Liszewski S.J. Suwałki 20,3 7,1 14,1
2329 Sarantis Polska S.A. Piaseczno 20,3 5,5 250,6
2330 Jenerix Sp. z o.o. Łódź 20,2 30,3 13,1
2331 Centrum Handlowe TGG Sp. z o.o. Wrocław 20,2 23,3 18,5
2332 ROLVET S.J. Lwówek 20,2 6,9 18,3
2333 Schrack Seconet Polska Sp. z o.o. Warszawa 20,2 6,4 29,0
2334 PH Vinex – Slaviantsi Poland Sp. z o.o. Toruń 20,2 5,2 27,7
2335 ASTE Sp. z o.o. Kowale 20,1 8,6 60,1
2336 Zheng’S Sp. z o.o. Przasnysz 20,1 6,6 1,1
2337 MM-PHARMA Sp. z o.o. Kalisz 20,1 6,6 32,4
2338 PHU Fala Olga Boyko sp. j. Piła 20,1 5,0 8,9
2339 MT – Metal M. Miążkiewicz, T. Perkowski Sp.J. Białystok 20,0 19,2 23,5
2340 Data Auto Grzegorz Data, Krzysztof Data Sp. J. Tychy 20,0 13,7 8,0
2341 Arysta LifeScience Polska Sp. z o.o. Warszawa 20,0 10,9 139,5
2342 MT Pol Sp. z o.o. Cieszyn 20,0 5,8 2,9
2343 Odra Wschód S.J. Jakubowice Konińskie 20,0 5,3 1,5
2344 Apteka E. Brózda I K. Brózda – S.J. Złotów 20,0 5,1 3,7
2345 Spec-Poż Mańkowski, Średziński S.J. Białystok 19,9 18,4 15,1
2346 Dominus Marek Szybisty i Spółka sp. j. Koszalin 19,9 12,7 7,0
2347 Vekamaf Warszawa Sp. z o.o. Warszawa 19,9 6,6 1,4
2348 Agrobakal A. Curyło, E. Szczotka sp.j. Pyskowice 19,9 6,5 32,1
2349 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 19,9 6,0 101,8
2350 VALCOMP Sp. z o.o. Warszawa 19,9 5,5 18,8
2351 Poltechnik Sp. z o.o. sp.k. Miękinia 19,8 15,7 14,9
2352 ASWO PL Pobrotyń S.J. Koszalin 19,8 10,4 15,0
2353 BUDOWNICTWO-W Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 19,8 6,1 5,0
2354 Centrum Elektryczne Ania Boguccy Sp. z o.o. sp.k. Wieluń 19,8 5,8 99,2
2355 Firma Handlowa Eskot Kotowicz – sp.j. Kraków 19,7 9,2 11,1
2356 Itwares Sp. z o.o. Nowa Wola 19,7 8,6 1,9
2357 Tadeusz Mazur, Alicja Mazur Firma Handlowa Mazury sp.j. Jelenia Góra 19,7 6,6 4,8
2358 BGM Molydal S.J. C. Borowiecki R. Gil Sobótka 19,6 31,7 40,2
2359 Przedsiębiorstwo Handlowo – Transportowe Omega S.J. Płock 19,5 20,5 45,7
2360 Cognitran Sp. z o.o. Warszawa 19,5 9,9 1,6
2361 Inter-Bud Adam Burcewicz, Ewa Kaźmierczak sp.j. Głuchów 19,5 9,6 6,8
2362 Pol-Plus Systemy Grzewcze Sp. z o.o. Zielona Góra 19,5 6,2 18,6
2363 EUROTEL S.A. Gdańsk 19,5 5,4 74,8
2364 Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o. Warszawa 19,5 5,0 144,1
2365 Helikon-Tex Sp. z o.o. Wrocław 19,4 26,6 107,8
2366 KATPOL Wajcowicz i Wspólnicy S. J. Lubin 19,4 22,8 77,1
2367 SOFRALUX Sp. z o.o. Warszawa 19,4 10,4 158,8
2368 Sonic Distribution D. Górka i Wspólnicy S.J. Warszawa 19,4 9,1 3,4
2369 MEDTRONIC POLAND Sp. z o.o. Warszawa 19,4 6,6 54,5
2370 Sppeed Car Sp. z o.o. Świdnik 19,4 6,2 16,3
2371 Axed jakubowski Wojciechowski Sp.J. Poznań 19,3 22,6 28,6
2372 Tamipol T. M. D. Polańscy sp.j. Poznań 19,3 16,9 16,0
2373 Mariusz Grzelczak, Dariusz Zuber S.J., Przedsiębiorstwo Handlowe DAR-POL-STAL Tarnowskie Góry 19,3 12,8 36,9
2374 TOS Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 19,2 31,4 12,9
2375 Agra Glapiński S.J. Opole 19,2 20,1 4,1
2376 AW.Net Polska Sp. z o.o. Łazy 19,2 8,9 14,2
2377 Madorin E. Daniszewski, A. Hryszko, J. Karpiuk Sp. J. Białystok 19,2 8,7 12,1
2378 PHUP Putz – System S.J. Rzeszów 19,2 6,2 17,1
2379 MEDIVET S.A. Śrem 19,2 5,8 205,6
2380 Matix E.M. Matysiak S.J. Święciechowa 19,1 15,9 12,5
2381 SIMONSWERK POLSKA Sp. z o.o. Poznań 19,1 6,1 2,0
2382 PRO – SERWIS Sp. z o.o. Kraków 19,0 55,2 16,2
2383 Mayr-Melnhof Karton Polska Sp. z o.o. Poznań 19,0 42,9 19,9
2384 NFK J. Kopa S.J. Rąbień 19,0 20,4 10,6
2385 FHU Instal S.J. Jasło 19,0 11,0 20,2
2386 FATRO POLSKA Sp. z o.o. Kobierzyce 19,0 10,6 17,0
2387 KAZAR FOOTWEAR Sp. z o.o. Przemyśl 19,0 9,4 177,9
2388 MERIDA Sp. z o.o. Wrocław 19,0 5,8 201,4
2389 Biuro Handlu Zagranicznego K&M S.J. Andrychów 18,9 18,5 22,0
2390 Hurt-Janina Sp. z o.o. Libiąż 18,9 17,5 2,2
2391 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Głogówek 18,9 10,6 7,9
2392 Sanitop – Wingenroth Polska Sp. z o.o. Kraków 18,9 9,9 2,1
2393 GOBI – Gorczyński i Wspólnicy S.J. Wyszków 18,9 8,4 12,1
2394 P.T.H.U. Matuszek S.J. Wodzisław Śląski 18,9 6,1 20,3
2395 NITEX Suwała, Szczepanowski S.J. Radom 18,9 5,9 3,8
2396 K.M.F. Sp. z o.o. Kolbuszowa 18,8 14,9 24,4
2397 Resorrex Shop & Service sp.j. Marek Nowak i Cezary Piwek Ożarów Mazowiecki 18,8 12,0 10,6
2398 SPÓŁKA JAWNA CITY MARKET Adam Czekajewski i inni Kraków 18,8 11,9 32,2
2399 Ets Polska Sp. z o.o. Warszawa 18,8 9,4 8,0
2400 Bel Pol W. Niewiarowski i S. Andrzejczak sp.j. Gorzów Wielkopolski 18,8 8,4 6,0
2401 Torfan Sp. z o.o. Skierniewice 18,7 12,6 2,5
2402 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Warszawa S.K. Warszawa 18,7 5,9 128,9
2403 PHU Elektromax W. Binkowski S.J. Leszno 18,6 17,5 14,4
2404 APTEKA POD FILARAMI Zofia, Henryk, Magdalena, Maciej Dybowscy Sp.J. Szczecin 18,6 8,2 2,5
2405 Przedsiębiorstwo Handlowe Ewant 2 A.P. Woźniak S.J. Kozy 18,6 6,1 6,7
2406 Transcom International S.J. Paczków 18,5 30,3 26,0
2407 Vimex Center Sp. z o.o. Gdańsk 18,5 30,0 3,4
2408 Fryzela Elżbieta Chwicewska, Stanisław Chwicewski S.J. Białystok 18,5 14,9 6,3
2409 Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o. Łódź 18,5 9,3 82,4
2410 Margraf S. J. Anna I Grzegorz Kwiecień Malbork 18,5 8,7 7,5
2411 Przedsiębiorstwo Handlowe Multi L. Gabryś, J. Pawlik, J. Plata, K. Plata sp.j. Stary Sącz 18,5 7,2 3,9
2412 Jan Lelek, Stanisław Pacułt Stacja Paliw Sp.J. Wielkie Drogi 18,5 5,6 7,4
2413 JAGRAM S.A. Warszawa 18,4 9,6 16,1
2414 Sun Line Sp. z o.o. Poznań 18,4 9,4 3,5
2415 Chemoform Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 18,4 7,7 9,4
2416 MARAX R.RAJ Sp.J. Kraków 18,4 6,1 3,8
2417 Pale S.J. PPHU Łódź 18,3 13,8 8,8
2418 Metalcom Sp. z o.o. Wrocław 18,3 7,0 16,8
2419 CHEMPAK Marek Więckowski Brzesko 18,3 6,6 28,0
2420 PHU Euro Sp. z o.o. Bytom 18,2 16,6 38,7
2421 Centroodlew Badowski i Stoszek sp. j. Łódź 18,2 9,8 5,9
2422 Firma Handlowa Masz Stanisława Ważna Sp.J. Rzeszów 18,2 8,3 6,0
2423 Gminna Spółdzielnia w Zwoleniu Zwoleń 18,2 6,1 15,8
2424 Entrack – Pol Sp. z o.o. Wrocław 18,1 10,7 13,0
2425 Protan Polska Sp. z o.o. Warszawa 18,1 7,7 36,3
2426 MEDILAB Sp. z o.o. Firma Wytwórczo-Usługowa Białystok 18,1 6,6 37,1
2427 Kaz – Tad S.J. Wrocław 18,1 5,3 2,5
2428 SMB Jędrzejuk S.J. Marki 18,0 10,2 6,9
2429 Mikołajczak sp. j. Bydgoszcz 18,0 7,7 79,4
2430 POL-TIKO Dzięgiel Gigoń S.J. Raciborsko 18,0 7,4 13,7
2431 Przeds. Doradztwa Technicznego Geomor-Technik Sp. z o.o. Szczecin 18,0 6,2 4,9
2432 Speed Pack J. Górecki Sp.J. Kraków 17,9 13,6 14,1
2433 PHU Birex S.J. Józefów 17,9 13,6 4,4
2434 PZE Elektromont – Wojtowicz S.J. Bydgoszcz 17,9 10,8 10,8
2435 HYDAC Sp. z o.o. Mikołów 17,9 9,9 186,4
2436 Robotex S.J. PPHU Częstochowa 17,9 9,0 3,1
2437 Nelkor Sp. z o.o. Legionowo 17,9 8,3 3,3
2438 Carstar Sp. z o.o. Włodawa 17,9 6,2 1,6
2439 Hydrosolar Sp. z o.o. Podkarpacie S.K. Rzeszów 17,9 6,0 33,4
2440 APR Sp. z o.o. Warszawa 17,8 10,5 138,8
2441 INSTAL-MET Alina Bromber, Anna Galasińska S.J. Pniewy 17,8 9,9 12,9
2442 Lagardere Duty Free Sp. z o.o. Warszawa 17,8 6,6 196,6
2443 Alti Plus S.A. S.K.A. Kraków 17,8 6,3 585,0
2444 CARL ZEISS Sp. z o.o. Poznań 17,8 6,3 87,1
2445 Astat Logistyka Sp. z o.o. Poznań 17,8 6,4 34,3
2446 ESC Global Sp. z o.o. Dołuje 17,8 5,6 3,6
2447 Nielsen Polska Sp. z o.o. Warszawa 17,7 15,8 12,4
2448 Enamor Sp. z o.o. Gdynia 17,7 11,7 57,7
2449 Agro-Big-Pol-Import-Eksport S.J. Stanisław Bukowski & Jan Paszkiewicz Cybinka 17,7 11,3 3,7
2450 Altra M. Jamrozik, K. Kościuk, J. Urbańczyk sp.j. Katowice 17,7 9,5 20,7
2451 PROSAT FOJCIK JERZY Racibórz 17,7 6,4 34,5
2452 Pierre Farbe Medicament Polska Sp. z o.o. Warszawa 17,7 5,6 86,5
2453 Azmet Radom Sp. z o.o. sp.k. Radom 17,6 12,7 86,0
2454 Deltagraf Sp. z o.o. Warszawa 17,6 9,2 0,9
2455 FH Elektron S.J. M.Bujakowski J.Grudziński J.Grzybowski Ciechanów 17,6 7,6 11,5
2456 PHU PROFIT Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota S.J. Gliwice 17,6 6,8 23,3
2457 Mariusz Zając i Maciej Zając Centrum Rolniczo – Ogrodnicze S.J. Wierzbna 17,6 6,3 25,1
2458 POLTING – FOAM Sp. z o.o. Gliwice 17,6 5,7 15,6
2459 NFM Property Sp. z o.o. Potęgowo 17,5 26,1 7,5
2460 Zakład Produkcyjno Handlowy Basta Stanisław Barczyk Wolbrom 17,5 13,2 40,0
2461 Hurtownia Materiałów Budowlanych Fachman Sp.J. Mirosław Henryk Tyszka, Jerzy Giczewski Węgorzewo 17,5 7,9 8,3
2462 Tip – Topol Sp. z o.o. Pobiedziska 17,5 6,7 118,7
2463 DAKAR S. W. Szewczenko S.J. Ignatki 17,5 5,4 11,9
2464 Impression Sp. z o.o. S.K. Łódź 17,4 11,5 11,0
2465 SANBUD W.LESZCZUK I K.GŁUCHOWSKI SPÓŁKA JAWNA Siedlce 17,4 11,2 28,3
2466 Przedsiębiorstwo Handlowe „Inter Kram” Jerzy Andrzejak, Maria Andrzejak sp. j. Wolsztyn 17,4 10,2 13,7
2467 BUDO – MARKET Robert Wojdyna, Marek Skwarski, Jerzy Wojdyna S.J. Marki 17,4 9,7 6,9
2468 ELEKTRO-CENTRUM S.J. A. Majewski,T. Micholcz Koszalin 17,4 9,2 6,5
2469 Moja Sp. z o.o. Biłgoraj 17,4 5,8 6,7
2470 BRAWO Sp. z o.o. Kalwaria Zebrzydowska 17,4 5,4 101,5
2471 Karat International Sp. z o.o. Sopot 17,3 27,6 9,7
2472 ALFA Sp.J. Antoni Janik, Jan Janik, Józef Janik Nowy Sącz 17,3 23,0 24,3
2473 Dom Gaz Madej i Wspólnicy S.J. Centrum Handlowo Usługowe Nisko 17,3 11,1 8,9
2474 AALBORG PORTLAND POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 17,3 5,4 36,3
2475 Agro-Trans Fischer sp.j. Gniezno 17,2 12,2 12,6
2476 MIRPOL S.J. Kołobrzeg 17,2 11,4 15,6
2477 Apteka Vita Katarzyna Sidor, Edyta Trąbka Sp.J. Lubartów 17,2 9,2 10,6
2478 OLPIEK Fiećko Prusiński S.J. Olsztyn 17,2 8,2 16,0
2479 P.U.P.H. AGROB Agnieszka Wideryńska Koniecpol 17,2 7,7 31,2
2480 PPHU Damar Sp. z o.o. Międzybrodzie Bialskie 17,2 7,2 6,7
2481 Ortcare Sp. z o.o. Warszawa 17,2 5,6 1,1
2482 Chemetall Polska Sp. z o.o. Warszawa 17,1 27,0 187,7
2483 Warmińska Księgarnia Diecezjalna Hosianum Sp. z o.o. Olsztyn 17,1 16,0 1,3
2484 Toto Hair Company Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 17,1 10,4 11,2
2485 Lege Artis – C. Daniłowicz i G. Daniłowicz S.J. Wrocław 17,1 10,4 26,1
2486 Danje – Polymer Sp. z o.o. Warszawa 17,1 10,0 33,2
2487 SEMA – PRINT Sp. z o.o. S.K. Kraków 17,1 9,5 22,1
2488 Nalewki Staropolskie Karol Majewski i Wspólnicy Sp. z o.o. Łomianki 17,1 8,3 1,0
2489 Honeywell Safety Products Polska Sp. z o.o. Łódź 17,1 6,0 6,4
2490 Conec Polska Sp. z o.o. Wrocław 17,1 5,7 2,2
2491 Żelimet S.J. Twardogóra 17,1 5,6 14,3
2492 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 17,1 5,3 38,6
2493 Kantech Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kraków 17,0 10,0 2,6
2494 Apteka Prywatna Mgr Maria Ciepła Arkadiusz i Paweł Ciepły S.j. Sandomierz 16,9 44,3 11,9
2495 WIMAD S.J. Wrocław 16,9 12,4 18,5
2496 STAUBLI – Łódź Sp. z o.o. Łagiewniki Nowe 16,9 6,9 11,1
2497 Kamix Sp. z o.o. Warszawa 16,8 32,1 11,9
2498 Dymek Miśkiewicz S. J. Ogrodzieniec 16,8 17,2 10,8
2499 Surtec Polska Sp. z o.o. Wrocław 16,8 15,5 9,6
2500 STOMED S.J. Warszawa 16,8 11,3 15,1
2501 Alexis II S.J. Reguły 16,8 10,7 43,2
2502 Rudolf Budny Rafał Budny Renata Budny Polszlif S.J. Rudzica 16,8 9,4 18,0
2503 VAS W. Czarnooki, S. Mikłasz S.J. Siemianowice Śląskie 16,8 5,8 8,9
2504 Aquamet Sp. z o.o. Kraków 16,8 5,6 1,6
2505 Media Markt Polska Sp. z o.o. Zielona Góra Spółka Komandytowa Warszawa 16,8 5,2 20,9
2506 MAJMASZ Henryk Majsterek, Robert Majsterek S.J. Łódź 16,7 13,4 9,0
2507 AZ ARMATUREN POLSKA Sp. z o.o. Opoczno 16,7 12,7 8,8
2508 Małecki, Urbaniak Malex Sp.j. Poznań 16,7 5,9 12,7
2509 Chemmot S.J. Skawina 16,6 14,0 20,6
2510 DOSTER Sp. z o.o. Kobiór 16,6 7,9 11,5
2511 NCH – POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 16,6 7,5 42,0
2512 Danpol Zdziechowa Ewa i Jacek Danelscy S.J. Zdziechowa 16,6 5,5 22,5
2513 Komet J. Kosak, T. Kosak, M. Wajda sp. j. Rzeszów 16,6 5,0 4,9
2514 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne INFOTECH Krzysztof Zieliński, Teresa Zielińska S.J. Elbląg 16,5 9,2 2,6
2515 Lgc Standards Sp. z o.o. Łomianki 16,5 7,3 21,2
2516 Bryza Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 16,5 6,3 19,3
2517 Haulotte Polska Sp. z o.o. Janki 16,5 5,4 22,2
2518 Georg And Baron Corp. Sp. z o.o. Opole 16,5 5,3 1,3
2519 DOSCHEM Sp. z o.o. Rekcin 16,4 90,9 9,9
2520 Fami Poland Sp. z o.o. Warszawa 16,4 36,4 6,6
2521 Woprol S.J. Łeknica 16,4 20,8 9,6
2522 BOGDAŃSKI S.J. Jan i Czesław Bogdańscy Nowy Sącz 16,4 13,8 38,6
2523 Małachowski i Spółka – Hurtownia Materiałów Budowlanych – S.J. Chodzież 16,4 10,0 58,1
2524 Pro Mobile Sp. z o.o. Częstochowa 16,4 8,0 10,1
2525 G.C. Hahn & Co. Technika Stabilizowania Sp. z o.o. Chyby 16,4 7,1 11,0
2526 Sumifarm-Bis S.J. Ewa Miłkowska,Jadwiga Sułowicz Kraków 16,4 5,0 7,9
2527 Tox Pressotechnik Sp. z o.o. Wrocław 16,3 17,9 24,2
2528 Agencja Handlowa Boll Wojciech Dalewski sp.j. Zielona Góra 16,3 10,4 42,4
2529 Tonnies – Fleisch Polska Sp. z o.o. Kalisz Pomorski 16,2 49,5 15,5
2530 Bagsik Sp. z o.o. Gliwice 16,2 10,6 11,0
2531 Pregel – Polska Sp. z o.o. Rzgów 16,2 10,2 12,0
2532 Maro S.J. Firma Produkcyjno Handlowa Bąków 16,1 16,2 8,4
2533 Industrian Sp. z o.o. & Co Sp. Komandytowa Janikowo 16,1 13,6 9,8
2534 H.A.K. Lewandowscy S.J. Świnoujście 16,1 12,9 7,9
2535 Goshe Sp. z o.o. Olsztyn 16,1 12,4 34,2
2536 Ter-Pol – Jaros, Bugajny S.J. Grójec 16,1 8,3 18,4
2537 Auto Rawski Sp. z o.o. Marki 16,1 8,0 20,3
2538 PHU Koszałka Sp. z o.o. Kartuzy 16,1 5,6 59,5
2539 SZMIDT S.J. Ligota Piękna 16,0 10,7 8,9
2540 Abena Polska Sp. z o.o. Łozienica 16,0 7,2 29,2
2541 ELEKTROSPRZĘT Hurt i Detal Przybylscy S.J. Gorlice 16,0 7,2 14,5
2542 FUTURE ELEKTRONICS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 15,9 15,3 25,5
2543 Tezap Spółka Jawna Tomasz Jurgiewicz, Jan Ćwirko Dzierżoniów 15,9 11,9 12,5
2544 Vds Czmyr Kowalik sp.k. Świętochłowice 15,9 9,8 14,8
2545 Dil Surowce Wtórne Sp. z o.o., sp.k. Bielsko-Biała 15,9 7,5 52,3
2546 YARA Poland Sp. z o.o. Szczecin 15,9 6,3 437,9
2547 Tormet Sp. z o.o. – sp.k. Toruń 15,9 5,1 22,8
2548 Farmilk T. Więch S.J. Białystok 15,8 16,2 6,0
2549 Abook Sp. z o.o. Warszawa 15,8 12,6 73,5
2550 Promotech K. Roszak, W. Michalik sp.j. Czarnków 15,8 11,7 9,8
2551 Gleń Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15,8 9,6 1,4
2552 Elmark S.J. Jędrzejewska Olsztyn 15,8 8,7 27,4
2553 Budomat Matusiak-Szafaryn S.J. Sochaczew 15,8 6,5 9,3
2554 Procter And Gamble DS Polska Sp. z o.o. Warszawa 15,8 5,4 593,1
2555 POZKRONE S.A. Tarnowo Podgórne 15,7 12,7 38,3
2556 Kokos Frymus i Zuckerman S.J. Jaroszyn 15,7 12,4 17,6
2557 Firma Handlowo-Usługowa Gremi Renata Ochlust, Grzegorz Bębenek, Michał Bębenek Sp.J. Bochnia 15,7 7,8 10,1
2558 VF POLSKA DISTRIBUTION Sp. z o.o. Warszawa 15,7 7,8 41,2
2559 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU CHEMIKALIAMI CHEMIA Sp. z o.o. Warszawa 15,7 6,9 7,8
2560 Hamerlak Alicja I Henryk Hamerlak Sp. J. Bielsko-Biała 15,7 6,4 8,2
2561 Marek Sp. z o.o. Szczepankowo 15,7 5,8 1,9
2562 Centrala Techniczna Eltech Sp. z o.o. Świdnica 15,7 5,0 116,9
2563 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Leszcz Tomasz Stępień, Wojciech Stępień-Sp. J. Radom 15,6 14,4 30,0
2564 Impala Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 15,6 7,2 2,1
2565 Hani Sp. z o.o. sp.k. Dobrzeń Wielki 15,6 7,1 5,5
2566 ARKA AGD Sp. z o.o. Radom 15,6 5,8 14,3
2567 AVP Stal Sp. z o.o. Suchy Las 15,5 10,2 3,7
2568 ATUT Sp. z o.o. Lublin 15,5 7,3 2,2
2569 Firma Doradztwa i Handlu Fart S.J. Brodnica 15,5 7,0 2,2
2570 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Trans-Puk Andrzej Puk, Edmund Puk sp.j. Sosnowiec 15,5 6,5 4,2
2571 HART Sp. z o.o. Opole 15,5 6,1 252,2
2572 Flocspeed Sp. z o.o. Warszawa 15,4 9,0 3,2
2573 Tara S.J. PH Częstochowa 15,4 8,7 28,1
2574 Hydro Centrum D. K. Koperscy, M. Mastalerz sp. j. Mińsk Mazowiecki 15,4 7,6 13,0
2575 Bimex Banachowski sp.j. Zduńska Wola 15,4 7,0 12,0
2576 Apteka Im. J. Korczaka Czerniakowska Nagel sp.j. Toruń 15,3 11,1 5,2
2577 TRODAT POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 15,3 8,1 39,8
2578 Grand Invest Sp. z o.o. Warszawa 15,3 5,8 1,1
2579 Artprol Ceckowscy S. J. Suwałki 15,3 5,3 14,4
2580 Ag Dekor-G.augustyniak sp.j. Dygowo 15,2 22,3 28,9
2581 PH Polsirhurt Borys Tadeusz Borys Jerzy S.J. Sieradz 15,2 15,3 22,6
2582 PC Print S.J. Warszawa 15,2 9,4 41,6
2583 Dorado Urszula i Andrzej Żymła S. J. Rybnik 15,2 9,0 7,2
2584 Lemigo Sp. z o.o. Grudziądz 15,2 8,0 15,1
2585 PANEL-STYL Kalinowski, Mucha S.J. Białystok 15,2 6,2 4,7
2586 AKWIZYTOR Sp. z o.o. Kościan 15,2 5,9 8,9
2587 P.M. International Sp. z o.o. Katowice 15,2 5,0 5,3
2588 Staltex Śliwonik Sp.J. Nadarzyn 15,1 14,3 8,3
2589 Przedsiębiorstwo Handlowe Eurospark Leszek Płaszecki sp. j. Kraków 15,1 11,8 4,3
2590 JJH Medical Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Warszawa 15,1 11,3 18,5
2591 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Koszalin Spółka Komandytowa Koszalin 15,1 6,6 19,1
2592 Oasa Sp. z o.o. Bronisze 15,0 12,0 23,3
2593 Firma Handlowa Don Or J.B.P.J. Ordon S.J. Świnoujście 15,0 5,8 5,8
2594 Apteka Orłowska E. Borowska, K. Borowski S.J. Gdynia 15,0 5,2 7,5
2595 Garden A. Trąbka, K. Zbiciak S.J. Lubartów 14,9 12,8 6,9
2596 Feniks Team Sp. z o.o. Gdańsk 14,9 12,8 3,5
2597 Compart International S.J. M.M.Kałużni Warszawa 14,9 10,8 6,0
2598 Essa S.J. Rzeszów 14,9 10,4 3,1
2599 Lampalampa Sp. z o.o. Wrocław 14,8 14,6 3,0
2600 Centrum Antykorozji Resin J. Janiszewski, M. Gawlik, H. Luba S.J. Jurczyce 14,8 14,6 13,0
2601 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Diana Halina & Andrzej Sawulak S.J. Dębno 14,8 13,9 7,8
2602 INWESTEL Sp. z o.o. Warszawa 14,8 9,6 36,9
2603 PPUH Składnica Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych, Afek, Lipiński i Malinowski S.J. Rypin 14,8 7,7 4,9
2604 PW Mada Kosiec i Wspólnicy S.J. Warszawa 14,8 7,2 49,1
2605 AWD Interior S.J. B. Rajewska i S-Ka Bielsko-Biała 14,7 18,2 33,4
2606 Taurus SEA Power Sp. z o.o. Dziewięć Włók 14,7 8,7 30,1
2607 Zagroda Sp. z o.o. sp.k. Kraków 14,7 8,4 28,7
2608 Hurtownia Papiernicza Elbo Mirosław Dzikowski, Bogusława Dzikowska, Łukasz Dzikowski – S.J. Kwidzyn 14,7 5,6 2,7
2609 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Żary 14,6 13,2 5,3
2610 Dorfner Minerals Polska Sp. z o.o. Legnica 14,6 10,8 9,8
2611 Saturn Planet Sp. z o.o. Warszawa I Sp. Komandytowa Warszawa 14,6 7,2 79,7
2612 Marbex Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 14,6 5,6 20,8
2613 CONTAR TARASKA S.J. Poznań 14,5 14,6 10,1
2614 Ducato Sp. z o.o. Jelenia Góra 14,5 8,7 1,3
2615 Protor Merkury Galas Rogalski sp.j. Radom 14,5 8,0 17,2
2616 Mobi Malik & Jaworski S.J. PHU Skoczów 14,5 7,2 11,0
2617 Stasto Automation Sp. z o.o. Warszawa 14,5 7,0 2,8
2618 Eksoy Chemicals Poland Sp. z o.o. Łódź 14,5 6,5 4,4
2619 Delta Service Stanisław Echilczuk, Iwona Kuziuk, Robert Wargenau S.J. Zielonka 14,4 16,1 28,8
2620 Mytnik S.J. Tomasz Mytnik, Piotr Mytnik Tarnów 14,4 8,0 9,9
2621 Artpol S. J. PPHU Oświęcim 14,4 7,4 11,1
2622 KOREX Szablowski i Wspólnicy S.J. Tuchów 14,4 5,9 17,7
2623 Jott Joanna i Leonard Pieraccy S.J. Szczecin 14,3 24,5 18,4
2624 Pfizer Polska Sp. z o.o. Warszawa 14,3 11,9 269,1
2625 Kash Krzysztof Kaszyński S.J. Toruń 14,3 8,4 7,6
2626 PHZ Vipol Spółka z Ogranizoną Odpowiedzialnością Warszawa 14,2 12,1 19,5
2627 Hilpress Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,2 12,1 2,5
2628 Jan Trochimczyk i S-ka Linea Trade Import-Export S.J. Zabrze 14,2 10,0 12,9
2629 Pommier Polska Sp. z o.o. Zgorzała 14,2 6,9 23,9
2630 GB Aerocharter Sp. z o.o. Warszawa 14,2 5,5 3,0
2631 Apteki J i J Koczorowscy S.J. Rawicz 14,1 9,9 14,3
2632 ASIA-FOODS Sp. z o.o. Warszawa 14,1 9,3 29,6
2633 FMT Tooling Systems Sp. z o.o. Komorowice 14,1 9,0 1,6
2634 Bakerfix Sp. z o.o. Żnin 14,0 10,5 6,5
2635 Lekpol Sp. z o.o. Braniewo 14,0 5,5 1,8
2636 PZM Wimet S.J. Józefów 13,9 28,2 24,3
2637 JPZ Janusz Zięba, Janina Zięba, Piotr Zięba Sp. J. Ostrołęka 13,9 12,3 9,7
2638 Wirex Sp. z o.o. Warszawa 13,9 5,8 6,2
2639 TECHNOZBYT – WITAN S.J. Gdańsk 13,8 19,2 32,8
2640 MARTOM II S.J. Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Zawidów 13,7 29,8 3,0
2641 Phoenix Contact Sp. z o.o. Wrocław 13,7 9,3 109,3
2642 EL – SAM B. Szlachetka, J. Zalewski S.J. Ostrołęka 13,7 8,6 32,0
2643 Troymarine Sp. z o.o. Gdynia 13,7 6,8 2,2
2644 Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. Płock 13,6 70,3 907,6
2645 Holenderska Genetyka Plus Sp. z o.o. Łomża 13,6 19,3 5,2
2646 Armeco Sp. z o.o. Warszawa 13,6 8,1 6,1
2647 Sklep Spożywczo – Przemysłowy Duet – 2 Stanisława i Krzysztof Ruta S.J. Łyszkowice 13,6 5,8 3,8
2648 Admaco S.J. Elizówka 13,6 5,8 27,0
2649 Soko International Polarczyk Tober S.J. Pruszków 13,5 9,1 7,4
2650 Contra Sp. z o.o. Cieszyn 13,5 8,8 2,9
2651 SIMBHP Sławomir Małecki, Ireneusz Mikucki Sp.J. Słupsk 13,5 7,8 16,1
2652 Mardom Decor A. Biniek, R. Janecki sp.j. Łódź 13,4 44,7 21,1
2653 Labo Baza Zawielak i Wspólnicy S.J. Jelonek 13,4 24,2 23,0
2654 Leja Sp.J. Wrocław 13,4 13,3 19,5
2655 Firma Handlowo-Usługowa Szik – H. Szydełko S.J. Tyczyn 13,4 8,0 49,2
2656 Panaceum S.J. Poznań 13,4 7,5 9,2
2657 Dworzec Sp. z o.o. Warszawa 13,4 7,1 0,8
2658 Centrumelektroniki Arkadiusz Wlazłowski i Rafał Wlazłowski Sp.j. Tarnowskie Góry 13,4 5,9 11,7
2659 Firma Handlowa Admar S.J. Kraków 13,4 5,6 5,3
2660 MHG Sp. z o.o. Katowice 13,4 5,2 5,6
2661 PH Sopexim Anna Sopeki i Adam Sopek Sp. J. Aleksandrów Łódzki 13,3 122,5 17,0
2662 PM Nieruchomości Sp. z o.o. Sopot 13,3 24,8 6,7
2663 Polstar Holding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Koszalin 13,3 20,4 149,1
2664 SALIX Wolska Sp.J. Lublin 13,3 5,1 2,3
2665 Media Markt Polska Sp. z o.o. Poznań II Spółka Komandytowa Warszawa 13,2 6,2 50,4
2666 MSD Polska Sp. z o.o. Warszawa 13,2 6,0 116,4
2667 P.H.U. Auto – Color Jarosław Niewiadomski S.J. Aleksandrów Łódzki 13,1 14,7 41,3
2668 Drew-Met Białystok Sp. z o.o. Białystok 13,1 5,4 3,0
2669 Evimex Sp. z o.o. Agencja Handowo – Usługowa Tomaszów Mazowiecki 13,1 5,2 17,5
2670 Apteka Na Wzgórzu – Maria Jakubowska, Grzegorz Jakubowski S.J. Konin 13,0 13,4 8,4
2671 Mat Usługi Informatyczne Sp. z o.o. S.k. Kraków 13,0 11,3 22,0
2672 PHU Impromex Szafrański S.J. Zielona Góra 12,9 15,1 13,4
2673 Sobótka Materiały Budowlane Broda i Wspólnicy Sp.J. Połczyn-Zdrój 12,9 11,3 9,0
2674 AE Solution Sp. z o.o. Gdańsk 12,9 9,5 20,9
2675 DAF TRUCKS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 12,8 19,7 159,7
2676 Retail Partner Polska Sp. z o.o. S.K. Poznań 12,8 12,6 30,4
2677 DACK Sp. z o.o. Katowice 12,8 8,9 3,9
2678 Farmia S.J. Iwona I Piotr Mianowscy Radzymin 12,8 6,4 12,2
2679 Z. Karczmarczyk i Wspólnicy Biuro Łożysk Tocznych Biloz S.J. Warszawa 12,7 11,7 2,8
2680 Sunkel – Śruby Sp. z o.o. Brójce 12,7 7,0 41,5
2681 RETTENMAIER POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 12,7 6,6 94,1
2682 Ab Auto Adam Borysiewicz i Wspólnicy sp. j. Kuriany 12,6 45,7 109,6
2683 Apteka Pod Białym Orłem sp.j. Mgr Maria Kukurowska i S-Ka Jelcz-Laskowice 12,6 13,4 8,2
2684 TIM S.A. Bielsko-Biała 12,6 9,6 112,7
2685 Autoryzowany Dystrybutor KIA Z. B. l .S. Landcar Dariusz Krzewiński Starowa Góra 12,6 6,8 29,2
2686 NST Polska Sp. z o.o. Gdynia 12,6 6,3 8,7
2687 Saatbau Polska Sp. z o.o. Środa Śląska 12,5 11,0 107,6
2688 APTEKA ALOES S.J. Łódź 12,5 6,3 3,3
2689 Grupa Mleczna Sp. z o.o. Rawicz 12,5 6,0 5,0
2690 Maritex PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 12,4 13,9 52,8
2691 Apteka Prywatna im. Mgr. Farm. Józefa Stopy Sp.J. Sucha Beskidzka 12,4 10,5 11,0
2692 Przedsiębiorstwa INS-TOM Sp. z o.o. Łódź 12,4 7,1 11,5
2693 Główna Księgarnia Naukowa S.J Kraków 12,4 6,7 13,0
2694 SAS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 12,4 6,1 12,3
2695 Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o. Kraków 12,3 19,5 3,2
2696 TTT Invest Sp. z o.o. Medic-Mar Hurtownia Sprzętu Medycznego S.K. Łódź 12,3 12,6 13,2
2697 N.T.I. Sp. z o.o. Nowoczesne Techniki Instalacyjne Głogów 12,3 10,1 74,8
2698 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Dolny Śląsk Spółka Komandytowa Stanowice 12,3 7,4 102,9
2699 CUPRUM Hurtownia Instalacyjno-Sanitarna Marta i Zbigniew Śnieżko S.J. Koszalin 12,3 5,4 16,1
2700 Pewag Polska Sp. z o.o. Buczkowice 12,2 11,6 16,8
2701 PPH Augusto Konin Sp. J. Liberkowski Piotr, Przybysz Janusz Konin 12,2 8,2 8,6
2702 Mielżyński Sp. z o.o. Warszawa 12,2 7,1 22,4
2703 WIS J. Wantuch, G.Sipiora Sp.J. Tarnów 12,1 16,7 14,2
2704 BONDIOLI & PAVESI Sp. z o.o. Słupsk 12,1 13,7 69,1
2705 Trans-Gum Jasiewicz – Jedlińska , Świerk – Sp.J. Kraków 12,1 9,7 3,7
2706 Firma Handlowo Usługowa Vimar Sp. z o.o. Krasne 12,1 8,2 6,9
2707 Gama Sp. z o.o. Regionalna Firma Handlowa Świecie 12,1 7,2 9,3
2708 Hurtownia Lubawka Sp. z o.o. Chełmsko Śląskie 12,1 5,2 2,3
2709 Apteka Farmasol Krystyna Sikorska – Rymaszewska, Jan Rymaszewski, Iwona Dwernicka S.j. Poznań 12,0 9,7 4,3
2710 AGENCJA HANDLOWA VABANK S.J. Elbląg 12,0 6,6 7,2
2711 Resler Plus Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Łucja Resler Chojnice 12,0 6,4 21,2
2712 Dolce Vita Sp. z o.o. Gdynia 12,0 6,3 3,7
2713 Podbeskidzkie Centrum Dystrybucji Apis Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ustroń 12,0 5,2 5,3
2714 Auto-Gh Sp. z o.o. S.K. Lublin 11,9 14,7 12,5
2715 TROPEX Sp. z o.o. Koszalin 11,9 13,1 1,9
2716 Apteka Pod Aniołem Lenard Iwspólnicy S. J. Tarnobrzeg 11,9 9,4 6,7
2717 MARPOL Maciej Baranowski i Jarosław Zander S.J. Gdańsk 11,9 8,5 8,9
2718 Europegas Sp. z o.o. Białystok 11,9 6,2 23,6
2719 Janusz Kalicki i Wspólnicy sp. j. Choroszcz 11,8 30,7 24,3
2720 Bamet S.J. Środa Wielkopolska 11,8 14,2 8,6
2721 K + S Polska Sp. z o.o. Poznań 11,8 7,1 27,2
2722 Tayama Sp. z o.o. S.K. Katowice 11,8 6,6 14,9
2723 Hydro-El Sp. z o.o. PPUH Będzin 11,8 6,4 0,9
2724 Spółdzielcza Grupa Producentów Trzody Chlewnej Gołańcz Gołańcz 11,8 6,4 2,9
2725 Reitz Wentylatory Polska Sp. z o.o. Kościan 11,6 7,1 4,0
2726 LOCKPOL Sp. z o.o. Łódź 11,6 6,9 9,8
2727 Baltic Spares Services Sp. z o.o. Gdańsk 11,6 5,6 38,4
2728 Exdom Gancarz i Szczepański S.J. Dynów 11,6 5,5 5,3
2729 Gustav Kindt Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 11,5 44,5 11,3
2730 TOM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego I Elektronicznego S.A. Szczecin 11,5 25,4 6,6
2731 Kemar Stacja Kontroli Pojazdów Sp. z o.o. Pacanów 11,5 6,5 2,4
2732 Euroterm Techniki Klejenia Sp. z o.o. S.K. Osielsko 11,5 5,3 9,5
2733 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe AS Jan Jacuk i Sławomir Janiec Sp. J. Białogard 11,5 5,0 12,1
2734 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Metbud, Zięba Michał, Sp.J. Radom 11,4 9,5 3,3
2735 Firma Handlowo-Usługowa Agro-Gama Józef Psica, Marek Litewka S.J. Proszowice 11,4 9,2 7,1
2736 LONTEX Piotr Londzin Czechowice-Dziedzice 11,4 6,6 25,9
2737 P.P.H.U.Irsanit sp. j. Pałka Maciej, Ustupski Jan Zakopane 11,4 5,9 1,3
2738 Energy Partners Sp. z o.o. Zakrzewo 11,3 7,1 3,6
2739 FHU Marel S.J. Dąbrowa Tarnowska 11,3 5,6 5,6
2740 Indasa Polska Sp. z o.o. Gdańsk 11,2 14,8 39,3
2741 Silesia Dental: K. Mrozek I Z. Sycz S.J. Komorniki 11,2 7,1 8,4
2742 H&G S.J. Czechowice-Dziedzice 11,2 6,0 3,1
2743 VCO S.A. Bydgoszcz 11,2 5,5 20,1
2744 ELI LILLY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 11,1 7,9 118,5
2745 Testo Sp. z o.o. Pruszków 11,1 5,8 9,1
2746 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MIRGIPS Sp. z o.o. Busko-Zdrój 11,0 9,2 2,9
2747 Venture Industries Sp. z o.o. Kiełpin 11,0 8,0 101,8
2748 Takeda Pharma Sp. z o.o. Warszawa 11,0 7,2 373,3
2749 Bowa International Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Złotkowo 10,9 23,7 161,6
2750 Macaroni Tomato Sp. z o.o. Warszawa 10,9 16,6 2,0
2751 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Zielonkach Zielonki 10,9 9,4 1,8
2752 Zaltech Polska Sp. z o.o. Rzeszów 10,9 9,4 88,2
2753 KLL Adam Litner, Artur Litner, Michał Kleszcz S.J. Bielsko-Biała 10,9 9,1 9,1
2754 Gonciarz Opakowania M. Gonciarz, I. Gonciarz – sp.j. Ząbki 10,9 7,0 8,2
2755 Corner R.Bojarski, B.Malski Sp.J. Tarnów 10,8 15,1 22,8
2756 Medianus Sp. z o.o. Kraków 10,8 7,8 5,6
2757 SITI – POL Sp. z o.o. Milejowice 10,8 5,5 14,9
2758 PPUH Euro-Gaz Łój, Wierzbicka, Nawrot, Wierzbicki – S.J. Nowiny 10,7 8,1 11,6
2759 Vivanco Poland Sp. z o.o. Warszawa 10,7 7,8 14,4
2760 TIM Centrum Handlowe Tomasz i Mariusz Stańczak Grupa Centrum S.J. Kołobrzeg 10,6 7,3 6,2
2761 THEMAR Import Export Sp. z o.o. Warszawa 10,6 6,8 15,7
2762 Klx Aerospace Solutions Sp. z o.o. Rzeszów 10,5 8,0 2,9
2763 Firma Handlowo-Usługowa Gil S.J. Gil Krystyna, Gil Stanisław Biały Dunajec 10,5 6,1 4,1
2764 Centrum Ogrodnicze Rol-Pest Bartosiński i Wadych sp. z o.o. Żołędowo 10,5 6,0 5,2
2765 Mak S.J. Karpińscy Wrocław 10,4 17,7 11,0
2766 Plichta S.J. Wejherowo 10,4 11,9 37,8
2767 Apteka Remedium Beata Betlej, Arkadiusz Kołodziej sp.j. Kęty 10,4 9,4 5,4
2768 Kob-Mix Sp. z o.o. Kobylany Górne 10,4 6,2 1,0
2769 AD – SYSTEM Sp. z o.o. Kraków 10,4 5,4 48,7
2770 Tanik V Cieszkowska sp. j. Chyliczki 10,3 12,1 10,2
2771 PERRY MACHINERY POLAND Ltd Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki 10,3 6,7 5,8
2772 Altaria Solutions Sp. z o.o. Warszawa 10,3 6,3 12,4
2773 DIAMANT POLSKA Sp. z o.o. Liszki 10,3 6,2 29,5
2774 CEFARM CZĘSTOCHOWA S.A. Kamyk 10,2 87,2 24,0
2775 Pneumatyka Plus Marcin Romański Jacek Romański sp. j. Olsztyn 10,2 17,5 13,0
2776 Jd Tools Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 10,2 12,6 13,8
2777 Fortis Pharmaceuticals Sp. z o.o. S.K. Katowice 10,2 8,1 1,2
2778 Minox S.A. Warszawa 10,2 6,9 58,4
2779 Eltech Hurtownia Materiałów Elektrycznych R.jastrzębski I Z.ziomek S.J. Radom 10,1 9,6 18,0
2780 GRES KUTNIK S.J. Białystok 10,1 9,4 12,2
2781 Engel Polska Sp. z o.o. Warszawa 10,1 6,7 37,6
2782 Sonova Polska Sp. z o.o. Warszawa 10,1 5,1 12,1
2783 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 10,0 11,9 27,1
2784 INTER-HURT Piotr Gawryluk, Michał Koniuszewski S.J. Białystok 10,0 7,0 1,6
2785 PHU LUXKON S. Jacolik E. Studziński K. Studziński S.J. w Koninie Konin 10,0 5,3 40,8

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię biznesową: InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto wszystkie firmy z baz firm InfoCredit spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2013-2014,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż  500 tys zł we wszystkich latach  2013-2014,

3. Dodatni kapitał własny we wszystkich latach  2013-2014,

4. Zysk netto powyżej 10 tys. zł we wszystkich latach  2013-2014,

5. Badaniem zostały objęte firmy składające sprawozdania finansowe według MSSF.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu marca 2014 r.:  C/Z:  17,2, a  C/WK: 1,38*.

* Wskaźniki, będące średnią dla 404 spółek krajowych, notowanych na GPW.
źródło: Ceduła Giełdowa z 31 marca 2014 r.
WIG Poland w  marcu 2015 r.:  C/Z:  20,7, a  C/WK: 1,36.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW, marzec 2015
Według wskaźników giełdowych z końca marca 2014 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2014 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2013 r.  i wskaźnika C/Z w końcu marca 2014 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2013 r.  i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2014 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2014.
Podobnie została policzona wartość rynkowa firmy w końcu marca 2015.
10 miesięcy temu przez w Mocna Firma. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał RSS. Zostaw odpowiedź, lub trackback ze swojej własnej strony.

Zostaw odpowiedź

Wymagane